Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Trendid väikepaadiehituses
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Okt 2013 13:03 
Eemal

Trendid väikepaadiehituses.

Tere Kipperi rahvas!

Seoses Kasse Paatide 20. (7. oktoober) juubeliga soovime välja kuulutada arutelu väikepaadiehituse ning selle tuleviku kujundamiseks. Nagu öeldud, on tänaseks Kasse paate toodetud juba 20 aastat. Kasutan ka siinkohal võimalust tänada kõiki meie paadi omanikke usalduse eest! Mul on hea meel, et Saaremaal tegutsevaid paadiehitajaid on palju ning, et eelmisel aastal sai enamustega seljad kokku pandud ning moodustatud klaster mis esindab kõikide nende meistrite huve.

Enne arutelu juurde minekut veel palve - kui kellelgi on arvutis erinevaid pilte Kasse Paatidest siis oleksime väga tänulikud kui saaksite mõned eredamad saata ka meile. Avastasime, et meie pildipank ei olegi nii eeskujulik, kui ta olla võiks. See oleks suureks abiks kui võtaksite vaevaks mõned pildid meile meili saata info@kasse.ee.
Mida piltidega teeme? Inimeste privaatsus saab tagatud, kuid kui lubate, siis nii mõnegi kasutaksime ära meie uuel kodulehel.

Nüüd aga põhiteema: väikepaadi ehitus ja tulevikusuunad. Kõigil meil on erinevad kogemused erinevate väiksemate alustega. Alati on midagi mis justnagu on puudu, midagi mis võiks olla lisaks. Võib-olla on aga midagi liiga palju? Soovime kokku koguda suure hulga erinevat infot mis aitaks kõiki paadiehitajaid tulevikus olema kliendikesksem. Info on avalik ning nagu on öelnud klassikud „teenib ühiskonna huve“. Infost on abi kõikidele Eesti paadiehitajatele, et seista vastu kasvavale impordile ning suurendada ekspordivõimet. Teemasse haakuvad kõik mõtted: lisavarustus, paadi tüübid, omadused, pikkused, laiused, kõrgused, materjalid.

Tervitan ja soovin edu!
Fred Keert
Kasse Paadid OÜ

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Okt 2013 21:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Hea teema ja tunnustus selle algatajale!

Minu poolt vaid üks soov - disain. Lisaks välisele ilule hõlmab see sõna minu jaoks ka sisulist toimivust. Uksest võiks saada liikuda, aknast võiks saada välja vaadata, kontaktpinnad võiksid olla meeldivad puudutada. Turvalisus ja praktilisus on juba iseenesestmõistetavad kaasnähud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Okt 2013 12:12 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Kustutasin PriitV postituse. Mitte, et väga vale mõte oli, aga ei seostu üks-ühele teema algataja isiku ja ettevõtmisega. Ja mittesobivat sõnakasutust leidus kah.

Kipperi edit: kustutasin ka teise PriitV postituse - ei haaku Fredi algatusega.

Viimati muutis Kipper, Esmaspäev, 07 Okt 2013 15:38, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Okt 2013 14:05 
Eemal
Kasutaja avatar

ma mõtlesin eile õhtul natuke Fredi õhkuvisatud teemal.
esimene mõte oli muidugi, et kui Fred ja Edgar hakkavad omavahel eesti väikepaadiehituse trende arutama - ma ostaks sellisele üritusele lausa pileti ja naudiks täiega :)

ent tõsisemaks minnes - väikepaadikasutajana (olude sunnil enamasti mitte merel, vaid ahja ja emajõe alamjooksul ning peipsil) mulle Kasse ei sobi. sest minusugusel on vaja läbida vahemaid Emajõe Suursoos võimalikult kiiresti, et mitte kulutada kallist aega sõidule. samas vajan kerget avatud paati, mida oleks peale hõlpsa veeskamise poollooduslikult slipilt võimalik ka hõlpsasti aerutada (seega langevad ära glisseerivad mootorpaadid). kolmandaks peab see paat olema odav.
järelikult - ostsin Murdi tehtud C440, millele Harriga koos uue istme/panipaigalahenduse disainisime. sellel oleks muidugi vaja nipet-näpet ümber teha, tullid näiteks ja päravurri süvend on natuke liiga kitsas vasakult poolt yamaha 15 jaoks. eks odavusele tuleb lõivu maksta, tootjale mul pretensioone ei ole.
kui ma oleksin mõnevõrra rikkam, siis vaataksin ülelahe Rönnqvisti toodangu poole. olen korra saanud rönkuga sõita, meeldis...
tegelikult tahaks ka Mark-i väikest alumiiniumtoodet proovida. ent mulle tundub (Mark parandab, kui eksin), et selline vajab sama soorituse tarvis veidi võimsamat mootorit kui sama suured plastist suguvennad.

PriitV poolt mainitud labade asjus on minugi mõte liikunud, et - poleks ju raske seda tüüpi labaotsi valada (kasutan praegugi C440 peal vanu Pella aere).

Viimati muutis vahva.madrus, Esmaspäev, 07 Okt 2013 15:31, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Okt 2013 14:07 
Eemal

Mul pole paati, mul on kajak. Ja sel kajakil on hea lihtne asi, mida sel paadil ma ei näe --- väike (diameeter 20 cm, sügavus ca 7 cm), veekindel laegas, kuhu panna kasvõi auto võtmed. Jah, ma tean, et ma võin need ka taskusse panna, aga mis mõtet on auto võtmeid vee peal taskus hoida? Mobiilist ma saan aru, et see on taskus ja käeulatuses, aga autoga ma ju "äkki" sõitma ei lähe, et võtmed peaks kohe võtta olema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 08 Okt 2013 14:08 
Eemal

Ahoi Fredi!
Tõstatasid väärt teema!
..."risustan" seda natuke oma "mätta" otsast...
Pilt
http://whitehallrow.com/classic-whiteha ... ide-seats/
...vot selline paat on praegu Maarjamaa turult puudu...!
...ise küsimus on see, kas keegi peale Sinu ja minu oskavad sellisest paadist puudust tunda... :D !!!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 08 Okt 2013 15:07 
Eemal

Kalle Kuus kirjutas:
...ise küsimus on see, kas keegi peale Sinu ja minu oskavad sellisest paadist puudust tunda... :D !!!

Arvan, et Kallel on õigus. Siin on tegu väärt paadiga õiges suuruses. Paat näeb kena välja ka, mis iga naissoost olevuse juures tähtis. Ise olen oma 17 jalasaega ka rahul ja võin öelda, et pisike paat on rohkem kasutuses kui kõik suuremad enne seda on olnud. Mõnus ja universaalne ja ses suuruses paadiga saab üksi hakkama.

Üks küsimus on mul enamuse tootmises olevate paatide juures tekkinud.
Kõik nad näevad väljastpoolt välja ilusd ja läikivad, lausa paitavad silma. Seestpoolt seevastu hästi spartalikud, hallid ja igavad. Sellised natuke viimistlemata. Samas veedame me oma aja ikka paadis sees, mitte selle kõrval hulpides. Kvaliteetaeg, eks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 08 Okt 2013 15:46 
Eemal
Kasutaja avatar

RL kirjutas:
Üks küsimus on mul enamuse tootmises olevate paatide juures tekkinud.
Kõik nad näevad väljastpoolt välja ilusd ja läikivad, lausa paitavad silma. Seestpoolt seevastu hästi spartalikud, hallid ja igavad. Sellised natuke viimistlemata. Samas veedame me oma aja ikka paadis sees, mitte selle kõrval hulpides. Kvaliteetaeg, eks.

Kui mitu korda peab seda selgitama, et igasugune läikiv pind on tehnoloogiline eripära GRP vormist tootmisel ja sellise pinnakvaliteedi saavutamine mudelile ning siis ka vormile on metsikult töö- , aja- ja seega rahamahukas. Samas on tehnoloogiline eripära ka see, et kinnirullitav seesmine pind ei jää üldse sile ja et seda kaetakse topcoatiga, valdavalt pintsli/rulliga. Kui hakata ka ühekihilise paadi sisepinda välispinnaga sarnaseks viimistlema, oleks paadi hind mitte 1000 aga 3000 eurot.
Nende vahele jääb siis kahekereline paat, kus mõlemad pooled on "välispinnad" ehk ka sisemoodul on kena läikiv.

Mis on variandid: ikka DIY! Võtad liivapaberi kätte, lihvid siledaks, krundid, värvid pritsiga üle, annad vesipaberiga agu, siis poleerid ja saad samasuguse peegli ka sisse. Võid teha kasvõi roosaks, paluda mõnel aerograafi-kunstnikul "mööbel sisse" maalida või abikaasa aktipilt - valik on omaniku teha. Ehk Sina tahad saada mudelit aga tead mis selline asi maksab? Igal veesõidukil alates sõudepaadist kuni abraamovitside 100+-meetriste mootorpaatideni maksabki kõige enam siseviimistlus. Tegelikult on sama "häda" ju ka majadel ja üldse kõigel siseviimistletavatel... Kered-seinad-korpused maksa suurt midagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 08 Okt 2013 15:53 
Eemal

Jah,
aga küsimus oli sisuliselt "milline te tahate, et paat oleks",
mitte "milline peaks paat olema arvestades tootmis- jm-kulusid".

Seega, tahta võib igasuguseid asju, nende saamine või pakkumine on iseasi. Küsiti, vastati. Seega, väga korrektne vastus oli RL-il.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 08 Okt 2013 16:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Sisuliselt on täpselt seesinane teema 5.august 2011 Saaremaal "läbi nämmutatud". Seal oli küll peateema "rahvapurjekas" aga Peeter Sääsk tegi ka vägagi paikapidava ettekande. Ja purje võimalus või vajadus on ikka veel päevakorral.
Teine asi: ilusa siseviimistlusega sõudepaate on Eesti tootjatel küllaga, ainult vali! Ehk erinevate sõudepaatide ja pisemate-odavate lahtiste sõude-mootorpaatide valik meie kaubanduses on piisav. See on laiatarbekaup. Kõik sõltub vaid kasutada oleva raha hulgast. Seal tipus troonib superkvaliteetse siseviimistlusega Cumulus, mida ka sõudepaadina tutvustatakse. Ain't et palju tuhandeid on tarvis...
Piisav ei ole (isand Kipper vist kardab aere?) paatide lisade kvaliteet eesotsas pesumõladega. Erinevaid Eestis toodetavaid ja hinnatundliku eestlase rahakotile sobilikke lisasid, mida saaks osta või tellida, on vähe. A'la alles oli vajadus kellegi kaasfoorumlasel džoki-istme järele. Või tõesti, nagu ksf!Vahva.Madrus kirjutas, siis hetkel ei olegi Eestis muud võimalust normaalseks aeruks kui vanad "made in ussr" pella aerud üles otsida. Lihtsalt Eestis ei toodeta ega müüda normaalset ehk maconi-tüüpi sümmeetrilise kulplabaga pikka sõudepaadi aeru! Sa leiad midagi sarnast ja suisa "komposiidina" 29 tugrikut maksva mänguasja küljest aga päris paatidele neid ei saa... sest kaks peamist mõlamüüjat, ProMarine ja Tööriistamarket aere ei müü.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 08 Okt 2013 18:41 
Eemal
Kasutaja avatar

aga nyyd - mis asi on see korduv ksf?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 08 Okt 2013 19:06 
Eemal

Oh Sind, väike võrukael Kalle Kuus! Sa jätsid selle muinasjutulise paadi hinna välja ütlemata, õnneks võivad kõik seda ise vaadata ja tore, et nad arvatavasti arvuti taga istuvad!
Aga kui universaalsest kolm ühes sõude-mootor- purjepaadist rääkida , siis
meile paljudele tuttav Rauno Kurki-Suonio on ehitanud sellise paadi, kasutanud selleks Fredi Kasset ja pildid on leitavad Tekno_Marine kodulehelt.
Ei tea kuidas viimasel ajal, aga see suurepärane paat ei pidanud just müügihittide hulka kuuluma...

www.marumeri-marumeri.blogspot.com

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 08 Okt 2013 19:24 
Eemal

Dillinger kirjutas:
aga nyyd - mis asi on see korduv ksf?

ksv! - akadeemilises slängis kaasvõitleja, akadeemilise organisatsiooni kaasliige
ksf! - foorumislängis kaasfoorumlane, ilmselt

Aga ma pole kindel, kas need kaks asja tegelikult kokku segama peaks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Okt 2013 08:15 
Eemal
Kasutaja avatar

vahva.madrus kirjutas:
tegelikult tahaks ka Mark-i väikest alumiiniumtoodet proovida. ent mulle tundub (Mark parandab, kui eksin), et selline vajab sama soorituse tarvis veidi võimsamat mootorit kui sama suured plastist suguvennad.

Mitte päris nii. Mul ehk liiga tihti ka keskmisest parem sooritus tootearenduses eesmärgiks seatud. Liigne ambitsioon kärbib ärilist edu kuna päeva lõpuks müüb "tavaline pesupulber" ikkagi kõige rohkem ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Okt 2013 09:47 
Eemal

Marki "pisikest" ei saa otseselt Kassega võrrelda. Käiguvahe on 15 sõlme :)

Edit: Aga rääkisime Markiga täpselt samast asjast - laekad. Alumiiniumist tehes on nad lihtsalt kallid. Plastiku puhul lisavad ka raudselt hinnale piisavalt, et valus olla. Küll aga on tänapäevaste modelleerimistehnoloogiate juures võimalik plastist toota n-ö kahe korpusega paat. Kaks vormi. Üks sisse teine välja. Ühendatud õhukindlalt. Laekad jms kõik ette ära vormitud, ainult luugid peale. Siis on ka piisavalt ruumi uppumatuse tagamiseks. Muidu praegu kui võtta Kasse 430 juurest esimene ja tagamine kast laegasteks, oleks kõik see läinud. Lisaks on kahekihilised ka nii väljast kui seest. Kaks kihti on ühtlasi aga ka kaks hinda...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid