Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 03:01 
Eemal
Kasutaja avatar

patsid kirjutas:
Tulemused:
http://www.hjk.ee/index.php?lk=426&show=474

Esimene grupp
1. EDASI
2. FLYING RUFF
3. MINNI
4. VIGURPILT

Teine grupp
1. MERELIND
2. JULIA
3. ALBIN
4. GERDA

Aususe huvides tuleb teha kolmas grupp juurde, sest Merelind ja Julia tulivad mõistliku finišeerumisaja saamiseks otse ümber Vormsi ja sõitsid omakeskis võidu. Sellest teises teemas pikemalt. Distantsidel on pikkusevahe vast paar-kolm-viis miili aga meie saime sõita külgtuules mõistlikul kiirusel. Julial kogunes neid stardist-finišini 41,46 ning keskmiseks tuli 3,6 sõlme.
Aga seda oli ikkagi liiga palju, 13,5 tundi võidusõitu pluss pooltund hommikul starti ja kolmveerandtund öösel Österbysse, kokku ligi 15 tundi merel on totaalne liig Microga sõitmisel, mis minu ja meeskonna jaoks peaks olema meeldiv puhkuse ja vaba aja veetmise vorm!
Kuid edaspidi peavad HJK mehed arvestama sellega, et enamus merele tulijatest on suvitajad, kes ei viitsi tavaliselt öösel merel mürada. Mul oli maja rahvast täis, tahaks õhtul normaalsel ajal sauna minna ja külla tulnud sõpradega õlut juua. Nüüd jõudsin vaid tere öelda, siis mehed lihtsalt vajusid unne. Vähemalt oli saun soe... Jube suur tahtmine oli Voosis üks järsk vasakpööre teha ja poole tunni pärast saunas istudes õlut juua, purjetamine oli lihtsalt selleks päevaks totaalselt ära tüüdanud.

Selles suhtes soovitan Haapsalu meestel pisut vaadata, mida suured jahtklubid teevad ja palju seal on osalejaid regattidel. Haapsalus on arvuliselt sama palju jahte, kui Pärnus aga sõitmas võidu käib põhimõtteliselt kolm + katamaraan.
Kõigepealt: millised alused seal sõidavad? Mikk ja Greta on absoluutne erand, teist nii aeglast "venivillemit" ei ole kusagil. Keskmine LYS-väärtus kipub sinna 1.20 kanti.
Järgmiseks: stardiajad. 11, 12, mitte kell 8-9 hommikul, seejuures on stardipaik oluliselt lähemal sadamale.
Kolmandaks: finišiajad, mis annavad aimduse distantsist (kui seda kirjas pole). Tallinnas keskmiselt tööpäeva lõpuks ehk kella viieks on kõik kodus. Mujal läheb mõni sõit ka pikemale, Pärnakate Sorgu näiteks, kaks jahti jäid peale üheksat õhtul ja Allegro oma pisikese LYS'iga ei saanudki aega. Aga seal saab ringi sõitmise suunda ise valida... SMS kohalikud gonkad sama asi: sõiduajad 4-5-6 tundi. Omamoodi rekord on Kalevi avavõistlus, kus Cabernet tegi sõidu ära 58 minutiga. Vaat see on juba nagu maismaal dragrace :D Suts ja parim on selge.
Neljas: need on suhteliselt suuremad linnad (v.a. Kuressaare muidugi) kus jahid on kohalike elanike omad. Haapsalu regioonis on pooled vähemalt suvitajate omad. Kui suvitajal isegi on racer-omadustega jaht sattunud, siis ta ei viitsi oma aega kümnetes tundides merele kulutada.

Mina julgen väita, et Julia ei plaani edaspidi osaleda mitte ühelgi võidusõidul, mis kipub sinna 25 miili taha otsekursil. Ja septembris ei lahku Julia kindlasti lahe piirest, ei taha septembriudus pimedas kusagil kivide vahel "navigeerida". Aga ikkagi oli jälle mõnus suvepäev, sest ilm oli lihtsalt super! See päästis ürituse ja meeleolu ning võitlusvaim oli lõpuni maksimumi peal.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 08:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Aususe huvides tuleb teha kolmas grupp juurde, sest Merelind ja Julia tulivad mõistliku finišeerumisaja saamiseks otse ümber Vormsi ja sõitsid omakeskis võidu.

Seega katkestasite ja sõitsite otse tagasi. Kohtunikule ka helistasite ja oma otsusest teavitasite? Aususe huvides tuleb kohe teavitada oma katkestamise otsusest.
1. ALBIN
2. GERDA
DNF MERELIND
DNF JULIA

Tunduski enne kuidagi kahtlane, et Julia ja Merelind suutsid edestada Albinit. Nüüd siis asi selge.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 08:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Mingit kolmandat gruppi ei ole vaja. Kui kilomeetri jooksus mõned jooksjad ei jookse mitte staadionil ringe vaid sirgelt finisisse, siis ei arvestata nende tulemust saja meetri jooksuna vaid diskvalifitseeritakse.

Kui võistlejatest rääkida siis kuidas me ka ei pungestanud Albin sõitis meist ikkagi kiiremini. Ma ei räägi algust spinni otsa, kus meist kõik kiiremini sõitsid vaid ka krüssus. Me tegime kursi sirgelt märki, teised läksid ringiga. Niisiis saime korra Albiniga veel kokku. Olime korra joonel aga Albin läks silmaga nähtavalt kiiremini ning Soolarahu märgis oli ta juba kaugel. Ehk kokkuvõttvalt paremad võitsid ja palju õnne neile. Meie peame teise kohaga leppima (seekord)

Samas võidusõit andis Go Five kohta palju informatsiooni mida matkamisel ei kogu. Väikesel paadil on kaalujaotus ülitähtis. Mees vööris või ahtris annab kuni pool sõlme kiirusvahet. Headeks tulemusteks tuleks ka nats parem puri vaadata sest praegune on ikka suht veninud. Ja nõrgas taganttuules ilma spinnita pole ikka midagi pihta hakata.

Viimati muutis madis16, Esmaspäev, 06 Aug 2007 08:50, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 08:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Priit, kui sa katkestad, peaks ikka kohtunikule helistama ja teatama...
ent Su ebasportlikku käitumist kompenseerivad Su proua (?) heateod ! :D

nimelt oli meie laevas (Konn, a.k.a. Gerda, Madis, vaheta nimi ära!) vahetult enne starti olukord, kus pool tundi enne stardipauku polnd mastigi püsti. ja kapitaani-ärra oli kaotanud kuhugi autovõtmed nii et ka provianti ei saanud autost kätte. õnneks käib Konnal mast peale supsti ja me kulinaarset kimbatust nähes andis lahke (Priidu?) proua meile kotitäie hernekaunu. mis koos kahe sixpacki ja pooliku rummiga oligi meie proviant kogu regatil...
tänu Priidu manageerimisele toodi meile Voosi kurku ka 4 võiroosi, nii et pääsesime suuremast näljahädast.

ent muidu - oli lahe. Konn tõestas seda, mida me arvasimegi - et vaikses tuules allatuult sõites hävime spinnakeriga jahtidele, ent krüssus sõidame nad täpiks. iseäranis juhul, kui meie saame tuule kätte ja paar kaabeltaud allpool olev Julia ei saa... samas näib Konna LYSi pall olevat rootsi oludest pärit, kus skäärivahel lainet ei ole. sest laine lööb käigu ikka vägevasti kinni ja sedasi sõitis väiksema palliga Albin meist lihtsalt julmalt üle Harilaiu ja Vormsi all... ja muidu ka - mõõdukas tuul on Konnale parim.

tänud korraldajatele!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 09:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Jah elu veeres nagu hernes.
Pilt
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 12:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Asjatundmatu küsimus: kas finišiaegadele lisaks arvestati lõpptulemuste puhul ka LYSi erinevusi? Või kuidas seletub Merelinnu edu Julia ees, viimane peaks igati kergem-kiirem olema - vähemalt Priidu jutu järgi? :?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 13:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina ütlesin telefonitsi Mallele stardijoonele tagasi jõudes, et me tuleme finišini aga et me tulime otse Vormsi tagant läbi, mitte ümber Nordgrunne. Lihtsalt ei viitsinud öösel lõpetada. Kuna Albin oli otse ees näha ja Gerda seljataga, siis kohtunikule see probleemi ei valmistanud, nad seisid niikuinii muulil. Mul oli ju täpselt teada, kes ja mis kell Voosist läbi tuli :D Oleks, et meid tulnuks eraldi oodata.

Edasi on omamoodi OT aga siiski sisuline jutt surevast Haapsalu võidupurjetamisest.
Reaalselt oli tulemus selge juba Soolarahu all, vaid kata ja Edasi omavaheline seis oli selgusetu. Ülejäänud 25-30 miili oli täiesti mõttetu sõit. Kui keerab tuule otse silmaauku ja krüssuots on pikem kui 5 miili, ei ole mõtet üldse krüssama minnagi. Micro on projekteeritud teistsuguseks rajaks ja sõiduks omavahel, tema kiirus on külg- ja taganttuules. Vastutuult ei sõida Micro mitte eales oma meeletut palli täis. Albin57 võib oma palli isegi täis sõita, ta selline pool-kiiljaht. See viib sõiduaja aga arutult pikaks mõlemal ja ei viitsi nii pikalt mässata. Reaalne kiirus ja kojujõudmise kellaaeg on see, mis loeb.
Pühapäeval puhus kenasti Voosist silmaauku, kui sai tagasi koduranda mindud. Täpselt paras krüssots oli stardipoist üles Voosi punasesse. Ega ma lambipealt pakkunud vähe teistsuguseid radasid enne sõitu välja. Aga kui ikka tahetakse nii pikalt sõita, egas mul 200'st kroonist kahju pole. Ma võin veel kaks korda stardirivi pikendada juba ette teades, et ma lihtsalt ajaliselt ei kavatsegi seda lõpuni sõita. 400 krooni pole selle eest üldse palju, et purjetamist propageerida ja Haapsalu purjetamisele vähegi mingit numbrilist tausta tekitada. Aga reaalsus on siiski see, et Haapsalu purjetamine ongi Polaris (sellenimeline jaht): ussitab neljal jalal, kuniks rooste oma töö teeb ja see külili maapeale prantsatab. Seekord Vigurpilt parandas trööstitut olukorda aga seda ilma spinnita sõites ehk lihtsalt lustides. Võidu nad ju ei sõitnud. Kokkukirjutatud distantsiks sobilikud alused seisavad kaipeal, koduhoovis, mädanevad niisama kaiääres ja starti tulevad mingid konnad, mis tuult ja suurt lainet kardavad. Üks tuuakse treileriga Tallinnast, teine tuleb Topult ja kolmas Einbyst. Haapsalu jahtisid on neli, nendest üks racer-kata, kaks monohull racerit ja üks lustikummut. Õnneks oli seekord superilm, konnad said ka teispool Vormsit ohutult sõita.
HJK'le mõtlemisaine: vaadake väga kriitilise pilguga peeglisse ja mõelge, MIS on valesti. MIKS ei tule keegi sõitma?
Uskuge mind, ma TEAN, kuidas meelitada võidusõitmiseks absoluutselt sobimatuid riistapuusid ja suurt hulka inimesi võistlema. Ma olen saanud "Tartu kuuri" ja Musta Numbriga soolotsikli kiilasjääs teedele rallit sõitma ja juba mitu aastat olen probleemi ees, et rohkemat hulka masinaid-inimesi ei suuda rajale lasta. Ma olen saanud autofirma omanikud kallite dziipidega liivamägedele hüppama ja autospordis mitte mõmmigi javad inimesed endale "spetsiaalset" ralliautot ostma... Aga sõltumata võidusõidu formaadist ja kohatistest napakustest reeglites võidavad ikkagi lõpuks need, kes oskavad ka reaalselt kiiresti ja täpselt sõita. Ja nendest, kes esimestel kordadel isegi Legendist aru ei saanud, on viie ralliga kasvanud esikoha pretendendid. Ja teistel aladel on mõnest kunagisest diletandist kasvanud välja paduusklik spordimees, kes on võitnud ära näiteks Euroopa etapi Historic rallis. Sest võiduajamine on lahe ja iga kord õpitakse nippe juurde ning lõpuks toimib oskus narkootikumina. Aga alguse saab see kõik õige suuna kättenäitamisest inimesele mittekurnaval moel.
Mina isiklikult olen olnud kolme tänaseks suureks kasvanud maismaa-autospordi asja taga: Saku Safarist kasvas välja sportlik off-road (see on 100% minu idee, teostatud koos klubikaaslastega, konkreetselt kõige esimene selline võidusõit Eestis), minu ralliElitest MosseLiiga (koos härrade Roosti ja Sooperiga - odav, lahe, stiilne aga konkurentsitihe) ja ka vanatehnikaga ralli sõitmine (herr Piibur lükkas talvise kokkusaamise käima, mina tegin sellest sportlike joontega võidusõidu ja meelitasin juurde umbes 40-50 erinevat masinat ja hulga uusi tulijaid inimesi).

Aga üks soovitus: tehke omakeskis üks double-handed võidusõit ehk igal jahil kaks inimest ja rada lahepeal kolmnurgas. Edasi meeskonnast saab juba kolm jahti, sama ka Minnist. Albini pealt veel teise juurde, Lendkatusest ka 2-3 jahti (kusagil on ju ka mingine minitonnik ootamas?). Kui sõbrad haapsallased on koid ja ei raatsi oma jahtisid selleks laenata, mina enda Julia annan suurima heameelega lisaks. Toon kasvõi kohale ka, kui väga vaja. Tehke midagi sellist, mida keegi enne ei ole Eestis teinud. Mehitage "omadest oskajate varudest" ära kohalikud Folksud, Sheriffid (neid on suisa kaks seal), Lagled, Domingod, Jonnid jne, sõitke LYS'i ja vaadake, millised on siis tulemused! Kas ühe soodimehega Edasi on ikka konkurentsitult parim või paneb vana hea Folks kõigile pika puuga... Jahtide puudust Haapsalus pole. Neid ju tõesti vedeleb iga nurga peal. On ju kuuldud juttu, et "mehi pole jahtide peale panna". Pange neid siis vähem korraga peale, saate rohkem aluseid merele.
Järgmine laks oleks ilusal vähese tuulega suvepäeval sama asja single-handed teha ja rõõmu kui palju. Ma tahaks näha nägusid, kui härrased Pauts ja Viiret on neli tundi üksinda võidu rabelenud. Kas käsi veel tõuseb viinapitsi tõstma või ripub kaks makaroni jõuetult külgedel... Iga jahiga saab ka üksi sõita. Aga milline möll käiks lahepeal? See ületaks igal juhul uudisekünnise ja pisikese ettevalmistusega oleks mõeldav isegi telekaamera kohalolek.
Näituseks võiks seesamune Valge Daami regatt olla kerge "kiiksuga" asi: double-handed ja üks liige peab olema valgesse riietatud naine. Kiiksuga asjad toimivad, nagu pärnakate Kasuka regatt.
Enne Muhu Väina saan ma aru - meeskonnad tahavad treenida ja jahid vajavad trimmimist. See on õige aeg pikemaid sõite teha. Peale MV on need 40-50 miilised sõidud aga täiesti mõttetu ettevõtmine. See ei tõesta mitte midagi aga peletab potensiaalsed sõitjad raudselt eemale.
Ja kõige nukram on see võistlusjuhendi punkt: Eraldi arvestus "Folkboot" klassi jahtidele. Mitu Folksu siis ka rajal oli???

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 14:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Ega ei pea ju purjetama, kui ei meeldi ja võistlema ka ei pea, kui ei meeldi.
Aga mulle meeldib, meeldib purjetada ja meeldib ennast sundida ebamugavaid olukordi ületama, mida purjetades ikka ette tuleb.
Loobumine on liiga lihtne lahendus ja merel õnneks tihti välistatud, kui võimatu variant. Raskused ununevad ja nendest saavad kogemused, jäävad meeldivad mälestused raskuste ületamisest.
... mõelge, tehke, mehitage, pange... mis kõnepruuk see selline on.
Eks need kes teevad, teevad ikka endale ja teevad nii nagu endale meeldib.
Tegijaid võiks alati rohkem olla, siis tehtaks igasugu erinevaid asju.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 14:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Veemees, Albin57 on kiirem ainult piisavalt tugevas pakstaagis, sest spinn on tal 6,5 ruutu suurem, otse taganttuules ei ole. Samamoodi on tal 2 ruutu rohkem tavapurje aga genuga vastutuult ei pressi, kallab liiga pikali. Foka on tal aga lapp. Vaid piiripealse lainekõrgusega vastutuult sõites pääseb 200 kilo suurem mass pisut maksvusele, laine ei trambi niipalju kinni. Aga kui on natukenegi vabam kurss ja viitsid pisutki sportlikku sõitu teha, läheb Micro hetkega täpiks. Sai seda jälle kord testitud kahel päeval. Lihtsalt Micro on racer ja vajab oma kiiruse näitamiseks jube täpset tööd. Raskuskese õiges kohas jne. Aga et kajuti ja reelingu vahel on vähe ruumi, on seal piin pikalt kükitada, kajutilael istudes segad jälle tuule groodil ära. Tegime Indrekuga igasuguseid teste, mõjub küll, isegi sõlme sai kohe juurde, kui istusin topenandi alla või Indrek eestekil figureeris. Kruiser seevastu eriti sellistele nippidele ei allu, kiiruse kasv on palju väiksem ... aga ka teistpidi kiiruse kadu, kui ei viitsi sebida. Sõidab tuimalt oma kiirust, see 0,1-.0,2 sõlme siia-sinnapoole suurt lõpptulemust ei mõjuta.
Micro on imepisike tööjaht, kus arutu võistlusväärtuse täis sõitmiseks tuleb iga sekund rabeleda. Aga et kõik on kaks korda väiksem, kitsam ja õrnem, kui näiteks tüüpilisel Eesti raceril, näituseks XX,7Firstid ja ka meeskonda vähe, siis avamereotsal ei ole see füüsiliselt võimalik. Roolimees ei saa kaarditööd teha, selleks peab keegi meeskonnast kokpitis istuma. Kohe sõlm kadunud. Kaarditöö võtab aega näiteks 5 minutit, seda kaotust sõidad pärast tagasi pool tundi. Koogutad alt võileiba võtma, jälle sõlm läinud, lisaks tahab kohe kursilt plagama panna. Jälle sõidad tagasi kümme minutit.
Ma olen nüüd läbi uurinud vast enamuse maailma pisikeste jahtide võistlusväärtused, millistega mistahes maailma nurgas sõidetakse. Micro on konkurentsitult kõige lühem ja kõige väiksema purjega svertjaht, millel on nii suur pall. 0.96 on jõhker, meie regioonis sarnast palli omab alla 6-meetristest veel vesiballastiga Campus500. Aga ta on veel 200 kilo kergem, 40 cm kitsam jne. Ülejäänud on kõik kas tunduvalt suuremad, kiiljahid või siis moodasd kallutusrihmadega ja megapurjedega racerid a'la Skippi 650. Aga sellelgi on tõstetav raskuskiil.
Näiteks pisut võrreldav alus on olemas ka Haapsalus, Helmsman 20, nimi vist oli Nelli. Sel pikkust 6.06, purje 18 ruutu aga spinn 30 ruutu, kaalu 700 kilo, kiil 300 kilo ja süvist 1 meeter. LYS 0.97. Selline asi sõidab vastutuult nagu mühiseb, milline kiilu külgpind! No ja allatuult 11,5 ruutu suurema spinniga ... mida me räägime.
Pilt
Kui Sa küsid, kas Micro on kiire jaht? Jah, isegi väga kiire iseenda suuruse kohta. Aga ta vajab kiireks sõiduks meeletult pingutamist. Samas saab temaga rahulikult kruisides ka oma väiksuse kohta väga kiiresti edasi.
Aga siis on veel üks steroididel purjelaud, mis on nii masendavalt lihtne ehituselt ja kuratlikult kiire, et lausa paha hakkab.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 15:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Jah, Mikro on üsna nobe, eriti vaiksema tuulega. Aga kui ma Sust õigesti aru saan, siis meretingimustes ja pikematel sõitudel ei saa need hääd omadused täiel määral avalduda? Et muidu tuimem ja aeglasem Albin 57 liigub lõppkokkuvõttes sama kiiresti?
Kas tuleks nii aru saada, et Mikro plussid avanevad peamiselt sisevetel ning mere pääl tal palju eeliseid pole? Et lätlased seepärast korraldavadki Mikrode võistlusi Usma järvel, aga mitte mere pääl, mida neil ometi küll jagub?
P.S. Kas Mikrol näiteks Folksu spinnakeri kasutada oleks liiast? Mõned olevat seda proovinud, polevatki hirmus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Virisejatele!!!
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 15:19 
Eemal

PriitV Sa võiksid sellesinase innu hoopis purjetamisele kulutada! Mõtetu on lugeda sinu kirjtööd, et küll mul on hea jaht aga sõita ei viitsi, ei saa ja üldse ei sobi midagi. Halba tantsijat pidi kah munad segama nii, et ära virise. Ja muidugi kui sulle ei meeldi tavapärane võistluskorraldus siis tee oma võistlus. Nagu lugeda pidid hirmus kõva käsi selles olema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 15:20 
Eemal
Kasutaja avatar

ehh, Priit, ise veel vanade jahtkaptenite õpilane...
mulle on pealuu sisse jäänud ühe vana kipri sõnad - kohti jagatakse finishis ja võidusõit käib viimase meetrini. pane nüüd ausalt kirja - nagu kommunist kommunistile - et millal Sa viimati ühe regati lõpuni võistlesid? :shock:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 15:21 
Eemal

Ma saan asjast nii aru, et mikro kipub tugevama tuulega triivima, kuna kiilu pind on väike. Ja krüssusõit on ka selletõttu suurema nurgaga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 15:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Triivib jah. Tüüriga siis jälle õiendad seda triivi... Aga üldse on Mikro nagu peru hobune - kogu aeg peab valvas olema, kuhu ja kuidas ta iga tuulepuhanguga kappama pistab. Kui pealt maha ronid, on laup higine, lõuapärad kanged ja selg märg. (Teataval määral heastavad neid hädasid küll hetked, mil tunned, kuidas jaht võimsa hooga üle vee tormab... ) Selles mõttes on Mikroga pikka otsa võidu sõita üsna sportlik üritus. Ma pole küll ise proovinud, aga tundub, et Albin 57-ga on lihtsam. Mikro lihtsalt väsitab varem ära.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Aug 2007 15:52 
Eemal

Nuh albin on ju ka suht kitsa pinnaga tõstetava kiiluga. Mere peal pole proovinud aga Saadjärvel sai sõidetud. Isegi spinn sai üles :D Mulle tundus, et kui kiil poolenisti "üleval" nurga all oli, siis pidas nagu paremini krüssus.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: