Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Eskaadrisõit 2012
PostitusPostitatud: Reede, 09 Mär 2012 06:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas oleks huvilisi kes sooviks osa võtta ca nädalasest sõidust Soome saarestikku või Ahvanamaale? Alguspunktiks oleks Hanko, kuna sinna on nii Põhja- kui Lääne - Eestist üsna võrdne sõit. Toimumisajaks pakuks sel aastal juuli teine pool (15-21.07). Igasusgused ettepanekud marsuudi osas on teretulnud. Ise osalen endiselt jahiga KARMEN (Becker 27). Osalemissoovist teatge kas siia foorumisse või saatke privaatsõnum.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Mär 2012 12:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Jou-jou man..Tänase seisuga olen kindel käpp.Eks suhtleme sel teemal veel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Mär 2012 12:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Tore! ots lahti tehtud. Seega kaks on koos ja kolmas veel mõtleb.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Mär 2012 13:25 
Eemal
Kasutaja avatar

seafox kirjutas:
Jou-jou man..Tänase seisuga olen kindel käpp.Eks suhtleme sel teemal veel.

No ja kuidas siis võisusõitjal Muhu Väin ära jääb?

Või on isand Poomil "kaval plaan" korraldada "avatud avamere tiitlivõistlused" kuni 0,8-ühikulise karika peale ;) Kella me ju tunneme ja ühe arvutada oskava inimese leiab äkki ka... ja spetsiifilised äratuntavad karikad teha pole ka teab mis kallis ülesanne. Davidist 1-grammine puhta kulla plaadike 57 tugrikut, 0,2 grammi kaob jutu graveerimise käigus ära, sellele "alla" hoidjaks mingi 5.00 letihinanga hiina odavkopsik ja selline auhind, et kole kohe. A'la 3 "võistlusväärtusega" klassi = 3 X ~65 eur Võitjatele + 3 X ~7 eur teine ja 3 X 5 eur kolmas koht. Need siis reaalsed kopsikuhinnad koos graveerimisega. 225 tugrikut karja peale kokku koguda pole vist väga suur probleem...
Ai ma olen vist õel?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Mär 2012 14:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Nojah, kuna ise ei ole võistlejatüüpi, siis Väina toimumisaega ei vaadanud. Aga ei kattu ju! Paras kohe järgmine päev Tallinnast Hankosse seilata. Võistlemisega ei ole paraku sellel sõidul midagi tegemist, ma jääks ise kohe välja sellisel juhul :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Mär 2012 14:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Krt..Priidiku jutus on tõde peidus..ma ikka kavatsesin proovida Väina sõita ja seda peaaegu KAINELT..aga kaks nädalat jutti pole mul kuidagi võimalik kaine olla(loe töölt ära).Peab mõtisklema kes-kus ja kellega..

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Mär 2012 21:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Hetkeseisuga on kindlalt/vähemkindlalt nimekirjas 5 jahti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Mär 2012 15:56 
Eemal

Kas on juba mõtteid marsruudi osas?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mär 2012 00:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere hr. poom.
Vabandust ,et tegin juba uue teema kuid plaanis ligilähedane sõit teha kuid vähe kaugemale !
Ka minu kuupäevad vähekene on erinevad !
Nimelt võiksime Hankost välja sõita 8. Juuli ning lõpetaksime sõidu 20. juuli lehtmas. Sõidu jooksul käime ära Botnia lahe põhjatipus ning külastame ca 10-12 sadamat.
Ole hea ja kajasta siis ka minu eskaadrisõidu teemas oma teemat ja inimesed saavad valida kummad päevad kellelegi sobivad ! samas oleks meeletult tore kahte eripikkusega sõitu alustada koos ja sõita ka esimesed päevad koos !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mär 2012 02:40 
Eemal

tollboy kirjutas:
Tere hr. poom.
Nimelt võiksime Hankost välja sõita 8. Juuli ning lõpetaksime sõidu 20. juuli lehtmas. Sõidu jooksul käime ära Botnia lahe põhjatipus ning külastame ca 10-12 sadamat.

Et siis 12 päevaga umbes 1000nm? Enda jaoks tundub paras uhamine.

Kui Poomi ürituse definitsioon pole aegadega muutunud siis see eskaadrisõit, millest mina paar aastat tagasi osa võtsin rõhus suht palju sadamates sotsialiseerumiste peale.

Minu perel on plaan juuni algusest poole Botnia peal (Höga Kusten) ära käia. Juuni sellepärast ei peaks hooaja tipus sadamates tunglema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mär 2012 05:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Tegelikult miile tunduvalt vähem.Jah egas see 870 miili ka vähe pole kuid 14-15 päeva sõitu kah.Kuna on plaanis nii minnes kui ka tulles üks 32-34 tunnine sõit teha millega minimaalselt 150 miili läbida (Keskmine käik 4,5)siis 300 miili 4 päeva lännu kui arvestada nii ,et start 8-9 ajal ja kohal järgmise päeva 16-17 ajal.
Järele jääb 570 miili ja 10-11 päeva .Kuna ühes päevas on väga mõnus maksimaalselt 70 miili purjetada siis enamvähem klapib ja on isegi päev varu. Samas kui tekib tuult mis Juuli kohta erakordne siis võib juhtuda et läbitakse rohkem ja sõidetakse pikemalt kuni järgneva sadamani. Samas kui ikka tuul täiega näkku paneb siis me ei pea ju täielikult põhjas ära käima ja võime varem Rootsi poole noka keerata...ikkagi eskaadrisõit ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mär 2012 05:15 
Eemal
Kasutaja avatar

viljar kirjutas:
Kui Poomi ürituse definitsioon pole aegadega muutunud siis see eskaadrisõit, millest mina paar aastat tagasi osa võtsin rõhus suht palju sadamates sotsialiseerumiste peale.

Ei ole muutunud. Sõidul on sisuliselt kaks eesmärki :
1. Purjetades nautida ilusat saarestiku loodust
2. Tutvuda ka saartega ning nendel leiduvate vaatamisväärsustega
Seega on planeeritud päeva läbisõiduks ca 30 miili. Vastasel korral suudaksime tutvuda ainult sadamatega ja nendes pakutavate teenustega. Kogemuste põhjal täituvad sealsed sadamad kella 16-17 vahel ja peale seda on kohtade leidmine juba keerukas (ankru peale pole küll ka keegi jäänud :) )
Arvestuslikuks kiiruseks ca 4 sõlme, mis teeb sõidu ajaliseks kestvuseks maksimaalselt 8 tundi päevas.

Marsuudi osas olen mõtteid veeretanud, kuid ootaksin ettepanekuid. Endal on mõte, et liikuda ikkagi lääne poole. Omal ajal jäi Jurmo külastamine üürikeseks ja hea meelega vaataks sellel saarel ringi. Samas on sealkandis juba palju kordi käidud ja võiks ehk hoopis ida poole minna? Andke häid ideid, kes on sealkandis rohkem liikunud! Nagu eespool öeldud võiks külastatavate sadamate vahe olla 20 - 35 miili.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mär 2012 05:45 
Eemal
Kasutaja avatar

tollboy kirjutas:
Tere hr. poom.
Vabandust ,et tegin juba uue teema kuid plaanis ligilähedane sõit teha kuid vähe kaugemale !
Ka minu kuupäevad vähekene on erinevad !
Ole hea ja kajasta siis ka minu eskaadrisõidu teemas oma teemat ja inimesed saavad valida kummad päevad kellelegi sobivad ! samas oleks meeletult tore kahte eripikkusega sõitu alustada koos ja sõita ka esimesed päevad koos !

Tere unetu tollboy :)
Ma enda kuupäevasid varasemaks nihutada ei saa (tööinimese puhkuse aeg). Ühinemise võimalus tekiks, kui te teeksite oma reisi teistpidi. Ehk siis kõigepealt läheksite Stocki ja siis lõpus läbi Ahvenamaa tagasi?

Päevane läbisõit on sul ikka päris karm arvestatud - 70 miili. Kui arvestad 4,5 sõlme, siis teeb se 16 tunnised päevad. Hommikul kell 06 äratus, 07 start ja õhtul kell 23.00 jõuad järgmisse sadamasse, kell 24.00 öörahu? Saad rootslaste käest tappa, kui seal öösiti mööda sadamaid kolistad ja nende kallihinnalist öörahu rikud! :D Vahepeal tahad varusid ka täiendada - öösiti on kauplused kinni! Kui on kindel soov sellise ajaga nii pikk vahemaa läbida, siis peaksite ehk tegema vähem peatusi ja pikemad ülesõidud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mär 2012 11:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Njah olen kõikide sinu faktidega igati nõus ja isegi ei vaidle ! :D Plaan oleks sõita linnast-linna ja need vahemaad tänu sellele ka suuremad.
Kuna kellelgil väga pikkasid puhkuseid ei ole ja samas paljud soovivad kindlasti ikkagi botnia lahe tipus jahiga korra ära käia siis tuleb natukene pingutada.Samas jah 2 nädalat maruväikene aeg ikkagi nii pika reisi jaoks.samas suurt ei näe kah.Kui mõelda sinu saartega tutvumise plaani siis Jurmol on mida vaadata üle 2-he tunni ülejäänutes k.a Mariehamni linn 1.5h lagi.Lõputulemusena lällad ikkagi kambaga sadamas kohalike veneomanike õhturahu rikkudes :D Olen seal käinud juba mitmel korral.
Seal saarte vahel kolistamisega läheb hullult aega !
Kui võtta ,et sul plaanis 11 päeva ja keskmine päevane läbitatav teekond 30 miili. 1 päev. Jõuda Hankosse.10 päeva 300 miili hmm. ei jõua samuti just väga palju.Tegelikult peaks kokku istuma koos sadamate ja merekaartidega ja vaatama ehk teeks ikkagi koos ja hakkaks hoopis kuskilt ahvenamaa saarestikust kotka poole liikuma vms ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mär 2012 12:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Sorry aga ükstaspuha kuidas seda teha, ikka oled kui "jaapani turist", kappad hullunult ja mitte midagi ei näe. See on vaid ja ainult "linnukese" kirja saamiseks.
Kui lihtsalt loodust nautida, ja seda on Skandinaavias ju palju, siis tuleb ära kaustada valget Põhjamaa ööd, püüda seal olla võimalikult jaanipäeva lähisel ajal ehk juuli algul ning lihtsalt mööda saartevahesid ja skääre purjetada. Satub veel hea ilm, naudid täiega. Samas peale kolmandat päeva on ju tegelikult kõik jube ühesugune veepealt vaadatuna, erinevus tuleb välja sinna looduse sisse minnes.

Aga kui sa midagigi näha tahad ja ennast normaalse valge inimesena tunda, siis palju alla 30 tunni vähegi suuremas/põnevamas kohas kohapeal pole üldse mõtet olla. 30 tundi muuliotste vahele tuleku/mineku vahe. Aastataguse reisi puhul oli näiteks Belle Ile peal käimine ajaliselt perfektne: 21.04 pealelõunal jõudsime ja 22.04 õhtul lahkusime. Jõudsime tutvuda esimesel õhtul kohaliku ööeluga, järgmisel päeval konnata kindluses ja looduses, käia ära saare teises otsas kuulsa tuletorni juures, veelkord prantsuspäraselt hommikukohvi ja saiakesi kohvikus süüa jne. Ehk me nägime ja tunnetasime seda. Samas näiteks Guernseyl oleku aeg jäi karjuvalt lühikeseks. Kompenseeris lihtsalt asjaolu, et kogemata sel päeval toimus seal üht-teist ja me Madisega käisime kiiresti nuusutamas magusat raha lõhna ehk tegime tiiru elamurajoonide vahel ning kiire kohvi pealelõunat avatud kohvikutes. Aga saare sisse minek jäi ära ja ka õhtune tõelise rahalõhna nautimine mõnes muhedas pubis...

Eileõhtusegi Uku jutu peale: Temagi rääkis kaudselt "läbi lillede", et kas purjetada (siis tempokalt) VÕI kuiva maad nautida. A'la küsimus, et "palju kulus", siis vastus oli ju selge: palju kulus maismaal ringi kondamisele ehk peenemalt öeldes ekskursioonidele...
Ehk pigem võtta nii lühikese aja peale 2-3 konkreetset kohta ja siis "töö käigus" vastavalt meeleolule üks vahepunkt a'la loodussadamas. Pigem sõita 30 tundi jutti ja siis midagi ka tegelikult näha, kui koera piinata saba millimeetri kaupa raiudes.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid