Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Paadimatk ümber Hiiumaa, 14. etapp
PostitusPostitatud: Reede, 21 Juun 2013 13:58 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 05 Jaan 2004 13:03
Postitusi: 40
Asukoht: Tallinn / Hiiumaa
Hiiu Purjelaeva Selts kutsub 14. merereisile sarjast "Paadimatk ümber Hiiumaa", et jätkata tutvumist Hiiumaa väikesadamate ja sel aastal ka laidudega.
Matk toimub 5.-7. juulini, algusega Orjaku sadamast, edasi Heltermaa ja laiud.

Reede, 5. juuli
08.00-10.00 Kogunemine Orjakus, munsterdamine. Kohale võib tulla ka eelmisel õhtul.
9.30 Kaptenite koosolek, laidude info
10.00 Start Orjakust
18.00-21.00 Õhtusöök Heltermaal
21.00-01.00 Meeleolukas koosviibimine Heltermaa sadamas, tantsuks ansambel H3

Laupäev, 6. juuli
08.00-10.00 Hommikusöök, kogunemine
10.00 Kaptenite koosolek
11.00 Meeleolukas päev merel, laidude külastus
18.00-21.00 Õhtusöök Heltermaal
21.00 Päevamuljete jagamine, pilte ja hääli laidudelt. Tiksumine sadamas ja laevadel. Elav- ja makimuusika.

Pühapäev, 7. juuli
8.00.-10.00 Hommikusöök, laevad ja sadam korda ning kohtumiseni järgmisel aastal...

Matka ladusamaks läbiviimiseks palume kaptenitel seltsi kodulehelt www.hps.ee alla laadida ja täita meeskonna munsterroll ning saata see Hiiu Purjelaeva Seltsile hps@hps.ee

Osavõtutasu on 7 eurot (lapsed kuni 12 aastat (k.a.) tasuta), millest kaetakse osalevate laevade sadamatasud ja soovijatele korraldatakse telkimisplats. Matkamenüü tarvis saab toidutalonge osta registreerumisel, õhtusöök 3,5 ja hommikusöök 5 eurot. Matkaliste söögikorrad serveeritakse väikelaevade sadamas kai peal.

Tulge matkama ka siis, kui te ei jõua Orjakusse starti sõita. Startige oma kodusadamast ja liituge matkajatega merel, klaarime õhtul. Saatke ainult munsterroll meile varem ette, et teaksime teie paadi ja seltskonnaga arvestada!

Infot lisandub veel www.hps.ee ja https://www.facebook.com/events/204576973027547/
FB-s on ka kõige lihtsam küsida ja vastata. Ühtlasi püüan omalt poolt vajaliku info ka siia foorumisse postitada.

Kohtumisteni!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Munsterrrolli fail kodulehel
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Juul 2013 14:38 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 05 Jaan 2004 13:03
Postitusi: 40
Asukoht: Tallinn / Hiiumaa
Kes on plaaniks võtnud hiidlaste paadimatkal osaleda, siis soovitame munsterrolli juba ära täita ja korraldajatele saata. Vorm allalaetav
http://hps.ee/wp-content/uploads/2013/05/Munsterroll_2013.doc


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Juul 2013 17:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Liina, ütleme nii, et tegeleme suurema kaadri ja mitme veesõiduki kokku ajamisega (eksprompt ja täna ;) ) aga ikkagi oleks huvitav teada, palju juba seltskonda tulemas on aga ka kes/millega.... Mulle kuidagi kohe üldse ei "istu" asjad, mis nagu on avalikud ja kuhu oodatakse osalejaid aga siis tohutu tähtis osa kogu üritusest on täiesti salajane.
Julia, EST128 4 tegelasega aga juba plaanib, munsterrolli veel ära ei saada. Kui, siis stardime äkki koos Racing Teami mootorpaadiga oma rannast ja äkki ühineb ka uusim Eesti universaal-purje/sõude/mootorpaat Topult jne...

Üldse, kes kipperlastest läheb jne? Pühapäeval ju Kessu sõit, osad lõuna/edela suunast tulijad saaksid ka rahvapeost enne võiduajamist osa võtta jne. Ning pole ju Hpsl-Heltermaa-Hpsl mingi oluline distants, mida ei kannataks sõita... mootorpaadiga on see üldse 25-30 minti "hirmu".

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Juul 2013 10:45 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev, 11 Veebr 2004 21:06
Postitusi: 4
Asukoht: Hiiumaa
Paadimatk ümber Hiiumaa on oma olemuselt rahvamatk.
Paadi pikkused-laiused seega teisejärgulise tähtsusega. Küll aga oleme toonitanud, et alused peavad olema merele ja ilmastikule vastavad.

Selle aasta matk minu arvates üks huvitavamaid so kaks päeva laidude vahel katsetamist.
Kel võimalik, võtab sappa kummika maabumiseks.
Teavet maabumiskohtadest jagatakse kaptenite koosolekul reede ja laupäeva hommikul.

Jalavaeva vähendamiseks soovituslikud punktid Hanikatsist Langekareni:
58 46,9349 23 00,2771
58 47,6956 23 03,4856
58 47,6961 23 08,0924

Kena paadimatka ja Kessu regatti
Marek
HPS


PS.

Teavitusprobleemid kroonilised, ehk õpime siiski.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Juul 2013 14:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Julia regatud, kummikat sappa vist ei võta sest oleme ise kummika eest. Meid võib planeerida ka kalameeste abajasse kõige kaugemasse nurka seisma, loksumegi magades vähem ;) Reaalset vett võiks olla 20 cm... siis tõstab kahe mehega ujuma tagasi :D
PS: "Reha" alias kitarr koos oskajaga ka pardal.

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Lisainfot
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Juul 2013 16:24 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 05 Jaan 2004 13:03
Postitusi: 40
Asukoht: Tallinn / Hiiumaa
Tänu Priidule asjalike küsimuste ja teistegi osalema ärgitamise eest! Kuigi meil on kõik maru hästi välja mõeldud, unustame me tõesti vahel ära, et võiks infot ka matkale tulijatele ette teatada :) No midagi jätame ikka üllatuseks ka! Aga natuke veel ettekujutuse loomiseks, mis ees ootab:

- Kaikohti peaks Heltermaal saama täitsa ise valida, sadamat päris täis meie matk vist ei löö :) Praegu on teada tulemas u 20 alust, väiksemaid ja suuremaid kaatreid ja mootorpaate ja jahte. Eelmiste aastate kogemuse järgi võib arvata, et vähemalt teist sama palju tuleb veel lisaks. Osaletud on ka piirivalvelaevaga, kalalaevaga, rannakataga, jne. Nagu Marek juba kirjutas - merekindlus ja ilmaoludega sobivus on ainuke nõue osalevale alusele. Start ja finiš on päevaplaani osad, aega ei võeta ja võidavad kõik osalejad.

- Esimesel õhtul, peale finišit ja sööki ning enne bändi ja tantsu-laulu, tahaks arutusele võtta mõned teemad jututubades. Tänavuse matka sihtkohti arvestades loodame punti saada spetsialisti, kes oskab inimkeeli rääkida meie laidude eripärast, looduse hoidmisest, ning kuidas ja kuhu piirangutega arvestades ikkagi võimalik minna on. Sest ilmselgelt on paadimatkajad sihtgrupp, kellele laiud huvi pakuvad ja ka kättesaadavad on. Veel on välja pakkuda mõned arutlusteemad kartograafia vallast, samuti idee koguda väikelaevade sõidumarsruute sport-träkkerite abiga, jms.

- Teise päeva õhtuks panevad korraldajad valmis arvutid ja kaablid, et päeval laidudel tehtud pilte ja videoid saaks telgi all ekraanile näidata. Sinna juurde kommentaarid - mis paat, kustpoolt laiule läheneti, kuhu jäädi ankrule või kannatas randa sõita, mida nähti, ja soovitused järgmistele külastajatele. Pärast ilma suurema pidulikkuseta laulu ja pillimängu - seega, kitarri ja muu sellise atribuutikaga matkajad on väga oodatud. Laulikud kah kaasa, kellel on - et sõnad peale esimest salmi otsa ei saaks.

- Ka koerad on meil läbi aegade usinad matkajad olnud. Merel ja sadamates on kõik sõbralikult hakkama saanud. Laidudele neid siiski ilmselt kaasa võtta ei või. Või ehk rihma ja suukorviga? Kuuleme vast eelnevalt jututoas.

- Söögitalongidega on nii, et reedel peale starti teatame kokkadele orienteeruva õhtu- ja hommikusöögi sööjate arvu, ja laupäeva hommikul peab teada olema, kui palju sööjaid on õhtul ja pühapäeva hommikul. Seega, loodame et keegi söömata ei jää, isegi kui paljud paadid tulevad otse Heltermaale. Samas on olemas ka pood ja puhvet tavalise menüüga. Ja vastuseks korduvale küsimusele - jah, õhtusöök (suurelt pannilt, lihtne ja toitev) on odavam kui hommik (hotelliga sama hommikusöök, rootsi laud kogu värgiga).

- Meie Marie läheb ka Kessut sõitma pühapäevaks. Seega täiesti sobiv plaan üle poole matka kaasa teha ja siis vel võistlema ka jõuda.

Selleks korraks küll ja rohkemgi!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Juul 2013 20:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 05 Juun 2007 08:05
Postitusi: 679
Asukoht: Keri ja vahel ka Eestis
Meie ei punninud matkale välja. ei saa lihtsalt kohale, ja kui poole pealt jõuaksime siis ei jõuaks tagasi :P (õigeks ajaks)
Kas järgmine tuleb alles järgmisel aastal?

PS- need pildid ja soovitused, mis te õhtul vaatate, kas neid ilmajäänud ka näha saavad? Oleme küll läbi käinud praktiliselt kõik Hiiumaa laiud, aga siis panime oma peaga kokku ligipääsud(vareslaid sai kõige mudasem) ja vägagi huvitaks kuidas te liigute. Seda enam, et 40 cm süvidega kiirest asjast on saanud kiiljaht aja jooksul.

_________________
Mul pole õigus.
Aga mind ei koti!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 03 Juul 2013 11:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Dillinger kirjutas:
Meie ei punninud matkale välja. ei saa lihtsalt kohale, ja kui poole pealt jõuaksime siis ei jõuaks tagasi :P (õigeks ajaks)
Kas järgmine tuleb alles järgmisel aastal? Seda enam, et 40 cm süvidega kiirest asjast on saanud kiiljaht aja jooksul.

Mis jutt see nüüd on ;) Kas siis Sinu jahi kodusadam (kus Ta üldse seisab?) on ainumas sadama maamunal? Jaga tripp mitmeks osaks ja kui süvis jääb ~1-1,2 juurde, leiame Sulle ka mandril sadamakoha mõneks ajaks. Ehk lihtsam küsimus: mis päeval ja kellaajal kuskohas Sa tagasi pead olema? Egas me ka ju jalgrattaga Einbysse lähe ja karta on, et neljarattalisi saab olema nii Rohukülas kui Mäeveeru õuel.
Praegu ja valge aeg ja kui ikka on tõsine tahtmine kuhugi minna, siis saab ju ka peale tööpäeva õhtuti sõites distantse "jupitada" - sadamaid ja kaikohti ju mandril ometi on. Aga just tahtmine peab olema ;)

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 07 Juul 2013 13:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 05 Juun 2007 08:05
Postitusi: 679
Asukoht: Keri ja vahel ka Eestis
mina algajana olen mureplanerija... pigistasin kõike ja kõiki, aga esimest aastast kiilu peal ja purje all, laske pabistada. Tallinnas pesa, ma arvan, et sa Priit isegi aimad, millise alusega on ehk tegu.

_________________
Mul pole õigus.
Aga mind ei koti!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 07 Juul 2013 22:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Ühesõnaga - läks päin persseeta... Kõik oli korras aga tuul. Täiesti uskumatu, et Haapsalu lahel ja Väinamere meie poolses otsas puhus ikka mehemoodi ning otse loomulikult täpselt silmaauku ehk westist, samas Heltermaal olevat reede õhtul suisa tuulevaikus olnud. Cumulus 164 alustas ka Topu lahest tulemist ja jõudsid Rohukülla. Seal siis helistasid mulle, et nemad selle tuule, laine ja rahvaga (lapsed pardal) edasi küll ei lähe vaid võtavad praami. Rohuküla olevat vahepeal ka numbreid 13 m/s näidanud...
Mul sama häda: suhteliselt kogenematu meeskonnaga, kus ka merekartlik abikaasa, ei saa me kuhugile. Ootame siis laupäeva varahommiku ära, äkki puhub vähem. Midagi: ikka 6-8 m/s ja otse silmaauku. Selge, tuleb ise kohapeal purjetada ja kahjuks jääb plaanitud Heltermaa ja Hiiumaa laiud seekord ära...
Et siis selline oli meie auuli tuulegraafik reedest praeguseni:
Pilt

Nii siis seiklesimegi oma kodulahel. Laupäeva teise ringi läksid tegid Mario ja Skandaali Lemba ja nad polevat kunagi nii kiiret sõitu Juliaga teinud! Pinukse tooder oli hetkega võetud. Käisid ikka mõned korrad pool-kummuli ehk Mikrote tavaline sõduvõte sedasorti tuules, kuigi ees oli tormifoka. Alguses sõitsime üldse 2.rehv ja pisike ees... Täna oli juba oluliselt rahulikum aga ikka puhus nii piisavalt, et jahti Öserbysse viies ei viitsinud suuremat fokat ette panna ega isegi grooti üles tõmmata - 5-6 sõlme tuli niisamagi. Jube muhe oli otse üle Einby liiva sirgelt sadamasse sõita, vahepeal oli vett 30-40 cm jahi all.

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group