Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 91 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Aegna ja Kräsuli vaheline Suure Salme väin
PostitusPostitatud: Reede, 10 Juul 2015 22:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Et siis pigem paneks kivisse aga vähemalt ei pea midagi propa ümbert lahti harutama?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 10 Juul 2015 23:15 
Eemal

rye kirjutas:
Et siis pigem paneks kivisse aga vähemalt ei pea midagi propa ümbert lahti harutama?

Sellises kitsuses vindi ümbert midagi harutama hakata on üsna suure tõenäosusega võrdne kivisse panemisega.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Juul 2015 11:19 
Eemal

Parem minna ringi kui hakata mõtlema, et mis see sügavuse seal tokikuures ka on :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Juul 2015 20:11 
Eemal

+16 cm veeseisuga sai hiljuti 1,2 süvisega sealt läbi küll, aga toigaste vahel tuleb slaalomit sõita, nagu eelpool kirjeldatud. Kui palju varuks jäi... ei tea. Paarkümmend cm, või veidi rohkem.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Aug 2015 21:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Tänaseks on jäänud 2 toigast, üks punane, üks roheline. Pluss 2 valget Rye pandud kankut, mis olid väga abiks. Ega mõnus tunne üle tulles polnud, kuigi mul süvist 0,7 ainult, aga põhja ka ei puutunud. Läksin Piritalt Pranglile ülevalt Aegnast põhjast, aga psühooloogiliselt tundub see jube ring (plotteri järgi 2 miili kõigest), seega pressisin tagasi otse. Ausalt öeldes polnud ka Aegna ja Tallinna Madala vahelt minnes, kuigi hea tunne, plotteril pilt kole ja kohati vett vaid 2m. Või kuidas teised paadimehed teevad, kas ülevalt minnes sõitate Tallinna Madalast ka põhjast?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Aug 2015 22:28 
Eemal
Kasutaja avatar

nitse kirjutas:
Ausalt öeldes polnud ka Aegna ja Tallinna Madala vahelt minnes, kuigi hea tunne, plotteril pilt kole ja kohati vett vaid 2m. Või kuidas teised paadimehed teevad, kas ülevalt minnes sõitate Tallinna Madalast ka põhjast?

Oot, misasja.... Aegna ja Tallinna madala vahel on 6-7 miili ja ligi 100 meetrit vett. Pressisid ennast Aegna ja Suurkari vahelt läbi??

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 21 Aug 2015 00:12 
Eemal
Kasutaja avatar

nitse kirjutas:
Ausalt öeldes polnud ka Aegna ja Tallinna Madala vahelt minnes, kuigi hea tunne, plotteril pilt kole ja kohati vett vaid 2m.

Oot, Sa läksid äkki Aegna saare ja 1. paistva majaka vahelt?! Selle majaka nimi on "Aegna" ja seda rada võtta on ikka jupi riskantsem, kui Aegna ja Kräsuli vahelt. Tallinna madal on kaugel-kaugel ja seal vett kui muda, kui just ise liigselt ei lõika.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 21 Aug 2015 01:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Olen vahel maininud, kuidas NL lennuväes õpetati kaarti voltima. Nii, et see oleks raamatuna lapatav eri suundades. Nüüd tõi YT õpetuse koju kätte:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 21 Aug 2015 07:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Rehepapp kirjutas:
nitse kirjutas:
Ausalt öeldes polnud ka Aegna ja Tallinna Madala vahelt minnes, kuigi hea tunne, plotteril pilt kole ja kohati vett vaid 2m. Või kuidas teised paadimehed teevad, kas ülevalt minnes sõitate Tallinna Madalast ka põhjast?

Oot, misasja.... Aegna ja Tallinna madala vahel on 6-7 miili ja ligi 100 meetrit vett. Pressisid ennast Aegna ja Suurkari vahelt läbi??

Jah ikka Aegna ja Suurkari vahelt siis sai mindud. Lasin vaikselt 4-5 knotsi, aga segadust lisas seegi, et üks tuli klissis veel vastu... Ehk siis Suurkarist põhjast oleks turvaline käia?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Aug 2015 09:19 
Eemal

Kui Aegna majaka ja saare vahelt sõita siis ainult enda puhta track i järgi. See mis seal vee all toimub on kivivare õudus. Lainetusega ei läheks raha eest ka sealt lõikama. Positiivne on see, et majaka juurde ankrusse jäädes näed tõenäoliselt palju hülgeid

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Aug 2015 05:59 
Eemal

See jutt tundub siin nii uskumatu lugeda, et ma võtsin suisa kaardi lahti, veendumaks et ega ma midagi sassi ei aja. Sellistest kohtadest läbipressimine on kurja külla kutsumine, omaalgatuslikust toikade panekust ma ei hakka rääkimagi. Mereriiklased tõesti.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Aug 2015 12:01 
Eemal

Mina olen Aegna ja Kräsuli vahelt oma Busteriga sel aastal vähemalt 10korda läbi sõtnud ning ei leia selles midagi ekstreemset, kui enne madalamat kohta ilusasti hoog maha võtta ja jälgida toikasid ning kajaloodi. Ja loomulikult on suureks abiks esimesel korral ka foorumis antud teema läbi lugemine. Küll aga olen seal näinud sel aastal vähemalt 3 paati, mis on täie hooga põlvesügavusse vette end kinni sõitnud ja siis imestavad "mereriiklastest kaptenid", et kuis küll nii juhtuda sai.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Aug 2015 18:28 
Eemal
Kasutaja avatar

On sealt kunagi kõrge veega ka üks lootsikaater puhtalt läbi sõitnud, millest kuuldavasti pärast tuli suur jama

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Aug 2015 18:59 
Eemal

Taanielr kirjutas:
See jutt tundub siin nii uskumatu lugeda, et ma võtsin suisa kaardi lahti, veendumaks et ega ma midagi sassi ei aja. Sellistest kohtadest läbipressimine on kurja külla kutsumine, omaalgatuslikust toikade panekust ma ei hakka rääkimagi. Mereriiklased tõesti.

Mille kohta see kommentar nüüd käis, kas Suure Salme väina, või Aegna majaka ümbruse kohta. Tundub nagu tühi klahvi klõbistamine...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Aug 2015 20:03 
Eemal

Erik78 kirjutas:
Taanielr kirjutas:

Mille kohta see kommentar nüüd käis, kas Suure Salme väina, või Aegna majaka ümbruse kohta. Tundub nagu tühi klahvi klõbistamine...

Täpselt nii, see käiski nende mõlema asja kohta.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 91 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: