Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Sept 2008 21:46 
Eemal

Coocaburra STAR, siis aastast 1984.
Uunikumi jaht ja ülemaailmses (U.S.A) registris, sail nr. 6695.
Star - 2 hengen kölivene
Pituus: 6,9 m
Leveys: 1.7 m
Syväys: 1 m
Paino: 671 kg
Purjeala: 26,5 m2

Suunnittelija:
Francis Sweisguth (USA) 1911

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Sept 2008 22:13 
Eemal

Ühesõnaga mõte- regatt:Putukate Võidujooks 2009- on väga kuldaväärt. Esimene regatt, nagu esimene vasikaski läheb ikka pisut aiataha.
Hakkab pihta see vana, elementaarne ahel: võistlusväärtus ja klassidesse (1..2tk?) sobitamine?
Aga kui ei proovi ja on ainult pirin kaldalt ja baarist ei saagi kunagi teada ju? Talv läbi oleks meil aega rehkendada: potentsiaalsed tulijad kokku ja optimeerida võistlusväärtus. Rahaline auhind oleks vist ebareaalne aga stardimaksude eest võiks karikad orgunnida küll?
Priidul olemas ju kõva ajakirjanduse kogemus, pisut promot-siis ju niikuinii hapukurgi hooaeg. Vanakooli vahvaid mehi ju meil ka kuhjaga.
Tekkiks nö Eesti väikejahtide flotilli uhke paraad-sõit.
Tõepoolest väike-jahi mehed ju kõik ei käi oma alustega MV-l uhamas, aga teha meile selline oma show-weekend, ehk kokkutulek, mis tipneks 2 päevase mõõdukatsumisega merel. Pühendunud asjaarmastajaid on meil ju küll oma huvitavate alustega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Sept 2008 22:23 
Eemal
Kasutaja avatar

samas, miks ei käi? ükskord, kui te tahate oma väikeste alustega Muhu Väina minna, on korraldajate rahvapurjetamise-vaenuliku poliitika tulemusena väiksemad jahid jäädavalt Väinast tõrjutud. minu nägemuses peaks siiski Väinas oma eluõigust ja -võimelisust tõestama.

see putukate võiduajamine suubub kardetavasti sinna mutta kuhu ka varasem Väikse Väina plaan. netis ollakse küll kanged sõnu tegema...

coocaburra kirjutas:
...
Tõepoolest väike-jahi mehed ju kõik ei käi oma alustega MV-l uhamas, aga teha meile selline oma show-weekend, ehk kokkutulek, mis tipneks 2 päevase mõõdukatsumisega merel. Pühendunud asjaarmastajaid on meil ju küll oma huvitavate alustega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Sept 2008 23:46 
Eemal

see pole mitte esimene kord, kui kiputakse toimunud ürituse teemas maailma parandama hakata.

äkki teeks midagi ära? vähem möla rohkem mõla? keegi siin ei hakka spetsiaalselt eraldi võistlust sulle korraldama, kuna sul väike paat on. ja päris veider on hakata PÄRAST iga võistlust sama joraga pihta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Sept 2008 23:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Janno, mul on kordi suuremate asjade orgunnimise kogemus, Väike Väin või Putukate Suvepäevad on sisuliselt kukepea. Ma harjunud 50+ sõidukit, 250+ osalejat ja 2500+ pealtvaatajat ja seda kõike üliväikese inimressursi ja tohutu keeruka logistika juures. Ja alati on auhindade väärtused olnud tuhandetes, isegi 10 aastat tagasi. Kokku leppimine mingite oamnike või äridega on üldiselt imelihtne olnud. Väikese Väina puhul tuleb küsimuse alla "kuum teema" kaimaksud. Tahad läbida 4 sadamat, iga jaht min. 1000 krooni stardimaksuks... kui jahte ja osalejaid vähe. Et jõupositsioonilt rääkida (nagu ma viimane kord julmalt Roosta Puhkekülaga tegin korraliku õhtusöögi hinnaga, 250 inimest talvel "metsas" on jõupositsioon. Mina määran piirid... mingit nende hala ei kuula), peaks osalejad ikka paarkümmend alust/ sadakond sõitjat olema. Siis saab juba väikesed sadamad panna fakti ette: võta või jäta! 20 jahti, 100 eek/alus, 2000 cash koos elektri ja peldikuga/veega. Saun eraldi. Sest need 100 nägu tarbivad ka "midagi", ei viitsi ju 10 km poodi minna. Ja keegi paberit vastu ei taha :wink:

Purjetamisvõistlus on vaid tahtmise taga. Miks? Sest ma pole siiani saanud selgeks, kui mitu reaalselt osalejat oleks. Ja olen ka aru saanud, et hobiasju tuleb suhteliselt autoritaarselt teha. On nii, ja kui ei meeldi, siis kaevata võid "Vanaema kassile". Nii tehnilised reeglid kui võistluse ülesehitus. Ja hobiüritusel tuleb ära unustada igasugused "rahvusvahelised" nõuded, mida tavaliselt püüab pähe määrida mingi MTÜ, kes ennast spordialaliiduks kutsub. Maismaal on ainus rõhutatult kehtiv asi Liikluseeskiri, merel COLREG. Muid kaasnevaid seadusi pead nii või teisiti täitma. Maismaal peab ikka tulekustuti autos olema, sama ka merel. Igaühe oma vastutus. Aga ei mingeid idiootseid reklaamipiiranguid, kindlustusi, litsentse ja muud jura.

Ehk igatepidi jõupositsioonilt. Ainult siis asi toimib. Testitud 10 suure võistlusega.
Lisaks on tänaseks selge, et mingi aluse pealt kindla summa küsimine pole õige. Iga nägu maksab, ütleme 350 krooni. Sest absoluutselt suurim kulu on just inimeste toitmine, kasimine ja lõbustamine. Iga osaleja saab ju kogu üritusest osa, see pole vaid roolimehe lõbustamine. Nii on meil tulnud kenasti viimased rallid välja. Tehes kiirkalkulli, kui saaks 100 molu 25 alusega kokku, 35K puhast raha. Selle eest saab juba vägagi edevalt orgunnida ja auhindasid välja panna. Ja 100 tegelase söötmisega saavd kõik hakkama. Lisaks pole vaja neid kuhugi majutada.

Ahjah, Suvepäevade kulu per kärss oleks loomulikult oluliselt väiksem. Ütleme 150 krooni. Samadel tingimustel 15K raha. Kui Jahtklubiga saab kokkuleppele, sisi ei tohiks sadamakasutamise kulu just suur tulla. Paar tuhat jääb raja märkimisele (kütus) ja kohtunike tasuks (mis siiski tavaliselt hobikorras tehakse) ja ongi 10K auhinnaraha olemas. Simpel? Pidutsetakse ikka oma raha eest.

Edid. PS. AndresA, ma olen alati väitnud, et tulge võtke mu pisike ja proovige! Ma pole kunagi väitnud, et ma väga tahaksin võidu peale sõita. Ma võin orgunnida ja sellestki naudingu saada. Ja tule ka Talverallile, saad natuke aimu, millest ma räägin.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 24 Sept 2008 01:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Pilte võistluse stardirüsinast saab vaadata
siit

Distants oli meile väga sobilik, üritaks teinegi kord sellest võistlusest osa võtta. Osavõtt ei sõltu paraku küll auhinnafondist.

Putukate võidujooksu tarvis oleks ehk mõistlik teha jahtide mõõtmine enne võistlust - kui võistlemas ei käida pole ka mõõdukirja.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 24 Sept 2008 11:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Sebija jutu peale.
Distants sobilik, kuna oli lühike ja ilm rahulik. Kuigi Regulus kiiljahina kannatab päris karmiski ilmas sõitmist. Aga tal pole kiirust.

Osavõtt. Ära tule rääkima :D Raha tõesti absoluutset enamust ei huvita, sest juba eos teatakse, et selleni ei küündita. Ja võidusõitjaks, selles heas oskaja mõttes, olemine ka ei huvita. Kuid teadmine, et mingi meene saab, see stimuleerib. Venemaal Ladogal ja Vepskiil käiakse offroadimas peaaegu et vaid särgi pärast. Kannan ikka uhkusega, igal matsil pole sellist, isegi suure raha eest ei saa. See on vaid näide, kuigi jah, vanad Saku Safari 4X4 särke ka igal matsil pole. Ja Muhu Väinade omasid etc.

Mõõtmine. Iseenesest on see ju hetkel 100 krooni kulu. Hr.Tetsman teeb ära. Põhimõtteliselt saaks purjed juba ammu enne ära mõõta ja Temale numbrid edastada. LYS mõõdukiri saada ei ole keeruline. Samas, enamusel jahtidel on olemas vabalt leitav LYS. Regulus on erand. Kui asi on originaal, siis tuleb ka Tetsmanilt sama number. Stari LYS on 1.14 ja see ju ei muutu. Või tuleb mõni Solinguga, sama kiire. Aga kui asi on pikalt ette teada, jõuavad kõik selle 100-kroonise kulutuse enne ära teha.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 24 Sept 2008 22:07 
Eemal

Noh,multifunktsionaalsete jahtide omanikud,kilakola käru peale ja Priidu juurde purjetama. Nagu ma olen aru saanud,siis just treilerjahte selleks otsiti ,et käru peale ja saab iga nädalavahetus eri kohas purjetada vöi olen ma valesti aru saanud?Priit on nii visa küll,et orgunnib selle söidu ära.Iseasi kas osavötjaid tuleb.Meenutuseks Emajöe matkamine.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 24 Sept 2008 22:40 
Eemal

Egas midagi, stardimaksu-osalustasu korjama. Loomulikult on tuttav see pimedate talve-õhtude entusiasm ja kõva kära ja hala selle ümber. Tegelt on ju nii: kes soovib see proovib. Esimese regati korraldamine on alati paras risk ja peavalu ja talvel kõik kõvad lubajad.
Tegelt võiks ka osavõttu stimuleerida näiteks nagu on suurtel rahvajooksudel, st tasu kallineb ajas kuni eelõhtuni.
Osalustasu 350-400.-/meeskonnaliikme kohta täna on paras suurus vist?
Midagi sellist äkki soovijatele?
Loomulikult on keeruliseim küsimus palju jahte tuleb üldse?
Coocaburra STAR bronniks 2 kohta ära küll. Ja kui soodimeest ei leia, pole ka hullu, sõidaks oma kauni piigaga ja naudiks karavani.
Peaasi et fun oleks. Egas ei pea ju kogu aeg Liidu koondise kohtade nimel uhama, selleks on teised võistlused.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 24 Sept 2008 23:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Teeks nii, et ma enne Talveralli edukat toimumist suvist vekslit 100% kindlusega välja ei käi. Üks asi korraga. Lisaks, ega enne veebruari lõppu nii või teisiti miskit teha ei saa. Kuid ma teen siia uue teema ja seal võiks lisaks konkreetsele arutelule ka ennast ilma kohustusteta regada. Saaks suurusjärgu märtsi alguseks teada, oleks kõva sõna. Aja bronniks juba igaks juhuks ära, nii on kergem.

Iseenesest võiks isand Kipper selle siin lukku panna ja uue teema stickina üles jätta.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid