Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Helsinki - Tallinna ööregatt
PostitusPostitatud: Reede, 17 Aug 2007 21:10 
Eemal

Jõudsin just tund tagasi Seacatiga Helsinkist Tallinna. Nägin regatist osalejaid
kell 18.30
Viron allases ja selle ümbruses, valmistumas starti minekuks.
Tuul (W või SW) eriti kõva ei olnud, aga päeva peale oli korraliku laine üles löönud, seacat kõikus tublisti ja oli sunnitud kiiruse maha võtma! Hoiame pöialt, et väiksemad jahid ilusti Piritale saaksid, suuremad saavad nii-kui-nii!
Kellel värskemat uudist, saadud telefoni teel osalejatelt, pange palun ülesse!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Helsinki - Tallinna ööregatt.
PostitusPostitatud: Laupäev, 18 Aug 2007 02:08 
Eemal

Ja kui ma kella 02.00 ajal TOP`i kai peale sain võttis mind vastu Soome jaht
"Panasonic`u" kapteni Hannu üleni naerul nägu!
Kõndisin edasi piirivalve poole ja siis võtsid mind vastu kaks väga kurba nägu, mis seisid kõrvuti: need olid "Tormilind" ja "Vesta" ehk Eesti Mereakadeemias on
purjetamine surnud! Elagu Purjetamine! Tänane ilm oleks olnud just nende jaoks!
Võttis umbes paarkümmend minutit aega ja senine Soome keel jõel asendus
korraks Eesti keelega, mis liikus Kalevi kaisse! Eks nüüd lõppresultaatidest
näeb kuidas läks!
Aga tundub, et üks kena asi oli!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 19 Aug 2007 14:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Regatt on lõppenud ja tulemused siin: http://www.mereblog.com/?p=1094

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 15 Aug 2008 20:11 
Eemal

Täna pimedas siis Piritale Helsinki-Tallinna ööregati finišit vaatama ja pidu pidama! Tulemas umbes 180 alust!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 15 Aug 2008 22:54 
Eemal

Tulen just Piritalt. Täielik tuulevaikus. Alles öösel kella 2-3 ajal lubab 5m/s NE`ist. Finiš seega juba hommikuvalges! Mind kiusab küsimus: palju on siis ikkagi 180 alusest Eesti jahte? Bavariate sild oli jahte täis, endine külaliste bassein jahte täis, Kalevi sild natuke hõredamalt jahte täis! Miks siis kanged muhuväinalised ei osale sellisel tõeliselt kenal võidusõidul? Kurvalt, nagu eelminegi aasta, vaatas mulle otsa mu vana "Tormilind"("Tormilind ja "Vesta" on osalenud EMA lipu all samal regatil minu ja master Arvo Tarvise juhtimisel aastatel 1998-2001): miks Eesti merehariduse ja kultuuri kants EMA, kes peaks seisma nagu kalju selle eest, ei osale peale neid aastaid sellistel regattidel? Kes siis veel õpetab noortele kadettidele
merekultuuri algeid, et nemad saaksid omakorda seda õpetada ja viia meie mereriigi rahvani!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 00:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Hea sõber Kalle! Mõistan Su tundeid, kes Sa endise Tormilinnu Kaptenina sellele kaasa elad, aga kõrvalseisva mehena saan öelda vaid, et vaevalt mereakadeemias nende meeste puudust on, kes Tormilinnuga merele tahaks minna. Ilmselt ikka küsimus nendes, kes neid õpetamas, suunamas ja aitamas peaks olema :( Igatahes väga kahju, et sellega EMA-s enam ei tegelda :evil: Kus siis veel :?: Kui ei ole Eesti Riigilgi
merenduspoliitikat, mis siis koolistki tahta. Ainult nimi on uhke - AKADEEMIA! Mul oma kasupoeg lõpetab seda tüürimehena ja kas Sa kujutad ette - neid, st. tüürimehi ei lastud isegi simulaatori taha nende aastate jooksul :!: :!: :!: Ainult arvuti taga tegid sildumist. Nüüd lähevad merele praktikale. Väga Kahju :evil:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 14:40 
Eemal

Raske uskuda, et mereakadeemia kadette/kursante simulaatori peale ei lasta! Isegi mina olen saanud seda näppida, lihtsalt silmaringi avardamiseks, et mis see on.Ja väikelaevajuhi kursuse kuulajad saavad seal oma kätt proovida.
Aga kas Vesta ja Tormilind ei jäänud seisma mitte septitankide ja muu sarnase varustuse puudumise tõttu?

www.marumeri-marumeri.blogspot.com

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 15:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Toivo kirjutas:
Raske uskuda, et mereakadeemia kadette/kursante simulaatori peale ei lasta! Isegi mina olen saanud seda näppida, lihtsalt silmaringi avardamiseks, et mis see on.Ja väikelaevajuhi kursuse kuulajad saavad seal oma kätt proovida.
Aga kas Vesta ja Tormilind ei jäänud seisma mitte septitankide ja muu sarnase varustuse puudumise tõttu?

Väikelaevnikud saavad jah simulaatori peal harjutada.

Mis ajast on septitanki puudumine takistanud purjetama õppimist?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 16:05 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Paun kirjutas:
Toivo kirjutas:

Mis ajast on septitanki puudumine takistanud purjetama õppimist?

Vist taheti seda öelda, et mõnedki regatid võtavad aluste varustatust tõsisemalt kui teised. Ehk kui neil ei olnud mingi nõue mingis punktis täidetud, siis ei saa nad osaleda. Näiteks Gotland Runtile eelnes suurem tehniline kontroll.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 17:25 
Eemal

just seda ma silmas pidasin. Kui alusel statsionaarne WC, peab olema ka septitank ja muidugi sinna juurde kuuluvad torustikud-ventiilid. Kui ei ole-ei läbi tehnilist ülevaatust ja ei saa merele!

www.marumeri-marumeri.blogspot.com

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 20:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Muuseas nii ongi, et väikelaevajuhid saavad seda simulaatorit kasutada. Ise sai ka sellel mõned korrad kätt proovitud. Aga kursantidel, k.a. tüürimeestel see praktiliselt puudub :cry:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 22:44 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Mõni pilt TOPi sadamast täna ca kell 19:

Pilt
By kipperfoto

Pilt
By kipperfoto

Pilt
By kipperfoto

Pilt
By kipperfoto

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 22:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Käisin Kipperiga samal ajal Piritalt läbi. Kahju, et ei kohanud :( Tõesti ilus pilt oli, pole kaua aega nii palju kenasid jahte näinud. Enamus ikke tõsised avamere tegijad. Aga mis hinge läks, et ega eesti keelt ei kuulnud. Mitte, et mul meie soome sõprade vastu midagi oleks, aga kuidagi ühepoolne oli see pilt. Aga muidu suur telk püsti aetud, pidu käis ja ilm oli ka ideaalne peoks - sisuliselt 0 m/s ja +20 C :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 17 Aug 2008 14:26 
Eemal

Hunter kirjutas:
Käisin Kipperiga samal ajal Piritalt läbi.
.....
Aga mis hinge läks, et ega eesti keelt ei kuulnud. Mitte, et mul meie soome sõprade vastu midagi oleks, aga kuidagi ühepoolne oli see pilt.
....

Regatil osales 14 (pluss-miinus mõni) Eesti jahti. Ning mälu järgi vähemalt ühe klassi esimene koht tuli ka siia.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 17 Aug 2008 21:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Nädalavahetusel peetud Soome suurimal avamerepurjetamise võistlusel Helsingi-Tallinna regatil ületasid Soome lahe 179 jahti. 13 Eesti meeskonna seast jõudsid oma klassides medalitele koguni neli.

Juba 16. korda toimuva Helsingi-Tallinna regati stardid anti Helsingis Suomenlinna ja Pihlasaare vahelistest rannavetest reede õhtul alates kella 18-st, finišid toimusid Pirital mereväravate lähedal. Purjetajaid saatis keskmiselt 5 m/s puhuv tuul, ent regati keskel lakkas tuul ligi tunniks ajaks täielikult, mistõttu pidid meeskonnad keset Soome lahte olude paranemist ootama. Siiski õnnestus esimestel jahtidel juba öösel kella 2 paiku finišisse jõuda, viimane aega mahtuv finiš pandi kirja hommikul pärast kella 9.

Eestlased on Helsingi-Tallinna regatil esindatud neljas klassis: ORC Club 1, ORC Club 2, LYS1 ja LYS2.

ORC Club 1 klassis võidutsesid eestlased – mullust esikohta kaitses edukalt Pärnu Jahtklubi jaht Lady Bird Jaanus Tagu juhtimisel. Teise koha sai soomlaste Foxy Lady kapten Tom Lindströmiga, kolmas koht kuulus samuti eestlastele – pronksi võttis Premiumi (Kalev Jahtklubi) meeskond Priit Tammemägiga roolis. Eesti jahid mahtusid esikümnesse veel koguni kolmel korral – neljandaks tuli Bering (Kalev Jahtklubi) Valentin Naumoviga roolis, kaheksandaks Sylvia (Kalev Jahtklubi) Aare Kööpi juhtimisel ning üheksandaks Hermes X (Kalev Jahtklubi), kapteniks Märt Ilumäe.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid