Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1094 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 22 Nov 2013 13:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark - riigi ja erafirmade sponsorluspoliitikad peavad erinema teineteisest kardinaalselt. Kui see nii ei ole, tuleb midagi kiiresti ette võtta. Erafirma sponsorlus ei ole kunagi tasakaalustatud (ei peagi olema), riigi oma, seevastu, peab olema väga laiapõhjaline. See, et MKM ütleb mingile riigiettevõttele, et nüüd pane papp paremast taskust vasakusse on ikkagi mittesüsteemne lähenemine. Raha jagamisega peaks tegelema ainult kehakultuuri eest vastutama seatud ministeerium, mis saab oma raha riigieelarvest. See on poliitikute pärusmaa. Kõrval on spetsialistide suunata olev KULKA, mis on maksu- ("elumeeste") raha eest finantseeritud. KULKA saab olla kiirem ja paindlikum - projektipõhisem.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 22 Nov 2013 13:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Väga lahe pilt ja väga õige tekst seal, ...

OT: Kuid hea on vaadata, kuidas internetis hakkab mõni pilt elama oma elu :)
Peaks vist originaal tekst selline olevat:
Pilt

Samuti Marki postitatud orikas vist see: http://www.thetruewmscog.com/wp-content ... y-copy.jpg

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 22 Nov 2013 14:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Mark - riigi ja erafirmade sponsorluspoliitikad peavad erinema teineteisest kardinaalselt.

Täpselt nii! Erafirmas võid sponssida ka lihtsalt selle pärast, et asja taga on sümpaatne inimene, riigifirmas nii ei saa ega tohi. Aga ma pole ka midagi sellist öelnudki et asjad nii oleks. Ma kirjeldasin mehhanismi ja spondeerimispoliitika on strateegiline juhis mida ja kuidas tohib sponsoreerida. Need juhised on kogu aeg ka olemas olnud ja neid on ka järgitud. Ju siis Seli keissis mindi etteantud juhistest üle või ümbert ja sellst ka pahandus.

Kusjuures ei PEA erinema, aga võivad :D
Erafirmas võib samuti väga jäigad mehhanismid kehtestada. Ja nii vast ehk ongi kui tegu on suurte ettevõtetega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 22 Nov 2013 17:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Mark - riigi ja erafirmade sponsorluspoliitikad peavad erinema teineteisest kardinaalselt. Kui see nii ei ole, tuleb midagi kiiresti ette võtta.

Absoluutselt! Selleks on demokraatlikus riigis Riigi juhtimise juures alati koalitsioon ja opositsioon, kelledest viimase ülesanne on esimest kogu aeg kontrollida. Praegu on juhus, kus koalitsiooni sees on sama seis ja IRL on hakanud sitta aknast välja pilduma.

Ma julgeks meelde tuletada, kuskohast või mis oli esimene "pääsuke" selles, kus suvaline tegelane, arvates endal olevat täieliku võimu ja "õiguse", asus riigi rahaga laiama ja ennast/sõpru üle kuldama. See oli otse loomulikult Tamur Tsäkko suusareiside, autonäituste ja totaalselt ärastatud suvekompleksiga. Tulemus on isegi liiga leebe, vaid 2 aastat tingimisi.
See jutt, et need juhised on kogu aeg ka olemas olnud ja neid on ka järgitud, on totaalne BS kuubis! Võib-olla on "midagi kusagil kunagi ka olnud" aga kes seda siis enam mäletab... Ainus juhis mida on on järgitud, on olnud kogu aeg "papp kilekotiga Tartusse ämma kappi" (ja ka Hundisilmale, ofkoors), kogu praegust võimu on saatnud karistamatuse tunne! Veel ühte asja tuletan meelde: ka Meelis Atonen püüdis samas ametis ehk Majandusministrina hakata korda looma ja mis on tulemus: vanad kommud ja pätid lõid Atoneni poliitikast minema ja Leedo õilmitseb Meie raha eest edasi! Jube tuttav seis Edelaraudteega ja Vichmanniga, või mis? Nüüd saab näha, kaua Parts vastu peab, kuigi praegu on õnneks seis sobiv reformivarastele koha kätte näitamiseks. Ja ka see on hea, et Parts paneb ka "omadele", nagu on Vapperi juhus, sest ka IRLi poolt ametisse ja nõukogudesse pandud tegelasi on palju. Iga suvaline tegelane on meil ju "tippjuht" ja otsustaja ning otse loomulikult arvab endal õiguse olevat teha mida tahes ning LUMPEN peab vait olema. Õnneks oli just see lumpenmolekul esimene, kes nüüd nokauti löödi. Ja ma loodan, et see ei jää viimaseks. See sponsorluse suvaline jagamine omadele on vaid üks ja tühine osa, kus praegu oli pättidel jube mõnus rõhuda "spordile".

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 23 Nov 2013 02:04 
Eemal

Tsiteeri:
PriitV- Iga suvaline tegelane on meil ju "tippjuht" ja otsustaja ning otse loomulikult arvab endal õiguse olevat teha mida tahes ning LUMPEN peab vait olema.

Põhimõtteliselt on sul 100% õigus, aga sinu enda sõnavõttude põhjal väidan, et isegi 200% õigus :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 24 Nov 2013 18:14 
Eemal
Kasutaja avatar

kussu kirjutas:
Väga lahe pilt ja väga õige tekst seal, ...

OT: Kuid hea on vaadata, kuidas internetis hakkab mõni pilt elama oma elu :)
Peaks vist originaal tekst selline olevat:
Pilt

Veidi "jalgratta leiutamisest" või ka autorlusest :wink:
Mulle rääkis kahekümne aasta eest üks Jõgevamaalt pärit vanaproua nende kandis liikunud loo Albikära Antsust, sellest ajast kui talutööd tehti veel hobustega.
Sõitnud Ants siis oma hobusel ratsa poe juurde. Külarahvas nurisenud- et mis sa hobust piinad, käi parem jala!
Paari päeva pärast tulnud Ants poodi, hobust käekõrval talutades. Poe juures aga hakatud õiendama- et miks sa loll hobuse seljas ei sõida...
Võiks vist öelda- tee kuidas teed, alati teed valesti. On inimesi, kes ei saa igal sammul torisemata jätta...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 25 Nov 2013 07:56 
Eemal

Mark kirjutas:

Copy-paste Äripäevast:
Tsiteeri:
Vastavalt majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi suunistele möödunud aasta lõpus muutis Tallinna Sadam sel aastal oma sponsorluspõhimõtteid: peamise muudatusena suurenes kohalike omavalitsuste ja kogukondade projektide toetamine ning vähenes spordi spondeerimine.

PS. Mulle see MKM'i strateegiamuudatus tegelikult meeldib ja ma väga loodan, et see raha läheb infra, ettevõtlus- ja elukvaliteedi projektidesse mitte külakiikedesse ja ninnunännusse.

Mark, ma kaldun arvama, et nüüd see raha sinna külakiikedesse ja ninnunännusse just minema hakkabki! Ja kui arvate, et selle jagamisel on kõik üdini aus ja onupojapoliitika puudub, siis palju õnne!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 25 Nov 2013 08:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma natuke kardan ka sellise ilmingu tekkimist. Optimismiks annab siiski mõningast põhjust see, et eurorahade uue eelarveperioodi prioriteedidest rääkides oli MKM suund külakiikedelt pigem töökohtade loomise ja hoidmise suunas. Elame-näeme. Kogukonnaprojektideks võivad ju olla ka väikesadamad jms. Ideeliselt oleks kohe lausa ilus, et suur vend toetab väikseid ja väeteid ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 20:44 
Eemal

Lihtsalt väike viide Partsi fännklubile, kuigi pole selle lõime teema tegelt http://sport.postimees.ee/2610582/rahat ... a-reklaami

Mina olin küll toona sillas, kui Novosjolov ja Beljajeva maailmameistriteks tulid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Nov 2013 00:19 
Eemal
Kasutaja avatar

niru kirjutas:
Lihtsalt väike viide Partsi fännklubile, kuigi pole selle lõime teema tegelt http://sport.postimees.ee/2610582/rahat ... a-reklaami

Mina olin küll toona sillas, kui Novosjolov ja Beljajeva maailmameistriteks tulid.

Ära unusta ,et Riigi raha jagamine vehklejatele, kunstnikele, luuletajatele jne pole mitte Partsi vaid kultuuriministri asi!!! Ja seal vahel on veel ka rahandusminister Ligi... See ei ole Partsu töö tagada ühe Eesti hetke maailmataseme tippnaiskonna spondeerimine. Tema asi on tema töövaldkonnas Talle usaldatud tegevuste ja firmade üle kontroll ning korruptsiooni ja huvide konfliktide vältimine, millega TA seekord sai hästi hakkama. Just "seekord", mitte alati! See, et maailma tipptaseme sportlased unistavad IGAST kommiraha-summast, on ikka kuradi Langi ja selle eelkäijate sigadus, tegemata töö, "omadele" papi jagamine jms. Vehklejad on "näljas" maailma tipus, suusanühkijad on libedate keppidega "sajandas" ešelonis aga suplevad rahas.
PS: vehklemine ja Haapsalu on omavahel seotud vaat et rohkemgi, kui Haapsalu ja purjetamine. Purjetatakse mujal ka, veheldakse... minu teada veel vaid Kännu Kuke all keldris. Vähemalt vanasti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Nov 2013 08:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Läks jälle monotaskinguks?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Nov 2013 15:48 
Eemal

PriitV kirjutas:
niru kirjutas:

Ära unusta ,et Riigi raha jagamine vehklejatele, kunstnikele, luuletajatele jne pole mitte Partsi vaid kultuuriministri asi!!! Ja seal vahel on veel ka rahandusminister Ligi... See ei ole Partsu töö tagada ühe Eesti hetke maailmataseme tippnaiskonna spondeerimine. Tema asi on tema töövaldkonnas Talle usaldatud tegevuste ja firmade üle kontroll ning korruptsiooni ja huvide konfliktide vältimine, millega TA seekord sai hästi hakkama. Just "seekord", mitte alati! See, et maailma tipptaseme sportlased unistavad IGAST kommiraha-summast, on ikka kuradi Langi ja selle eelkäijate sigadus, tegemata töö, "omadele" papi jagamine jms. Vehklejad on "näljas" maailma tipus, suusanühkijad on libedate keppidega "sajandas" ešelonis aga suplevad rahas.
PS: vehklemine ja Haapsalu on omavahel seotud vaat et rohkemgi, kui Haapsalu ja purjetamine. Purjetatakse mujal ka, veheldakse... minu teada veel vaid Kännu Kuke all keldris. Vähemalt vanasti.

Loe ja imesta! Küsimus peakõnelejale, ka eelmiste peatükkide osas: mitu miljonit kulutas Eesti Õhk , Partsi alluvuses raha jäähoki sposoreerimisesks? Ja kas seal oli kulutusega seotud ka mõni eesti sportlane? Ja see ei tõstnud mingit probleemi?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Nov 2013 16:11 
Eemal

Kellele tāpsemalt estonian miljoneid sponsorraha andis?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Nov 2013 17:01 
Eemal

Sellal kui Haapsalu Jahtklubi teema väga lappama läks, sõitis minu Emilia esimese jahina üle pika aja mööda faarvaatrit Veskiviigi sadamasse talvituma. Faarvaatris endise ujuvsilla all oli praeguse veeseisu järgi vett ~3,4m mis kahanes Veskiviigi kaideni jõudes 2,4meetrini. Main point, nüüd on faarvaater avatud ja kõigi pilgud pöörduvad Veskiviigi sadamale- ilus oleks õigustada kõike seda (süvendada sadama akvatoorium ja uued kaid jne) :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Nov 2013 17:13 
Eemal
Kasutaja avatar

JaakV kirjutas:
Loe ja imesta! Küsimus peakõnelejale, ka eelmiste peatükkide osas: mitu miljonit kulutas Eesti Õhk , Partsi alluvuses raha jäähoki sposoreerimisesks? Ja kas seal oli kulutusega seotud ka mõni eesti sportlane? Ja see ei tõstnud mingit probleemi?

Nõus - Parts tulnuks siis kohe ka ametist vabastada kui saamatu! Aga nüüd, kui Parts lõpuks TÖÖLE hakkas (miks, on mulle hetkel selgusetu), on asi võimuparteile veel halvem sest nüüd paistab kultminni ja Riigi aastakümnete tegemata töö lihtsalt eriti valusalt välja. See, et kultmin ja EOK pole suutnud mitte mingit loogilist ja ausat spordi toetamise süsteemi luua.
Muuseas, Eesti autosport, mis siiski on ka maailmas üks tähtsamaid spordialasid, pole KOGU EV eksistentsi jooksul sittagi saanud. Kogu riigipoolne toetus sellele on kokku võetud selles lauses: Objekti kogumaksumus on viis miljonit eurot, Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi rahast eraldas EAS 3,2 miljonit. Ülejäänud osa eelarvest tuleb täita toetajate abiga. Jutt siis Audru ehk Auto24 Ringist. Ja mingi ülikaudne riigi panus on EAS'i kunagine loomine...

Mis Sa arvad, et kui mu head sõbrad-tuttavad Alar ja Andre tulid autorallis Euroopa Meistriteks (jah, ESIMESTE eestlastena) et siis kasvõi keegi kusagilt neile sooja käepigistuse andis (peale sõprade muidugi)??? Mul puudunud palju, et vahetult enne raudlaeva afääri oleks läinud Andre asemel Alarile Costa Bravasse kaarti lugema aga ju Andre kusagilt siis alati puuduoleva summa kokku kraapis... ja mul polnud ka kohe täpselt sel hetkel aega lennukisse istuda.
Selle spordiala reaalne tase on vähemalt sama kõva, kui "suvaliste" ikside ja orkkide EM, pigem on seal tase oluliselt kõvem sest osalejaid on sitta kanti rohkem, kel on ka palju rohkem raha, kui kahel "eesti pässil". Koerus angaaris Krristalli poolt ehitatud Porschega Euroopa Meistriks - tee järgi või maksa kinni. Purjetamisse kui spordialasse on riik ja riigiettevõtetd küll raha pannud/andnud aga KES oli vahepeal üks tuntumaid Eesti sportlaseid? Ikka Markko Märtin... ja KES oli esimene Jyväskyläs Märtinit patsutamas - ikka Parts ;) Kes ol isel hetkel MkM'i pealik - ikka Ansip. Ja kes oli kultuuriminister - ikka Paet. Ühesõnaga julge 10 aastat on sama seltskond koos Molekuliga, kes oli 2005 välis-, 2005-2011 justiits- ja 2011- kuni Sirbipäevani kultminister, "näpp sõbra persses" mänge mänginud ja spordiraha oma sõpradele, mitte reaalsetele TULEMUSTELE jaganud. Rahandusministreid on meil igasuguseid naljakaid olnud.

Nii saab-võib tegelikult lõputult näiteid tuua ja minu arust võiks need nimed KÕIK ajaloo prügikasti saata.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1094 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: