Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Pärnu Jahtklubi 100-nda Juubeli &Watergate regatt 2006
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Mär 2006 10:23 
Eemal
Kasutaja avatar

:idea: puulaevamehed, lugege hoolikalt!

http://www.jahtklubi.ee/failid/507.doc

Tsiteeri:
Pärnu Jahtklubi 100-nda Juubeli &Watergate regatt 2006 JUHEND.

Regati ajakava ja koht
Regatt toimub ajavahemikus 13. juuli 2006-15. juuli 2006.
Regati avamine 13. juuli 2006. kell 16.00
Regati esimene start 13. juuli 2006. kell 18.00
Regati finiš 14-15. juuli 2006
Regati lõpetamine 15. juuli 2006 kell 20.00
Regati avamine ja lõpetamine toimuvad Pärnu Jahisadamas
Võistluse rada: Liivi laht ja Muhu väin
Alus: Eesti Veeteede Ameti merekaardid nr 512, 513, 516, 517, 518, 519 (1: 100 000)
Korraldaja
Pärnu Jahtklubi
Registreerimine
Eelregistreerimise lõpptähtaeg on 01. juuni 2006
Registreerimine toimub 12.07.2006 kell 18.00-21.00 ja 13.07.2006 kell 10.00-12.00
Registreerimisel on kohustuslik esitada kehtiv jahi mõõdukiri (IMS, ORC, LYS)
Rakendatavad määrused
Regatt viiakse läbi ISAF 2004-2008 võistlusmääruste ja kohtunike korralduste alusel
Regati toimumise ajal on võistlevad jahid kohustatud kandma sponsorite sümboolikat
Stardigrupid
I stardigrupp – IMS/ORC GPH ≥ 660
II stardigrupp- IMS/ORC GPH < 660
III stardigrupp – LYS
IV stardigrupp- Puujahid
Kui ORC grupis alla 5 jahi siis grupid liidetakse.
Distants
Võimalikud variandid
I stardigrupp – a) distants ca 210 miili; b) distants ca 120 miili; c) distants ca 80 miili.
II stardigrupp – a)distants ca 210 miili; b) distants ca 120 miili; c) distants ca 80 miili.
III stardigrupp- a) distants ca 165 miili; b) distants ca 80 miili; c) distants ca 60 miili.
IV stardigrupp- a) distants ca 165 miili; b) distants ca 80 miili; c) distants ca 60 miili.
Täpne distantsi kirjeldus tuuakse ära purjetamisjuhistes ning pannakse välja võistluste ametlikule tahvlile hiljemalt 13. juulil 2006.a. kell 12.00
Stardimaks
Stardimaks eelregistreerimisel kuni 01.06.2006.a - Kõik grupid 100 EEK/ inimeselt.
Stardimaks registreerimisel alates 02.06.2006.a. - Kõik grupid 200 EEK/ inimeselt.
Stardimaks sisaldab tasu sadamateenuste eest ajavahemikus 11.07.2006-16.07.2006, võistluste meeneid
Stardimaks tasuda: Pärnu Jahtklubi arvele 22 1010 588 634 Hansapangas. Ülekande seletusse kirjutada jahi nimi
Stardimaksu on võimalik tasuda ka Pärnu Jahtklubis registreerimisel.
Mitteosalemisel stardimaksu ei tagastata
Autasustamine
Kõikide stardigruppide kolme paremat jahti autasustatakse karikate ja väärtuslike auhindadega.Lisaks eriauhinnad.

Pärnu Jahtklubi GSM 051 82 172; e-mail: sekretar@jahtklubi.ee; fax 044 31 420

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 24 Mär 2006 23:45 
Eemal

väga tore, kus meie puulaevade laevastik siis on, võiks ju käik kokku tulla väärilistele auhindadele üks vägev sõit teha ja kõrtsis sotsaliseeruda

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Mai 2006 13:53 
Eemal
Kasutaja avatar

EDASTAN:
Tsiteeri:
Tere kõigile !
Tuletan kõigile meelde, et täna on regati eelregistreerimise viimane tähtaeg !
Registreerida saab meiliga ja raha üle kanda jahtklubi arvele.
Lugupidamisega,
Mati Hool
mati.hool@jahtklubi.ee

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Juun 2006 15:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuidas siis uute tuulte puhumisel regatiga jääb? Watergate jääb üldse ära, täname kesikut Viisitamme. Aga edasi jälle väga otsekoheselt.
Kurjustamine in: :evil:
Samas on Pärnu Jahtklubi kodukal saadaval kõige ebamäärasem võistlusjuhend, mida minu silmad elus näinud on(ja on neid ikka omajagu nähtud ja ise ka kirjutatud aga mitte kunagi merele). Ma saan aru, et 13. juuli 11.59 mõeldakse välja, kuhu üldse sõidetakse ja kas üldse sõidetakse. Selleks ajaks peavad aga kõik potensiaalsed osalejad obroki ära maksma ja varuma teadmata distantsiks proviandi ja AJA!!! Kuulge mehed, kas ikka nii neid regatte siis korraldataksegi??? Hakka või kohe regatte korraldama... mõtelda pole ju vaja.
MV puhul on juhend vähemalt korralik ja eeldatavad distantsid suhteliselt loogilised. Aga too veevärava võidusõidu kuni 130 miili erineda võiv võistlustrass, see on minu hinnangul pigem mõnitamine, kui tõsiselt võetav "projekt".
Võimalikud variandid
I stardigrupp – a) distants ca 210 miili; b) distants ca 120 miili; c) distants ca 80 miili.
II stardigrupp – a)distants ca 210 miili; b) distants ca 120 miili; c) distants ca 80 miili.
III stardigrupp- a) distants ca 165 miili; b) distants ca 80 miili; c) distants ca 60 miili.
IV stardigrupp- a) distants ca 165 miili; b) distants ca 80 miili; c) distants ca 60 miili.
Täpne distantsi kirjeldus tuuakse ära purjetamisjuhistes ning pannakse välja võistluste ametlikule tahvlile hiljemalt 13. juulil 2006.a. kell 12.00

Kui nüüd veel tõsisemalt rääkida, siis lootustega alanud Haapsalu Jahtklubi "elustamine" pole ka mingit tulemust andnud. Õigemini on: tulemus on ikkagi NULL, seda just info olemasolu osas. Sitemaks vast pole läinud aga mingit paranemist ei ole ikkagi näha. Võib-olla omakeskis õlleõhtud toimuvad...
Seega ei olegi mõtet püüda MINGITKI inimestele mõeldud üritust korraldada. Tundub, et asjapulgad ei suuda ise ka aru saada, millega nad tegelevad. Juhendeid ei ole, tulemusi ei ole, pilte ei ole, meediakajastust ei ole, MIKS ja KELLELE Te seda teete???

Mina igastahes tõstan Eesti purjetamiselu(üldse mereelu) edendamise püüu osas käed püsti: seda EI OLE VÕIMALIK teha. No lihtsalt ei ole võimalik. Midagi on väga pees kogu selles süsteemis. Algab see inimestest või millestki muust, ei tea. Samas ei keela keegi mul lihtsalt niisama oma lõbuks kogu seda asja edasi kajastada. Endal on vähemalt huvitav neid lugusid kirjutada ja mõned firmadki on ärganud, et nende toodetest kirjutataks. Äkki keegi vajab ja loeb neid, tuleb merele ligi ja omastab mõne veesõiduki, kuid tegevpurjetajatel ja klubidel vist ei ole midagi vaja.
Kurjustamine out: :twisted:
Igastahes, kui keegi nüüd jaanipäeva kandis satub Voosist sisse sõitma, siis ärge ühest pisikesest putukast uljalt üle sõitke(või tehke seda siis valutult). Ma nimelt testin seal Walker Bay 8 lustipaati. Kutsungi saab edastada kunstneeru abil, mille nummõr on 5299160. Aktiivse suvitamise paik peaks merelt heaste näha olema :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Juun 2006 22:05 
Eemal

PRIIT V!!Edusammud on ju nähamHJK kodukal--ammumöödunud Hanko(sommide ennejaanine joomarieis)regati kutse ja nüüd siis kutsutakse Rootsi ka.Oi krt,üks kohalik konka oli ka ja tulemused täiesti olemas --seina peal kastis klaasi taga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Juun 2006 23:19 
Eemal
Kasutaja avatar

cat kirjutas:
PRIIT V!!Edusammud on ju näha HJK kodukal--ammumöödunud Hanko(sommide ennejaanine joomarieis)regati kutse ja nüüd siis kutsutakse Rootsi ka. Oi krt,üks kohalik konka oli ka ja tulemused täiesti olemas --seina peal kastis klaasi taga.

Cat, eks ma hakkan siis Sulle helistama, et "ole hea mees, mine vaata seda klaaskasti. Äkki on midagi huvitavat..." Me siin Einby naabrimehega mõtlesime, et vaataks nädalavahetusel(möödunul), Pullapää all on na palju purjeid, et mis siis toimub. Lööd metsas läpaka lahti, logid kunstneeru abil võlumaailma sisse, tipid www.hjk.ee ... ja eipersetki. Ah, pohh, võime ju lanti ka Seasaare all ja Paslepa viigis loopida. Kui ei taheta, et keegi purjetajaid pildistab ning merel kaasa elab, kuukame õlut parem edasi ja sõidame niisama veesuuska. Ju pole huvilised oodatud...
Mina hakkan vaikselt Siilatsile pöialt hoidma, ta vähemalt TEEB midagi. Viimased teated tema headest tegudest hobidele kaasaaitamises on aga eraldi lõiku ja kiitust väärivad ühes peatseltilmuvas loos. Tegu pole küll veehobiga aga siiski.
Edit: ikka ja püsivalt kiidaks saarlaste tegevust, nende kodukas on musternäidis Eesti oludes. On juhendid, on tulemused, on pildid, on uudised, on tänusõnad. Kes tahab, saab palju inffi sealsest mereelust. Vaid see domeen on lollakas, kogemata ei satu sellise lohiseva nimega kodukale keegi.
Aga põhisait puri.ee on stabiilselt mõttetu moodustis, mis vee-elu propageerimist puudutab. Lööd lahti avamerepurjetamise, sealt tuleb kaks asja: 48. MV ja piiridevaheline lustimine, mõlemad daatumiga 2005! MV vähmalt suunab Kalevi kodukale aga teine on kustutatud sait. Ja nii juba 11 kuud järjest. Selle ajaga jõuab uue purjetaja valmis teha, ilmale tuua ja merelegi viia.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Juun 2006 00:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei saa mitte vait olla.

HJK webis sündmuste all kenasti kõik üritused kuupäevadega olemas.
Samuti kirjas nädalavahetusel toimunud lühirajavõistlus kenasti koos juhendiga. Nüüd juba juhendile lisaks ka tulemused.

Enne kui tatti pritsima hakkad, pane oma neer ja läpakas tõesti tööle ja kontrolli mida kirjutad.

Õnneks on HJK juhtfiguurid põhirõhu asetanud asisematele teemadele kui webi treimine.

Indrek
HJK liige aastast 2005.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Juun 2006 07:51 
Eemal
Kasutaja avatar

vvc kirjutas:
HJK webis sündmuste all kenasti kõik üritused kuupäevadega olemas..

Palun pane link ka, mina küll ei näe neid sündmuseid :shock:

EDIT: kalendrit klõpsides leidsin ka nimetatud sündmused

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Juun 2006 09:32 
Eemal
Kasutaja avatar

vvc kirjutas:
Õnneks on HJK juhtfiguurid põhirõhu asetanud asisematele teemadele kui webi treimine.
Indrek
HJK liige aastast 2005.

Väga hea kui midagi toimub. Mul tekkis kohe huvi - mis on need asisemad teemad millega HJK juhtfiguurid tegelevad?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Juun 2006 10:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Vvc, veebi ei treita, veebi kasutatakse tänapäeval VAJALIKU info jagamiseks. Ei tasu tegemata tööd vabandada. See, kusjuures, pole pahapärast öeldud. Kas Sa kulla mees saad sellisest asjast aru, et mina olen avaldanud SELGESÕNALIST soovi HJK liikmeks saada. Mingit teiepoolset huvi ei ole ma aga näinud. Samas, tahaks ikkagi enne põhikirja lugeda, äkki leiaks kodukalt ka avalduse blangi jne. Ma arvan, et mina ei ole suvaline lambivend, ma olen siiski mingis kontekstis "keegi", kellel on näituseks käes teatud meediakanal, päris arvestatav tutvusringkond, natukenegi tuntum molu jne. Kuid tundub nii, et kogu püüus Haapsalu tegelastest mingilgi määral aru saada olen ma sunnitud oma arvamust oluliselt korrigeerima: haapsallastest mereinimesed on jäänud täpselt samasugusteks provintsilinna jobudeks, nagu on nad koguaeg olnud. Selle väitmiseks on mul väga konkreetne põhjus ja isiklik kokkupuude, seda detsembrist 1983. 22,5 aastaga on lihtsalt mõned jobud vanaks jäänud, noored jobud peale kasvanud aga SUHTUMINE on jäänud samaks. Sry, mehed, alustage oma SUHTUMISE muutmisest, siis räägime edasi. Praeguse seisuga olen külmutanud oma soovi HJK liikmeks saada ja püüan ka ABCS ajal avalikult mikrofoni hoides igasugusest kohalikust veeteemast eemal hoida. Kui kõik on kohalike arust hästi, mida siin minusugusel pealinnajobul neid ikka õpetada. Nad ju PR-gurud ja marketingispetsid niigi...
Priit, nüüd küll pissed off. Tõsiselt kohe. Kogu haapsallaste suhtumist meresse näitab Gattori uputamine koomas peaga ja selle laevateele vedelema jätmine. Üks pealinnamees päästis oma kaatriga joodikud uppumissurmast, mina vedasin paadi Österbysse, viskasin tühjaks, korjasin mererannast kola kokku, kuivatasin purjed. Kohalike pärast oleks võinud teised merelkäijad ennast sinna otsa kasvõi puruks sõita. Nõudsin piirivatid kohale, et need aitaksid uppunud paati tõmmata, 2 Hj jäi nõrgaks. Aga ISE vatid ju selle peale ei tule, et kahe farvaatri märgi vahel veepinna all hõljuv puupaat on ohtlik teistele... Jobud ja veelkod jobud, kuigi helistamise peale ütlesid kohe, et "me teame jah, et uppus eile".

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Juun 2006 11:00 
Eemal
Kasutaja avatar

:D Ühes purjetamise klubis on purjetamine ikka see kõige asisem teema.
Laste purjetamine on teema, mille nimel tuleb pingutada. Siin lihtsaid, kiireid ja odavaid lahendusi ei paista.

Räuskav, ülbe ja üleolev "meediamees" on halvim näide kuidas võib üht teemat käsitleda.
Meedias paraku juhtub nii üsna tihti, müügiks on oluline intriig, tüli, sõimamine ja sildistamine.

Klubi tehakse ikka selleks, et ühiste huvidega inimesed saaksid koos mõnusalt ja huvitavalt aega veeta.
Keegi ei vaja oma niigi väheste vabade hetkede veepeal veetmise taustaks plärtsuvat meediasõimu.

Kirjutasin juba ennist PriitV aadressil ka ühe priva sõnumi aga paistab et see pole kohale jõudnud nii, et panen siia sappa selle ka:

Jõudu! Lahmi aga.

Meie tiimi põhi eesmärk on toimida tasa ja targu, mitte lärmates ja suurustades. Kiiresti ja hurraaga ei juhtu siin midagi. Õlleklubi tegemisest oleme kiivalt hoidunud. Meediaga on kogemused nigelad, ikka tahetakse intriigi näha ja kiputakse kõike must-valgelt tõlgendama. Kui me lastele trenni käima saame siis on vast põhjust meediasse kippuda, enne mitte.

Aga on regatid ja on tulemused ja on pildidki.
Kui eelmine aasta osales kahepäevasel lühirajavõistlusel 3 jahti siis see aasta oli võistlemas juba 7 alust. Palju rohkem neid ei saakski olla, kohalikke olusid arvestades. Paar, kolm alust võiks veel välja ajada aga ega kõigile ei meeldigi võistelda.

Klubi teevad klubi liikmed vastavalt oma huvidele. Purjetajad teevad klubi, et purjetada. Et millega klubi tegeleb? Eks ikka sellega, millega tgelevad klubi liikmed. Ja nii ongi, aktiivsed liikmed purjetavad.

Eriliselt nauditavad on õhtused vestlused kai peal, merel toimunu analüüsimine ja muljetamine. Kuidas kellelegi peale sõideti või kus keegi plekki jäi. Selline just ongi klubielu tärkamine ja osalejaid selles tuleb vaikselt juurde. See kõik peab olema vaba, lihtne, sundimatu. Puhkus!

Aga mida Sina taga ajad?

Henry

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Juun 2006 11:09 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Gattori uputamine koomas peaga ja selle laevateele vedelema jätmine. Üks pealinnamees päästis oma kaatriga joodikud uppumissurmast...

Oot mis ja millal see juhtus siis?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Juun 2006 12:05 
Eemal
Kasutaja avatar

nonoh, jaanipäevaaegne virtuaalkaklus käimas? :D

mis Watergate'i puutub, siis palun lahkesti vahet teha maarottide tingeltangli ja regati vahel.

Watergate'i regatt toimub kindlasti, see ju peale Jahtklubide Liidu avamerepurjetamise komisjoni poolt Pärnu JK 100 aastapäeva kavadele veepealetõmbamist juubeliaasta tähtsündmus.

ja mis "ebamäärasusse" puutub, siis põhjus on lihtne - ilmastikuolud. mina nimetaks juhendit pigem paindlikuks...

kui on näha, et tuult ei ole ega tule, siis laevastiku Ruhnu taha saatmine ei ole vast kõige targem tegu? arvestades kohe järgneva Muhu Väinaga jne.

säärane mõte ei tulnud pähe juhendit lugedes? :roll:

kena jaani kõigile ja olge vee peal ettevaatlikud!

PriitV kirjutas:
Kuidas siis uute tuulte puhumisel regatiga jääb? Watergate jääb üldse ära, täname kesikut Viisitamme. Aga edasi jälle väga otsekoheselt.
Kurjustamine in: :evil:
Samas on Pärnu Jahtklubi kodukal saadaval kõige ebamäärasem võistlusjuhend, mida minu silmad elus näinud on(ja on neid ikka omajagu nähtud ja ise ka kirjutatud aga mitte kunagi merele). Ma saan aru, et 13. juuli 11.59 mõeldakse välja, kuhu üldse sõidetakse ja kas üldse sõidetakse. Selleks ajaks peavad aga kõik potensiaalsed osalejad obroki ära maksma ja varuma teadmata distantsiks proviandi ja AJA!!! Kuulge mehed, kas ikka nii neid regatte siis korraldataksegi??? Hakka või kohe regatte korraldama... mõtelda pole ju vaja.
MV puhul on juhend vähemalt korralik ja eeldatavad distantsid suhteliselt loogilised. Aga too veevärava võidusõidu kuni 130 miili erineda võiv võistlustrass, see on minu hinnangul pigem mõnitamine, kui tõsiselt võetav "projekt".
:roll:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis