Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 78 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Aug 2010 08:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Käisin suvel esimest korda oma paadiga (kaatriga) Aegnal ja olles eelnevalt sellest sadamast õudusjutte kuulnud, ei hakanud sinna minemagi. Sõtsin Kräsuli vastas asuvas rannas madalasse vette ja hüppasin välja. Seal oli lisaks minu alusele veel umbes viis kaatrit. Randumiseks on see igati sobilik koht, ainult et paadi juurest kaugele minna pole võimalik - pehmesse liiva ankur ju pidama ei jää. Minu arvates võiks seal olla nii umbes meetri sügavuses vees mõni poi, kuhu saaks aluse kinnitada ja rahulikult saare peale jalutama minna.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Aug 2010 08:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Selline põrge toimuks siis, kui sügavused oleks kõikjal ühtlased ja kaldad oleks püstloodis seinad. Ma miskipärast hästi ei usu, et Kräsulist põrganud laine seda pesumasinat tekitab. Pealegi tuleb arvestada tuulega ja 10 muu teguriga.
Igal juhul võiks probleemi leevendada muuli otsast 30-40 m NE poole suunduv täiendav lainemurdja. Omaette küsimus on muidugi see, et kas on õigem ehitada igale poole lainemurdjaid või pigem likvideerida probleemi allikas, ehk piirata laevade kiirust Tallinna lahel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Aug 2010 09:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Eelmisel aastal oli Kräsuli vastas ka poi täitsa olemas (vist isegi kaks), ankruks oli vana malmradiaator :) Sel aastal pole heategijad viitsinud vaeva vist näha. AGA, seal on päris mitu kaldaäärset kivi, kus on rõngad külge keeratud. Ma olen seal korduvalt päris pikalt seisnud sellisel meetodil, et mere poolt tulles lasen ahtrist ankru sisse, sõidan otsa üsna pikaks ja ankru korralikult kinni ning siis panen paadi vöörist kivi külge. Seisab väga hästi. Pärast saab ennast enne mootori käivitamist ankruotsa pidi veidi sügavamasse vette vedada. Ma olen üsna pikka kasvu inimene, ma saan sealt maale kahlata, ilma et lühikesed püksid jalas märjaks saaks. Naise saab ju alati kukile võtta :)

Jube lahe oleks, kui seal suveperioodil ujuvkai oleks. Koht on ideaalne, ilus rand ja kohe luite taga on RMK plats peldiku ja lõkkekohaga.

Ma olen korduvalt mõelnud, kuidas üldse ametkonnad suhtuvad sellesse, kui inimesed omaalgatuslikult poisid paigaldavad. Mul ei oleks midagi selle vastu, et oma raha eest järgmisel kevadel paar-kolm poid sinna paigaldada, mida soovijad kasutada saaks (ma võin ju südamerahustuseks sinna peale "sponsored by" reklaami kleepida
:D ), aga ma ei viitsi seda teha, kui tulemus oleks see, et mingi ametnik tuleb lõugama, et ma olen oma poi eriti keskkonnaväärtusliku kärnkonna pähe asetanud, poi veetakse minema ja mulle tehakse trahvi kah.

Kes on asjaga kursis, võib mind valgustada. Kui kellelgi on huvi heategevusprojektis osaleda, võtke ühendust. Biltemast kolm poid osta, neile ankrud meisterdada ja need niimoodi vette panna, et soovi korral saaks ennast kivi ja poi vahele ning soovi korral lihtsalt poi külge kinnitada, pole mingi probleem. Veidi heategevust üldiseks hüvanguks ei tee kunagi paha.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Aug 2010 11:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Ma olen korduvalt mõelnud, kuidas üldse ametkonnad suhtuvad sellesse, kui inimesed omaalgatuslikult poisid paigaldavad.

A mis neil suhtuda ???.
Merekaardil on ju märgitud ankurdamise keelualad, mujal võib minu teada igal pool ankru sisse visata. Ja minu meelest pole vahet kas ankru küljes on laev või poi.
Käsmus on nüüd juba teist aastat poid vees, millel igamees, tasuta ja omal vastutusel seista võib ja siiamaani pole kellelgi ütlemist olnud.[/quote]

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Aug 2010 12:32 
Eemal
Kasutaja avatar

kas need laevad, millest kirjutati siinsamas foorumis ja ka ajalehes, olid nende Käsmu poide küljes?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Aug 2010 12:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Seda seaduslikkuse teemat peaks veeteede ameti käest küsima..tegelikult panin juba vta lehele selleteemalise sissejuhatava küsimuse. Igatahes on tegu huvitava projektiga ja lööksin ise ka kaasa kui Smboards just kogu
au ja kuulsust endale ei taha hoida. :) on isegi seal üksjagu tihti ujumas käidud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Aug 2010 13:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Oleksin samuti nõus seda poide paigaldamise üritust sponsoreerima ja paigaldamises osalema. Hea mõte.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Aug 2010 16:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul pole mingit erilist kuulsust vaja. Ootame VTA seisukoha ära ja ma võtan siis huvilistega PM teel ühendust, et samme koordineerida. Kui on ilusad ilmad, võib ju veel sellelgi aastal asjaga algust teha, ei pea tingimata kevadet ootama. Minu mõistus ütleb, et ankrud võib ju talveks ka sisse jätta ning kevadel jälle poid külge panna.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 20 Aug 2010 22:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Hea plaan.. kas kellelgi on aimu kui raske peaks ankur olema..mul parajasti väike betoonivalu kodus käsil ja valaksin sama hooga mõne ankru ka prooviks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Aug 2010 20:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
kas need laevad, millest kirjutati siinsamas foorumis ja ka ajalehes, olid nende Käsmu poide küljes?

siin foorumis on juttu olnud ka sellest, et Käsmu poid ei ole turvalised põhja ja kirdetuulega.
Meremuuseumi juures asuvad poid raskustega ca 200 kg sobivad seismiseks ainult vaikse ilmaga.
Käsmu muulist lounas asuvad poid samuti raskustega ca 200 kg on pisut turvalisemad.
Enda jahti hoian ca 2X300 kg ankruga poil ja see pole tõesti 4 tonnist jahti ühegi ilmaga liikuda lasknud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Aug 2010 22:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui vorm (autokumm?) olemas ja valmimistähtaeg pole kriitiline, siis vast saan lasta betoonitehases segumasina opetaatoritel "põhjakaabetest" ankruid valada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Aug 2010 15:12 
Eemal
Kasutaja avatar

minu seisukohad siis järgnevad:
1. kuna poid tahetakse panna üsna madalasse vette (1-1.5m) siis raske kiiljahiga keegi sinna seisma ei satu.
2. poide peamine otstarve saaks olema kuni 7m kaatrite ajutine kinnitamine kuni seltskond ujumas käib või kaldal pikniku peab..seega pakun et max aluse kaal on 2 tonni.

siit küsimus et kas 200kg ankur hoiab mõistliku ilmaga paigal 2t kaaluvat alust

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Aug 2010 17:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Nagu ma mainisin, oli eelmisel aastal seal poi, mille ankruks oli malmradiaator, täpsemalt umbes meetri pikkune jupp radiaatorit. See hoidis mu 1.3 tonnist alust, mis oli teist otsa pidi kivi küljes, imehästi. Vähemalt selliste ilmadega, millal ma üldse saart külastada tahtsin.

Veesügavus on poi planeeritavas asukohas tõesti umbes 1.2 meetrit. Ma tegin eelmisel nädalal mäluvärskenduseks objektile külastusretke. Kes pole ise vaatamas käinud, neile pilt. See on tehtud asukohast 59° 34.955'N 24° 46.865'E suunaga kalda poole. Rannajoon on pildistamise kohast umbes 45m kaugusel. Pildil on ringikestega märgitud kaldakivide küljes olevad kinnitusrõngad. Nende rõngaste külge saan ma ennast oma 0.9m süvisega nii panna, et vööriots kivini on umbes 5m pikk ja ahter ankruga rannast eemal. Mõte on siis paigutada maksimaalselt 4 poid kividest umbes 20 kuni 25m kaugusele, et soovijad saaks ennast kivi ja poi vahele kinnitada või lihtsalt poi peale jätta.

Süvise piirang seab tõesti ka omad piirangud aluse võimalikule massile. Ma arvan, et oluliselt üle 1m süvisega pole sinna ohutu ronida ja see väga suurt alust tähendada ei saa. 200kg peaks olema küll ja küll. Selge on see, et tegemist ei saa olema kodusadamaga, vaid võimalusega mõistliku ilmaga ajutiselt alust kalda lähedal hoida.

http://img829.imageshack.us/img829/2402/aegnakivid.jpg

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Aug 2010 20:22 
Eemal
Kasutaja avatar

kui te juba poide paigadamise peale mõtlete, siis peaksid nad laevad kinni hoidma ka kurja ilmaga. varem või hiljem tuleb see hetk kätte kus mingil põhjusel vaja kümne küünega poist kinni hoida (mootoririke vms).
ja siis on nõrk lohutus, et sai ju planeeritud ilusa-ilmaga-kruiisimise-poikohad...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 08:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina arvan, et kurja ilmaga keegi Aegnale ei kipu ja seetõttu väga kapitaalset tööd pole vaja ette võtta. Teen sellise ettepaneku, et poid asetseksid erinevates sügavustes. Minul on üles tõstetud jalaga süvist 40-50 cm, seetõttu poleks mul mõtet jääda poi peale seal, kus veesügavus on 1,2 meetrit. Laps on mul napilt üle meetri pikk, seetõttu peaksin teda päris pikalt kukil tassima, enne kui vette saan panna.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 78 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: