Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 78 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Aug 2010 11:39 
Eemal
Kasutaja avatar

kussu kirjutas:
Aga tegelikult tahtsin seda öelda, et miks plaanite ahtri otsa poile panna ja vöörist kaldale?

Mina teen seda sellepärast, et sisepäramootori jalga ei õnnestu täielikult veest välja tõsta, seetõttu on paadi süvis ahtris suurem ja madalas vees saab vöör ees ohutult kaugemale kaldani sõita. Ma ise ankruga teen nii, et ma jätan ahtriankru natuke kaugemale välja, kui ankur juba peab, siis natuke paadile käiku ja mootor seisma. Siis läheb järelejäänud hooga ahtriotsa järele andes kalda poole piisavalt edasi, et lõpuks vöör kivi külge panna. Pärast saab enne mootori käivitamist ahtriotsast paadi mere poole tagasi tõmmata. Poiga oleks sama asi veel mugavam.

Konkreetses Aegna rannas pole ausalt öeldes ka Kräsuli poolt tulevaid suuri laineid, mis ahtrit ründaks.

Ankru kapitaalsusest rääkides tahaks ma ikkagi meelde tuletada asja eesmärki. Igaüks võiks endale aru anda, et tegu pole garanteeritult turvalise sadamakohaga. Kui ma eelmisel aastal selle radiaatorist tehtud ankruga poi külge ennast panin, ei käinud mul küll kordagi mõtet peast läbi, et see on nüüd koht, kuhu võiks paadi paariks sügistormi päevaks omapäi jätta ja ise koju magama minna. Täpselt sama vähe kui mul tuleks mõte jätta paat sinna omapäi kivi ja ühe ankru vahele.

Jäin mõtlema, et äkki ongi ribiline radiaator oma kuju poolest sealse põhja jaoks üllatavalt hästi sobiv ad hoc ankur. Rooste sööb seda muidugi mõnuga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Aug 2010 12:44 
Eemal

smboards kirjutas:
Jäin mõtlema, et äkki ongi ribiline radiaator oma kuju poolest sealse põhja jaoks üllatavalt hästi sobiv ad hoc ankur. Rooste sööb seda muidugi mõnuga.

Ribiline radiaator ei ole tegelikult eriti hea poi paigal hoidja. Oma põhjus võib olla ka selles, et temast on raske õhku välja saada. Betoonplaat või täisvalatud aurorehv on minu katsetuste juures kindlama tulemuse andnud. Ribilise radiaatori tulemus on olnud havem isegi siis, kui neid mitu tükki punti on pandud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 05 Sept 2010 21:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Ametlik rada paari poi paigaldamiseks on üsna vaevarikas... eriti arvestades asjaolu et Aegna käib tallinna jurisdiktsiooni alla... ehk ..saabus VTA vastus minu küsimusele: http://www.vta.ee/atp/index.php?id=15197

Kas kellelgi on aimu mis seltskond võiks tallinna linnavalitsuses sellise teemaga tegeleda.?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 05 Sept 2010 22:44 
Eemal
Kasutaja avatar

kas Aegnal on tegemist ametliku avaliku rannaga? Minuteada ei ole ja see tähendab, et saad otse VTA poole pöörduda- vastasel juhul oleks 1 etapp lihtsalt juures!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Sept 2010 09:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma arvan ka, et Tallinna linnavalitsuses ei tegele sellega mitte keegi. Kas pöörduda VTA poole või panna ilma igasuguse kooskõlastuseta need paar poid vette. Olen kindel, et läheb aastai, enne kui keegi VTA-st avastab, et seal on mingid poid. Ja minu teada mingt sanktsiooni poide paigaldamise eest ette pole nähtud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Sept 2010 11:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma sain tegelikult vastusest aru, et VTA-d tuleb informeerida PÄRAST poide paigaldamist, et nad saaks ohtlikkuse kohta hinnangu anda.

Aga üldiselt on kogu see värk täpselt nagu ma arvasin, tahad head aga tegelikult pead ennast bürokraatidega vaevama.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Sept 2010 12:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Päris huvitav oleks VA poolt saada teada põhimõtteline koht/lahendus, kuhu võiks poi panna. Eriti just lahendus, näiteks miskine 1,5-meetrine toigas erksavärvilise lipukesega vms, a'la kalavõrgud või kui me ise mõne rannaäärse kivi oleme märgistanud. Ja näiteks lipukese peal poi omaniku telefon ning raskuse kaal.
Ma ka heameelega uputaks talvel mõne suurema betoonjunni viimase madala äärde, et sõbrad saaks rahulikumalt saunas istuda. Ankrupeal olemine ilma valveta on ikka paras riskibusines.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Sept 2010 20:24 
Eemal

to: INDREKK - ilmselt tegeleb selle küsimusega paadimaksukogumise osakond ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Sept 2010 17:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Mnjah.. tundub et ametlik osa selle ürituse juures jääb siiski ära.. vähemalt kuni praegune seltskond tallinnas valitseb.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Sept 2010 09:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma ei hakka siis enam sellel aastal võimlema. Jätan projekti kevadeks, orgunnin ikkagi paar poid, panen nad sisse, ilma et kellelegi ütleks, kes ja mis tegi. Vaatame, kaua püsivad. Loodame, et selleks ajaks on kõik ära unustanud, et siin sellel teemal üldse juttu on olnud :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Sept 2010 10:56 
Eemal
Kasutaja avatar

:roll: kuna ei ole avaliku rannaga ja poi näol ei ole tegemist ka vesiehitisega siis miks ei võiks kohe ka VTA-ga kooskõlastada?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Sept 2010 15:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Sellel aastal ei hakka jah enam midagi vette panema aga VTA'ga katsun tasapisi edasi rääkida.. ja sõltumata legaalsusest valmib kohe kaks betoon ankrut mis järgmine aasta kenast vette lähevad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Dets 2010 10:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Suvel võib alata Aegna sadama uuendamine:

http://www.epl.ee/artikkel/589693

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Dets 2010 22:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Hunter kirjutas:
Suvel võib alata Aegna sadama uuendamine:

http://www.epl.ee/artikkel/589693

Ja üks väga ilus kommentaar ka loo juures... :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Teeme ära
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Mär 2011 10:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Upitaks selle poide paigaldamise teema nüüd kevade lähenedes taas üles. Teeks mingi väikse rahalise korjanduse ja korraldaks asja ära.

[quote="indrekk"]Sellel aastal ei hakka jah enam midagi vette panema aga VTA'ga katsun tasapisi edasi rääkida.. ja sõltumata legaalsusest valmib kohe kaks betoon ankrut mis järgmine aasta kenast vette lähevad.[/quote]

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 78 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: