Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: B31 tüüpi jahtide kotkalend
PostitusPostitatud: Neljapäev, 25 Okt 2012 20:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Kohe on hooaeg läbi ja aeg tulevaks aastaks plaane teha. Kuivõrd B31 tüüpi jahte Eestis vist juba 6 või rohkem, tekkis mõte eskaader kokku panna ja järgmisel suvel Kotka kanti kolama minna. Mis arveate sõbrad?

B31 Gerda oleks igaljuhul käpp (tiib?).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: B31 tüüpi jahtide kotkalend
PostitusPostitatud: Reede, 26 Okt 2012 09:16 
Eemal

madis16 kirjutas:
Kohe on hooaeg läbi ja aeg tulevaks aastaks plaane teha. Kuivõrd B31 tüüpi jahte Eestis vist juba 6 või rohkem, tekkis mõte eskaader kokku panna ja järgmisel suvel Kotka kanti kolama minna. Mis arveate sõbrad?

Juhusliku kohtumise käigus ühe tallinna lähedase väikesaare sadamas arutasid kahe teemaks oleva jahitüübi meeskonda plaane lääne poole minna. Aga see pole ju kivisse raiutud. Teakita on valmis ka teisele poole viivateks retkedeks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 26 Okt 2012 16:47 
Eemal

parem variant oleks juuni alguses tallinnast stockholmi porutada,ja siis saarestiku kaudu tagasi tallinna suunas...10 paewane reis... SOLNTSHEDAAR on osavotja!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 26 Okt 2012 19:47 
Eemal
Kasutaja avatar

madis16 kirjutas:
Kuivõrd B31 tüüpi jahte Eestis vist juba 6 või rohkem

Alustakski sellest, et palju neid meil on ja kus nad asuvad.
Oma silmaga olen näinud ja katsunud Gerdat ja Teakitat, mõlemad Pirita omad.

Haapsalu GHM-s parkisin sellise MKII kena proua kõrvale. Nägin aga katsuda ei julgenud. Vasakpoolne, kes ta on? Nime polnud peal või ma ei märganud või ei mäleta :roll:
Pilt

Noh ja mina olen Noblessneris. Lohusalus ka olevat üks B, kas tetis?
Veel?

Kui nüüd teisele poole talve vaadata, siis olid meil ses suhtes sarnased mõtted Viljari ja Brittiga, et esimese otsa võtame Gotlandi peale (mida ma kevadel nii lähedalt nägin aga peale ei saanud, kuna kojusõidu tuul oli nii hea). Gotlandist suts põhja poole on väike liivasaar Gotska Sandön, keegi sellest oskab midagi rääkida?

Aga ega need saared kuhugi ära ei kao ja plaan ei ole kivisse raiutud nagu eelpool öeldud. Madis, miks Kotka?

Igatahes see algatus mulle meeldib, et ühesugused künad kokku aetakse :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: b31
PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Okt 2012 18:26 
Eemal

b31 solntshedar asub 3..5 juunil mariehamnenis ja siis nadal aega,sinka..vonka.olenevalt seltskonna tahtest....labi saarestiku tallinna suunas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Okt 2012 21:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Kotka tundus sobilik aga muidugi võib ka mujale seilata. Sellel liivasaarel sadamaid pole. Peale saavat küll aga mitte kuigi mugavalt.
Minu kalkulatsiooni järgi peaks oma 6 jahti olema. Kõlab nagu väike klubi juba.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 28 Okt 2012 11:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Klassika, umbes nii et kaks eestlast ja kolm arvamust. Teeb siis sellise klubi sõidu, et alustame kõik ühel ajal, aga igaüks eri kohast ja eri suunas :)

Kotka kasuks räägib Vellamo meremuuseum, jälle koht kuhu ma pole veel jõudnud. Mõned sadamad ja saared veel lähedalt, miks mitte nädalane matkake sinna teha.

Ja vastukaaluks paar googli pilti Gotska Sandönist:
Las Palmase nimeline rand, siin oleks hea lohesurfi teha
Pilt

ja turiste vedav laev randumas põhjarannikul
Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 28 Okt 2012 13:16 
Eemal

Tim....pole midagi hullu,see ju tyypilina asi....kahjuks minu puhkus ainult sel ajal ja ka stardikoht samas....aga,ega midagi hullu pole.juhul,kui minu pakkumine ei ole sobilik teistele,siis soovin koigile teistele B31 omanikele edu ja naudingut tripiks ...aga tegelikult ka gotlandi voi siis selle vaiksema saare kylastamine pole voimatu,aga siis on vaja mul abivage...aga samal ajal,juuni alguses!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 28 Okt 2012 17:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Juuni algus on paras aeg. Aga mis abiväge vaja on, me ei lähe saart vallutama. Muidu mul on ka soodi- ja roolimehi vajaka.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Nov 2012 12:12 
Eemal

no up..up...upitame teemat...nagu naen,kaks jahti olemas,juuni alguses saarestikus soitmas....ootame lisa!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Nov 2012 21:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Nii pika maa taha, nagu järgmine hooaeg, ei tasu väga täpseid plaane muidugi teha, aga ajaviiteks võib mõelda ikka sellest. Ma loeks eelneva jutu põhjal kokku kolm B-d, mis hea õnne korral koos purjetama lähevad. Meenutades aga viimast eskaadrisõitu, kus jutu järgi oli tulemas 5-6 jahti, kohale saabus aga 2 tükki, siis ....

Teise külje pealt ka see turistikas liivasaarel:
Pilt
Siin on näha, kuidas kallas läheb järsult sügavamaks. Huvitav, palju selle laeva süvis võib olla. Ja kuidas ta siis randa tuleb kui on tuul ja laine. On ehk keegi siit foorumist käinud sel saarel? Kui mitte kiiljahiga, siis kaatriga on seda ju mõnus võtta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Nov 2012 21:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Neid eskaadrisõite on igasuguseid olnud. Kui aegsasti teada on ja inimestel huvi eks siis tulevad. Kui huvi pole siis jah vägisi merele ei aeta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 15 Nov 2012 13:12 
Eemal

Ma usun küll, et 3-4 paati saame kokku küll. Ega peagi ju kõik tingimata B31 olema, pigem see et käiguomadustelt võiks sarnased olla ja edasi juba puhtalt aja ja marsruudi teema, et kunas ja kuhu keegi minna tahab ja milles kokkuleppele saame. 2012 B31 eskaadril jäi meil osalemata seepärast, et kogu puhkuse olime juba juunis välja võtnud ja merel veetnud, mistõttu oli ajaga kitsas. Järgmisel aastal tahaks seda enam miskist ühisest sõidust osa võtta.

Aja osas tundub, et kõik seni sõnavõtnud on päri, et juuni oleks tore kuu. Suundade osas, nagu Viljar juba eespool mainis Teakita seltskonna poolest on võimalikud igasugused variandid, aga kõige rohkem kisub mind ennast ikka Gotlandi suunda. Esiteks ma pole seal kunagi käinud, teiseks Timi pakutud Gotska Sandön tundub tõesti kaunis koht olevat, kuigi maale pääsemiseks on meiesugustel tõesti ainus võimalus jullaga. Veebis tuhlates olen leidnud kommentaare, et parimal juhul pääseb u 100 m kaugusele kaldast, aga 150-200 peetakse tavapäraseks sobivaimaks ankrusse jäämise kauguseks meiesugustele.

Veel natuke ilusaid pilte selle koha reklaamimiseks ka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 15 Nov 2012 14:22 
Eemal
Kasutaja avatar

madis16 kirjutas:
Minu kalkulatsiooni järgi peaks oma 6 jahti olema. Kõlab nagu väike klubi juba.

Gerda - ksf!'ed Sina ja Peebuste, double-handed fännid, Mk.II
Salome - ksf! Hannes Lohusalust, peamiselt single-sõitja, Mk.I
Ene-Liis - Haapsalus, teoorias võib saada reederiga ka kokkuleppele, ise kasutab üliharva perejahina, Mk.II
Teakita - ksf!'ed Viljar ja Britt, perejaht, Mk.II
Bellatrix - ksf! Tim, peamiselt single-sõitja, Mk.I
Solntshedar - ksf! Tetis, ise räägib, kuidas sõidab ;) , Mk.??

Teoorias võiks kõik kokku saada. Ainus teadaolev "mittekipperlane" (või on salalugeja ;) ) ongi Ene-Liisi omanik.
Kui juba Gotska, siis kindlasti tasub külastada ka Fårösundi ja käia praamiga Fårol. Aga soovitaks siis minna Fårösunds Båttklubbi sadamasse, kus on kaiotsal mõnus saun ja tundub, et hooajal ka töötav klubihoone. Sisse mahub, B31 seisis ;) Linna poeni/praamini 1 km jalutada aga sadam ise mõnus metsa ääres ja ujumine lähedal (lastele).
Pilt

PS: sellise äratuntava laheda õue pealt, mis jääb poetee äärde, saab velosid laenutada (puumehikese taga paistev uks), kui omal kaasas pole ;)
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Dets 2012 18:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Tegin satelliidi fotode abil madallennu üle Gotlandi, vaatasin suuremad ja väiksemad sadamad ja lautrikohad üle. Salvestasin neid sellesse läpakasse ka mis merel kaasas käib. Hea siis pilk peale visata kui kõva ilmaga või pimedas võõrale sadamale läheneda. Mis siis et gepsuga seal ennast ei näe. Kui omal ajus on pilt ees, on lihtsam.

Näiteks Flunderviken, Visbyst natuke N poole
Pilt
Sadama sügavus on 2m ja fotolt paistab päris lihtne sinna sisse sõita. Aga mu elektronkaardid selliste väiksemate ja veel väiksemate kohta eriti sügavusnumbreid ei anna. Just enne muulide vahele jõudmist. Ja jõle õõnes tunne on siis sellise ebamäärase tumesinise ala peal sõita.

Veel üks väikesadam, St Olaf Holm 57¤43.10N 18¤54.85E. Sügavus 2-5m, kuid Navionicsi põhjal ma poleks seda leidnud, veel vähem hakanud sinna trügima. Googli pildi peal paistab igati mõnus lautrikoht, ohtlikud betoonjurakad ka näha.
Pilt

Veel üks, eriti tilluke, tillukesel Färöl. Mida väiksem, seda atraktiivsem :)
Pilt
Pilt

Ei tahaks uskuda, et seal külalise maks on 210SEK nagu Visbys....
Kas sinna 1,7 süvisega sisse mahub, pole teada, kuid fotol on süvendatud kanal ilusti näha mida mu kaartidel pole. Googel võiks mereasja korralikult ette võtta. Pangu oma fotodele meetrid peale ja voila! Ja ikka tasuta nagu neil kombeks.
See tilluke asub Sudersandis, mis olevat Gotlandi kõige ilusam rand. Siin võib natuke irooniat ka olla, sest see on ju Färö :lol:

Et ma siin ümber Gotlandi jahun, ei tähenda et reisisiht on otsustatud :)

Färö kirde nurgas on nudistide rand. Sealt ju VÕIB mööda sõita, binokkel PEAB kaasas olema :D

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: