Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mootorpaatide show-võidusõit
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mai 2008 09:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 16 Apr 2006 21:27
Postitusi: 93
Asukoht: Tartu-Pärnu-Otepää-Tallinn
Tere paadihuviline,

Olete oodatud osalema 19. mail Tallinnas, Pirital toimuvale suurele mootorpaatide show-võidusõidule. Kui sul on paat, mis on kiire kui tuul ja millele pole senimaani merel vastaseid leidnud, siis just sinu jaoks oleme kokku kutsunud meie kiireimad avamerepaadid: plastikust kiirkaatritest kuni RIB-paatideni välja. Võimalus on jõudu katsuda kahel erineval distantsil:

• avamerevõidusõit ümber Naissaare, stardiga Pirita muulide juurest;
• 1 kaabeltau lühirajasõit ehk „joonele panek”

Ametlik ajavõtmine ja kiiruse mõõtmine, käib Alter Electricu poolt välja pakutud Lowrance GPSidega, mis jagatakse kõikidesse osa võtvatesse paatidesse võistluseelsel kokkusaamisel. Ajakirja Paat poolt jagatakse osavõtjatele ning võitjatele sümboolseid auhindasid – tuletame meelde, et tegemist on adrenaliinirohke meelelahutusliku võidusõiduga kuna osa võtvaid paate omavahel optimeerida on pea võimatu. Loodetavasti saab üritusest traditsioon, mille nimel kaatriomanikud valmistuvad tulevastel aastatel juba varakult.

Kuna tegemist on meedias kajastust leidma promoüritusega, siis on iga osavõtja enda valida, kas võtta pardale pressiesindaja või mitte. Üritusele eelselt saadetakse laiali pressikutsed ning pressiteated. Paatidel, kes võtaksid võidusõidu ajaks pardale pressiesindajaid, palun saata oma kontaktid ja pardale võetavate inimeste max arv aadressil: randel@ajakiripaat.ee. Samal aadressil palume kinnitada oma osalemisest reedese päeva jooksul (16. maiks) – hiljem liituvatele paatidele ei pruugi jätkuda aja- ja kiiruse mõõtmiseks vajalikke GPS seadmeid (mis aga ei tähenda nagu ei tohiks võidusõidust osa võtta – tohib küll).

NB – kõik paadiomanikud vastutavad ise nii oma paadis viibivate isikute turvalisuse ja merel kehtivate eeskirjade täitmise eest. Ajakiri Paat ei võta endale kohustust veenduda aluste turvanõuete täitmises ja ei vastuta võimalike vee peal toimuda võivate intsidentide eest.

Programm:

• 12:00 – kokkusaamine Kalevi Jahtklubi restorani õuel. Kohale oodatakse esindajat igalt paadilt, toimub paatide registreerimine, kätte jagatakse GPSid, tutvustatakse tegevuskava, pressiesindajate pardale võtmine.
• 13:00 – paatidesse... mootorite soojaks töötamine muulide esisel alal – pressifotograafidele (muulil) poseerimine. Stardijoonele kogunemine.
• 14:00 – Lühiraja sõitude stardid: paarissõit, võitja pääseb edasi järgmisesse ringi, kuni jääb vaid finaal.
• 15:30 – Start suurele avamerevõidusõidule ümber Naissaare.
• 16:00 – Võitja finiš.
• 16:30 – maabumine, intervjuud, meenete jagamine Kalevi Jahtklubi restorani õuel.

Lisaküsimuste puhul võib helistada: Randel Kreitsberg, 5229383 või kirjutada: randel@ajakiripaat.ee.

Merel kohtume,
Ajakirja Paat meeskond

_________________
carpe diem


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mai 2008 10:00 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede, 07 Nov 2003 23:10
Postitusi: 2451
Asukoht: Tallinn; Leisi vald
Miks sellisel päeval? Või päeval poleks siis viga, kui kellaajad "söödavad" oleksid :?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mai 2008 11:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev, 12 Mai 2008 08:27
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn
Päev ja aeg tunduvad jah nii osavõtjatele kui ka niisama vaatajatele pisut kehvemapoolsed valitud. Äkki eksiti kuupäevaga ja peaks hoopis 18 olema?

_________________
Lauri


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mai 2008 13:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 16 Apr 2006 21:27
Postitusi: 93
Asukoht: Tartu-Pärnu-Otepää-Tallinn
19 on siiski õige.

_________________
carpe diem


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mai 2008 13:29 
Eemal

Liitunud: Reede, 15 Veebr 2008 19:43
Postitusi: 531
Asukoht: haapsalu
Siis oleks ju 18.05. õhtul paras aeg teada anda olnud! Aga antakse juba 3 päeva varem?

_________________
oi kuidas tahaks merele


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mai 2008 14:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 16 Apr 2006 21:27
Postitusi: 93
Asukoht: Tartu-Pärnu-Otepää-Tallinn
Praegu on osalejaid mootorivõimsusega vahemikus 150 hj kuni 600 hj. Nädalavahetus on paras aeg veel viimastel paat vette lasta ja mootor soojaks töötada. Esmapäeval saab töölt läbi hüpata, enne lõunat kiired asjad ära ajada ning Piritale kimada. Seniseid osalejaid ei paista kuupäev häirivat. Nädala sees on üritust kasulikum korraldada ka suurema pressikajastuse tõttu. Nii, et kes võidu sõita tahab, sellega kohtume esmapäeval Pirital :)

_________________
carpe diem


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mai 2008 15:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev, 15 Juun 2005 13:28
Postitusi: 172
Asukoht: Tallinn
Poole tunniga ümber Naissaare - avarage speed ca 56 knots. :P Selliseid aluseid tasuks tulla kiikama küll. :D

_________________
Klaperjaht - regatil viimasel kohal purjetav jaht, üritab kõigest väest eesvõistlejatele järele jõuda.

http://www.heratech.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mai 2008 16:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 16 Apr 2006 21:27
Postitusi: 93
Asukoht: Tartu-Pärnu-Otepää-Tallinn
PRESSITEADE: Mootorpaatide show-võidusõit

19. mail alates kella 12 toimub Tallinna lahel, Pirital, ajakirja Paat poolt korraldatud suur mootorpaatide show-võidusõit.

Võistlema on oodata hetkel vees olevatest mootorpaatidest kiireimad – nii plastikust kiirpaate kui suuri kuni 600 hobujõulisi RIB-tüüpi veesõidukeid. Adrenaliinijanustel paadiomanikel lastakse jõudu katsuda kahel distantsil: avamerevõidusõit ümber Naissaare ning 1 kaabeltau pikkune kiirendusvõistlus.

Ajakirja Paat egiidi all toimuv võidusõit on esimene omataoline, suunatud harrastajast väikelaevnikule, kes igapäevasest sõidurutiinist suuremat elamust otsida soovib. „Loodetavasti saab üritusest traditsioon, nii nagu on saanud purjeregattidest Tallinnas ja Pärnus, ning juba järgmisel aastal on jõukatsumist ootamas uued ja võimsamad sõiduriistad,” on ajakirja Paat peatoimetaja Randel Kreitsberg optimistlik.

Idee sai alguse märtsis toimunud Mere- ja vabaaja messilt, kus osales sel aastal uskumatult suur hulk kiireid avamerekaatreid. Samas pole kiiretele mootorsõidukitele olnud erinevalt purjejahtidest seni Eestis väljundit.

Pilt
...selline paat on kohal :P

_________________
carpe diem


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mai 2008 16:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 26 Apr 2007 17:10
Postitusi: 460
Asukoht: Tallinn
Ma oleks isegi tulnud, aga tõepoolest, terve esmaspäevane tööpäev nahka panna on ikka natuke liig :( Keegi peab ju kiirete kaatrite jaoks raha ka teenima millalgi.

Aga jah, arvestades seda, et enne esmaspäeva puhub mõnda aega ligi 10m/s W tuult ning sellest tekkivaid laineolusid, võiks keegi minu jaoks pilte teha sellest, kuidas poole tunniga ümber Naissaare ots ära tehakse :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mai 2008 19:07 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 11 Veebr 2006 03:36
Postitusi: 711
Seda tahaks näha küll, kuidas karvase ilmaga Naissaare ring selle ajaga ära tuleb. Omal ajal, kui Copterline crashi tegi, sai Revali jettidega mindud Süstast Aegna alla paarikümne minutiga, aga see oli ka väga karm kloppimine ja rütmiline sadula kohal õhus lendamine ja maandumine mitmemeetristel lainetel, mida iga paat (või selle juht) välja ei kannata.

Mis puutub ürituse ajavalikusse, siis ajakirjanikuna nimetaksin seda küll ebaõnnestunuks. Esmaspäev on karm igas töökohas, ka toimetuses ja kõigil tegemist rohkem kui küll. See aeg on sobilik küll ainult muiduleivasööjatele.
Kui midagi äripäeval teha, peaks aeg olema veel varasem, nii lõuna paiku, sest õhtul peavad teled oma materjali jõudma ka ära monteerida. Lehefotod saab veidi kiiremini üles laadida, nendega pole suurt muret. Aga Aga ajavalik on ikkagi naljakas - sest kui on show, peaks ju ka publikut kutsuma, mitte ainult ajakirjanikke. (Muide, sõna pressiesindaja ei tähenda ajakirjanikku, see tähendab mingi konkreetse asutuse või ürituse kõneisikut, kes ajakirjandusele inffi jagab)
Loogiline oleks selline asi kuumal rannahooajal, muul oleks rahvast täis ja jõuk tšilliks.
Aga olgem ausad, lõbu ja lusti on sellisest üritusest vaid osalejatele endile, teised jäävad ju kaldale maha. Meenub see, kuis 1980. istusid inimesed Pirital tribüünil ja purjeregatti vaatasid.

Kui ilm on karvane, muutub töö profitehnikaga (fotokad, kaamerad) pardal paraku väga riskantseks, vett lendab lihtsalt nii palju, et sõidu ajal ei saa riistu välja võtta. Ainus võimalus, kui on saada ähmane kujutis kajutiga paadist läbi märja tuuleklaasi.
Olen RIB-idega paarimeetrises laines olnud ja tean, et pildistada saab parimal võimalusel ehk triiivis, nagu pildistatakse ka purjetamis- ja veemotovõistlusi. Võistlevast paadist mingeid häid kaadreid sõidu pealt võtta on praktiliselt võimatu. Kuna hüppad ise ja hüppavad ka teised, siis peab olema väga hea valgus, et mõistlikku säriaega saada, muidu on tulemuseks nihkes udupildid. Asi on lihtsalt selles, et kuna paatidel on merel ikka üsna pikad vahed sees, siis tuleb suumida, aga teleobjektiivi enamasti ei anna kihutamise ajal teravaks saada. Lainurgaga võttes on kaadris ainult hulk täppe.
Tehnika ise maksab aga muidugi nii palju, et parem jäägu sõidu ajal siiski vöörpiiki polsterdatud kotti ootama.
Ja siis tekib veel see küsimus, et milleks peaks meedia üritust kajastama? Kui meil ei tule ükski leht ega kaamera kohale isegi siis, kui Harkus on järjekordne veemoto MK või lausa MM etapp ja omad poisid võidavad, siis miks peaks olema huvi selle vastu, et kamp paadiomanikke omavahel kuskil "nurga taga" kiirust proovib. Sama hea oleks minna Koplisse Liinidele vaatama, kuidas Aleksei ja Valeri oma bemmid joonele panevad või siis tsiklimehed kambakesi oma riistadega linna vahel töllerdavad.
Ainsad, kes saavad üritusest ehk softika vaheklipi, on Reporter või Seitsmesed uudised. Võibolla ka see uus Navigare-saade, mis on aga eetris väga imelikul ajal.
Mis puutub aga üritusse endasse, siis on tore, et see ette võetakse, ammu oleks vaja hakata ka Tallinnamaal midagi vahvat tegema. Kui see kõik on aga mõeldud lihtsalt selleks, et kutsume ajakirjanduse kohale ja reklaamime nüüd oma ajakirja ja/või paadipoodi, siis läheb muidugi jamaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mai 2008 20:29 
Eemal

Liitunud: Teisipäev, 06 Veebr 2007 20:16
Postitusi: 216
Kõige suurem häda on nii hiline teavitamine - kui osalejaid leiabki võrgustike kaudu, siis mõned ikka ei saa nii kiiresti plaane ümber tehtud. Publikuga on raskem ja ajakirjanikega ka, ehkki jah, need, kes sellisest asjast sutsu tahavad teha, saavad kohale tuldud.

Aga - muidu lahe üritus ja plaan!!! Võetagu seda esimest korda kui proovimist ja katsetamist, kuidas sedasorti üritus kunagi pikalt ette plaanides soojal ajal - juuli, augusti sooja veega ja väiksemate tuultega ajal, mitte 10kraadise õhutemperatuuriga - ära teha. Võiduajamine ümber Naissaare on üks asi ja eelkõige põnev osalejatele, aga kui ajada välja laevad, kuhu publik saaks minna, samuti kutsuda kohale paatidega publik, kes lahel liikuda saaks, kaldale samamoodi, lisaks veel näiteks kontsert muulilt või Kuuli munalt (kunagi midagi oli ju) või ka rannas, veelõbustuste (tuubid, suusad, veigid, lohed, surfilauad, purjekad jne) pakkumine ka linnarahvale - ühesõnaga siit võiks alguse saada suur Tallinna lahe paadipidu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mai 2008 23:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 22 Sept 2005 22:43
Postitusi: 2556
Asukoht: Tallinn
Tähendab, oluline on alusatada, "jää liikuma saada". Kas I ettevõtmist ka keegi kajastab om po***. Kui asi on väärt, saab asja!

_________________
Buddha oli vist purjetaja:
"Tähtis pole mitte eesmärk, vaid teekond sinna!"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 17 Mai 2008 00:16 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 11 Veebr 2006 03:36
Postitusi: 711
Jah, ettevõtmised on toredad asjad, eriti kui on enne omale ja siis ka teistele selgeks tehtud, et mistarvis asi korraldatakase. Et kas see on osalejatele ja/või pealtvaatajatele ja/või meediale?
Kunagi, nüüd juba ligi kümmekond aastat tagasi, tegi meremuuseum supervahvat üritust nimega Suure Tõllu Regatt. Tõll toodi pukseriga Pirita alla ja siis tehti seal ümber väike regatt. Piirivalve, mereväe ja veeteedeameti laevad tõid Piritalt sajad pealtvaatajad Tõllu pardale, seal oli siis orkester, söök, jook ja pidu. Vat see oli üritus! Inimesed nägid sealt ka midagi. Nüüd ei taheta vanakest Tõllu enam sikutada ja on hakatud tegelema Tallinna Merepäevadega.
Seetõttu oleks tõesti jumet mõttel teha kunagi mõni üritus nii, et inimesed ka merele saavad ja midagi näevad. See on aga kallis. Kui asja saaks ühendada kuidagi piirivalve või kaitseväega, saaks ehk nende laevu kasutada. Nemad aga niisama kihutamist vaatama ei tule, üritusel peaks siis ikka miski mõte ka sees olema.
Samas oli see vist tunamullu suvel, kui Kuuli muna peal oli The Suni plaadiesitlus. Päris hea nägi välja, midagi taolist võiks korrata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 17 Mai 2008 09:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 05 Juun 2007 08:05
Postitusi: 671
Asukoht: Keri ja vahel ka Eestis
Olgem siiski nõus, et vaadata on seda väga huvitav.
Kui Meile Tuntud Laine seal natuke õitseb ja SeaCat kõrvalt läbi läheb, siis saab sellest pildil näidatud masinast igas poosis pilte teha -kõht ülespidi, pea eraldi, jnejne.

Kõige masendavam, et nii lühikese etteteatamisega ei õnnestu isegi vaatama tulla...

Aga tegema peab selliseid asju. Võimalik ka orgkomitee orgunnida järgmiseks korraks. Väike koosistumine ja -siis võtaks korraldusest isegi osa.

Kui pressiesindaja pardale tuleks - siis teatud lainega ta sinna siiski kauaks ei jääks...karta on...

_________________
Mul pole õigus.
Aga mind ei koti!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 18 Mai 2008 17:37 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 28 Apr 2007 01:29
Postitusi: 490
Pirtal täna elu keeb,
käidi katsetamas, ja sai paari kurradi kiiret isendit nähtud :)
homme tuleb lahe päev!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group