Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 26 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Liivale randumise kohad (Põhjarannik)
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 25 Mär 2019 20:02 
Eemal

Erik78 kirjutas:
Ma olen ka palju seda liivaranda ankurdamist praktiseerinud, siis minu arust olulise asjana peaks sellel tegevusel kasutama kahte ankrut. Varem, kui paat oli pisike, polnud väga probleem paati lahti lükata, aga kui alus ikka üle tonni kaalub ja veel meretuult teeb...

Mul on tavaliselt käigus 60 meetrise otsaga varuankur, mille enne randumist sobival kaugusel sisse viskan ja teise tassin kaldale, siis hea ja mugav uuesti lahkuda. Ei pea mingit tsirkust tegema, vaid lahkud nagu Boss. :D

Ja selle kokku pandava neljahargilise ankruga ma pole kunagi sõbraks saanud, nagu ma ükskord kuskilt valmistaja juhendist lugesin ka, on need nikerdised jõgede peal ja ajutiseks kasutamisek mõeldud asjad.

Hei, aga viska kaardile paar knopkat kaa, juhul kui need "liivale sõitmise" kohad juba läbi pole siit käinud.

Ma olen siiamaani justnimelt selle kokkupandava grapneliga toimetanud, aga no more. Paras jama teda välja võttes üle serva muudkui kangutada nii et sa midagi ära ei kraabi eriti kui lainet kaa teeb jne. Uuest hooajast läheb vööri rullikute peale bruce ankur, vaatab kuidas toimib, ja grapnel jääbki igaks juhuks teiseks ankruks.

Edit: siin üks suht hea kahe ankru kasutamise video. Hea ujumisplatvormi (redeli) kaudu välja astuda ja pärast mugav vööriankrust ennast sügavamasse tõmmata. https://www.youtube.com/watch?v=ihr4PaGTves

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mär 2019 20:39 
Eemal
Kasutaja avatar

QSilver kirjutas:
Uuest hooajast läheb vööri rullikute peale bruce ankur, vaatab kuidas toimib, ja grapnel jääbki igaks juhuks teiseks ankruks.

Ma soovitaks selle ikka ahtrisse panna. Proovitud, töötab nii liivarannas kui ka Soomes. Täismõnu saad siis kui sellele elektrivintsi ka aretad.

Eelmisel aastal sai tehtud mitmepäevane vööriga randa tuur. Naissaare, Aegna, Aksi, Rammu, Koipsi, Rohusi. Selge peaga kaarti vaadates sai enam-vähem aru, kus randuda. Enamasti leidus ka mingi puu või suur kivi mille külge 50m võõriots siduda. Ahter jäi bruce ankru külge.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mär 2019 22:42 
Eemal

rye kirjutas:
Selge peaga kaarti vaadates sai enam-vähem aru, kus randuda.

Selle selge peaga on küll see et kui vesi vähegi virvendab siis meeter-pooleteiseses vees ei seleta silm midagi ja seal istuvad sul kenasti meetrised kivid otse kruvi all. Kaardiplotter...no minumeelest on sinna kui üldse siis üsna suvaliselt ja igaks juhuks kive loobitud :D ja noh, mingit poolemeetriseid kivikesi ei märgi sul keegi kusagile, a oma plastikut saad kenasti ravida kui isegi aeglaselt-aeglaselt sellisest üle krõbistad :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mär 2019 23:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Jah ühtegi garantiid sa kellegilt küll ei saa, isegi teise mehe track ei anna mingit kindlust.
Aga pidasin silmas seda, et kui sa nimetatud saarte ümbrust kaardilt vaatad, siis enamasti leiad sealt ainult ühe hea suuna randumiseks. Veel meenub, et online aerofotod olid ka väga abiks et aru saada kustpoolt kindlasti läheneda ei tohiks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Mär 2019 10:21 
Eemal

Siin listis on pmst kõik kohad ära märgitud, kus ma ankurdanud olen. Üks koht on vist märkimata, see on Aegna põhjapoolne laht, seal küll vööriga kaldale ei saa, aga väga mõnus ilusa liivaga koht, kus ankrus olla ja ujuda, eriti kui kagupoolne laht külm on või liiga palju rahvast on.

Aga loomulikult ei saa anda mingit garantiid, et kõik on maru hästi nendes märgitud kohtades. Täiesti tavaline tsenaariuum on see, et merepoolne ankur ei pea (loe nelja haruga sitanikerdis) ja siis mere tuulega, mis tavaliselt tuleb alati ootamatult, jookseb alus kaldasse küljega kinni ja taob seda vastu veealuseid objekte. Ennekõike pead oma varustuse eest ise vastutama, aga kogemeused tulevad ainult koos praktikaga.

Manused:
AEGNA.png
AEGNA.png [ 1.18 MB | Vaadatud 2659 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Mär 2019 12:15 
Eemal

rye kirjutas:
Jah ühtegi garantiid sa kellegilt küll ei saa, isegi teise mehe track ei anna mingit kindlust.
Aga pidasin silmas seda, et kui sa nimetatud saarte ümbrust kaardilt vaatad, siis enamasti leiad sealt ainult ühe hea suuna randumiseks. Veel meenub, et online aerofotod olid ka väga abiks et aru saada kustpoolt kindlasti läheneda ei tohiks.

Nii ta on, teise mehe trackinga võid piltlikult öeldes Aegna ja Naissaare vahelt läbi sõita :lol: aga meetrises vees viis meetrit siia või sinnapoole võib hoopis teise "elamuse" kinkida :lol:
Suures plaanis lähenemissuuna valikul on tõesti aerofotod päris hea asi, juhul kui aerofotol on näha merre jooksvad liivavallid või hoovusega liikuv kollakas-rohekas hõljum on alust arvata et võiks katsetada.

Erik78 kirjutas:
Täiesti tavaline tsenaariuum on see, et merepoolne ankur ei pea (loe nelja haruga sitanikerdis) ja siis mere tuulega, mis tavaliselt tuleb alati ootamatult, jookseb alus kaldasse küljega kinni ja taob seda vastu veealuseid objekte.

Siin vist ka üks põhjus miks meerikamaal sandbaridele ja muidu randa sõites suuresti ahter ees minnakse ja vöör mere poole jäetakse - tuul ja laine pidi vähem tahtma paati randa tuua.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Juun 2019 22:14 
Eemal

Oskab keegi ehk öelda kas olnud talv on Aegna ja Kräsuli vahel liivasid kõvasti liigutanud? Sai käidud ja varasemat träkki kasutatud aga ikkagi sai veidi liiva silutud? Huvitav oli muidugi veel see et liiklus sattus sel päeval nagu Tallinn-Tartu maanteel olema ja tollest mustast plastpostist pandi mõlemalt poolt mööda?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Juul 2019 15:14 
Eemal

Sai eile Pedassaart külastatud. Salmistul võetakse paadi sisse/välja laskmise eest 6 EURi. Liiklus oli Salmistu-Pedassaare vahel päris tihe :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Juul 2019 19:30 
Eemal

Aegna ja Kräsuli vahel sõites on võrreldes eelmise aastaga vaja Tallinna-poolse märgile rohkem lähemale hoida, nii 2..3 m, siis on sügavust 0,8..0,9m, aga muidu paistab kõik samamoodi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Juul 2019 19:50 
Eemal

lorean kirjutas:
Aegna ja Kräsuli vahel sõites on võrreldes eelmise aastaga vaja Tallinna-poolse märgile rohkem lähemale hoida, nii 2..3 m, siis on sügavust 0,8..0,9m, aga muidu paistab kõik samamoodi.

Tallinna poolsele märgile... varasemalt seal minu mäletamist mööda rohkem neid märke ja kankusid olnud, nüüd aga ainult üks ongi, toosama mustast plastikust post, kas seda pead silmas? Või toda "lipukest" mis veetasapinnast välja paistva kivikuhja otsas on?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Juul 2019 20:01 
Eemal

Jah, seda "lipukest" kivil ma pean esimeseks märgiks Tallinna poolt tulles, mille lähedalt (2..3m) mööduda. Ma ei ole küll julenud glissiga sealt läbida, vaid ikka ettevaatlikult. Must toru on edasise suuna märgiks, mida vaja samuti paremale poole jätta, aga tundub, et pärast "lipukest" on sügavust juba vabamalt.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 26 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid