Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 105 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Mär 2013 21:21 
Eemal

Kuidas selle ekspordiga on ei vaidle sest ei tea. Kaubandusega olen Priiduga ühel nõul.Kui ikka dekivarustuse (mitteainult) hindade vahe tüki pealt on ca 100-300 € võrreldes Rootsi hindadega.Kas siin on süüdi tõesti väike turg või ??Lihtsam on ise Rootsis või Soomes järel käia,näed ilma ja hoiad ka postikulud kokku.Lõpptulemusena kokkuhoid missugune!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Mär 2013 22:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv, ei eksi. Mahuliselt ületab ümarpuit meeletutes kogustes saematerjali. Vaata, ära unusta, et ma siiski olin aktiivselt tegev 1992-2004 tollinduses ja ma teadsin siis peaaegu täpselt, kuipalju mida mahuliselt aga ka rahaliselt läks. Olid ajad, kui päris märgatav osa kogu Eesti puiduekspordist käis minu arvutist/printerist ja mapist läbi. Ja on ka esimesed röövmajandamise ehk otseste metsavarguste ajal 90'te keskel sellega tegeletud - IGA raieluba eraldi. Aga sel ajal oli "paberipuu" nime all tavalise metsamaterjali väljavedi peaaegu oelmatu praegfuste mahtudega võrreldes. Pluss see ,et viimased 10 aastat olen iga talv palju tuhandeid kilomeetreid Eesti pisikesi teesid mõõtnud - ja need on just need teed, kus metsa tehakse - ja viimase paari aastaga on asi ikka väga hulluks läinud.

Veel pisike tähelepanek sellest avaldatud statistikast, mis on teatavasti alati kõige suurem vale: liidame protsendid kokku ja saame 88,6%!!! "puudujääv" 11,4% tuleb avaldada juletud ekspordile 7,8% juurde lisada ja 1/5 ongi kogumahust ümarpuit. Veel kogemustele tuginedes: see niinimetatud "Puitmööbel ja selle osad" on väga suures ulatuses paar suurt liimpuitkilpide ja ka sellest tehtava mööbli tootjat (näiteks Flexa), kes toovad oma materjali sisse, ttevad re-eksporti ja kasumi viivad Taani. Ka selle mahu "ihudeklarant" olen ma teatud aja olnud...
Tööhõives ja palgarahas on see kõik meile vajalik, eriti need külajoodikutest euroaluste kokkulööjad 300 neto eest kuus. Päris tõsiselt kohe! Aga see statistika on nii "naljakas", kui üldse olla saab. Aga vaat selline eksporditabel ja aus statistika oleks küll päris põnev vaadata: milline % kogu Eesti riigi maksujärgsest kasumist viiakse siit minema. Ja sinna otsa veel teinegi statistika: kui suur % eesti residentidest kasumisaajate kasumist kas "investeeritakse" või kulutatakse väljaspool Eestit ja/või asjadele, mille mistahes müügi/vahenduse põhiline kasum läheb Eestist välja. Autode puhul pole meil kusagile pääsu aga juba veesõidukite puhul on võimalik täiesti ehedat Eesti Asja soetada ja ka mistahes miljonivilla ehitamisel tarbida julgelt 60-70% rahalises mahus Eestis toodetut ja suisa Eesti algupärasest toorainest.

Kunagi oli mingi statistika ja Saksamaa on selles osas "imelik" maa, kus siseriiklik ehk made in germany toodete tarbimine on väga suure osatähtsusega kogu riigi majanduses.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Mär 2013 22:44 
Eemal

Aga meie suuremad ärihaid, kulutavad paraku ka oma raha väga suurelt välis riikides. Kui seda raha viia ääremaadele tagasi siis varsti on jälle ringiga käes. Hispaaniasse jne. viidud rahast ei tule siia enam midagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Mär 2013 23:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Priit, kui Sa raha juba mahuliselt mõõtma hakkad (nagu puitu siin kontekstis), siis no, khmm... :D :D :D

10a tagust statistikat ma ei tea, aga tänasega olen kursis :wink:

Aitab siiski OTst.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Mär 2013 23:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Ah minge metsa, teadlased :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Mär 2013 23:29 
Eemal

Jah Mark ;) Meil siin veel on metsa, kuhu minna, sa saad ainult merele minna :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mär 2013 00:00 
Eemal

Kuna siin juba asi on niikuinii täiesti teemast mööda ja meelevaldne, siis ma olen ka. Umbes sellises stiilia teemavahetused on ägedad:
92-04, tolliametnik, puidu eksport? Raha tuli ladusalt neil aegadel, mis? Olid ikka ajad, kus sai rahus riiki röövida. Nüüd ei jää lihtsale rahvale midagi röövida. Prisma, maxima, rautakesko... Johhaidii.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mär 2013 00:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Laiade rahvahulkade tungival nõudmisel Chaviesaar presidendiks. Saab ehk vähemalt ekspordi kontrolli alla.

Nõus, et teema 100% käest ära. Aga kuna mess sai läbi, siis las minna.
Hurraa!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mär 2013 08:26 
Eemal
Kasutaja avatar

2011 kogusumma oli säärane:
2011. aastal eksporditi enim masinaid ja seadmeid (27% Eesti koguekspordist), mineraalseid tooteid, sh bensiini, kütteõli, elektrienergiat (17%) ning metalle ja metalltooteid (9%).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mär 2013 09:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Ajad muutuvad, meie koos nendega

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mär 2013 21:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Ostke kodumaiseid asju. Kerge see pole, olen ka ise kurgileti ees kukalt süganud.

Ei osta. Mind see kodumaisus ei huvita, ma ostan asju, mis mulle MEELDIVAD. Natukenegi teemas püsides käisin ma messil igatpidi su eksponaati patsutamas ja vaatamas. Ma ei tea, miks. Mul pole sellega mitte midagi teha, aga see MEELDIS mulle. Hobujõudu oli veidi vähe küljes :) aga millegipärast meeldis. Kui mul oleks selist paati vaja, siis võiks läbirääkimisi pidama tulla.

Ma käingi messil igal aastal selleks, et teada saada, kas on tekkinud mingeid asju, mis lahedad tunduvad. Iga kord on midagi silma jäänud, mis põhjalikumat uurimist väärib. Nii et respekt messi korraldajatele, minu meelest meie mastaapi arvestades asi siiski toimib. Mind ei huvita mingid "messipakkumised", ma tahan imelikke asju näha (tõsi, soovitavalt mitte nii koledaid kui Cumulus :) )

Aga back to my rant, kodumaisus on loll illusioon. Kurgileti näide tuletas mulle meelde, kui palju ma olen kodumaist toitu prügikasti visanud selle pärast, kui saast see on. Ma ei taha odavat toitu, ma tahan head toitu. Kui poest saab sama hinnaga vett pritsivat eesti ja ilusat kollast hollandi/prantsuse võid, siis ma ei osta eesti oma. Kui eesti peekonipakist tilgub välja vesi ning soome omas on ilus puhas lõhnav sealiha, sama hinna eest, siis ma ei osta eesti peekonit.

Ehk et. Kõigepealt peab olema lahe asi (vt Alunaut). Siis võib hinna üle rääkida. Kui sul on täpselt sama lahe asi kui teistel, ei saa kallimat hinda küsida. Kui sul on mannetum, ei saa teistega sama hinda küsida. Kui on lahedam, siis võid kõike teha, mis süda lustib.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 08 Mär 2013 00:09 
Eemal
Kasutaja avatar

smboards kirjutas:
Hobujõudu oli veidi vähe küljes :)

Kahemootorilised on kohe-kohe tulemas. Esialgu piirasin igaks juhuks reklaamlehtedel max võimsuse 450hj peale, kui sellega peruks kätte ei lähe, proovime ka 600 ära.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 08 Mär 2013 07:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Just, minu mõte oli seda vaadates ka, et siia peaks 2x300 riputama.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 08 Mär 2013 08:45 
Eemal

Kui nüüd kätte võtta, saaks teha Kaubanduse võlud ja valud Eestis ja 5 lehekülge vahelt välja tõsta :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 08 Mär 2013 10:44 
Eemal

parem ja õigem peakiri oleks - majandus professor PriitV mõtles...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 105 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: