Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: TOPi kaikoha hinnamüstika
PostitusPostitatud: Teisipäev, 16 Jaan 2007 12:04 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Nagu uusaasta teemas vihjasin, siis "HEAD uut aastat" tuleb mõnest vaatenurgast irooniliselt võtta.
Aasta esimestel päevadel sai teatavaks Pirita sadama (TOPi) 2007. aasta hinnakiri. Et järgnev jutt konkreetne oleks, siis võtan aluseks Gamajoni (pikkus 8,55 m, laius 2,05 m).

Kuigi Gamajon on juurtelt rootslane ja tema kodusadam asub Hiiumaal, siis eelmisel hooajal oli tema koduks TOPi sadam (kuna Kalevis kohti polnud):
-2006.a 6 kuud (ehk hooaeg) maksis lepingulisele kliendile 8,1 -10 m aluse kohta 9 500 krooni (11 210 koos KM-ga).
-2007.a hooaeg 8,07-10,05 m alusele maksab aga juba 17 019.- (20 082 koos KM-ga).
Hinnatõus 79%!!!
Edit: Hinnakiri oli vähe segane - see 17 019.- on juba koos KM-ga (hinnakirjas märgitud erinevate kohtade peal "koos KM-ga" ja ilma "KM-ta) - seetõttu ei lugenud välja).
Parandatud hinnatõus 52%!!!

Milline oleks hind olnud Kalevi Jahtklubi liikmele:
-2006.a kiiljahi laiuse meeter 2 500 krooni (KM infot ei tea) ehk Gamajoni puhul 5 125 krooni. Lisaks veel liikmemaks 500 krooni ehk kokku 5 625 krooni. (Parandage mind siinkohal, kui eksin, sest kogemus KJK-ga puudub.)
Edit: Õige maksumus siis 6 900 + 2 x 500 (liikmemaks) = 7 900 krooni hooaeg.
Edit 2: Tegelikult võib hinnaks kirjutada isegi 7 400, sest ühest liikmemaksust peaks piisama, et klubihinda saada.
Võib arvata, et ka KJK-s hind tõuseb, aga julgen loota, et mitte samas suurusjärgus TOP-ga. KJK hinnakiri uuendatud viimati 08.07.2006.

TOPi hinnapoliitika on minu arvates ka KJK omast kehvem - miks küsitakse tasu pikkuse pealt?? Kui jahid on nagu tavaliselt - poord poordi vastu, siis mahub neid kai äärde piltlikult nii palju, kui on nende laiuste summa (ärme hakka siin liikumisvahesid/vendreid hetkel arvestama). Pikkusest ei tohiks lugu olla, sest seda pidi ju ruumi nagunii on.

Kokkuvõtvalt - tuleb sel aastal taas KJK-ga suhelda ja kui see kohta ei too, siis tuleb mingi kaugema alternatiivi peale mõelda.

Viimati muutis Kipper, Reede, 16 Veebr 2007 16:18, muudetud 4 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 16 Jaan 2007 23:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu RJ85 - "Lust" eelmine hooaeg KJK kai ääres maksis 6900 + 2 liikmemaksu ehk siis 7900. See on hind klubi liikmetele. Mitteliikmele on see ilmsesti samas suurusjärgus TOP-iga. Mitte et liikmeks saamisega mingeid raskusi oleks...

Huvitav mis hinnad Lohusalus kehtivad?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Jaan 2007 00:14 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Kolla kirjutas:
Minu RJ85 - "Lust" eelmine hooaeg KJK kai ääres maksis 6900 + 2 liikmemaksu ehk siis 7900. See on hind klubi liikmetele. Mitteliikmele on see ilmsesti samas suurusjärgus TOP-iga. Mitte et liikmeks saamisega mingeid raskusi oleks...

Huvitav mis hinnad Lohusalus kehtivad?

Tänu! Sellist infot ootasingi KJK kohta ja veel eriti hästi, et ka RJ85 hinnakirja "mõõdupuuks".

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Jaan 2007 00:26 
Eemal
Kasutaja avatar

KJK hinnad on praegu küll paremad, kuid ei tasu unustada et seal ei ole kohti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Jaan 2007 02:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Pole küll nagu minu asi, aga näiteks ka Stroomi randa pidi ju paadi- ja jahisadam tehtama? Ja tegelikult saaks madalama süvisega kiiljahid (1.10-1.30) ka mitmetes väike- ja kalasadamates ilusti silla äärde...? Või pole probleem paari-kolme hooaja sadamamaksuks jälle terve purjeka hind välja käia? Nojah, jõukate tallinlaste värk 8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Jaan 2007 02:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Selliste hindade juures on ju täiesti mõttetu jahti TOPis hoida? Kas seda võib nimetada süstemaatiliseks hobimerenduse väljasuretamiseks Tallinna haldusterritooriumil?
Ma küll ei tea Haapsalu meeste täpset hinnakirja, kuid arvata võib, et poole odavam on ta ikka. Vaheraha eest (Gamajoni klass) saab osta 700+ liitrit kütust, et 120 km kaupa sõita. Kui sellist 40+ jalga jahti mujal hoida, võid vaheraha eest korraliku tenderi osta. Lisaks saab läänepoolt Tallinnast Haapsalusse ja Pärnusse kiiremini, kui tipptunnil Piritale. Seda ka reede õhtul, kui tahaks merele minna. Pärnu tee vilets (loe: koormatud rullnokade ja kuuevarbaliste ning rekkadega) ja Pärnust pole ka eriti kuhugi minna. Kihnus käid, mujale juba pikk maa. Haapsalust on, kuhu sõita (saari ja laidusid kui muda) ja linn ise ka mõnus. Usun, et piisava laevastiku ja huviliste olemasolul suudaks sealsed mehed ka kolmapäevakuid korraldada. Uhkeid, suuri ja kiireid seal ju pole, just selline paras rahvuslik grupp ja inimesed on mõnusad. HJK'l peaks olema küll hetkel mõtlemisainet! Ja pärnakad ruulivad hetkel küll kahesajaga, suurema süvisega jahiga ei ole kahtlustki, kuhu selle "pargiks". Muuhulgas ostaks kokkuhoitava raha arvelt klubi noorpurjetajatele vajalikku varustust. 45-jalane alus - 50K Top vs. 14,5K Pärnu, 35K eest saab ikka hulga uusi opaka purjeid, otsi, plokke, veste ja kalipsosid. Või headele treeneritele preemiat maksta...

Kalevi hind on juba välja toodud, siia siis ka leitud hinnad alternatiividest. Lohusalu ei ole alternatiiv, see samasugune raharöövel ja väga halvas asukohas logistiliselt. Vahet pole, sõita sinna, Piritale või Haapsalusse.

Grand Holm: Nende nn. Kaptenikaart liikmele hooajaks koos kai ja teenustega.
Kuld Üle 12 m 24000
Hõbe Alla 12 m 15000
Pronks Alla 12 m 8000

Pärnu: mitte klubiliikmetele
Kuni 28 jalga 7 500.- EEK
28-35 jalga 10 500.- EEK
35-40 jalga 12 000.- EEK
Üle 40 jala 14 500.- EEK

Klubiliikmetele: hooaeg koos staapliplatsiga!
Kuni 28 jalga 4 500.- EEK
28-38 jalga 6 000.- EEK
Üle 38 jala 7 500.- EEK

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Jaan 2007 08:11 
Eemal

Tooge siis Haapsallu - asukoha poolest ju minu arust kõige parem Eestis - igalepoole mõnus sõitu alustada. Meil oli Haapsalu Jahtklubis (mitte Grand Holm Marina) hooaja tasu kevadest sügiseni ~2500 eeku. Ilmselt tuleb sellel hooajal hinnatõus vähemasti olen valmis selleks aga kindlasti mitte nii oluliselt et jalust rabaks. Tooge siia muidugi - seltsis ju segasem :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Jaan 2007 09:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma ei arva, et TOP tahahab hobilaevandust välja suretada. Äriühingute eesmärk on kasumint teenida.

Lohusalu logistikal pole häda midagi. Ainus probleem jah, et hind on nii nagu on. Hinnad olid umbes sellised:
hooaeg (6kuud) 12K koos KMiga. Talvehoid oli 20 kr m2 kuus (+1m igast küljest). Meie 9.4x2.7 jaht tuli midagi peale 5 K. Sellel aastal Lohusalu hindu veel teada ei ole. Ma ei usu, et nad vägapalju tõusevad. Kui sinna peaks keegi kohta tahtma, siis oleks nüüd millaski aeg Anto Tõrrele helistada. Lepinguid tehakse Aprillis.

Madis

Viimati muutis madis16, Kolmapäev, 17 Jaan 2007 09:42, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Jaan 2007 09:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Kusagil olid Kuressaare Jahisadama Hinnad.
Aga nende suurusjärgud sin kajastatud odavamatest ca 2 korda odavamad olid. Kuid kes teab mis siis saab kui AS Saarteliinid oma toeka õla alla panevad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Jaan 2007 09:48 
Eemal

Kui Saarteliinid õla alla panevad, tuleb ilmselt suurusjärgus TOP-ga. Seda järeldan sellest, et nende kõigi väikesadamate suvised ööpäeva hinnad on kõige kallimad, ehk siis täpselt võrdsed TOP- i ja Lohusaluga. See justkui veel absurdsem, et näiteks Munalaid või Abruka sama hinda maksab nende eelpool nimetatutega. Tõsi sadamad on korda tehtud või tegemisel. Iseküsimus kui arukalt? Kihnu lahendus on oma asukoha poolest praegu küll täielt puus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 15 Veebr 2007 21:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Igatahes mina selle sadama teeneid enam kasutada ei soovi. :evil:
Ja kõigile teadmiseks: Kui ma eelmisels aastal maksin 6k selle eest ja suhtumine oli pehmelt öeldes külm. Nimelt sügisese tormiga ei puudunud palju, et mu paat põhja oleks läinud ja mitte kedagi see ei huvitanud. Ma ei ütle, et peaks minema kaile eluga riskides kellegi paati päästma aga oleks võinud kasvõi SMS gi saata. Ei ole ju inkognito keegi seal. Igal paadil number ja lepingus kontakt andmed kirjas. Aga selle asemel lasti paadil ööotsa vastu MURDUNUD kai otsa põhjaga hõõrduda. Remont läheb maksma 50k kanti.
Ja maksta 12k sel aastal (hinnatõus 100%) - ei kavatsegi.
Olge Meheks, TOP sadam.

http://www.heratech.ee

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Veebr 2007 07:28 
Eemal
Kasutaja avatar

No selle kohapealt ei saa Sa küll sadamat süüdistada, et paat kannatada sai.
Niipaljut kui mina oma elus olen laevadega kokku puutunud on reedri asi see, kuidas alus sadamas seisab. Tavaliselt reeder kohustab laeva kaptenit selle eest vastutama ja magab öösiti rahulikku und. Ehk siis juba 20 aastat öösiti tormiga sadamas käidud kas ikka vastu peab ja terve nahaga ära seisab.
Mida ma hoopis tähele panin oli see, kuidas ex linnapea, kiirelt koos lapselapsega sadamast lahkus. Kuigi Tema paadi kõrval oleval alusel olid vendrid mitte kai ja laeva vahel , vaid kai peal. Mentaliteet, Et kui omal kõik korras siis naabrit ei ole mõtet aidata!
Ehk siis iga üks vahib ainult oma asju. Selles on viga.

Viimati muutis Peeter Ude, Reede, 16 Veebr 2007 08:48, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Veebr 2007 08:33 
Eemal

Nagu mina olen arusaand on TOPis nõudlus kaikoha järgi suurem kui võimalus pakkuda, seega saavad nad just sellist hinda küsida nagu tahavad. Kui ei meeldi siis ära maksa lihtne juu :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Veebr 2007 09:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Ega ma sellepärast sadamat süüdistagi, et oli torm ja paat katki. Aga milleks vahib see vend ja mida ta "valvab" seal värava putkas.
Olen seisukohal, et kui turvakal oleks viitsimist ja andmed käepärast ja antud ka korraldus, siis õigeaegse kliendi hoiatamisega saaks palju kasu teha. Aga sellises turusituatsioonis on palju nõutud, et sadamavalvur hoiaks tormi puhul alustel silma peal ja saadaks kasvõi SMS, et "vabandage, teie üüritud kaikoht on purunenud ja alus ohus". Olen kuulnud, et mujal leidub ka inimlikku suhtumist. Alternatiiv puudub ja paneme hinna topelt. Las raisad maksavad. Isegi Eesti Energia AS ei pane (ei lasta) topelt.
Tegelikult meie viga ongi, et igaüks vahib vaid iseenda eest. Kiristab hambaid aga maksab. Oleks meil kamba vaim, siis ei julgeks keegi nii moodi kottida. Tervishoiutöötajad selles suhtes hea näide.
Makske aga makske, järgmisel aastal pannakse veel topelt.

http://www.heratech.ee

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Veebr 2007 09:31 
Eemal
Kasutaja avatar

See on kindlasti ka suhtumise küsimus ja rahvuslik probleem üleüldises mõistes. Töötasin 92...94 Espoos Kivenlahti jahisadama territooriumil ja seal hoidsid küll kohaliku jahtklubi inimesed sadamas seisvatel alustel silma peal. Ma ei usu, et see mingi eraldi maksuline teenus oli, pigem ikka traditsioon ja hea tava. Eks TOPis sõltub asi ka sellest, kes seal putkas parasjagu olema juhtub.

Saarte Liinide hinnad - Loa kuni 6m-> 1500 kr, Loa 6...13m 2500 kr, Loa 13...20m 6000 kr, Loa suurem kui 20m 10 000 kr. Need on hinnad hooaja kohta 2007 aasta hinnakirjast ja sisaldavad ka 18%kbm.
Minu arvates mõistlikud hinnad ja võimaldavad üldrahvalikku kasutamist.

www.saarteliinid.ee

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis