Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Jõeparaad Emajõel - 16. august 2008
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Juul 2008 12:43 
Eemal

Jõeparaad Emajõel - 16. august 2008

Kutsume Teid oma alus(te)ega osalema suurejoonelisel III Emajõe Jõeparaadil, mis toimub laupäeval 16.augustil Tartu kesklinnas Emajõe Festivali raames. Eelmisel aastal osavõtnute huvi ja arv näitavad, et Emajõe Jõeparaad on kujunemas traditsiooniks. Loodame Teie abile selle vahva traditsiooni kujunemisel.

Paraad algab kl 18 Turu sillast allavoolu, kus eelnevalt koguneme. Seejärel toimub sõit aeglasel käigul läbi kesklinna. Vajaduse korral saab vettelaskmiseks tasuta kasutada Rebase tänava slippi. Täpsemat infot tegevuse kohta saadame registreerunuile lähiajal.

Auväärne žürii selgitab välja järgmiste auhindade saajad:
- Kõige uhkemalt esindatud sadam
- Kõige atraktiivsem alus (rändauhind, mis sel aastal jõuab Tartusse
Kolkjast)
- Kõige lõbusam jõeseltskond /meeskond
- Parim isetehtud alus
- Loosiauhind kõigi registreeritud osalejate vahel

Suurepärased auhinnad on välja pannud:
AS A. Le. Coq, Arens mööbel, AS Balti Merekaatrid,
MTÜ Emajõe Lodjaselts, OÜ Paadipood ja Wild Riders MC.

Miks osaleda jõeparaadil?
Emajõgi on ärkamas uuele elule ja Tartu laevastik suureneb iga aastaga. Paraad, mis näitab Tartu laevastikku korraga tema täies hiilguses, juhib avalikkuse ja linnavõimu tähelepanu Emajões peituvatele arenguvõimalustele ja –vajadustele ning kannustab korraldama jõeelu ning ehitama Tartusse tänapäevaseid sadamaid, slippe, sildumis- ja tankimiskohti.

Osalemine tasuta, kuid eelregistreerimine on vajalik aadressil
http://www.tartu.ee/emajoefestival/joeparaad

Sellele aadressile ilmub lähiajal ka täpne paraadi skeem järjekorraga sadamate/organisatsioonide kaupa ning muud täpsustavad juhised.

Paraadile on oodatud kõik alused nii Tartust kui kaugemalt.
Kutse levitamine soovitatav!

Tere tulemast!

Lisainfo ja ettepanekud:
Maarius Utso
joeparaad@gmail.com
Tel. 5231343
MTÜ Emajõe Lodjaselts

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Juul 2008 18:15 
Eemal
Kasutaja avatar

http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=2102&highlight=

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Jõeparaadile!
PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2008 10:07 
Eemal

Kiirustagem, täna on viimane päev Emajõe Jõeparaadile registreerumiseks.

www.joeparaad.ee

Tere tulemast!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Jõeparaadile!
PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2008 13:38 
Eemal

maarius kirjutas:
Kiirustagem, täna on viimane päev Emajõe Jõeparaadile registreerumiseks.

Mis siis juhtub kui registreerimata tulla? Kas jõgi pannakse lukku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2008 18:35 
Eemal

Veepump jääb kuivale :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Aug 2008 22:42 
Eemal

Ma usun, et sõita saab, aga auhindadest oled kindlasti ilma. Või ma eksin?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 15 Aug 2008 15:20 
Eemal

(Esma)tähtis pole mitte võit, vaid osavõtt. Poleks ma registreeruda viitsinud, ega see mu sinnailmumist koos oma süstaga ei takistaks.
Nii et, Onu, tule julgelt. Kui tahad mõnda foorumlast näha, otsi näiteks Rebase sadama bande üles :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 19:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Paadiparaad nähtud.uhke värk oli :D Palju toredaid inimesi viitsis kohale tulla nii vesitsi kui maitsi.Paadikapteni süsta veeti järel,sest ta laisk.Veemeest omakorda veeti käima,hiljem sõitis juba ise.Ka macgregor oli oma mansaga kohal.Suurtest puulaevadest rääkimata.Vahva üritus :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 20:44 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Rops kirjutas:
Veemeest omakorda veeti käima...

Oot, kuidas see vee peal välja näeb??

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 20:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Seda peab ise nägema :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 22:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipper kirjutas:
Rops kirjutas:
Veemeest omakorda veeti käima...

Oot, kuidas see vee peal välja näeb??

Põhimõtteliselt ei ole see võimatu. Omal ajal olen on ka paadimootorit (saljut) vindist käima LÖÖDUD - nagu tsiklit :D . Võimsama mootoriga ei soovita siiski proovida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 22:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Rops kirjutas:
.Veemeest omakorda veeti käima,hiljem sõitis juba ise.

veemees osales avariis, kes süüdi oli, ei näinud....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Aug 2008 23:15 
Eemal

Rops kirjutas:
Paadikapteni süsta veeti järel,sest ta laisk.

Käsi oli mul vaja oma dzembetrummi patsutamiseks :) Ma võiks tõesti olla mõni jumal, kellel on mitu paari käsi... siis saaks samal ajal ka aerutada ja lisaks trummile ka näiteks suupilli mängida.

Tasemel värk oli.

Eks kiirused kasvasid kah vahel nii suureks, et aerutades oleksin vaid võistlussüstaga suutnud bandel kannul püsida. Või siis oleks mu paadis pidanud veel 1-2 aerutajat olema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 17 Aug 2008 03:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Näib, et olen kuulsaks saanud? :P
Paadimootori käimavedamine õnnestus igatahes täiega 8) . Jõeparaad ise enam-vähem ka, ehkki mõnevõrra lahjemalt kui möödunud aastal.

Taas tulid Rebase Paadisadamasse 2 kõva auhinda - parima sadama ja parima isetehtud aluse eest. (Kuna Koržetsi juttu oli jõele väga lünklikult kuulda, siis pole välistet, et mõni auhind jagus kellelegi meie sadamast veel, aga kuna me siirdusime pärast paraadi auhinnaks saadud õllega oma sadamasse peole, siis jäävad täpsemad klaarimised esmaspäevaks. 8))

Vähemasti jõelt vaadates tundus, et kui Rebase Paadisadamas on vee-elu vahepealse aastaga tubli sammu edasi astunud, siis mujal see tingimata nii pole läinud. Meilt oli väljas 24 eri liiki alust - peoparvest ja diiselmootoriga laevadest kuni süstani. Kaunistatult ja sadama lipu all (kui märkate Emajõel paate rebasevärvilise lipuga, millel must rebane ankruga ahingut viibutab, siis need olemegi meie).

Et pilt oleks huvitavam, sõitsin seekord mootorpaatide jorus oma Mikroga. Ja et 30-jõulist mootorpaadi mootorit pole Mikro sappa mõtet pookida, siis laenasin selleks sõiduks väikse kahetaktilise. See, paraku, tahtis vahepääl kangesti välja surra ja nii mind esimeseks ringiks sappa võetigi. (Slepis vedamine vist sisendas mootorile mõtte, et kasulikum on korralikult käima minna :lol: ). Ja kui siis üks Progress üritas vedava ja veetava laeva vahelt läbi sõita :? , siis jah, polnud parata, oma müksu pidi ta kätte saama. Ei oska sääl ennast küll ühegi nurga alt süüdlaseks arvata. Kas see just "avariis osalemine" oli, nagu Hiid välja pakub, ei söandaks öelda. Kas me siis isand Hiiu eelmise paadi käekäiku teades ütleme, et 2 aastat tagasi "osales" isand Hiid kaptenina laevahukus?

Aga sellegipoolest oli mõnus üritus. Isegi ilm tegi hea näo ja jättis lubatud vihmavalingud taevasse. Kui sihuke pidu vee-elu hoogustamisele kaasa aitab, siis on ta oma ülesande ära täitnud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 18 Aug 2008 10:05 
Eemal

Emajõe paraad seljataga! Hurraa! Paraadil oli 4 purjekat! Rene ja Peebuste "Sireliniga"(ilusa näki olid poisid veest välja tõmmanud ja käilakujuks poseerima pannud!), Veemees oma "Mikroga", väike stiilne sõudepaat kahvelpurjega ja ehtne Võrtsjärve kalepurjekas - milline kena nostalgia! Mahun ju mina sinna aastakäiku, kes mäletavad kalurite päeva Valma regatte, kus osalesid tollased Võrtsjärve kalepurjekad. Peab tõdema, et rahvast ja paate oli võrreldes möödunud aastaga tublisti rohkem! Puudust tundsin Kolkja poiste tõrvatud kalapaadist, see oleks pidanud kindlasti kohal olema ja tüdrukud seal peal tantsima!
Käisin ka traditsiooniliselt peale paraadi Emajõe ülemjooksul matkamas! Olin külas kapten Poom`il, kes suitsetas Pedja jõe suudmes hirmsuuri latikaid ja kui maitsvad need olid! Ole meheks kutsumast! Pühapäeva hommikul külastasin Jõesuud ja tegin väikese tiiru Võrtsjärvel, kahjuks Tammele polnud aega sõita! Jõesuu teemad võtan ette rubriigis sadamad jne. Minu arust tuleks mõlemat kallast talvel "pikanokalise" ekskavaatoriga süvendada, hakkab ilusa sadamasilla juurest kinni kasvama! Allavett tagasi minnes kohtasin peale Palupõhja küla kalepurjekat, kus junga tantsis kenasti vööritekil taamal suured Emajõe luhad ja roostikud, pardal kenas meeleolus meeskond! (Ei jõudnud pildistada kahjuks). Nägin kaldal palju kalamehi: oli rusikavibutajaid ja ka palju lehvitajaid! Kalameestele niipalju, et ärge visake palun oma "tonkasid" vette sellises kohas kus toodrid on lähedal ja ärge palun nõudke siis kõvahäälselt, et ma peaks sõitma nende tõttu valelt poolt toodrit, et mitte lõhkuda nende õngi! Rusikanäitajatele niipalju selgituseks, et kui ma sõidan kiiresti, siis tänu glisseerimisega läheb minu aluse ahtrilaine hästi väikeseks ja ei lõhu Emajõe kaldaid, aeglase sõidu puhul on vastupidi. Ja üldsegi peaks Emajõel rohkem kasutama wellboot (kanuu) ahtriga mootorpaate ja teisi Hollandis projekteeritud paate, milledel ei ole nii suurt ahtrilainet: tartlased, mõtelge selle peale, enne kui pole hilja! Halb lahendus on ka see, kus suurele paadile on pandud liiga väike mootor, mis ei suuda paati glisseerima viia. Ja teine halb lahendus on, kus klassikalistele puupaatidele on pandud röögatud päramootorid taha, ei ole mõeldud, et nende kere kiirus on madal ja seetõttu tekkib jällegi tohutu järellaine ja hirmus kütuse kulu! Võrreldes eelmise aastaga on Emajõele tulnud paate (igasuguseid) hulga juurde ja see on minu arvates tore!
Palju tänu ka Tartu Veemotoklubile ja isiklikult kapten Üllar Põvvat`ile, et meie "armaada": "Sirelin" ja "Eagle" said kasutada Teie head slippi!
Emajõe paraadi organiseerijatele jõudu ja jaksu järgmise paraadi organiseerimisel! Andke aga aegsasti teada, tuleme!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid