Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Haapsalu regatid
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Aug 2008 13:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Et mitte risustada Valge Daami teemat, teeb uue. Et oleks koht mõttevahetuseks. Nimelt: Haapsalu, kus on kõige pisemad ja aeglasemad jahid, toimuvad vaat et kõige pikemad suvised regatid.

Neli purjetamiskantsi hetkel Eestis on: Tallinn, Pärnu, Kuressaare ja Haapsalu. Ja olgem ausad, Haapsalu jahid on peale ühe enamuses muuseumieksponaadid. Mõni mööndusega poolel teel sinna. Mujalt leiab aga hulga kaasaegseid ja suuri aluseid. Lisaks on Haapsalu navigatsioonitingimused Eesti kõige raskemad, kui tahta vähegi lahelt välja pääseda. Haapsalust viib välja kolm kitsukest laevateed, neist üks puhta värske.

Samas jahtisid on tulnud mühinal juurde ja mõned isegi võistlevad. Kessu regatt oli üle aastate sõit, stardis 15 alust, rohkem vaat et välja ei pingutagi. Maksimum 5 juurde, kes erinevatel põhjustel ei saanud osaleda. Jättes moodsa aluse kõrvale, siis kiire muuseum sõitis enam-vähem hea purjeilmaga 8,5 kuni 12,5 tundi.
Omamoodi oli äsjane Valge Daam veelgi paremas ilmas, seda just puhkajate jaoks. Vesi megasoe, päike paistab, tuult ei ole palju :D Teoreetiliselt võiks oodata tungi aga seda pole. Kindlasti on jälle erinevaid reaalseid põhjuseid mitte osaleda aga ma olen päris kindel, et paljusid ehmatas see pikk sõit Raugini ja tagasi ära.

Et enamus inimesi on tagasihoidlikud ja nad ei taha ennast ei nõrga ega vinguvana näidata, julgen mina seda teemat teha. Mul ju "savi", arvamust minust see ei muuda. Kuigi ma olen klassika pooldaja, ja seda mõlemad suvised sõidud on, arvan ma, et tuleks võistluste korraldamisel ja distantsi valikul saabuda 21.sajandisse. See tähendab, et inimeste harjumused on muutunud, puhkajad ei viitsi sisuliselt tervet nädalavahetust võidupurjetamisega "peeti keerata". Ei ole enam nõukaaeg, kus inimestel polnud nädalavahetusel sittagi teha ja kuhugi minna.

Toon väga konkreetse näite: viimase sõiduga samal ajal oli Augustibluus. Reede õhtul Compromise Blue jne. Inimene tahaks bluusi kuulata, natukene napsu võtta, puhata aga tahaks kahommikul mõistlikul ajal ärgates natukene merel võidu sõita. Laupäeva hommikune 07:00 ärkamine peale bluusiüritust on aga ebanormaalne puhkaja jaoks. Kui ta isegi pissihäda peale teeb silma lahti janäeb, et tuult ka ei ole, siis paneb ta südamerahus silma uuesti kinni. Sest ta juba teab, et tiir ümber Vormsi lõppeks tema jaoks öösel ja laupäevaõhtune programm Lossihoovis oleks vaid unistus. Või saunaõhtu mittepurjetajatest sõpradega jääks ära...

Aga ajendatud on see teema seekord hoopis muust. Julia pardal ja Einbys oli seekord Uunikute Talveralli korraldustoimkond.Tegu tegelikult suhteliselt suure ja keerulise talvise üritusega. Kuid merekaugete inimestena pardal olnud advokaat ja õnnetuseekspert tõid välja paar punkti. Ehk tegu on väga kainelt arutlevate inimestega, kel tavainimesest oluliselt teistsugune maailmatunnetus. Olulisim oli see, et vastavalt ilmaoludele tuleb nii väikese osalejate arvuga ürituse raames vajadusel kiirelt distantsi muuta. Mees, kes käinud ära tsikliga nii Alpides, Gruusias kui Baikali taga, ei ole see, eks niisama ära väsiks. Aga tema sõnum oli see, et asi muutus mõttetuks keskpäevaks, kui oli selge, et tuult ikka veel niipea ei tule. Pani lihtsalt silma kinni ja magas.

Ekspert (mäesuusataja ja rattasportlane), kes peab päevast-päeva tegema ekspertiise kohtule maismaaõnnetuste ja nende põhjuste kohta, tõi välja just väsimuse faktori. Rasked ja laibareaga matsud ei ole mitte enamuses tingitud purjus peast või liigjulgusest, vaid tegelikult väsimusest. Aga seda ei saa tõestada piisavalt. Nii omavahel öeldes pole enamus kerge napsupeaga tehtud õnnetustes ka muu süüdi, kui napsuga kaasnev väsimus.

Seega oleks ettepanekud tuleva hooaja suhtes:
1. vaadata üldisesse ürituste kalendrisse Haapsalus. Paljud purjetajad on tegelikult puhkajad,kes äkki tahaks nautida lisaks tuulele ka muid võimalusi.
2. klassika on tore, kuid eskaader ei ole selleks päris sobiv. 50 miili/10 ja rohkem tundi on natuke overkill, kui ilm just perfektne ei ole. Overkill just tänase päeva elamisharjumuste juures.
3. iga jahi telefon võiks olla peakohtunikul, kes siis vajadusel otsustab distantsi muuta ja saab seda kõigile teada anda. Nii, et võidusõit ei muutuks ei loteriiks ega mõttetuks piinlemiseks. Alati saab teha kasvõi keset sõitu kaks klassi: kes tahavad sõita hambad ristis pikka ringi ja need, kes lähevad lühendatud sõidule üle. Haapsalu sõidud pole ju MV, kus lihtsalt tuleb järgmisesse sadamasse jõuda.
4. Hobivõistlust korraldades tuleb lähtuda keskmisest, mitte tipust. Tippude jaoks ei peagi hobisõit "ilgelt põnev" olema. Mõnikord võib tippudele laheda ürituse võitmine sootuks rohkem emotsioone pakkuda.

Need siis sõbralikud soovitused korraldajatelt. Proovisime korra ilma laheda öise "kultuuriprogrammita" aga paljude kiiruskatsetega sõitu - tehti böööööö. Sitta see sport, MÕNUS peab olema. Sporti teeme autorallidel, sprintidel ja offroadil. Merel aga MV, Watergate ja miks ka mitte kolmed erinevad kolmapäevakud. Nüüd, kus on olemas superluks klubikõrts, võiks seda otstarbekohaselt kasutada. Aga vaat kurat varahommikul ei viitsi pidutsema hakata...

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Aug 2008 18:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 15 Jaan 2006 15:37
Postitusi: 114
Asukoht: Haapsalu
Tere!

Haapsalu purjetamiskalender on selline just sellepärast, et ta on
kohandatud kohalike soovide, vajaduste ja võimaluste järgi.

Hooaeg algab lühiraja nädalavahetusega Haapsalu lahel - Selle käigus
saab meenutada kuidas erinevad manöövrid (paudid, halsid, purjede
vahetused) käivad ja kes meeskonnast mida mingil ajal tegema peab.
Väga mõnus harjutus hooaja alustamiseks.

Kessu regatt nädal enne Muhu Väina - Ainus regatt kuhu on loota, et
tuleb ka külalisi (MV starti minejad, kellele Haapsalu teepeale jääb).
Distants 40-45 miili (keskmine MV üks etapp), paras soojendus väinaks.
Selle käigus saab meeskond enamvähem "pikema sõidu tunde" juba kätte.
Viimastel aastatel tehtud alati lühendatud variant, õige pikkusega
(ümber Kessu poi) oleks distants umbes 10 miili pikem.

Valge Daami regatt augusti esimeses pooles - No mis Haapsalu / Läänemaa
purjetaja sa oled kui hooaja jooksul ei saa Vormsile ringi peale tehtud.
Sedagi distantsi sai see aasta natuke lühendatud.
40 miili on igati sõidetav igasugustes tuuleoludes.

Merematk augusti keskpaigas - Üritus kus üheskoos sõidetakse Vormsisse.
Osalema on oodatud kõik merel liiklemiseks mõeldud vahendid ja nende meeskonnad.
Aega ei võeta ja teekonda ette ei määrata.
Mõeldudki rohkem neile, kes purjede all võistelda kohe mitte ei taha või siis ei saa.

Sügisregatt septembri alguses - kahel päeval, mõlemal päeval kuni 25 miili sõit.
Päevad on juba lühemad ning jahedamad, loota võib, et ka tuulisemad.
Distants jääb kindlasti Haapsalu lähistele, seega ka sobilik neile,
kes peavad Kessu ja Valge Daami regatti liialt pikkadeks.

Hooaja lõpuvõistlus septembri lõpus - 2008.a hooaja viimane ühine
merelkäik, taaskord distants kuni 25 miili.
Loodetavasti ei ole agaramad selleks ajaks veel oma jahte veest välja tõstnud!

Iga üritus on alati korraldaja nägu ja reeglite järgi.
Hetkel on korraldajad pikemate sõitude pooldajad.
Mulle tundub, et on piisavalt osalejaid kellele need pikemad sõidud sobivad.
Need kelle jahid regattide ajal alati kai ääres seisavad, ei tule ei pikema
ega ka lühema sõiduga välja.
Elus tuleb ikka valikuid teha, nii on ka regati ja Augustibluesiga,
kes mida tähtsamaks peab. Küllap jätkub mõlemale üritusele osalejaid.

Kui sa näed, et mingi üritus on kalendrist puudu, siis tule ja tee.
Kui üritus on vähegi osavõttu väärt küll siis on ka osalejaid.


Minu poolt on see teema siinkohal lõpetatud.

Indrek


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 11:11 
Eemal

Liitunud: Reede, 05 Dets 2003 21:59
Postitusi: 1440
Asukoht: Haapsalu
Küsin siis nii!Kui pikad peaks /võiks siis olla Haapsalu regatid avamerejahtidele.Enne kui avaldate arvamust vaadake ka teiste Eesti klubide regattide distantse,pikkusi ja aegu.Saarlastel on ju ka öiseid sõite ja seda mitte taevatähtede imetlemiseks.PriitV,see küsimus ka sulle.Ja kedagi pole kunagi vägisi regatile aetud,ikka vabatahtlik värk.

_________________
Paadikuur OÜ,53316319


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 13:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede, 25 Mär 2005 21:12
Postitusi: 1434
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Rasked ja laibareaga matsud ei ole mitte enamuses tingitud purjus peast või liigjulgusest, vaid tegelikult väsimusest. Aga seda ei saa tõestada piisavalt.

Teemaväline küll, aga... Hää Priit, kui tõestada ei saa, siis mõtle ka sellele võimalusele, et järelikult ei ole midagi tõestada. 10 alkofirmat lendaks valitsusele kõigi 10 jalaga selga elama, kui vähegi midagi sellist tõestada õnnestuks. Paraku ei õnnestu. Enamus avariidest läheb kindlalt rullnokkade ja roolisrüüpajate kraesse. Rääkida nende puhul alkoholiga seotud väsimusest... :twisted: Ega sel onul järsku mõne alkofirma aktsiad taskus ei kõrbe? Või oli ta seda juttu rääkides lihtsalt ja ühemõtteliselt purjus? :P


Tsiteeri:
Nii omavahel öeldes pole enamus kerge napsupeaga tehtud õnnetustes ka muu süüdi, kui napsuga kaasnev väsimus.

Sellise väite esitajal lasub nüüd moraalne kohustus esitada kiiresti ettepanek seaduseparanduseks. Nimelt on veesõiduki juhtimisel praegu lubatud justnimelt "kerge naps" ehk siis 0,8 promilli.
Mis, nagu näete, põhjustab väsimust ja avariisid. Küllap juba esmaspäevaks jõuab austet PriitV ettepanek selle sätte kaotamiseks Juhan Partsi lauale. Kehtestavad ka vee peal 0 promilli nagu maanteelgi, peaasi, et inimestel "napsuga kaasnevat väsimust" ei tekiks.
Tõsi - kui joomisest tekkiv "väsimus" kaob, siis jaksab ka Haapsalus pikemaid distantse läbi sõita :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 16:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Veemees kirjutas:
Hää Priit, kui tõestada ei saa, siis mõtle ka sellele võimalusele, et järelikult ei ole midagi tõestada. 10 alkofirmat lendaks valitsusele kõigi 10 jalaga selga elama, kui vähegi midagi sellist tõestada õnnestuks. Paraku ei õnnestu. Enamus avariidest läheb kindlalt rullnokkade ja roolisrüüpajate kraesse.

Indrek, see on juba ammu meditsiiniliselt tõestatud reaalsete testide ja katsetega, et kaine pea väsimus on palju ohtlikum, kui värske peaga võetud pits viina. Lihtsalt ei õnnestu inimese organismi väsimust mitte kuidagi adekvaatselt hinnata, see ei ole mitte kunagi kohtu mõistes adekvaatne.
Tänu nendele testidele on veoautode kettaseadmed ja töö-puhkejaja nõuded kehtestatud. Keegi ei hakka arutama, et mõni juht võib tänu organismi erilistele omadustele olla ohutu ka näiteks 6 või 8 tundi jutti. 4 tundi püsivat pingutust on piir, peale seda hakkab inimese tähelepanuvõime väga kiriesti vähenema.

Häda ongi see, et väsimust ja selle tulemit ei saa tõestada. Väsinuna ja koomas peaga on asi muidugi veel hullem aga enamus kaine peaga tehtud õnnetustest on just väsimusest tingitud. Näiteks tagant otsasõitudest väga paljud on väsimusega kaasnevast tähelepanulangusest tingitud. Võib-olla Sa ei ole elus pidanud sõitma 15-16 tundi JUTTI rasketes oludes? Mina olen ja korduvalt. Lõpus on vaateväli ahenenud ülikitsaks, reaktsioonid hullemad, kui peale 8-tunnist und pudeli viina sisse joonuna ja silmade pilgutamise tõttu jääb vähemalt pool ajast "nägemata". Nii pannaksegi õnnetuste põhjuseks hoopis muud LE sätted. Ebaõige kiirus, valed juhtimisvõtted jne. Isegi magama jäänud ja vastassuunda kaldunud juhile ei saa väsimust kaela määrida. Kui tegu juba kriminaalasjaga, siis iseenda vastu tunnistada ei saa, sa võid kohtus kasvõi magamajäämist raiuda. Kohtunik tahab saada süüdistaja poolset adekvaatset tõestust sellele... aga seda ta ei saa.

Muuseas, koht, kus väsimuse mõju ka väga hästi esile tuleb, on mäesuusatuurid. Esimestel päevadel lõhutakse ennast suurest julgusest, pingutatakse üle. Kui ollakse aga juba nädalakese iga päev mäepeal pingutanud ja öösel after-ski'dest osa võtnud, siis pannakse lihtsalt puusse. Ainult väga hea füüsiline vorm ja spetsiaalne vastupidavustreening on abiks. Paljudel tavainimestel seda aga on?

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 16:28 
Eemal

Liitunud: Reede, 05 Dets 2003 21:59
Postitusi: 1440
Asukoht: Haapsalu
OOT-OOT mehed,ma küsisin Haapsalu regattide kohta mitte joomise kohta.Joomise kohta aga niipalju,et see on igamehe oma teha ja iga üks saab selle möjudest ise aru.Väsimusest ei ole mötet LOLLI juttu ajada PriitV.Kui hakata väsimuse kaela purjetamis vöistlustel mingeid apsakaid ajama,siis :oops: olen mina kosmonaut.Muhu Väina etappide pikkuseks 10 miili ,kuid ajaliselt mitte rohkem kui kolm tundi.Priit,lasteaia lapsed räägivad ka targemat juttu.Kuni Sa ei suuda ühtegi regatti löpuni söita ,ole parem vait ja ära otsusta teiste eest.Ja sinu jaht ei ole ka töesti möeldud avamere regattidel osalemiseks.Köik.

_________________
Paadikuur OÜ,53316319


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 16:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Aug 2007 14:33
Postitusi: 377
Asukoht: Tallinn/Saaremaa
40 miili on täiesti normaalne. Pole liiga pikk ja liiga lühike, vähemalt minu arust.
Võiks ju olla ka 2 etapine regatt. Näiteks Haapsalu-Orissaare-Haapsalu või Haapsalu-Sõru-Haapsalu. Just hiljuti mõtlesin sellele, et neid 2 etapiseid regatte võiks veel peale Pärnakate Ruhnu regatti olla.

_________________
Ülari Velviste


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 17:15 
Eemal

Liitunud: Pühapäev, 16 Juul 2006 14:41
Postitusi: 1763
Asukoht: Tallinn
Eks ta vist Priiduga ole nii, et kui tuleb lühirada ja 10nm ning lühemad regatid, siis ei võeta ikka osa ja käiakse ainult eemalt kelkimas. Või kui ka võetakse osa, siis põrutakse täielikult ja kogu maailm on süüdi.

Ärge pöörake sellele väga tähelepanu. Haapsalu regatid on super ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 17:58 
Eemal

Liitunud: Reede, 05 Dets 2003 21:59
Postitusi: 1440
Asukoht: Haapsalu
Esimene Valge Daami regatt 1988a oli Hps-Virtsu-Orjaku-Hps.,kolm etappi.Kessu regatt on olnud korra Hps-Orjaku-Hps.Ja esimesed Kessu regatid olid öised söidud ja mandri ja saarte vahelt ümber Kessu poi ,Raugi poi jne .Ei mingit virinat.

_________________
Paadikuur OÜ,53316319


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 18:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Aug 2007 14:33
Postitusi: 377
Asukoht: Tallinn/Saaremaa
cat kirjutas:
Esimene Valge Daami regatt 1988a oli Hps-Virtsu-Orjaku-Hps.,kolm etappi.

Vot midagi sellist oleks minu mõistes ideaalne Haapsalu regatt.

_________________
Ülari Velviste


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 19:39 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 10 Nov 2003 08:55
Postitusi: 606
Asukoht: Haapsalu
Järgmisel suvel on plaanis Haapsalus üks ööregatt - ei mäleta kas oli paar päeva enne või pärast Jaani. Ootan igatahes seda võistlust juba kannatamatult. Aga mis puutub võistlusdistantsidesse siis minuarust päevaseks surakaks on 20-40NM paras, pikemat etappi pole mõtet teha. Samas võiks võistluse ära jagada kahele päevale näiteks. Pean silmas eeskätt Kessut. Üks päev näiteks Haapsalu-Virtsu, õhtul peab Virtsus kräu maha ja järgmine päev Virtsu-Haapsalu etapp. Samuti oleks vahva sõit ükspäev Haapsalust Dirhami ja teine päev tagasi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 20:40 
Eemal

Liitunud: Reede, 05 Dets 2003 21:59
Postitusi: 1440
Asukoht: Haapsalu
Noh näed,juba hakkab tulema.Virtsus pole kahjuks seista kuskil :(Aga öö söit oleks huvitavam nii juuli löpu poole ja ilma elektroonikat kasutamata.

_________________
Paadikuur OÜ,53316319


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 21:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Sept 2004 15:21
Postitusi: 5902
Asukoht: Saaremaa
Kuulge tulge Orissaarde! Saab siiakanti kah natuke elu sisse, muidu Fonx üksi mulistab siin ringi :) No laadna, veel kaks paati lisaks Fonxile.

33nm peaks ju tip-top olema?

_________________
Usus Est Magister Optimus
+372 56264630


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 21:21 
Eemal

Liitunud: Reede, 05 Dets 2003 21:59
Postitusi: 1440
Asukoht: Haapsalu
Kas HJK 2009 kalender on juba valmis?Oleks nagu aeg käes juba.Sealt saaks siis teada millal ja kuhu.

_________________
Paadikuur OÜ,53316319


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Nov 2008 21:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 15 Jaan 2006 15:37
Postitusi: 114
Asukoht: Haapsalu
cat kirjutas:
Kas HJK 2009 kalender on juba valmis?Oleks nagu aeg käes juba.Sealt saaks siis teada millal ja kuhu.
Plaan on olemas, kuid hetkel veel juhatuse poolt kinnitamata.
Indrek


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group