Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Paadinäitus Helsinkis: Uiva Flytande '09
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 05:39 
Eemal

Niisiis: 20.-23. aug.2009. kõik Helsinki "ujuvale" paadinäitusele Lauttasaarde HSK jahtklubisse (Helsingfors Segelklub) Vattuniemi.
Põhjanaabrite meresõidu infi saama, seltsielu elama, vanade sõpradega kohtuma ja ka mõnd uut paadikest kaema :D !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Aug 2009 20:12 
Eemal

Käidud :lol: !
Majanduse laineorus viibimine oli tuntav! See-eest päike säras taevas ja kõik soomlastest tuttavad olid optimistlikult meelestatud tuleviku osas :lol: !
Jahtidest olid Turu Helmarin Jeanneau`dega ja Finngulf Yachts OY minu arust parimad eksponeerijad!
Mootorpaatidest Ariboats Finland oma Apreamare 38-ga!
Nüüd saarlaste esinemisest: Väga kahvatu mulje jättis jälle Saare 41 :oops:! Väljas sama paat, mis sai minu käest "tappa" eelmine aasta sama näituse eest! Soomlasest omanik polnud seda viitsinud isegi ära korralikult puhastada, tekk oli kohutav ja vaevalt, et paat ka seestpoolt paremaks oli läinud! See oli küll minu arust sellele jahile antireklaam! Kajutiehituse vöörikomingsil suur sinine nominendi kleeps! Minu lootused näha ilusat,uut valget, nagu luik "Saare 41"-te olid liiva jooksnud!
Orissare meeste leiutis: "maailma esimene elektrimootoriga vee peal kihutav" mootorpaat :lol: ! Paat oleks pidanud olema kiilplokiga kaldal, nii väike paat ei pääsenud vees lihtsalt teiste vahel mõjule! Poordivitsa praod olid nii suured, et pista või sõrm vitsa ja kere vahele! Huvitav, kas pahtel on maailmast ära kadunud :roll: ? Teki lakk oli hall ja santekk veel hallim, müüja Rein ütles, et olevat epoga veel viimasel hetkel üle tehtud!
Igatahes teine näitusel olnud elektripaat (see üles alla käiva katusega, mis kenasti Emajõele sobiks), andis silmad kõvasti ette www.learboats.eu!
Poisid :evil:, nii ei minda messile! Eesti paadiehitus minu arust, sai sellest jamast tugeva antireklaami!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Aug 2009 21:13 
Eemal

FinngulfOY uksed praktiliselt suletud.Vormid (FG 41 ja 46)vormid tassiti Saaremaale. Kui tuleb vähemalt 3-4 padile tellimus ,siis tehakse.FG43 üritatakse veel teha,aga ei tulnud sellest seda mida loodeti ja suure käraga üles puhuti.Praegu vist tahavad hakata tegema FG 70.Mõte neil sinnapoole liigub.Ja Saarlased valmistavad ette järgmist mudelit "Saare 46",jõudu.

Muhu mehed võiks ikka teada ,et EPO ei kannata päikest ja lähebki halliks ja praguneb.Enne välja viimist tuleb korralikult lakkida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Aug 2009 16:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle Kuus kirjutas:
Nüüd saarlaste esinemisest: Väga kahvatu mulje jättis jälle Saare 41 :oops:! Väljas sama paat, mis sai minu käest "tappa" eelmine aasta sama näituse eest! Soomlasest omanik polnud seda viitsinud isegi ära korralikult puhastada, tekk oli kohutav ja vaevalt, et paat ka seestpoolt paremaks oli läinud! See oli küll minu arust sellele jahile antireklaam! Kajutiehituse vöörikomingsil suur sinine nominendi kleeps! Minu lootused näha ilusat,uut valget, nagu luik "Saare 41"-te olid liiva jooksnud!

Orust Open Yards ujuvmessil oli väljas Saksa lippu ahtris kandev Saare 41. See nägi küll OK välja ja rahva huvi oli suur. Eriti ülbe, et ta oli eksponeeritud HR niiöelda õuealal olevas sadamas. Meie seltskonna teadjamehed igatahes liigitasid ta kvaliteetpaatide hulka ja nii mõnegi teada tuntud paadi kohta arvati, et "nagu kipsplaadiga euroremonditud korter". Peab tunnistama, et pidas paika küll. Kui tervis viiepäevasest "rock around the clock" reisist taastub, panen pilti ja juttu ka sellest rootslaste üsna omamoodi messiüritusest.
Üks huvitav detail mida ei täi mainimata jätta: Hallberg Rassy ellingutes tambiti teha justnimelt arhailise ja nurgelise "tuuleklaasiga" versioone. Paar tk oli ainult kumera klaasiga. Malö, Najad, jt -> sama lugu. Järjekordne näide, et ega eesti tarbija arvamus ei saa tõsise turundusotsuse tegemisel küll mingi alustala olla . ;)

Aga pildid panen varsti, oma silm on ju kuningas ja arvamus seevastu..... :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 25 Aug 2009 06:55 
Eemal

Tarbija arvamus arvamuseks! Aga teki oleks võinud küll Helsinki paadil vähemasti puhtaks küürida ja kaitsevaha peale panna! Mille poolest siis Helsinki mess halvem on, kui Orust`i oma? Tahaks ka seal, ikka ilusat paati näha!
Helsinkis tundus küll sellel paadil külastatavus vähene olema, et ei saa teki hallust, külastajate mustade jalgade süüks ajada :lol: !

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid