Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 105 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 09:54 
Eemal

Huvitav, paljud poed on oma pinnal, mitte rendikal, või hullu summa eest ostetuna laenu orjuses?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 10:34 
Eemal
Kasutaja avatar

kriitikat on minumeelest liiast palju...

Tõesti oleks ka ise tahtnud rohkem näha seda vabaaja ehk siis ranntegevuse poolt aga vaadates seda ruumi siis tõesti kuhu sa seda majutad. Kui veel viriseda siis HT paate oleks ka võinud rohkem olla.

Kui nüüd neid hindasid vaadata ja võrrelda soome messiga siis ega soomes küll väga meeletuid soodukaid ei näinud ja nagu ka siin keegi mainis siis ega see ei ole laat- mess on ikka enda näitamiseks ja sa saad erinevaid kaupu ja paate vaadata- tutvuda. Muidugi ka mingi aimduse hindadest.

Eesti enda asjad võiks väljapanekus kohe kuidagi eraldi olla ja tegelikult peaks neid ka rohkem olema- Nord 460d oli kihvt ja peaks sobima väga hästi entry leveliks kui just uut asja soovitakse. Samuti oleks võinud olla väljas veel Kiili paat oma 510 -ga, Nordline 51. Aqualine oli nurka ära peidetud ja paraku ei olnud ka jutumeest kõrval, kellelt oleks hemeelega soome messi hinna kohta küsinud mis seal oli vist ca 2k eur väiksem jne

Mis nodisse puutub siis mina vaatasin veste- messihinnad olid samad või kallimad kui niisama poest osta- autoekspert pakkus - 20% mis on igati ok aga Vikingu vest maksab hetkel Pro Marine Trades vähem kui messi boxis- sry aga seal ma ei küsinud ka hinda üle :) Soome messil leidsin laste veste 150N hinnaga 19 eur (norra toode)- müüja proovis küll selgeks teha et käsna kalle pildiga 49 eurone meeldib pisikesele rohkem aga siis tunnistas ka tema, et tegelikult on väärt pakkumine :) Eestis sai ostu sooritada veel viitaneti boxis. Hetkel vaatasin, et neil messi hinnad kehtivad ka kodukal. Ja muudki- aga jäätis oli siga kallis :)

Igaljuhul edu korraldamisel ja tänud Renele kutsete eest!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 12:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
Jätaks õige selle kaupmeeste kallal vingumise nüüd ära lõpuks.

Trutta, mida ma kirjutasin?
PriitV kirjutas:
Ning tegelikkuses, sõltumata kurjustamisest, on ka enamus Eesti mereasjandusega tegelejatest mõiste alla - "hobi korras ja napi palgaraha eest" - mahtuv kaader. Tootjad on erand ja need peaks ka eetlisest vaatevinklist messilaadsel üritusel neid toetavat tegevust kergelt üleval pidama.

See pole mitte vingumine vaid tõele näkku vaatamine. Selle asja nimi on käibe puudus, käive puudub meie inimeste vaesuse tõttu ja vaene inimene oskab üldiselt raha lugeda. Koos lahtiste piiride ja väga kättesaadavaks muutunud kiire reisimise võimalusega seda ka kasutatakse. Mulle oli seegi üllatus, et nii paljud inimesed, kellega olen juhtunud rääkima ja kes on viimasel kümnelkonnal aastal näiteks omale maja ehitanud, on kogu mööbli ja muu dekoreerimiseks vajamineva (voodipesu ja kardinateni välja!) ostnud kas Soomest või Rootsist... See, et riideid ja jalanõusid käiakse mujal ostmas, on ammu teada.

Probleem on Eestis letihinnas, mis kohe sunnib inimest mujale vaatama. See, et tuttavad saavad korraliku allahindluse ja suure hulgiostu puhul lõpuks saagides ka euroopaliku hinna (mis seal on avalik veebi välja pandud hind!) ei mängi rolli. Kui mul on vaja 8-mehe parve, millega vajadusel mitte keset ookeani kuu aega elada vaid kalda lähedal 24 tundi vastu pidada, siis minu ja meie sõprade jaoks kamba peale on 900 eur väga suur raha. 63 eur on Iirimaal koju saatmine...
See, kas seekel maksab 1.01 või 1.02 ja muu pudi-padi hinnavahe siia-sinnapoole ei olegi küsimus. Neid müüjaid meil õnneks on ja päris mitu asjalikku. Aga niipea, kui hakkad varustama purjekat, millega Väinamerest kaugemale minna, saab sellise haamripaugu lagipähe... ja avastad ,et julge 10K eur on võimalik kokku hoida.
Kohe veel üks näide juurde: Garmini AIS600 hind Eestis ja täpselt sama asi Soomes marinea.fi's. Hinnavahe 328 eurorubla... ja vaid kahe ettejuhtuva hädavajaliku vidina letihindadega nagu maast leitud 1300 eur!!! Kas läheme veel kallimate vidinate manu? Ma pole kade, kuigi praegu saab Unnuk&Co kuis tolmab!!! Ja mind tõesti EI HUVITA mitte üks välja mõeldud põhjendus meie kallitest letihindadest!!! Sealsamas, kohe poes olemas, GPSMAP 7012 2990 eur, garmin.ee lehel kaks klassi nõrgem 5012 3320 eur. Veel 330 euri kokku hoitud ja saadud parem aparaat takkaotsa... Ja muidugi saab Soome merepoe müüja 500 eur miinus maksud palka ja üldse on Soomes mistahes äri pidamine kordades odavam kui Eestis 8)
BS :evil:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 12:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei tahaks seda teemat päris kiiva ajada ja selle kiiva ajamisele kaasa aidata, aga käibe puudus on ka selline "kahe otsaga asi", ometi siin ju ostjaid on ja ostetakse ka - ostetakse aga mujalt, kas selle põhjus on piiratud turg, ei tea/julge nii väita. Keegi teine kuskil mujal saab selle käibe ja müügi ju tehtud. Ei osta meie edasimüüjad ju mujalt maailmast vahendatavat kaupa kokku letihinnaga, nagu need garmini näited?
-Selline "tõsta palka siis hakkan tööle/ tee rohkem siis saan palka tõsta" situatsioon. Mis puudutab Ise Tegijaid ja tootjaid siis jah seal vaevalt et suured marginalid on ja oma kaup on oma kaup, Soomest/Rootsist vaevalt et Eestis tehtud paati palju soodsamalt saab, aga muu kaup mis Eestist ei tule, mida peamiselt vahendatakse siis ma usun et pole küsimus vaid turu väiksuses, pigem on ta paras gemüüse erinevatest teguritest.
Aga mis siin ikka targutada, alati saab ütel daet tule tee ise ja paremini ja müü odavat(euroopa hindaega) kaupa siis:)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 13:06 
Eemal

Ostame välismaalt nodi kokku ja probleemide korral pöördume kohalike sertifitseeritud edasimüüjate poole ning siis imestame, miks teenindus nii palju maksab... Muidugi saab elada hoopis teistmoodi, odavamalt ning tarbida teisi välismaiseid ostukanaleid, kuid see on juba off-grid, DIY, hoopis teine teema. Tuleb siiski arvestada ka valdava enamusega, meie toredate kaasmaalastega, kes eelistavad tarbida meie kõigi ülesehitatud, toimivat müügi ja järelteeninduse struktuuri...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 13:32 
Eemal

PriitV kirjutas:

See pole mitte vingumine vaid tõele näkku vaatamine. Selle asja nimi on käibe puudus, käive puudub meie inimeste vaesuse tõttu ja vaene inimene oskab üldiselt raha lugeda......Ja muidugi saab Soome merepoe müüja 500 eur miinus maksud palka ja üldse on Soomes mistahes äri pidamine kordades odavam kui Eestis 8)
BS :evil:

Justkui hakkas õiges suunas liikuma jutt ja siis babahhh! Ikka metsa ja puu otsa :lol:
A no ma ei viitsi rohkem, ma tulen parem Priidu Suurde Merepoodi uuele paadile plotterit ja kajaloodi ostma. :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 13:44 
Eemal

Tähtis on müüjatel aru saada et jaekaubanduse paradigma on muutunud - ei ole vahet enam kust maailma nurgast mingi kaup ostetud saab.
Kastide ühest riigist teise liigutamise teevad ära kullerid mõne euro eest.

Garantii remonti elektroonikale eestis ma ei usugi et üldse teostatakse peale seadme praagiks tunnistamise/asendamise, nii et hirmutamise taktika ka ei mõju. Kuigi väike hirmutamine kohati mõjub ka. Nädalaga saab rikkis vidina euroopa piires igasse webipoodi tagasi saata kus ka garantii eest hoolitsetakse.

Kui klient on valinud välja mida ta endale soovid osta - on kaks asja mis müüvad - hind ja müüja poolt pakutav oskusteave konkreetse vidina tööle seadistamisel regulaarne hooldus vms mille joaks peab olema koolitatud spetsialist kes tuleb ja aitab. See kõik on kirjutatud erakliendi vaatevinklist lähenedes.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 13:49 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Ma pole kade, kuigi praegu saab Unnuk&Co kuis tolmab!!! Ja mind tõesti EI HUVITA mitte üks välja mõeldud põhjendus meie kallitest letihindadest!!!

See on siin tõesti huvitav ilming. Eelmisel aastal müüsin oma allhanketoodete koosseisus mitu korda täislaksu Garminit edasi skandinaaviasse ja võrdlesime ka hindu. Unnuk oli konkurentsitult ja püüdmatult parimate hindadega. Seda ka Soomega võrreldes. Need lingid näitavad, et midagi on sealmail muutunud. Ei tahaks väga uskuda, et komplektsused erinevad oleks vms.

Nii mõningadki naviseadmete müüjad praktiseerivad - ostad plotteri hinnaga a'la 2 000 ja siis arve pealt loed, et ongi plotter selle hinnaga aga lisaks on 3K eest veel igasugu interfeisse ja juhtmeid ja mudru ning all ilutseb summa real 5K. Täiesti nähtud ja kogetud asi. Garminil peaks siiski kõik asjad juba vabrikust olema pakettidesse pakituna ja komplekssed.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 14:08 
Eemal
Kasutaja avatar

lainer kirjutas:
ei ole vahet enam kust maailma nurgast mingi kaup ostetud saab.
Kastide ühest riigist teise liigutamise teevad ära kullerid mõne euro eest.

Päris üksühele nii see ei ole. Alunaut ostab igasugu värki üle maailma. Usast näiteks teatud toodete puhul on transa üldse tasuta, aga see ei tähenda, et nad tegelikult ka tasuta lõpuks riiulis kohal on. See võib asjassepühendamatule üllatusena tulla, aga isegi väikeste mootorpaatide ehitamise puhul - kui lõpuks laoprogrammi mahakandelehe lahti lööd, siis erinevaid positsioone on sel lehel väikse paadi puhul 200...500. Kõik see tuleb kokku osta ja koju ka tuua. Täistöökoht meiesuguses väikefirmas. Suuremates on juba osakonnad.

PS. Meil võib olla mõningate inimestega erinev arusaam väikesest paadist :D Kunagi keegi küsis minu käest, et kas me väikseid päramootoreid ka paigaldame. Noh ütlesin pikemalt mõtlemata, et loomulikult paigaldame. Näiteks 150hj oleme paigaldanud ja isegi 90hj. No tuli välja, et tema pidas silmas kuni 30hj..... :P Kes millega harjunud on.

PPS. Ka mina olen kohanud nähtust kus Alunaut ostab otse kuskilt mingi seadme või sõlme paadiehitaja hinnaga ( enamasti meil nii ongi ) ja millalgi selgub, et meie kodumaise maaletooja või edasimüüja enda sisseostuhind samale vidinale ongi kõrgem kui meil. Nii et ärge kaupmeestega liigselt kurjustage.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 14:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
millalgi selgub, et meie kodumaise maaletooja või edasimüüja enda sisseostuhind samale vidinale ongi kõrgem kui meil. Nii et ärge kaupmeestega liigselt kurjustage.

nii see võib tõesti olla. Kui aus olla siis see, et eestlane käib 80 km kauguselt poest H&H ja H&M ostamas ongi normaalne. See, et meil letis lambosid müüakse on niigist overkill :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 14:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma toon veel ühe huvitava ja tihtiesineva nähtuse. Vidin mida valmistatakse näiteks Saksas. Küsid hinnad tootjalt hulgimüügist, Hollandi, Taani, Norra, Rootsi , Itaalia ja Soome edasimüüjatelt/maaletoojatelt. Kogus on tagasihoidlik ja samuti ka prognoos, aga jutt käib Alunaudi paadi standardvarustusse lülitamisest. Tootja pakub vidinat hinnaga 100, Holland, Itaalia ja Rootsi samuti 100, Rootsi ja Taani 95 ja Soome 70.

Võtad järgmise vidina ja pilt sama, aga teiste rõhukohtadega.

Võtad kolmanda vidina ja öeldakse tootja poolt imehea hind, aga minimaalne ostukogus ühele tootele vähemalt 50K eur. Kui seda tingimust ei täida,, võta edasimüüjalt kes on suutnud selle tingimuse täita.

Võtad neljanda vidina ja tootja annab hea hinna ning osta kasvõi 1tk.

Maailm ongi erinev. Kõike ei saa mida tahaks. Kõike ei saa nendel tingimustel mida usud võimalik olevat.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 15:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Kohalik jaekaubandus sellistel nišialadel hakkab välja surema. Meremess on lihtsalt üheks ilmekaks näiteks. Eelmisel aastal otsisin päris paljusid erinevaid vidinaid. Ikka 1 tk, oma paadile. Kirjutasin SVB kataloogist hinnad välja ja käisin Helsinki ja Tallinna messil.
Kahjuks oli VHF raadio, täpselt sama mudel, SVB kataloogis ca 130€, Tallinna messil 230€.
Olgu ma nii patriootlik kui tahes, ikka hääletan rahaga ja kahjuks aitan seda kohaliku kaubanduse agooniat ainult kiiremini lõpetada. Loomulikult tellisin raadio kataloogist. Globaliseerumise vastu pole mõtet võidelda, tuleb ümber profileeruda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 15:43 
Eemal
Kasutaja avatar

h2kristo kirjutas:
Ostame välismaalt nodi kokku ja probleemide korral pöördume kohalike sertifitseeritud edasimüüjate poole ning siis imestame, miks teenindus nii palju maksab...

Pean tunnistama, et olen ka ise nii toiminud ilma, et ma ennast väga suure süüdlasena Eesti majandusliku heaolu ees oleksin tundnud.
Minu mõttekäik on olnud selline, et kui on garantiiprobleem, siis maksab selle kulu sertifitseeritud edasimüüjale kinni tootja.
Kui ei ole garantii, siis maksab klient. Kui emotsioonid kõrvale jätta, siis sertifitseeritud edasimüüja peaks ju mõlemal juhul olema teenindusest huvitatud ???
Minu meelest Eesti dealerile ikka kasulikum, kui näiteks Soomes (kust kaup ostetud sai) hooldamas või remondis käia?
Lisaks õpivad nii dealer kui ka klient teineteist paremini tundma ja ehk järgmise ostu puhul tunneb dealer vaese kliendi valuläve ka paremini ära.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 16:03 
Eemal
Kasutaja avatar

rye kirjutas:
Minu mõttekäik on olnud selline, et kui on garantiiprobleem, siis maksab selle kulu sertifitseeritud edasimüüjale kinni tootja.

Kaks üldlevinud varianti on - üks on nii nagu kirjeldasid ja teine on selline, et tootja dikteerib soovitusliku jaehinna väga suure marginaliga ja garantiikeissid on kõik täies mahus müüja kanda. Heal juhul saad tasuta varuosad mille transa pead ise orgunnima ja maksma.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Mär 2013 17:39 
Eemal

Huvitav nüanss on see, et tootja saab parema allahindluse, kui edasi müüja.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 105 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: