Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 78 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 08:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Väga tänuväärt ettevõtmine!
Proovisin paar aastat tagasi oma kaatriga Aegna sadamas seista, seisin ainult 15 minti ja sedagi istudes sillal ja jalgadega kaatrit eemale surudes (oleksin saabunud natsa varem, ning saarelel läinud, oleks kaatrist pilpad järel olnud.... oleks on ikka vahel väga paha :D ). Sellel suvel käisin hoopis "JUKU" pardal Aegnal ära.
Mul omal Rammu saares ka poi sees, sügavus poi juures nii 1,5-2m, ankruks 40-50 kilone kahe labaga ankur, mis 90% savisse tiritud, hoiab minu 800kg. paati häste paigal.
Aga tegelikult tahtsin seda öelda, et miks plaanite ahtri otsa poile panna ja vöörist kaldale? Paadil/kaatril peaks ikka parem vööriga mere poole seista olema, kui peaks mingi ootamatu laine tulema ei löö mootorit märjaks.
Väike ilustratiivne pilt ka:
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 10:05 
Eemal
Kasutaja avatar

mererebane kirjutas:
Mina arvan, et kurja ilmaga keegi Aegnale ei kipu ja seetõttu väga kapitaalset tööd pole vaja ette võtta.

loodame, et neid sõnu keegi ei peaks kibedusega hiljem meenutama... meri ei ole maantee ja ootamatused on kiiremad tekkima kui arvuti taga istudes arvata võiks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 11:26 
Eemal
Kasutaja avatar

olen nõus et hea oleks arvestada ka võimalusega et ilm võib kurjaks minna ja vaja ka pilemalt poiküljes kõlkuda aga.. 200 kilo toimetab veel kuidagi väikse padiga kohale ja lükkab üle parda ääre vette aga 500 kilo (mis promarine.ee kodulehe järgi oleks paadi kinnituspoi standard kaal) tundub üsna lootusetu olevat oma jõududega ja ilma spets tehnikata vette panna.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 13:07 
Eemal

kussu kirjutas:
...
Mul omal Rammu saares ka poi sees, sügavus poi juures nii 1,5-2m, ankruks 40-50 kilone kahe labaga ankur, mis 90% savisse tiritud, hoiab minu 800kg. paati häste paigal......

Meil müüdavate poiankrutega on kaasas selline jutt, et kaitstud paigas piisab kuni 500kg paadile 26kg poiankur, kuni 1tonnisele 38kg ankur ja 2+tonni 72kg ankur. Vähem kaitstud paikades loomulikult mida suurem seda parem. Poiankru omapära siis selles, et ta kaevub labade abil maasse.
Midagi sellist:
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 13:30 
Eemal
Kasutaja avatar

pisikeste paatide jaoks madalas vees ja liivases pinnases sobiks paremini nn. kruviankur - paigaldada ja välja võtta lihtsam.
Sügisel tuleb ju poid välja võtta ja kevadel need ankrukolakad jälle vee alt üles otsida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 15:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas tõesti on selleks, et külastada Aegna saart, vajalik hakata tonnide viisi ankruid veeskama, ümber saare? Kas kuidagi lihtsamalt ei saaks?

http://www.heratech.ee

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 15:31 
Eemal

flint kirjutas:
Kas tõesti on selleks, et külastada Aegna saart, vajalik hakata tonnide viisi ankruid veeskama, ümber saare? Kas kuidagi lihtsamalt ei saaks?

sõida vööriga kaldasse :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 16:46 
Eemal

Kaldasse võib sõita väikse alusega küll , ja nädalalõpul sai seda tehtud ka Mohnil , seekord kahjuks .... : seal sattus kallas järsem olema ja ahter jäi kaunis madalale vette , laine oli ka randa. Paari tunni pärast kui hakkasime lahkuma oli paat üsnagi vett täis , ka tagumine kast paadis ( selgitus - Pakri 450 Comf.) lähes triiki täis ja kodus selgus et tarisin kaasa noh umbes 100-200 liitrit merevett ka topeltpõhja vahel.... Ronis sealt kastist topelt põhja vahele ;)
Seega parem ikka vöör mere poole ankruga ja siis vaatab kuis ahtrist maale saab. Ega elementaarseid paadisildu minu eluea jooksul vist väikesaartele ei teki kuhu saaks saare külastuse ajaks aluse nii kinni , et lainetus vasta kive ära ei lõhuks teist :(
Jullat ei kannata sihuksega ju vedada . Moraal - tuleb suurem alus vaadata , või hirmsal kombel ilma jälgida ?!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 16:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle1 kirjutas:
Ega elementaarseid paadisildu minu eluea jooksul vist väikesaartele ei teki kuhu saaks saare külastuse ajaks aluse nii kinni , et lainetus vasta kive ära ei lõhuks teist :(

Neid ikka on ka. Esimese hooga tulevad meelde Kõinastu, Kesse, Osmussaare, Pakri...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 19:18 
Eemal

Nojah, ma sinnakanti pole sattunud , veel.
Vaid Kaberneeme ümbrus, ka Võrtsul saanud käia , Ahja jõel
Ilmselt on ka variant vai kaasa ja see rannal maasse lüüa ja sinna ots kinnitada ja teine ots ankru külge. Kellel on kogemust ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 20:10 
Eemal
Kasutaja avatar

AndresA kirjutas:
flint kirjutas:

sõida vööriga kaldasse :)

Võiks sõita küll kui oleks alumiinium paat ja rippmootor. Pärast oleks aga raskusi paadi vette lükkamisega :D

Ma ei saa ikka kuidagi aru, miks aluse ankur ei sobi kuidagi "reidil" püsimiseks? Miks peab mingeid betoonrahnusid kasutama? Mu meelest on ikka nii, et randutakse saare allatuule küljel. Kui ilm muutub, siis ka kohta vahetatakse. Võimalik, et olen hobilaevandust siiani puha valesti mõistnud. Eks ma ka ju arenen, võimaluste piires :)

http://www.heratech.ee

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 20:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle1 kirjutas:
Ilmselt on ka variant vai kaasa ja see rannal maasse lüüa ja sinna ots kinnitada ja teine ots ankru külge. Kellel on kogemust ?

Eks neid spiraal ankruid ikka müüakse ja kasutatakse.
Midagi sellist siis: Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 20:48 
Eemal

Kussu (Ja Marlene)

Aegnal mina mootorit küll kai poole ei julge keerata.
KUI JUHTUB, siis las peksab pigem nina sodiks, kui et mootorist ilma jään ning nööri otsas lahkuma pean !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Aug 2010 21:13 
Eemal
Kasutaja avatar

h2kristo kirjutas:
Kussu (Ja Marlene)

Aegnal mina mootorit küll kai poole ei julge keerata.
KUI JUHTUB, siis las peksab pigem nina sodiks, kui et mootorist ilma jään ning nööri otsas lahkuma pean !

Aegnal ma ei julge üldse sinna kai juurde minnagi, rääkisin liivarannas poi peal seismisest :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Aug 2010 09:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Kes ütles siin ,et liivas ankur ei pea?
Mulle hakkab järjest rohkem tunduma, et ankrute kasulikkusest ja kasutamisest tuleb mingi koolitus korraldada.

Minul peale kahte korda, kus masin on rannale visatud, on ankrumajandus lõpuks korda saanud ja üks olulisemaid asju kogu varustuses üldse... ja see on kuhjaga ennast ära tasunud. Siin on valida kahte liiki mugavust - raske vinnata, ketid roostetavad ja kolisevad ja tülikas paigutada - aga öösel magad õiglase und ja raha kulub paalju vähem....

Ja poid võiks olla kerged küll, aga tuleb keegi ja tõmbab ennast 3 meetrises vees 3,5 meetrise otsaga poi külge ja -tadaa- läinud nad ongi kõige kirssidega.

Või siis on väääga raske ankur all ja lühike ots ja masin ei pääse enam lainega üles kaasa liikuma (kui ikka tuleb mäsu peale) ja asi lüüakse lihtsalt vett täis.

Minu arvamus on ka, et kui tahta madala süvisega kitastesse kivistesse oludesse ranna ligidale ennast parlida, siis miinimum kolm ankrut osutub vajalikuks. Kõik ei pea max kilod olema, aga peaankur peab olema ikka tõsine ja korraliku ketiga (endal on korra randa visatud ntx seetõttu, et ketti polnud - ots oli kivide taga ja lõigati kivide poolt lihtsalt läbi.)
Koolirahad on olnud hirmsad :(

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 78 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: