| Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat |
| Autor |
Teade |
ahtos
Liitunud: 9 Apr 2009 Postitusi: 122
Asukoht: Rapla
|
Postitatud: Reede, 29 Mai 2009 21:06 Teema: Küsimus Progressi kohta? |
|
|
| Nimelt on renoveerimisel eelnimetatud paat.Kas on mõtet teha ta uppumatuks.Seal on palju kohti kuhu panna penot või on mõtekas lasta mingit vahtu ja millist Kas peno paigutada lihtsalt lahtiselt või migisse kilesse?Lollid küsimused vist,aga ise pole asjatundja. |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Toivo
Liitunud: 4 Juun 2007 Postitusi: 796
Asukoht: Tallinn ja Raplamaa
|
Postitatud: Laup, 30 Mai 2009 09:29 Teema: |
|
|
uppumatuks on mõtet teha, kui plaanid teda merel kasutada ja on oht, et jääd kõva ilma-suure laine kätte. muidu on vaht hea ka müra summutamiseks, see osa üldisest mürataustast, mida tekitab kere ümber pahisev vesi, on päris märkimisväärne.
Kile sisse tuleks mässida, kui kavatsed odavat ehitusvahtu kuskile polüestervaiguga lamineerida, aga alumiiniumpaadi puhul siiski vist mitte?
See on hea veel selleks, et vaht ei pudene, muidu paat kogu aeg valget pudi täis.
Vahu tegemise aineid, et tühimikke täis valada, müüvad vaigu ja muu tooraine müüjad, nagu Variant ja Bang ja Bonsomer. Kuigi väidetavalt kinnise pooriga, ei saa vahu valamist vastu alumiiniumkeret soovitada, ajapikku koguneb ikka mingi niiskus ja välja ei tule, täpselt nii, nagu käekella klaasi alt.
Vahuplokid tuleks panna teki alla kõrgemale ja vastu poordi,mitte paadi põhja.Siis võid põhimõtteliselt saavutada seda, et vett täis paat jääb ujuma oma kiilule ja päramootor on ka veest väljas-säilib võimalus käivitada.See on ka uutele alla 6-meetrise kerepikkusega paatidele eurodirektiivi ehitusnõue.Soomlaste Silveritel ja Busteritel on ka poordid vahtu täis. _________________ +372 52 71 081
Marumeri OÜ
klaasplastist ja vineerist paatide ehitus, remont.
www.marumeri-marumeri.blogspot.com |
|
| Tagasi üles |
|
 |
vanarix
Liitunud: 24 Märts 2011 Postitusi: 2
Asukoht: Jõgeva
|
Postitatud: Kolm, 04 Mai 2011 23:06 Teema: |
|
|
Uus tont Tervitab vanu meistreid-foorumlasi. Remondin omale esimest ujuvvahendit nimega proge-4 ja mure suur. Kust saab duuralumiinium neete läbimõõduga 4mm??? Kuna ahtripeegel tuleb teha uus, saab olema keeviskonstruktsioon (ilma puuklopita) ja kere külge neetida ja mis arvate taolisest kerepikendusest?
http://www.alumlodka.ru/images/foto/40-25.jpg |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Veemees

Liitunud: 25 Märts 2005 Postitusi: 1365
Asukoht: Tartu
|
Postitatud: Kolm, 04 Mai 2011 23:45 Teema: |
|
|
| Tsiteerin:: | | Kust saab duuralumiinium neete lƤbimƵƵduga 4mm? |
Ega neid polegi saada. Kuskil täikal ehk leiab mõnel vanamehel paarkümmend needikest topsiga müügis.
Rohkem on liikvel koonuspeaga neete, aga need ei sobi. Kumerpeaga müüdi Lasitas, aga mõõt ei klapi.
Kui augud 5 millimeetri peal, siis valik ehk suurem. Würthist võib katsuda tellida.
P.S. Kui keegi teab, kust saab, siis olen ise ka huvitet!
 _________________ Toetagem vaalapüüki  |
|
| Tagasi üles |
|
 |
ahtos
Liitunud: 9 Apr 2009 Postitusi: 122
Asukoht: Rapla
|
Postitatud: Nelj, 05 Mai 2011 10:04 Teema: |
|
|
| Lapiku peaga neete vene autoosi müüvatest poodidest nt Veerenni tn Kilulinnas Raplas Jaama poe küljepeal mujal ei tea.Pidurikatete needid on. |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Ivoonu
Liitunud: 7 Aug 2007 Postitusi: 107
Asukoht: Tartu
|
Postitatud: Nelj, 05 Mai 2011 20:03 Teema: |
|
|
Kui ma nüüd õieti mäletan, siis peaks mul keldris olema Progress-4'ga kaasas olnud tagavaraneedid. Tuleb kaevuda ja uurida. _________________ http://www.kobras.ee/
http://ivoonu.eu/ |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Meerschwein

Liitunud: 15 Okt 2010 Postitusi: 251 Aluse nimi: Merisiga
|
Postitatud: Nelj, 05 Mai 2011 22:18 Teema: Re: Küsimus Progressi kohta? |
|
|
| ahtos kirjutas: | | Nimelt on renoveerimisel eelnimetatud paat.Kas on mõtet teha ta uppumatuks.Seal on palju kohti kuhu panna penot või on mõtekas lasta mingit vahtu ja millist Kas peno paigutada lihtsalt lahtiselt või migisse kilesse?Lollid küsimused vist,aga ise pole asjatundja. |
Osta Variantist meresertifikaadiga vahtu ja pane seda.
Vaht ei ole mingi müstilise paisumisjõuga, seega saad talle mingid seinad ehitada, kuhu ta valguda saaks. Küpsetuspaber tuleb iga vahu või vaigu küljest lahti.
Vaht võib ju olla kinnise pooriga, aga kui ta ikka 3 nädalat vee all on (nagu meil juhtus) valgub ikka vett täis ja on nätske nagu vettinud sai. _________________ Kogemus on ainuke asi, mida ei saa õppida.
Viimati muutis seda Meerschwein (Reede, 06 Mai 2011 06:35). Kokku muudetud 2 korda |
|
| Tagasi üles |
|
 |
vanarix
Liitunud: 24 Märts 2011 Postitusi: 2
Asukoht: Jõgeva
|
Postitatud: Reede, 06 Mai 2011 00:44 Teema: |
|
|
Neete kuulatud siit ja sealt. Lasita neet väga pehme ja mitte odav, Würth tunneb ainult tõmbeneete, ka kinnise otsaga. Olemas peotäis kümerapeaga 3mm ja koonuspeaga 3,5mm, kvaliteetsed dur-aluneedid.
Ivoonu, olen 5184942, saatsin ka privaati.
Aga mida arvavad ikka asjatundjad umbes-täpselt taolisest kerepikendusest
http://www.alumlodka.ru/images/foto/40-25.jpg
Uppumatuks tahaks teha, aga mttemingisuguse valatava vahuga, kahekomponentset pole proovinud-võrdlemisi kallis. Minu katsetele pidas vastu ainult roheline vundamendi vahtpolüstürool plaat EPS-300 aga prooviks plast kanistreid? |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Veemees

Liitunud: 25 Märts 2005 Postitusi: 1365
Asukoht: Tartu
|
Postitatud: Reede, 06 Mai 2011 00:52 Teema: |
|
|
Ei arva taolisest kerepikendusest eriti midagi, trimmiplaadid teeks justkui sama töö ära.
Aga Ivoonu, kui neete jätkub, siis mul ka vaja. _________________ Toetagem vaalapüüki  |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Toivo
Liitunud: 4 Juun 2007 Postitusi: 796
Asukoht: Tallinn ja Raplamaa
|
Postitatud: Reede, 06 Mai 2011 07:40 Teema: |
|
|
Mina arvan, et need kerepikendused on üsna kasulikud ja efektiivsemad, kui lihtsalt trimmiplaadid. Annavad ahtrisse palju ujuvust juurde, eriti hea, kui on plaan kasutada rasket neljatakti päramootorit. Siis saab rahus mootori ümber toimetada ja pole hirmu, et retsessist hakkab vett paati tulema.
Aga ujuvuse lisamiseks on kõik hea-alates pingpongipallidest. Kui paadis on selliseid nurgataguseid, mida panipaikadena ei taha kasutada, võib ju kõik tühje õlle- ja muu joogi plastpudeleid täis toppida. Need pudelid on üsna vintsked, kanntavad ju vurtsuga jookide survetki. _________________ +372 52 71 081
Marumeri OÜ
klaasplastist ja vineerist paatide ehitus, remont.
www.marumeri-marumeri.blogspot.com |
|
| Tagasi üles |
|
 |
017pool
Liitunud: 26 Mai 2005 Postitusi: 19
|
Postitatud: Nelj, 12 Mai 2011 07:13 Teema: |
|
|
Tere
Vaatasin neid progressi kere pikendusi ja soovitan neid kasutada hoolimatta sellest ,et nende valmistamisega lisandub tükk tööd .Eelmise aasta augusti keskel sain valmis omaehitatud kaatri ,kus ma sama lahendust kasutasin Mina nimetasin neid asjandusi trimmikastideks .Katsetamisel näitas selline lahendus väga häid tulemusi ; kaater tõuseb ühtlaselt glissi (ei tõsta võõri)
järsult käiku maha võttes ja ka muidu tagant laine ei uputa mootorit ,ahtrist
kaatrisse ronimisel ei vaju ahter "sisse". Antud lahendust on kirjeldatud ka
kuskil 80-ndate "katera i jahtö" ühes numbris. Oma kogemusest julgen soovitada. |
|
| Tagasi üles |
|
 |
|
|
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid Sa ei saa vastata siinsetele teemadele Sa ei saa muuta oma postitusi Sa ei saa kustutada oma postitusi Sa ei saa hääletada küsitlustes You cannot attach files in this forum You cannot download files in this forum
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|