Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Johan Mey 1927. aasta Eesti lootsiraamatu uustrükk ilmumas
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=10&t=10230
1. leht 1-st

Autor:  Liina [ Reede, 10 Nov 2017 16:50 ]
Teema pealkiri:  Johan Mey 1927. aasta Eesti lootsiraamatu uustrükk ilmumas

19. novembril täitub 150 aastat hiidlase, kolonel-leitnant Johan Mey sünnist. Kahetsusväärselt vähe tuntud, kuid Eesti Vabariigi merenduse valdkonna ülesehitamisel hindamatut tööd teinud ning mäletamist vääriv ühiskonnategelane on muu hulgas Eesti esimese lootsiraamatu koostaja. Selle sündmusega seoses annab MTÜ Hiiumaa Merekultuuri Selts välja 1927. aastal ilmunud Eesti lootsiraamatu faksiimile trüki (uusväljaanne, mis järgib võimalikult täpselt originaali sisu, vormi ja välimust). Uustrüki korraldamisele on oma heakskiidu andnud ka Johan Mey järeltulijad.

Raamatu sisuga on võimalik tutvuda mh Eesti Rahvusraamatukogu digiarhiivi Digar vahendusel http://www.digar.ee/arhiiv/nlib-digar:281279 Raamat tuleb kõvakaaneline, kalingurseljaga, 210 lehekülge pluss lisalehed.

Arvame, et selle raamatu uusväljaanne rõõmustab paljusid:
- Tegemist on suurepärase jutustusega Eesti ranniku laevasõidutingimustest ja elu-olust 1920ndatel aastatel;
- See lootsiraamat omab siiani teatavat navigatsioonilist väärtust, selgitades laevateede paigutuse, navigatsioonimärkide asukohtade jms ajaloolist tausta;
- Ka merekaugetele inimestele on see huvitav lugemine Eesti ajaloo allikana;
- Raamat sobib kingituseks igale merenduse, ajaloo- ja geograafiahuvilisele.

Raamatu eeldatav müügihind saab olema 20 eurot, ette tellides 18 eurot (ei sisalda saatmiskulusid). Hiljem saab raamatut tellida Hiiumaa Merekultuuri Seltsi kaudu, laiemasse jaemüüki see ilmselt ei jõua. Kui soovite raamatu ette tellida, kirjutage liina@hps.ee hiljemalt 17. novembriks 2017 ning märkida tuleks ka, millisesse Eesti või maailma nurka raamat Teile toimetada.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/