Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Sept 2013 07:28 
Eemal
Kasutaja avatar

kui nüüd järgi mõtled, kas Sulle siiski ei tundu, et Sinuga tehti nalja?
just selsamal Sinu mainitud põhjusel...

Marielle kirjutas:
Jah tuleb meelde kui 2008 volvo oceanrace etapil tulid kurjad sõnad kaasfoorumlaste suust et Marielle möödus Ericsson 3 st pealtuules :-) (Marielleke on 24 jalga aga Volvo .........

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Sept 2013 08:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Eks viisakus ole tegelikult kahesuunaline tee. Ma väga loodan, et meie purjetajad peale seda kui kaater on nende pärast käigu maha võtnud, kurssi muutnud vms, võtavad vaevaks seda paadijuhti ka käeviipe või mütsikergitusega tänada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Sept 2013 09:43 
Eemal
Kasutaja avatar

vahva.madrus kirjutas:
ühe rullnoka pärast tüli üles kistud ja Priit võrdleb oma tavapärasel kombel nokut näpuga ehk purjetamist autosõiduga.
ja kui sa oled võisteldes ja head kohta püüdes meelitanud, anunud ja nurunud Vana ja saanud kuidagi suure punnimisega selle pool sõlme kätte - ja siis töristab Sinust kümne meetri pealt mööda kaatrimees, endal nägu rõõmus peas ja käsi lehvitamas, et näe kui tore kohtuda - ja sinu puri loksub selle peale käigulaines tuulest tühjaks ja kogu see vaevaline protsess algab sinu (aga mitte su eemal olevate konkurentide) jaoks uuesti - mida selle peale ütleksid?
kuigi Juriidiliselt On Kõik Korrektne ja muidugi mootorpaadimehed "võivad pikemalt mõtlemata kaardile märgitud faarvaatrit järgida" (kuigi minu jaoks kõlab see "pikemalt mõtlemata" pisut hirmutavalt).

Kõik õige: ilgelt ajab "Närvi" isegi see, kui niisama kruiisides kaater külje alt läbi sõidab ja sul grootpoom halsib... aga mis teha? Kaatrimees tahab ja omab õigust kihutada, mina tahan ja oman õigust purjetada. Kui kaatrimees mind ei sega COLREGi mõistes, siis minu halssiv poom on minu isiklik traagika. Ning see käib ka võidusõidu kohta. See, et kaater laineid teeb, oleks nagu paha aga et Tallinna lahel ja Vanasadamas suured trammid murdlainetust tekitavad ja väidetavalt üks Tallinki kaptenike teeb seda sihilikult (sisenemise käigukiiruse vahe olevat mõõdetuna 7 sõlme!!! mis lõhub Vanasadama Jahtklubi külaliste aluseid) on igati OK? Sest kaatrimehega saab kurjustada aga panthuntmehtoneni sõimata ei julge keegi?

Teine asi on avalik ruum, mida on nii avalikud teed maismaal ja kogu Eesti meri/enamik siseveekogusid. Ning siin ei ole juriidiliselt mitte mingit vahet, korraldan ma autorallit või finnide kuldlaevastiku rallit. Keegi korraldajaonu tahab kasutada avalikku ruumi millegi/kellegi jaoks eelistatult, seega sellele peab eelnema pikk paberimajanduslik protsess, et saada ainuõigus selle ruumi kasutusele! Kui mina tahan, et talverallitajatel oleks kiiruskatsel ainuõigus mistahes moodi rajal sõita, sulgen ma selle tavaliiklusele või kasutab kinnist eraterritooriumit. Esimesel juhul tähendab see päris suurt hulka paberimajandust KOVist Politseini. JA vaat siis ei pea ma sinan kedagi "võõrast" laskma. Kui on ülesõidud või minul 99% sõidust tavalistel avalikel teedel sõltumata, võetakse seal aega või mitte, kehtivad muud reeglid ja seadused. Seal on "suvaline" külamees oma traktoriga, pere sõiduautoga ja kauplusbuss absoluutselt samaväärsed liiklejad mistahes numbrite ja kleebistega autodega võrreldes.
Ja täpselt sama põhimõte kehtib ka merel: kui ei ole konkreetselt mingi mereala suletud tava veeliiklusele, on seal kõigil võrdsed õigused. Ning põhimõtteliselt võiks skuutrimehed finnide vahel slaalomit sõita, kui ei tekita sellega COLREGi järgi ohuolukorda. See, et keegi tahab maailmameistriks saada on aboluutselt olematu tähtsusega.

Kõige parem näide sellest oleks legendaarne GBR rally 1998, kus briti politseid kohe üldse ei huvitanud, et AVALIKUL TEEL sõidab katkine auto kirjadega Tommy ja siis kõik see muu edasine tõeline ajalugu :) Keegi võidab, keegi kaotab ja absoluutselt ei huvitanud see julgelt üle poolt Inglismaa elanikkonda, kes tahtisid sel päeval oma haagissuvitatega kuhugi sõita.

Aga ärge nüüd välja lugege seda, et ma pooldaks sigatsemist, mistahes organisatoorsete tegevuste absurdistamist jne - EI! Lihtsalt peame me kõik meeles pidama seda, et hobiga tegeledes ei ole palju ruumi karjuda "mina, minu, mind" ning eeldada, et kogu maailm PEAB meie hobi mõistma ja tolereerima. Neid saab panna tolereerima sisuliselt jõumeetoditega, nagu igasugused kesklinnade sulgemised, teede sulgemised jne mistahes lollideks üritusteks aga ilma keeruka asjaajamiseta seda teha ei saa. Niisama lihtne üksteisemõistmine on hoopis teine teema ja tõsi ta ju on, et mereinimesed võiks üksteise vastu viisakad olla... aga siit jõuamegi jälle tagasi ringiga nende suurte kollide ja Tallinki juurde.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Sept 2013 10:18 
Eemal

Tere!

Ma lisaks siiski veel ühe dimensiooni. Arusaadav, et kui kolmapäevaring segab kedagi, siis võibki tunde vaielda. Kuid antud juhul tuleb esitada lihtne küsimus. Kas siin vaidlejad ja muidugi ka kõik teised soovivad, et Eestis toimub mingi spordiala MM. Kui ei, siis on ju palju lihtsam see suuliselt valja öeldagi kui juriidiliste konksude taha pugedes kehakeelega väljendades.

Meie rahval kipubki selline mentaliteet ka muudes küsimustes olema. Tooge end ja oma raha meile, kuid meie heaolu ärge segage. Analoogselt ja kaudselt peaksime me kõik olema klienditeenendajad, et sellised üritused meile tuleksid ja et soome-rootsi kruiisijad meie sadamaid vaid ühekordselt ei külastaks, sest me ei oska külalissadama kombel käituda jne..

Mart

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Sept 2013 10:23 
Eemal

h2kristo kirjutas:
AndresA, mis mis?
Et purjetajad võivad (ja lausa peavad?) pikemalt mõtlemata kõrgemat jõudu järgima, ning mootorpaadimehed
ei või pikemalt mõtlemata kaardile märgitud faarvaatrit järgida ?

Paar aastat tagasi oli probleemiks finiš muulide vahel, sellest oleme vist õnneks lahti saanud :)

Kahjuks pole võistlusmääruste kohaselt halva raja või stardiliini vastu midagi teha :)

Aga senikaua kui otsa ei sõida võivad mootorpaadimehed sõita kus tahavad. Ma räägin viisakusest ja ajakulust/murest mis teistele tekitatakse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Sept 2013 12:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Sõidurada pole ju jumalast seatud. Kahtlemata on võistlejatel võimalik edastada korraldajatele soovitusi ürituse paremaks läbiviimiseks ja kahtlemata võtab mõistlik korraldaja need ka arvesse.

Meri on suur ja lai. Kõik mahuvad lahedalt ära. Pole mõtet kitsasse kohta kokku trügida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Sept 2013 16:55 
Eemal
Kasutaja avatar

ei ole me muulide vahele pandud finishist üle saanud.
Ja nii on see ikagi - ähkige või ärge ähkige - kui mul on ametisõiduga vaja jõuda punk üks kell kuskile siis ma sõidan sealt muulide vahelt ja kelle kuradi nina eest läbi ja jäängi nii tegema.
Sest mulle pole muud võimalust sel hetkel antud.
Ja ma pole paadunud mootorpaadijuss, purjetan samuti.

Ja muide, kogesin hiljuti kruiisil seda, et kui mootorpaat sõitis minust mööda VÄGA ligidalt, siis peale ühte jonksu olin ma tema jäetud sirges kiiluvees. Aga kui ma oleks olnud 50 meetrit kaugemal, oleksin loksunud 5 korda küljelt küljele.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 12 Sept 2013 07:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Hmh, pildil olev pole ilus. Ka raja paigutus pole ilus. Aga jah, ka mulle on purjetajad mõnikord öelnud, et parem põruta täiega kui et mingi ebamäärase kiirusega valle üles katkud. Lihtsalt normaalne paat ei tekita täisglissis nii teabmis pahasid laineid kui nn viisaka ja aupakliku kiirusega punnitades.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 12 Sept 2013 08:17 
Eemal

klassika on see, et sõidetakse "purjekat vaatama". see tähendab siis, et tuleb ring peale sõita ja käik maha võtta. lained nagu superstaril...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 14 Sept 2013 07:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Eks viisakus ole tegelikult kahesuunaline tee. ...., võtavad vaevaks seda paadijuhti ka käeviipe või mütsikergitusega tänada.

Oled sa seda viibet, Eesti lipu all seilavatelt alustelt näinud ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 14 Sept 2013 08:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Peeter Ude kirjutas:
Oled sa seda viibet, Eesti lipu all seilavatelt alustelt näinud ?

Ei

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 14 Sept 2013 08:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Dillinger kirjutas:
ei ole me muulide vahele pandud finishist üle saanud.
Ja nii on see ikagi - ähkige või ärge ähkige - kui mul on ametisõiduga vaja jõuda punk üks kell kuskile siis ma sõidan sealt muulide vahelt ja kelle kuradi nina eest läbi ja jäängi nii tegema.

Ja täpselt nii ongi. !!!

Ne je...t!!!

Sadam on sadam (Sadama akvatoorium) ja LAEVATEE on LAEVATEE!!!
Ärge seda siis unustage oma trasside paigutamisel.

Või äkki kolite järgmisel korral Vanasadama ette, et Star ja Supper... ning muud loomad võtavad käigu maha ja teevad mõne pauna juurde? :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 15 Sept 2013 19:43 
Eemal

Pilt

Täna hommikul.
Ei olnud triivinud, täitsa sihilikult pandud...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 15 Sept 2013 20:55 
Eemal
Kasutaja avatar

AndresA kirjutas:
klassika on see, et sõidetakse "purjekat vaatama". see tähendab siis, et tuleb ring peale sõita ja käik maha võtta. lained nagu superstaril...

Muidugi sõidetakse :) Vaja ju uurida, et kuidas taglas välja näeb, kas on mõni semu pardal....
Tuulevaikse ilmaga on see muidugi ebamugav. Aga kui tuul on tihedalt purjes ja "purjetajad" hakkavad paaniliselt röökima, et "ära tee, ära tule" ja vehivad kätega ka veel, siis selle meeskonna vastu natuke austus langeb...

Ma olen selliseid kohanud, tõsijutt... ja ma arvan, et äkki need ei olnudki purjetajad, pigem juhuslikult merele sattunud vale alusega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 15 Sept 2013 20:56 
Eemal
Kasutaja avatar

h2kristo kirjutas:
Pilt

Täna hommikul.
Ei olnud triivinud, täitsa sihilikult pandud...

Optimistide trenni märk vist

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: