Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ei saa aru lätlastest!
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Veebr 2006 21:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Suvel Muhu Väinal kutsusid lätlased mind ja teisi Mikro-mehi sealsele regatile...
Sattusin nüüd kaarti uurima, et kus see Usma järv on, millel pidid olema lätlaste räägitud ülihead purjetamistingimused - - -

Ma ei olnud enne purjetamise vaatenurgast Läti kaarti silmitsenud.

Nimelt see Usma järv on suisa keset Kuramaad ja sinna saamiseks tuleb logistada läbi Läti mitusada kilomeetrit. Läbi Riia, jaht käru peal! Ja veel Riia takka nii umbes 150 km selleks, et sõita umbes 3 Saadjärve mõõtu veekogule...

Kuid kõige hullem oli see, et lätlaste veendunud jutust sain ma aru, et MUJAL neil purjetamist suurt ei olegi! Et on Carnikava, kus mässatakse majasuuruste katamaraanidega, ja Usma, kus sõidavad väiksemad jahid.
Küsisin mitu korda, kas neil mere ääres muid jahisadamaid (peale Riia) pole - ja sain vastuseks EI.

Vaat siit algab see, milles ma lätlastest aru ei saa. No olgu, kui neil oma mitmesajakilomeetrise liivaranna peal pole mõttesse tulnud seda purjetamiseks pruukida... Rikka rahva asi... Kuid suuremaid järvi on neil Eesti piiri lähedalgi lausa mitu: võrukestel kiviga visata Aluksne järv ja mulkide külje all olev Burtnieki järv näiteks. (Viimane muide kannab ka teist nime: Asti järv, näidates sellega, kust vanasti eestlaste asuala piir läks...) Või suisa Riia-lähedane hiiglaslik Daugava veehoidla... Ja kaugemad suured Lubani ja Razna järved...?

Ei saa mina aru, miks lätlastel purjetamine just seal Usmal on.
Mingit loogikat ma siin tabada ei suuda ja oma tuttavate lätlaste käest ei kuulnud kah selle kohta midagi mõistlikku.
Äkki keegi teab?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Veebr 2006 22:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui võistlus Usmal, siis tuleb sellega leppida kui mikrodega võistelda tahad.
Mikro võlu ju ongi selles, et saad treilatades rohkem isegi reisida kui ainult rannikumerd kündes.

Aga lätimaa kruiisipurjetamine käib põhiliselt Riia linnas, jõe peal, vahel ka törts lahepeale.
Päevased ja pikemad purjetamised on marsuutidel Riia<->Jurmala<->Roja<->Ruhnu või Riia<->Salacgriva.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid