Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Aegnal randumine
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=11&t=2938
1. leht 6-st

Autor:  Insulaar [ Kolmapäev, 18 Juun 2008 00:27 ]
Teema pealkiri:  Aegnal randumine

Kas keegi teab, kuidas on lood Aegnal randumisega? Mitte korraks, aga nii terveks päevaks või rohkemakski.

Hooajal, kui Juku jälle liigub, ei saa vast lihtsalt ennast kai keskele kinni panna. Kas see ainuke poi kai saarepoolses otsas on "avalik" või "era" ? Kes üldse Aegna sadama kohta adekvaatset infot on pädev jagama ?

Mõnedkümned aastad tagasi Aegnalt Kräsulilie ujudes oli kaks ülepea-kohta: üks oli loomulikult Kräsuli kanal ja teine kohe Lemmiku kaelalt vette minnes. Seal oli ilus liivarand, mis kukkus korraks u 1,5 meetri peale ja siis tõusis laugelt tagasi Suure Salme liivamadalikuks. Vaadates aerofotot, võiks see koht senini alles olla ja võimaldaks "metsikult" randuda. Kas kellelgi on uuema aja kogemusi ?

Autor:  Kalle Kuus [ Kolmapäev, 18 Juun 2008 06:34 ]
Teema pealkiri:  Aegna.

Aegna sadamas pikalt seista ei soovita! Omal kurvad kogemused sellel aastal. Just ümber
kai nurga tulevate laevade järellainete osas! Ja kui juhtub üheaegselt mööda minema 2 - 3 laeva muutub seismine lausa põrguks! Kui laevu mööda minemas pole on sadamas kena. Suurematel kaatritel ja jahtidel on soovitav: rahvas maha ja kaugemale ankrusse! Väiksemate mootorpaatidega võiks tõesti proovida soodsa tuule korral randuda Kräsuli vastas, aga oht järellainetuse osas on ka seal teoreetiliselt olemas, praktiliselt ei ole see hooaeg veel järgi proovinud! Eelmine suvi korra proovisin, olin kalda lähedal ujumiseks ankrus, päramootor üles tõstetud! Sattusin võib olla ajale, kus laevu mööda ei läinud.

Autor:  ruts [ Kolmapäev, 18 Juun 2008 07:38 ]
Teema pealkiri: 

Käisin Aegnal 7 juunil, puhul 10-12m/s E tuul ja sildumine sellistes tingimustes oli ikka väga kehv. Muuli otsast otse N-i on madal, ettevaatust muuli lähedal manööverdamisel.

Autor:  Kipper [ Kolmapäev, 18 Juun 2008 08:59 ]
Teema pealkiri: 

Aegna sadamas peaks nüüd olema 2 poid, et ei peaks end piki kaid ankurdama.

Autor:  smboards [ Kolmapäev, 18 Juun 2008 09:25 ]
Teema pealkiri: 

Käisin paar nädalat tagasi vaatasin korra sinna kai äärde, otsi kinni ei pannud. Paar poid olid täitsa olemas, üks neist vist isegi tol hetkel vaba, aga ma ei suutnud välja mõelda, kas need on kellegi erapoid või tohiks neid kasutada ka. Ilmselt ei olnud sellel ajal ühtegi suurt laeva liikumas, kai ääres oli vesi plekksile. Tuul oli 5m/s E.

Ma olen eelmisel aastal mitu korda päris pikalt seal Kräsuli pool liivaranna ees ankrus istunud ja hulga laevu mööda lasknud, seal laeva tekitatud laine minu meelest väga ei häiri. See-eest kuiva jalaga maale ka ei saa, niisama hea vedeleda ja päevitada.

Autor:  ex SUURLAID [ Kolmapäev, 18 Juun 2008 12:07 ]
Teema pealkiri: 

Aegna reisid uputasid seal 12. aprillil tormise ilmaga oma kaatri Triinu ära. Sellest oli Aegna Postimehes juttu. See on turismifirma poolt väljaantav kohalik laualeheke.
http://www.album.ee/node/15586890/50113957

Autor:  tuul [ Kolmapäev, 18 Juun 2008 13:42 ]
Teema pealkiri: 

ex SUURLAID kirjutas:
Aegna reisid uputasid seal 12. aprillil tormise ilmaga oma kaatri Triinu ära. Sellest oli Aegna Postimehes juttu. See on turismifirma poolt väljaantav kohalik laualeheke.
http://www.album.ee/node/15586890/50113957

Jube kahtlane lugu. "Aegna kai äärde tormivarju" minu teada oli 12 aprill selline päev- hommikul oli tuul kirde-ida, kuni 7ms, kell 12-13 tõstis tuule, puhanguti 15ms, sai rohuneemes surfamas käidud, tuult puhanguti ca 15ms, aga et ida tuulega aegna kaile tormivarju minna (otse tuule kätte, mis puhub nagu torust aegna ja kräsuli vahelt nn tõmbetuul) + 1,5m laine (mis siis tekib põlvekõrgusest veest suure salme vahelt kuni aegna kaini vahemaaga alla 1km ???) kõlab ikka ulmena. Rohumeeme, mis kirde-ida tuulele avatud on ma küll ei kohanud 1,5m laineid. Kui "Triinu" läks põhja, siis loomulikult on tegu kahetsusväärse looga ja jumal tänatud, et inimohvreid endaga kaasa ei toonud, aga artikli tõepärasuse kohal julgen küll kahelda. Äkki keegi asjaosaline oskab pajatada, mis läks valesti.

Ise kui aegnale asja, siis paat samuti liivaranda aegna ja kräsuli vahele, ülalviidatud kohast ca 500m ida poole.

Autor:  Insulaar [ Neljapäev, 19 Juun 2008 23:38 ]
Teema pealkiri: 

Kipper kirjutas:
Aegna sadamas peaks nüüd olema 2 poid, et ei peaks end piki kaid ankurdama.


Kas seda võiks tõlgendada nii, et kui poi on vaba, panen ennast sinna kinni ja lähen terveks päevaks saarele ?

Autor:  peebuste [ Reede, 20 Juun 2008 08:48 ]
Teema pealkiri: 

Aegnal pikalt seismisega on jama - kiirlaevade lained teevad liiga.

Jaan Tatikas minus ütleb, et lahendus võiks olla pisut kaugemale asetatud plokiga poi. Poiots moodustab "rõnga", mis käib läbi poil olevast plokist (aasast) ja kail olevast rõngast.

Randumisel saab aluse kinnitada ahtrist ja vöörist poiotsa ühe haru külge ja seejärel ta teise haru abil kaist eemale haalata, kinnitades lõpuks mõlemad harud kail olevasse knaapi.

Autor:  Ando [ Reede, 20 Juun 2008 09:33 ]
Teema pealkiri: 

Peebuste jutt õige.
Just nii meie paatkond eelmsiel aastal oma jahi kinnitas. Vt esimest pilti siit galeriist: http://www.finesailing.ee/galerii2.php?page_id=48
Olime seal pea 3 tundi ja ka kiirlaevade lained nägime ära. Sellise jahi kinnitamise juures midagi halba ega ei juhtud. Jahi süvis u. 2.3m

Autor:  peebuste [ Reede, 20 Juun 2008 15:02 ]
Teema pealkiri: 

Ehk siis, nagu näib on poi säärasteks tempudeks piisavalt kaugel :)

Autor:  kussu [ Pühapäev, 06 Juul 2008 18:33 ]
Teema pealkiri: 

Sai täna proovitud Aegnale minna, sildumis koht oli (poid olid kõik kinni), kuid suutsin kümme minutit seista, siis lasin jalga, sest murdlained on seal ikka HULLUD.

Autor:  tuul [ Esmaspäev, 07 Juul 2008 12:27 ]
Teema pealkiri: 

http://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis?app_id ... &zoom=2651

Sinna kannatab metsikult randuda. Purjejahiga ilmselt mitte, kuid kuni 1m süvisega kaatriga saab kaldast nii 5-10m peale. Lisaks on seal ca 1m rannast vees kivi, millel nüüd küljes 2 aasa, kuhu mugav paat siduda või karbiin lüüa. Kui ilm plekk võib vööri liivale vedada. Tuulega tasub ahtrist ankur heita ja vöör kas kivikülge või pikema otsaga puukülge siduda, muidu võib aluse kaldaga risti kiskuda ja hiljem ära saamine raske, kuna paat end liiva sisse söönud.

Autor:  Dillinger [ Teisipäev, 08 Juul 2008 09:08 ]
Teema pealkiri: 

väike laiskuri küsimus: kuidas risti tekitad ja kuidas lingi saad?

Autor:  Kipper [ Teisipäev, 08 Juul 2008 09:21 ]
Teema pealkiri: 

Dillinger kirjutas:
väike laiskuri küsimus: kuidas risti tekitad ja kuidas lingi saad?

Risti saab lihtsalt otsinguga ehk see näitab päringu tulemust. Paremalt menüüst siis Otsing ja valik näiteks Geograafiline asukoht.

Paremas ülanurgas on koordinaatide kast. Sellel omakorda kolmest ristkülikust ikoon. Kliki seda ja saad rakenduse URL-i kopeerida.

1. leht 6-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/