Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: HISWA RAI Amsterdamis 02 - 07 märts 2010
PostitusPostitatud: Neljapäev, 25 Veebr 2010 11:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Selline lugu siis, et olen ka seal Eesti Väikelaevaehitajate Liidu ridades väljas ja sellega seoses on mul terve pakk mingeid hollandikeelseid ilusaid värvilisi pabereid mis google tõlkemasina väitel oleks justkui priipääsmed. Nii et kui keegi end sinnakanti sätib, tasub mulle ukse tagant korra helistada +37256264630 ja võib täiesti juhtuda, et mul on neid priipääsmeid üle ;)

http://www.hiswarai.nl/nl/en/Pages/default.aspx
EVL Amsterdamis

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Mär 2010 18:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Sai siis täna varahommikul või hilisöösel kolmekesi Tallinast teele asutud. Kella 9 paiku olime ilusti Amsterdamis ja täpsemalt RAI keskuses. Ka veoauto meie paatidega oli juba eile õhtul sinna laekunud ja kõik justkui kena. Marssisime messikeskusse sisse, kus meid pidi ootama vaibaga kaetud osakonnake 03.203. Kogu värk oli hoopis teisel tasemel kui Helsinkis. Ei mineid näopiltidega rinnasilte, uksed lahti, turvad kohati olid ja kohati mitte. Organiseerisime endale valvelauast eksponendi läbipääsuload ja ega seal ka tahetud muud kui anti planketid kätte ja kästi omal ära täita ning seejärel võis sirge seljaga messialale jalutada.
Võrreldes Helsinkiga nägid messisaalid väga seapesalikud välja. Prügikaste ei paistnud, kogu sodi oli mööda põrandaid laiali ( loodetavasti koristavad öösel selle ikka ära ). Meie osakonda oli tellitud vaip ja elekter. Vaip oli tõepoolest punane kunagi olnud ja kaetud kõikvõimaliku prahi, sodi, saepuru ja tont teab millega. Uurisime, kas nagu Helsinkisgi sisaldub hinnas see, et viimase ehituspäeva õhtul puhastatakse kallihinnaline põrandakate ära. Loomulikult mitte! Oma asi kuidas selle puhtaks saad :?
Ettenägeliku inimesena oli mul vähemalt tolmuimeja paati kaasa sokutatud. Keset meie ala aga kaevus põrandast välja, vaibatükkide servasid irvakile ajades, TÕSINE kaabel mille otsa oli ühendatud veelgi tõsisem töömaakilp. Naaber, kes ilmselt omale elektrit ei olnud tellinud, oli end juba sinna ära kah ühendanud :lol:
Kolleegid läksid uurima, et mida selle jõujaamaga siis lõpuks ette võtta ja selle peale laekus kaks mustanahalist elektrikut kes teatasid lühidalt, et see ongi meie tellitud elekter kuhu me võime kuni 1,6 kW taha ühendada. Kilp ise oli rohkem nagu 116kW tarbeks mõeldud. :twisted:
Naabri pikenduse kohta öeldi lühidalt, et tõmba välja, see on end sinna ise ära ühendanud. Kuna superkilbil standardne tubane maandatud 230VAC pesa puudus ( küll oli igasigu kaivoolupistikute omadena tuntud jms, kuni 100A tööstusvoolu omani välja ) ja selline võimalus oli loodud omakorda mingi pikendusjuhtmega, siis katkusimegi sealt naabri oma välja ja asusime omi toimetsi tegema. Hiljem ronis kuskilt välja mingi pahura moega hollandi vana, kes sõnagi lausumata oma stepsli meie ühte vabaks jäänud pesasse tagasi sutskas :lol:
Meil polnud kahju ka, kuna võimsust on piisavalt ja mõõdikut vahel pole ( arveldus käib ettemaksuga, kuluta palju tahad ). Homme pidime talle seletama minema, et meie kombe kohaselt maksab kilovatt võõrast pistikust vähemalt kasti õlut.... :roll:
Ühesõnaga, väiksete seiklustega on paadid ilusti autolt maha lossitud ja stendi üles seatud. Lapi ja pesuainega vähe üle käidud ja põrand puhas.

Mess ise on aga päris harjumatu väljanägemisega. Kalle viskaks raudselt iga viie sammu takka silda! :lol: Väljenduksin nii, et meie ümber laiub sloepide väli. Igas suuruses ja igast materjalist. Muidugi on ka meie silmale harjunud välimusega paate, igasugu Jeanneaud ja Benetaud on kõik kohal, ka purjesid paistis terve saalitäis. Eks näis..... kindlasti käime ja uurime messi ise ka vaiksematel hetkedel läbi ja katsun oma seebikarbiga pilte ka klõpsida.

Igatahes päev oli täis rabelemist ja kanalite äärde hulkuma ei viitsi täna küll minna :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Mär 2010 19:11 
Eemal

Mark kirjutas:
Igatahes päev oli täis rabelemist ja kanalite äärde hulkuma ei viitsi täna küll minna :P

Mine ikke, seal kanalite ääres on silmailu küllaga :wink: Ja kui kõht tühjaks läheb, soovitan külastada Tiibeti restorani, toidab ja täidab, maitse maarjamaalasele üsna suupärane ja hind kah tolerantsi piires.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 04 Mär 2010 00:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Kanalite äärde pole veel jõudnud ja Tiibeti restorani kah mitte, aga kesklinnatiiru tegime eile ära ja päris ilma seiklusteta see, nagu karta oligi, ei lõppenud .... :lol:

Aga võtsin nüüd ennast lõpuks kokku ja sätin mikroskoopilise osa messiülevaatest siia üles. Tegelikult leiab messi saalidest nii väikseid paate kui ka suuri ristlejaid. Valdav osa on siiski väiksemat sorti alused, kuna Holland, hoolimata mereriigi staatusest ja kõvast meretööstuse olemasolust, on siiski üldrahvalik sisevete tarbija. Nii mõnigi mees on Vectori kõrval meeleheitlikult arvutanud, et mis see 50+ sõlme siis nüüd ikka nii ära ei ole, ja tulemuse selgudes (km/h) hämmeldunult pead raputanud :P . Aga nagu mujalgi on ka siin sellelaadsele paadile oma kasutajaskond täiesti olemas. Need mehed ja naised kes käivad MEREL. Sellised tunneb ära juba kaugelt, nii kui nad "echt rootsi paati" meie osakonnas märkavad, on nad krips.kraps pika sammuga kohal ja kiidusõnu tuleb ohtralt. Tegelikult on see Vector vist kogu messi peale täiesti ainuke omataoline, täpselt nagu ka Britamarine mahagonpaat mille ümber pea kogu aeg imetlejate seltskond tiirutab. Ja kiidusõnu jagub sinnagi. Meie ümbruses on praktiliselt kaks saalitäit kõikvõimalikke sluupe, kõrval suures saalis on nii seadmeid kui muud mudru ja suured ristlejad, muu hulgas jälle üks wallilaadne 40 jalane tuuleklaasikas. Suuri purjekaid on vähe, kuid meeldivalt palju on päevapurjekaid. Ja need on tõesti ilusad. Tugevalt on esindatud ka laste- ja sportpurjetamine. Huvitav väljapanek on sailability.nl tegelastel, ehk siis puudega inimeste purjetamise tegelastel ja paraolümpialastel. Eraldi saal on "tavalistele paatidele" ja RIBidele, kuigi viimaseid leidub siin-seal mujalgi. Ühes saalis on suur vinüülbassein ventilaatoritega ja lapsed sõidavad seal basseinis küll purilaudadega, küll optimistidega............

Aga mõned pildid siis ka meie lähiümbrusest. Pilte teen hommikuti enne messi avamist, seetõttu paistab neil ikka paate ka. Muidu oleks põhiliselt inimmassid.

Association of Estonian Boatyards'i stend: "The Beauty and the Beast"
Pilt

"Nende jõud on nende laevades..."
Pilt

Igal hommikul ootab Vectori vööri peal mingi üllatus. Tänahommikune saak: Pudelipostiga laekunud kutse Eesti paadimeistritele osalemaks sellesuvisel ujuvmessil Hollandis
Pilt

Ilus 29 jalane alumiiniumpaat. Kontseptsioonilt üsna sarnane Saare Paadi Stormerile
Pilt

Veel üks ilus nostalgiline alumiiniumpaat. Kiitjaid leiduks Eestis mitmeid, ostjaid....tõenäoliselt mitte ühtegi.
Pilt

Sluubid, sluubid, sluubid....ja tööle ruttavad sluubimüüjad. Muide, just nii kõlabki hollandikeelne sõna "sloep" hollandlase suust: sluup.
Pilt

Ilus läikiv nostalgiline needitud kerega paat. Või...kas ikka on?
Pilt

No muidugi ei ole! Polüester ja butafooria! Aga ilus on ta ikkagi!!!
Pilt

Köisvenderdusi on siin jalaga segada
Pilt

Loomulikult on ühel õigel hollandlase lappajal või lestatraalil külmik, suruvesi, gaasipliit, grill, jahutusega veinisahtel ja muu selline tööks vajalik nipe-näpe :D
Pilt

Palja plastikuga klienti ei püüa. Tekikate peab ka olema. Hollandi tiiktekk plastikpaadis :)
Pilt

Miks alumiiniumpaadi nimi peab just Teraskala olema, seda ma ei tea, aga kift paat on. Päramootor (sisekaevu variant) ja 50km/h
Pilt

Veel üks paat millest ei saanud professionaalse kretinismi tõttu pilti tegemata jätta:
Pilt

JÄTKUB....
(kui jälle viitsimine peale tuleb ja elumere lained pole enda alla matnud :D )

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 05 Mär 2010 00:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Täna oli mess avatud 10:00 AM - 10:00 PM, homme ka. Seega reportaaži teha ei jaksa, aga pilti käisin tegemas küll. Homme hommikul lähen klõpsin veel ja ehk millalgi saab siia kah lisa.

Aga üldiselt oli hea päev. Mitu vägagi huvitavat asja sai alguse, kas mõni ka lõpuni jõuab, eks näis.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mär 2010 09:36 
Eemal

Miks ei jätku? Ja kus on uued pildid :lol: ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mär 2010 14:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Ooops! :oops:
Piinlik lugu.

Tegelikult on venimisel mitu põhjust: esiteks pilte sai kole palju ja kuidagi ei suuda otsustada mida siia panna ja mida mitte. Kõik lihtsalt ei mahu. Lisaks sellele teen oma seebikarbiga pooleteistmegased failid, et mingigi kvaliteet asjal oleks, seega peab neid veel enne töötlema ja eks see postituse tegemine on ka selline, et tahaks ikka kommentaarid ja kõik panna. Aga Kalle sakutamise peale võtsin end nüüd kokku ja tegin ära. Pildid valitud ja nagis ootel :D

Viivituse põhjustas ka see, et tegelikult on esmamulje Amsterdami messist üliedukas. Kas asi jääb mulje tasemele või on ka reaalne resultaat sama hea, ei tea veel. Igatahes, saabusin koju tagasi teisipäeva õhtul ja kolmapäeva hommikust saadik olen tegelenud ainult pakkumiste laialisaatmisega. Hea märk on ka see, et meie töö kvaliteeti kiideti Hollandi paadimeistrite poolt taevani ja meiliboxis ongi juba reaalsed joonistepaketid hinnapakkumise tegemiseks ning koostööettepanekud! Ning üldse mitte minu initsiatiivil vaid tellijate initsiatiivil 8) Seega olen tegelikult ka töösse uppunud. Lisaks minu messituuril veedetud ajal kumuleerunud igapäevaprobleemid koos kõikvõimalike ahelvõlgnevuste jms garneeringuga.

AGA, mis lubatud, saab tehtud. Võtsin just aja maha eesmärgiga, et nüüd lõpuks tuleb, muidu jääbki ripakile.... :lol:

Hakkan jupphaaval postitusi lisama ->

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mär 2010 14:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Üldpilt nii öelda suurest hallist oli muljetavaldav. Fotolt ei paista tegelikult kogu see esimesel pilgul jahmatamapanev mõõde välja, aga just selline emotsioon tekkib iga kord kui ma Amsterdam RAI mõnda messi külastanud olen. Suures hallis olid väljas 40...50 jalased mootorjahid, tavalised jahid ja umbes veerand oli päevapurjekate all. Servades oli varustuse ja seadmete müüjaid. Meie seltskonnale tavalisi paate ma kõpsima ei kippunud, katsusin ikka sellist oma silmale tavapärasest erinevat jäädvustada. Fotograafiaga ma tegelenud ei ole ei amatöör- ega ka kõrgemal tasemel, loodame et saan midagigi elamusest siiski edasi antud.

Miljöö oli suursugune :
Pilt

Keset halli oli ehitatud suur estakaad mille äärde suuremad paadid sabapidi üles rivistatud. Umbes samuti nagu Helsinkis purjekate osakond, aga mõõtmed olid hoopis teisest suurusjärgust.
Pilt

Tavalised purjekad olid sama kai äärde sildunud. Pilt on muide tehtud umbes veerand/kolmveerand positsioonilt suures hallis. Mõõtmetest peaks juba mingi ettekujutuse ehk saama
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mär 2010 15:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Mootorjahid mis silma jäid

Minu vaieldamatu lemmik :D
Iga kord kui sellest mööda kappasin, läks tuju heaks.
Pilt

Lõdvestuspaat :)
Pilt

Seda nime on siin foorumis ennegi nähtud ;)
Pilt

Ja paat ise on 36 jalane ning näeb välja nii
Pilt

Paat nendele kes tahavad vee peal sõda mängida ja seejuures viietärnihotellis viibida :D
Pilt

Teise nurga alt kah
Pilt

Kipperlaste hiljutine leid hübriidimaailmast. Tõepoolest tundus hinna/kvaliteedi suhe üle prahi olevat.
Pilt

Kas mitte seegi tegelane ei ole siin foorumis Kalle poolt varem viidatud?
Pilt

Munadepühad on ukse ees! Sellisega koksiks küll :D
Pilt

Igal messil oma "wally". Seda korda siis oli selleks Van Dutch 40
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mär 2010 15:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Päevapurjekad

Päevapurjekaid oli palju. Oli lihtsaid ja sportlikke, oli detailideni viimistletud ilusaid mänguasju, retrot ja tehnoloogianäiteid. Igale maitsele leidus. Minu seebikas ei suutnud kogu väljapanekut haarata, aga üks ilus kirju pilt sellegipoolest
Pilt

Isegi alumiiniumist robustne laisa mehe päevakas oli täiesti olemas!
Pilt

Nostalgiline britt, väga põnev paat ja palju põnevaid detaile
Pilt

Sama paat eestpoolt
Pilt

Ilus! Ilus!
Pilt

Kullast kiiluga paat :D
Pilt

Ega ta nüüd päris kuld ikka ei ole ( kui keegi arvaski eelmise pildi juures et ma tõsimeeli seletasin )
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mär 2010 15:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Aga mõne juures peatusin kauem ja oleks vist end unustanudki sinna klõpsima kui messikülastajate massid poleks mööda vahekäike voolama hakanud ja mulle meenunud milleks ma tegelikult seal üleüldse olin....

Kas tõesti Austin Powers ja preili Shagwell on isiklikult kohale laekunud?
Pilt

Stiilne. Isegi nimi minu arust on justkui muinasjuturaamatust
Pilt

Hipi auk :D Tegelikult käib seal läbi tagapurje poom. Väljas oli kaks samasugust paati, üks taglastatul ja purjede all, teine motoriseeritud.
Pilt

Plastmassi, roostevaba ja anodeeritud alumiiniumi siit paadist ei leia
Pilt

No hea küll, mõni roostevaba aasake ehk ikka siin-seal on ka
Pilt

Nikerdustega paate ikka tänapäeval kuigipalju ei kohta
Pilt

Pilt

Harkeni plokk see ei ole, järelikult mingi saast vist..... :lol:
Pilt

Messing, messing, messing oma kullasäras
Pilt

Nohhhhh!!!!??? :shock: 8)
Pilt

Muljet avaldada tuleb isegi kaladele! Aga kuna tegu ju Austin Powersiga, siis ei või iial teada kes allpool veeliini võib ringi mulistada. Paadis peab köik ilus olema!
Pilt

Ja see ei sega ka tehnoloogiapoolega sina peal olemist ;)
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mär 2010 15:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Muud mudrud ja leiud

Neid süsteeme on ka igal messil ja üks ilusam ja osavam kui teine
Pilt

Pole ime et sealmail paadiehitus nii levinud on. Isegi pöördlabadega propellerid kasvavad puu otsas. :)
Pilt

Asjaolu, et eksisteerib ka selline tiitel, oli mulle üllatuseks. Ausõna.
Pilt

Ja tiitliomanik ise ka. Elektripaati oli seal päris palju ja elektripropulsiooni seadmete tarnijaid samuti. Sain nende tootmisega tegeleva abielupaariga jutule, teevad ikkagi täitsa seerias kohe ja suurimad kliendid on paadilaenutused. Huvi põhjus: sisevee teemad nagu meilgi.
Pilt

Sportpurjekate ( dinghy sailing ) ala. Jällegi ei haaranud objektiiv kõike. Taamal paistab bassein millest rääkisin. Lapsed purjetasid surfilaudade ja opakatega seal sees. Ventilaator tegi tuult :)
Pilt

Aga lõpetuseks üks autotaoline ese millega keegi laekus sõidutaolise liikumismeetodiga messi külastama :lol:
Freddy võiks selliseid oma Kasse paatidega kaasa müüa, mahub võiba olla isegi paati ära :P
Pilt

ROHKEM EI JAKSA :roll:

Ööelust ei hakka parem rääkimagi. Teadagi mis. Linn kus paljad naised ja kanepisuits on tänavapildi lahutamatu osa :twisted:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mär 2010 16:56 
Eemal

Oh :D ! Ole Sa Mark terve!
Purjetamise ajaloost siis: juba 1600-ndatel aastatel ehitasid hollandlased purjekaid, mida nad nimetasid jaght-boot`ideks. 1660 kinkisid nad ühe selliseCharls II-le ja nii see lahti läks...
On Sul teada "Austin Powersi" kat taglasega, Ry 51, versiooni eksponeerija, või valmistaja?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mär 2010 17:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei, kahjuks ei ole. Katsusin neil hommikustel ringikappamistel diskussioonidesse mitte laskuda. Tegelastele siiski teatasin, et panen pildid üles Eesti paadiinimesi koondavasse portaali, selle peale olid kõik väga meelitatud :) , aga ütlesin ka otse välja, et mul pole aega nendega chit-chat teha :lol: Paaril hommikul juhtus ikkagi jutustamiseks minema ja sellega oli ringkäigul kriips peal kah - aeg sai otsa ja messi lahtiolekuajal ei olnud lootustki omast boksist rohkem ära saada kui sööma ja muid taolisi asju toimetama.

Aga ma usn, et leiad selle Ry 51 guugeldamisega hõlpsasti üles.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mär 2010 19:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Ry ( Romilly on siis paadi tüüp ) ehitaja oli :
Name: Concord Beheer
Address/country: Nederland

Tundub, et tegemist on sellise ostetava projektiga ja kesiganes võib ta valmis ehitada.

http://www.romilly.nl/index.php?option= ... t&Itemid=3

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis