Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

VII rahvusvah. merenduskonverents -Vaateid vesikaarest-
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=10&t=6195
1. leht 1-st

Autor:  jaanomartin [ Teisipäev, 20 Sept 2011 14:11 ]
Teema pealkiri:  VII rahvusvah. merenduskonverents -Vaateid vesikaarest-

23. septembril tähistatakse Tallinnk SPA hotellis konverentsikeskuses maailma merenduspäeva rahvusvahelise konverentsiga, kus arutatakse nii Läänemere merendusstrateegiat kui ka Eesti merenduspoliitika arenguid.

Konverentsi korraldavad Eesti Laevaomanike Liit, Eesti Mereakadeemia ja Corpore Konverentsid. Eesti Laevaomanike Liidu tegevjuhi Enn Kreemi sõnul on tänavuse konverentsi üldpealkiri “Vaateid vesikaarest”, mis teiste sõnadega öeldes hõlmab vaateid asjaoludele, mis takistavad või soodustavad meremajanduse konkurentsivõimet. „Vesikaar on meretuul, mis toob leiva lauale, kuid võib selle ka viia,“ lausus Kreem. „Tänavuse konverentsi põhiteema on konkurents Läänemerel. Samuti arutletakse merekeskkonna kaitse ja selle mõju üle meremajandusele.“

Konverentsi avab Riigikogu spiiker Ene Ergma. Esinevad Euroopa Komisjoni voliniku Siim Kallase kabineti liige Maximilian Strotmann, Euroopa Ühenduse Laevaomanike Assotsiatsiooni peasekretär Alfons Guinier, OÜ HT Laevateenindus juhataja Tanel Hinno, Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas, akadeemik Anto Raukas, Soome Laevaomanike Liidu juhtiv nõunik Eija Kanto, DNV Maritime arendusjuht Ulf T. Freudendahl, Eesti Mereakadeemia rektor Heiki Lindpere ja Taani Mereturvalisuse Administratsiooni e-Navigatsiooni projektijuht Thomas Christensen. Päeva moderaator on kapten Vahur Ausmees.

Konverents lõpeb Riigikogus esindatud erakondade ümarlauaga merenduspoliitika realiseerimise võimalustest, paneeli juhib EMSA aseesimees Jüri Lember.

Autor:  jaanomartin [ Teisipäev, 20 Sept 2011 14:15 ]
Teema pealkiri:  ja merenduspoliitika on samas jälle puu taha metsa saadetud

Veidi enne kui Riigikogu fraktsioonide esindajad rahvusvahelisel esinduslikul merenduskonverentsil kohvi ja pirukaid hakkavad manustama, saatis Riigikogu juhatus Merenduspoliitika arengukava Majandusministeeriumi tagasi - polevat piisavalt hea, aga menetlusnormide tõttu Riigikogu seda muuta ei saa, ainult kas kinnitada või tagasi lükata. Seepärast siis ei hakatud üldse arutamagi.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/