Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 91 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Aegna ja Kräsuli vaheline Suure Salme väin
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Aug 2015 20:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Inimesed on erinevad. Mõned peatuvad ainult korraliku kaiga sadamates kus vähemalt 2,5m sügavust, parem oleks kui seal resto ka oleks. Teised naudivad erinevaid looduslikke sadamaid, randuvad niisama saarte kallastel ning poevad läbi sealt kust saab. Ilmselt on igas vabas mereriigis mõlemaid.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 27 Aug 2015 08:26 
Eemal

Märt kirjutas:
On sealt kunagi kõrge veega ka üks lootsikaater puhtalt läbi sõitnud, millest kuuldavasti pärast tuli suur jama

kas oskad selgitada,milles seisnes siis see suur jama lootsikaatriga,mis sealt läbi sõitis?
minu teada on sealt lootsikaatriga 7-8 aastat tagasi sõidetud mitmeid kordi!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 27 Aug 2015 09:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Taanielr kirjutas:
See jutt tundub siin nii uskumatu lugeda, et ma võtsin suisa kaardi lahti, veendumaks et ega ma midagi sassi ei aja. Sellistest kohtadest läbipressimine on kurja külla kutsumine, omaalgatuslikust toikade panekust ma ei hakka rääkimagi. Mereriiklased tõesti.

Kõik ei ole Christopher Columbusused ja paljud naudivad veesõitu ka oma õue all. Peipsil sisuliselt puudub praeguse veetaseme juures jõe suue või sadama farvaater, kus oleks veetase üle 1,5m. Ometi on igapäevaselt järvel sadu aluseid. Kusagilt on nad sinna end pressinud...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 27 Aug 2015 20:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Eks jama sisu oli ikka selles, et merekaardi järgi oli sügavust meetri jagu vähem kui alusel süvist, aga jama suurust las kommenteerivad parem asjaosalised ise. Peaks minu andmetel kõik veel hea tervise juures olema :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Apr 2016 16:47 
Eemal
Kasutaja avatar

2016 13 aprill seis - liiv on vajunud kividele ligemale. Eelmisel aastal oli liivaserv veel järsk, aga nüüd on vajunud laugeks ära. praeguse madala veeseisuga saab 0,7-0,8 läbi.

Läbipääsust majandasin ka aerofotod tänahommikuse seisuga, aga kuna foorum piirab, siis ei hakka skeemiga majandama. Itimajandus kui järgi jõuab siis saab ja kui kellegil vaja siis kirjutage.

Mustad märgid on läinud, kanistrid aitavad suuresti ja Prangli pool on veel üks, kuhu võiks midagi peale panna, siis saaks läbi sõita kindlamalt.

Igatahes tänud kanistripanijale, tohutult abiks. Ööseseks pääsuks vast panen ise helkurid peale, kui lubatakse (või ei keelata)

Mereriiklased sõidavad viiemiilise ringiga ( see aasta olude sunnil kaks korda ringi sõitnud ja no tõesti, kel võimalus ja kogemus, mingu ikka otse(niikuinii see lähebki otse))

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Apr 2016 17:29 
Eemal
Kasutaja avatar

no mismoodi see töötama nüüd peaks?

Kipperi edit.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Apr 2016 18:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Aga nii on ka küllalt hea:
https://www.youtube.com/watch?v=mFoZ7uPNx-g
Tänud, VÄGA hea ülevaate eest.
Sellel aastal on poolemeetrise lainega juba kahtlane sinna minna.
Uskumatu, et need kankud seal talve üle elasid.
Kunagi võiks kahe kanku vahel veel ühe kivi ja Prangli pool kaugemal ka selle väiksema kobara või siis suure kivi ka märgistada, muidugi kui mereriigis tohib :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 22 Apr 2016 09:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Lugesin geopeituslaste foorumit vms ja sealt jäi silma selline väljendus, et Rohuneemest Kumblile minnes tulnud jalad vahepeal põhjast lahti lasta ja mõned ujumisliigutusedki teha, kuid Kumblilt Kräsulile saavat suht põlveni veega ja Aegnale astumine polevat ka suurem probleem.
Suur salm vajub staatiliselt liiva täis ja sinna vist midagi pärata pole. Ilmselt aitavad sellele kuigipalju kaasa ka regulaarsed kiirlaevalained, mis liiva Aegna kaldalt ära ja ida-kagu poole uhavad.

Kui suvel vaba aega peaks jääma, midagi tarka teha ei ole ja ilus ilm on, oleks idee sõita sinnakanti niisama "hüdrograafilisele ekspeditsioonile" oma matkapaadiga ja siis omakorda abi-kummipaadiga lihtsalt uurida-loodida väinades natuke ringi. 8)

P.S.
Kui nüüd niisama fantaseerida, siis lõpp kihvt oleks veel ju näiteks muretseda käputäis paarimeetriseid PVC solgitorusid, alumisse otsa raskuseks kive panna, makroflexi täis lasta, pimedakorgid otstesse ette ja (parafraseerides ühte vana filmi, siis) ankrukesega noh ... igatahes ... põhja. :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 29 Juul 2016 08:16 
Eemal

Ilmselt paljud, kes sealt kaudu sõidavad, teavad isegi, et väin on eraalgatuslikult praegult väga hästi tähistatud. Mul ei olnud oma 0,6 süvise ja 0 veetaseme juures probleemi. Lood näitas põhja all 0,4 0,5 vett. Lainetuse ja miinuses veetasemega ma ei läheks. Igatahes see kes seal tähistab ja möllab, tubli mees. Nägin ka suuremat riibi sealt klissis labi laskmas, tal süvis väiksem ja mul nii palju mune pole...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 29 Juul 2016 17:14 
Eemal

Suht nibin nabin on seal suurema süvisega. Mul 0,8 süvis ja kajalood põhja all ning see näitas vahepeal 0,7 sügavuseks. Mootori jalg oli juba treila asendis peaaegu, aga põhja ei riivanud vist, tunda polnud.

Tähistatud on jah kenasti, kiitus tegijatele!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 20 Mai 2017 22:28 
Eemal
Kasutaja avatar

2017 seis on natuke parem, kui eelmisel aastal.
Järsku liivaserva ei ole ja saab kividest natuke kaugemale hoida.
Huvitaval kombel on tekkinud uus kivivare, mida eelmisel aastal ei olnud (musta ringi sees). Dillingeri eelmise aasta video seda ei näita: https://www.youtube.com/watch?v=mFoZ7uPNx-g. Enamus sõidab eelmise aasta tähistuse järgi sellest uuest kivivarest üle. Kivivare sügavus oli sinna 1m kanti, kuid mõned üksikud ka nats kõrgemad. Kaks valget kankut ei ole kivide otsas vaid need on 2017 farvaatri tähistused. Kõige madalam koht on Pirita pool otsas, seal kus 0,9m joonisele märgitud. Mujal sinise joone peal on ca 1,1m või rohkem, seda -25 cm veetaseme juures.
Lisan lõpetuseks, et selles postituses jagan vaid enda isiklikke tracke ja ei võta mingisúgust vastutust kui keegi peaks soovima neid oma sõitudel kasutada.

Manused:
Suur salm 2017.jpg
Suur salm 2017.jpg [ 1.76 MB | Vaadatud 7413 korda ]
suur salm 2017 kankud.jpg
suur salm 2017 kankud.jpg [ 1.76 MB | Vaadatud 7413 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Mai 2017 19:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Jah see suurem riib ehk siis meie meeskond sõidab sealt alati glissis, et süvis väiksem oleks ja kuna me ise need terasmärgid helkurpindadega see märts panime, siis enam vähem tunneme salme ja meil on eluline vajadus sealt läbi pääseda ka pimedas (seepärast ka helkurpinnad)

Eelmise aasta märgid ei olnud piisavalt kvaliteetsed - ühel vardal sai vea tõttu alla roostetav osa ja happekindla-rooste liide oli murdunud. Linnapoolne märk oli kehva ankurdusega ja liig peen, see oli kõver (ma ei tea miks, tegelikult, vesi peaks suuremat jõudu avaldamata sest läbi jooksma) ja selle võtsime see märts maha. (tegelikult isegi kolisime selle üle yhe kaugema saare mõrvar-kivi peale, eks minejad tunnevad selle märgi vast seal ka ära)

Uus kivivare on meie jaoks nii sügaval, et sõidame endiselt sealt -30 veega ka üle natuke tekitas segadust korra ujuvad lisamärgised, aga hea kui keegi jah lahti seletab, et miks need just seal ja kuidas neid endast jätta oleks vaja.

Muidugi kindlam on sõita liivapõhja kohalt, juhuks kui...

Aga tore on, et keegi veel võtab ja natuke nuputab, kuidas abistada kõhkvel sõitjaid sellistest kohtades läbi (kankud!)
Aga tegelikult ikka - kui on kahtlane kant, siis pigem tasa ja targu. Just vaatasin silmad pungis, kuidas loots kärutas lõdva silmaga oma sadama poole Kräsuli kõrvalt, mitte ohutu vee poiliini pidi. Kaardil on siht ka, aga no ise ilma karjuva hädata ei läheks küll.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Mai 2017 19:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Ja Rye, maailma lahe on, kui keegi võtab ette ja teeb sellised pildid, kus on arusaadavaks tehtud et kus mis ka miks. Tõesti kena.
Praktiliselt väike lootsiraamat mis võib abiks olla kõvasti

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Aug 2017 17:55 
Eemal

Kuda see aasta ja praegu läbisõit on?
Käisin täna proovimas, aga lippude juures näitas kajalood 0.6m ja ei julgenud edasi sõita. Paadi süvis on 0.8m.

Kas peaks hoidma lippudest rohkem Aegna poole, siis vast vähe sügavam?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Aug 2017 06:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Lipud on pigem kalapyydjate võrgu tähised, ara nende järgi sõida. On ka tähised, seal on pigem nii, et Kräsuli pool on pigem sygavam. Aga o,8 voib olla liiga piiri peal, 0,9 ga olen mina kyll labi saanud, aga kobades ehk ikka sobivat soont otsides.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 91 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: