Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 159 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 19:11 
Eemal

Nuh aga kui lodjasõitu pakutakse, mis me siin siis veel arutame? Kastid pardale ja minek :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 19:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Hiid kirjutas:
Paun kirjutas:
süvenes Pauna peas juba amnmune idee võtta suvel ette jõereis marsruudil Tartu-Praaga- Piirissaar ning praeguseks on selge, et huvilisi on veelgi.

mis alusega plaanitakse? Purjede all?
Mul paraku vaid Pakri450. No sail :oops:

Kuulge, aga teeme ära!

Mul on 30 senti lühem kui Hiiul :twisted: ja kah no sail. See eest on pikki aastaid peas küpsenud plaan justnimelt selle paadiga teha Võrtsu-Peipsi ots. Piirissaare on vist kahtlane nii väiksese mootorpaadiga. Peipsil keerab ilma ära sama kiiresti kui lülitist laelamp välja lülitada. Muidu idee poolest läheb Pauna poolt pakutud marsruut peale küll.

Niisiis Palmur 12+5hj Tohatsu + paar aerusid, kapten, admiral ja kaks tekipoissi + 4 inimese telk on hakkamas.
Rääkisin admiralile ka, et keegi on meie mõtte ära noppinud ja admiralile organiseeritud mineku mõte täitsa meeldis :)

Nädalavahetus võiks olla ja kala peaks kah saama püüda.

Kui läheb strateegia koostamiseks, tehke siis eraldi teema ka jälle palun.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 20:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Hiid kirjutas:
Paun kirjutas:
süvenes Pauna peas juba amnmune idee võtta suvel ette jõereis marsruudil Tartu-Praaga- Piirissaar ning praeguseks on selge, et huvilisi on veelgi.

mis alusega plaanitakse? Purjede all?
Mul paraku vaid Pakri450. No sail :oops:

Emajõe vallutuse võtaks ikka mootorpaadiga ette.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 20:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Nagu kohalikud oskasid soovitada, siis võiks seda mai esimesel poolel plaanida. Siis pole veel putukaid aga vett on veel palju. Egas endalgi tekkis sama mõte, kui seda päris kabedat jõge sai piieldud. Paadiks leiaks midagi Pakrite valikust, i quess. Julia on vast pisut raju sinna vedada aga seegi pole võimatu. Seega oleks eraldi teema täiesti omal kohal.
Ja lodjaga sõidaks hääl meelel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 20:35 
Eemal
Kasutaja avatar

aga sa priit kruvi mast maha ja pane ajutiselt mingi 50hp mootor taha :), telki poleks sul ju siis vaja

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 21:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Tore, et hakkamist täis olete.
See Peipsi ilm on mõnikord muutlik jah, aga nii hull see lugu ka pole, et Pakri-paadiga Piirissaarele ei saaks. Ega Progress pole Pakrist palju suurem, aga sellega käiakse pidevalt. Vahemaa on nii 16-18 km, oleneb, kust parasjagu kannatab sõita. Ja enamus teest ju rööbiti kaldaga ning kui ilma ära keerab, siis lihtsalt vöör kalda poole ja tuld. Ainult peab valvas olema, et mõrda ei sõida, säälkandis on neid iseäranis ohtralt.

Muidugi - mul hää rääkida :wink:, kuna mul Pakrit ei ole, tuleksin kas Mikro või Progressiga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 21:20 
Eemal
Kasutaja avatar

vuss kirjutas:
aga sa priit kruvi mast maha ja pane ajutiselt mingi 50hp mootor taha :), telki poleks sul ju siis vaja

Madis ju niimoodi tegigi oma rohelisega, nagu ma kuskilt lugesin.
Ma laseks allavoolu pigem aerudega juhtides ja voolu kasutades. Kus vool väga aeglane, seal paneks mootori tööle. Saaks ussi leotada, lanti loopida jne. Seega peaks olema ehk keeluaja hmm 15 mai? lõpust edasi.
Õhtul saaks kalasuppi ja praadi jms laagris teha.
Ehk on mingeid RMK kohti või midagi "tee" ääres....???

Veemees kirjutas:
kuna mul Pakrit ei ole, tuleksin kas Mikro või Progressiga

Kohaliku lootsi saime ka juba! 8)
Igatahes....EDASI!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 21:32 
Eemal

Saaksin finniga allavoolu lasta ja juhitav olen arvatavasti ka aga kuidagi pean pärast vastuvoolu tagasi saama Võrtsu äärde :(

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 21:41 
Eemal

Sellest möllust võtaks isegi osa, vist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 21:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Allavoolu peab kindlasti olema mootor või aerud. Muid saad paadi küll teise suuna peale keeratud, aga.......sa ju vee suhtes seisad! Seega vuhisevad kaldapajud ikka sama kaugelt või lähedalt mööda. Olukorda väljendab ütlus : keeruta mis sa keerutad, tagumik jääb ikka tahapoole :)

Minu nägemus ongi selline, et autod ja treilad tuleb kuskile alguspunkti jätta ja siis lõpppunktist tuuakse mingi auto või pisibussiga kõik juhid oma autode järgi. Ülejäänud reisiseltskond saab veel viimast päeva laagerdada. Ehk siis paatidel läbitakse ainult üks suund. Või viiakse kohe peale stardikohta saabumist ja paatide veeskamist autod ja tühjad treilad lõpp-punkti ootama ning tullakse ise auto või bussiga tagasi matka alustama( saab kohe tagasiteel stardipaika õlut jooma hakata ).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 21:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Sõitsime jah mullu suvel niimoodi Võrtsust Kvissentaali. Muist aega lasime mootoriga muist aega triivisime niisama. Kui niisama triivida on nats keerulisem roolida, sest vesi voolab roolidele tagurpidi, samas on vaikne. Tegelt emajõe vool on päris nobe nii, et ei liigugi väga aeglaselt. Pedje j alamjooksul on RMK maja. Mina sinnani ei sõitnud, öö tuli enne peale. Muidugi ei tohi seal mootoriga sõita nii, et peaks mõlama. Seda sain alles hiljem teada. Märke ei näinud (ilmselt neid polegi). Ööbimiskohtade kohta saab küsida kalameestelt.

Ma ise sõidan suvel kindlasti lastega selle tee jälle läbi. Hea turvaline matk. Masti pole mõtet peale panna sest jõepeal purjetamine on liiga tüütu ja sillad on kah vahel.

Ajaliselt niipalju, et väljasõit venis nagu ikka. Paadi saime vette ca 20000, ööseks jõudsime Pedesse ja Kvissentali jõudsime järgmise päeva ennelõunaks. Sellel aastal laseb vast natuke pikemalt. Tarvis ju Tartuvahel kah paadiga laiata.

http://gofiveg.blogspot.com/2007/06/laevatatav-siseveekogu.html

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 22:02 
Eemal

Aga vat Mark mul paadi pääl kümne ruudune puri kah nii kuuemeetrise masti otsas :D Kui on kasvõi väikene tuulevineke hakkan kohe liikuma ja kui liikuma saan, olen täiesti juhitav. Finn on vaikses tuules ka küllalt vingelt liikuv riistapuu. Tuule suuna muutused ka ei mängi rolli, pääasi, et täidsa vastu ei ole, kuid ka sellega saab hakkama. Tagumikuga keerutama ei hakka :D Mootorpaadile muidugi järgi ei jõua aga ei raiska kütet ka :P Aga miks ei võiks autod bussid ja haagised võrtsu ääres paigal olla, kuni allavoolu läind seltskond tagasi ülesvoolu aerutab? Sellist liikumist ju seal iidamast-aadamast tehtud nagu kokkutulekul kuuldud sai: purjekaid transati võrtsu ja peipsi vahel igat pidi. Ma tahaks oma alusega aint kellelgi mootorpaadi slepis olla tagasiteel mööda jõge üles. :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 22:19 
Eemal

Oskab keegi öelda, mitu silda ja piiratud kõrgusega (toru,kaablit, elektri telefoniliini) Võrtsjärvest kuni Peipsi suudmeni on?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 22:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Remargi korras ka palve looduskaitsjatele, kes ehk juhtuvad seda foorumit lugema. Kui te soovite, et inimesed teatud paiku mootoriga või üldse ei külastaks võiksite üllitada mingi avalikult jagatava bukleti ja paigaldada nähtavale kohale vastavad märgid. Praegu teie tegevus meenutab pahurat maaomaniku kes laseb oma krundil jalutajale tangud perse ja vabandab seda hiljem sellega, et maaametist saab ju ometi vaadata, et see maa on eraomanduses.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 22:44 
Eemal
Kasutaja avatar

madis16 kirjutas:
Remargi korras ka palve looduskaitsjatele, kes ehk juhtuvad seda foorumit lugema. Kui te soovite, et inimesed teatud paiku mootoriga või üldse ei külastaks võiksite üllitada mingi avalikult jagatava bukleti ja paigaldada nähtavale kohale vastavad märgid. Praegu teie tegevus meenutab pahurat maaomaniku kes laseb oma krundil jalutajale tangud perse ja vabandab seda hiljem sellega, et maaametist saab ju ometi vaadata, et see maa on eraomanduses.

nii see võiks olla jahh, aga tegelikkuses on ikkagi nii, et seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest vms. plääplääplää

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 159 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: