Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Harilaiu regatt 28.-29.08
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=10&t=4165
1. leht 1-st

Autor:  Ain Tähiste [ Neljapäev, 06 Aug 2009 12:30 ]
Teema pealkiri:  Harilaiu regatt 28.-29.08

Harilaiu regatt
Korraldajad:

Jahtklubi „Dago“
Hiiu Purjelaeva Selts
Aeg:28.-29. august 2009

Osavõtjad:
Mistahes avamerepurjekad. Korraldajad töötavad välja lihtsustatud valemi jahtide võrdsustamiseks kere pikkuse, jahi kaalu ja purjepinna arvestamisega. Regatt on rahvasportlik ning propageerib purjetamise kõrval aumehelikkust ja üllameelsust

Võistlus on kolmeetapiline:
I etapp:purjetamine kodusadamast Harilaiule. Korraldajad teatavad arvestuslikud distantsid sadamate kaupa. Sõrult ja Orjakust startinuile läbi Hanikatsi silma ja Heinlaiust mere poolt, Suursadamast, Kärdlast ja Lehtmast startinuile läbi Püssirahusilma.
Stardiaeg vaba, stardi annab kodusadam.

Finsh avatud Harilaiul reedel, 28.08. kell 20.00-23.00 Variandina: avatud kl.18. alates

II etapp: purjetamine ümber Harilaiu. Start laupäeval, 29.08. orienteeruvalt kell 10. Sõltuvalt ilmaoludest valitakse trass ja määratakse kindlaks võistlussõitude arv. Võimalik meremärkide võtmise kohustus ( Eerikulaiu tooder, Soolarahu poi, jne ).

IIIetapp:purjetamine Harilaiult kodu- või sihtsadamasse. Start laupäeval, 29.08. orienteeruvalt kell 14 Finishi võtab vastu kodu( siht) sadam.

Märkused:

Kunagise kai jäänused Harilaiul ei võimalda sildumist. Ööbida tuleb ankrus. Kai asukoha ümber on tasane liivapõhi. Söögid- joogid igalühel omad. Praeguste arvestuste kohaselt võiks stardimaks olla 100.- per jaht. Eelregistreerumine vajalik. Liiga halva ilma korral võib tulla viimase hetke otsus, et regatt jääb ära.

Info:

Ain Tähiste

GSM 50 49 829

ain.tahiste@gmail.com

Autor:  cat [ Neljapäev, 06 Aug 2009 21:57 ]
Teema pealkiri: 

Tea kas Haablinna poolt võiks ka startida? :roll:

Autor:  Ain Tähiste [ Neljapäev, 06 Aug 2009 23:04 ]
Teema pealkiri: 

Startida võib kasvõi Patagooniast!

Regati mõte on vähegi mõistlike kauguste korral sellest osa võtta- miitte niivõrd võita/kaotada. Peamiselt Hiiumaa purjekate jaoks aga- võtke osa, sõitke kohale!

Et ülesõit ei kujuneks lihtsalt joomiseks purjede all- nagu tavaliselt- on kohalejõudmiseks ja tagasipurjetamiseks valitud sportlik formaat. Kellelgi veab tuulega, kellelgi ei vea...

Ja rõhutame veelkord ausust ja üllameelsust, st. teatad ise, millal ja kus purjed üles said. Auhinnaks on niikuinii "papist kuldauraha". Kui mingist sadamast on arvestatav punt teele minemas, orgunnige mõistlikul ajal ühisstart, saab pinget juurde.

Autor:  Ain Tähiste [ Kolmapäev, 19 Aug 2009 11:22 ]
Teema pealkiri:  värskemat inffi Harilaiu regatist

Võistlus on kolmeetapiline:

I etapp:
Purjetamine kodusadamast Harilaiule. Arvestuslikud distantsid sadamate kaupa:
Sõrult 32-34 miili, Orjakust 25-27 miili: läbi Hanikatsi silma ja Heinlaiust Väinamere poolt.
Suursadamast 10-11 miili , Kärdlast 12-13 miili ja Lehtmast 13-14 miili: läbi Püssirahusilma.
Teised sadamad: Haapsalu 18-20 miili, Orissaare 31-33 miili.
Distantsid võetud Google Earth´i keskkonnast
Stardiaeg vaba, stardi annab kodusadam. Kui kedagi starti andmas ei ole, heisatakse purjed esimesel võimalusel ja fikseeritakse aeg logiraamatus

Finsh avatud Harilaiul reedel, 28.08. kell 18.00-22.00
Finisheerida saab ka varem või hiljem. Tinglikuks finishiliiniks on sel juhul kaijäänuste otsast ca poolemiiline joon Kadakalaiu kirdetipu ( umbes 58´59´´ 17,30 ja 23´00´´ 22,37) suunas. Kirdetipus kasvab suur puu, on näha. Hilisemad/varasemad finisheerijad fikseerivad aja oma logiraamatus.

II etapp:

Purjetamine ümber Harilaiu. Start laupäeval, 29.08. orienteeruvalt kell 10. Sõltuvalt ilmaoludest valitakse trass ja määratakse kindlaks võistlussõitude arv. Võimalik meremärkide võtmise kohustus ( Eerikulaiu tooder, Soolarahu poi, jne ).

III etapp:
Purjetamine Harilaiult kodu- või sihtsadamasse. Start laupäeval, 29.08. orienteeruvalt kell 14 Finishi võtab vastu kodu( siht) sadam või märgitakse iseseisvalt logiraamatusse. Kui olud sunnivad purjeid varem langetama, märgitakse aeg ja koht logiraamatusse.

Muu inff:
Kunagise kai jäänused Harilaiul ei võimalda sildumist. Ööbida tuleb ankrus. Kai asukoha ümber on tasane liivapõhi. Kultuuriprogrammis regatimuljete vahetamine, arutelu, Harilaiu külastus ( on olemas paar jullat /kummipaati) ja puhkeõhtu. Söögid- joogid igalühel omad. Variandina: Orjaku kakuam tuleb „ujuvkõrtsiks“ ja on valmis tegema ühissuppi ja tarbe korral ka hommikukohvi . Kakuami peal mängib ansambel „ Kelm“. Saadaval õlu sümboolse hinnaga. Supi, hommikusöögi ja karastusjookide eest tasumine ainult sularahas. Mõistagi ei ole oma alusega keelatud lähima sularahaautomaadi juurde seilamine. Praeguste arvestuste kohaselt võiks stardimaks olla 100.- per jaht.
Eelgregistreerimine on vajalik kuna viimase hetke otsusena võib tulla regati ärajätmine. Seda juhul, kui ilmaolud kurjad on ( tuult rohkem kui 10 m/s ). Esialgne prognoos lubab mõnusat nädalavahetust.
Viimase hetke info kipper.ee foorumis.

Inff kaatriomanikele:
Kui koguneb piisav kogus huvilisi, korraldame kaatritele orienteerumisvõistluse merel. Vajalik varustus peale veesõiduki: GPS ja fotoaparaat.
Harilaiu piirkonnas pannakse vette ca 10 märki ( väikesed poilaadsed märgid ankrus). Stardihetkel antakse võistkondadele nende koordinaadid. Aega märkide võtmiseks näiteks kuni 2 tundi. Märk loetakse võetuks kui kaatrimeeskonnal on selgelt äratuntav foto kaatri, meeskonnaliikme ja märgiga. Foto peab olema tehtud võistleva aluse pardalt. Orienteerumisvõistlus võiks alata näiteks laupäeval 29.aug. kell 11 kaptenite nõupidamisega, millal jagatakse lõplik täpne teave. Kaatrivõistluse korraldab Aivo Harjak. Tel. 50 91098


Info:
Ain Tähiste
GSM 50 49 829
ain.tahiste@gmail.com

Autor:  Ain Tähiste [ Reede, 28 Aug 2009 08:21 ]
Teema pealkiri: 

Ahoi,
kaatrite orienteerumisvõistlus jääb toimumata. Masu, aja- või huvipuudus või kõik kokku- aga registreerunuid ei ole.
Purjetamine toimub.
Puhkeõhtu Harilaiu kai juures samuti

Autor:  Mark [ Reede, 28 Aug 2009 09:57 ]
Teema pealkiri: 

Aga ürita järgmistel kordadel kaatrimehi ikka uuesti provotseerida. Meie "paugutaja" on alles valmimas ja pinnas on viljakas....

Autor:  Dillinger [ Reede, 28 Aug 2009 11:30 ]
Teema pealkiri: 

muidu harilaiul saaks ikka kai äärde jääda mõni, 2,4 m nede vrakkide juures sile liivapõhi, vraki pollari ja vana pelleri külge saab otsad anda :)

edit

Pilt

ja sealt maale ujuda pidusse on käkitegu, tagasi tulemisega peab olema ettevaatlik, eriti täis peaga

Autor:  Ain Tähiste [ Pühapäev, 30 Aug 2009 19:10 ]
Teema pealkiri:  Kokkuvõte

Osales 3 jahti Kärdlast:
Conrad 20B "Kata"
Shark24 "Extas"
Folkboot "Pelagia"

1 jaht Orjakust:
Soling

Mootoriga tuli kakuam Orjakust, kaater Suursadamast, paat Hiiessaarest ja MacGregor 26 "Pärle" Haapsalust.

Reedel puhus mõõdukas edelatuul, õhtupoole keeras lõunasse. Laupäeval mõõdukas läänetuul.
Tulemused:
1. Soling
2. "Kata"
3. "Extas"
4. "Pelagia"

Soling jõudis Sääretirbi taga kivides käia, kogu operatsiooni ajakaotus ca 30min ja pärast seda oli pea 2 tundi plekki. Aga tuul keeras ja Hanikatsi silma tuulekoridoris sai spinniga korra ka 11 sõlme kätte. Patt oleks nuriseda...
Kärdlast purjetanud jahid pidid Püssirahusilmast krüssama.

Teise päeva finishi järgselt toimus Solingu sisselohistamine Kärdla sadamasse, süvist on 10cm rohkem...
Kärdla "valitsejad" teevad hiigelplaane gigantse sadama rajamiseks Ostap Benderi malepealinna stiilis ( " 12 tooli" ) aga planeetide liigutamise tuhinas jääb kahe silma vahele igaastane väike süvendustöö, rääkimata siis "Hiiula" vraki ja paari kivihunniku tähistamisest.

Orjaku kakuam hakkas tagasisõidul hirmsasti lekkima ja sildus Heltermaa lautris, kus ta praegu peaks põhja peal lebama. Aga küllap saab jälle lapitud ja liigub kodusadamasse.
Supp oli imehea ja ans. "Kelm" samamoodi. Tamburiinide soolo jäi küll järgmist esinemist ootama.

Aga järgmisel aastal näeme, raisk!

Pilt

Autor:  Toimetaja [ Pühapäev, 30 Aug 2009 20:06 ]
Teema pealkiri: 

Tubli, Ain! Sellised väiksed teod teevadki olemise ja elu paremaks.

Tervitades
René (Geo....)

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/