Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Paaditurg Eestis
PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Okt 2008 15:02 
Eemal

Küsimus kaasfoorumlastele, kes müüvad oma aluseid, et kui suurt huvi viimasel poolaastal on üles näidatud? Otsapidi ajendatud teemast :maailma parandamine. Samas pean märkima, et olen jälginud müüdavaid aluseid nii Auto24`s, kui KuldsesBörsis ja ikka ühed ja samad umb. 2aasta jooksul.Kui miskit soodsat tekib, siis see läheb ca.nädala paariga. Ja nüüd vist ei aita ka tõsisem hinna langetamine. Krooni deflatsioon ja kartus tuleviku ees probleemiks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Okt 2008 16:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Ütleme nii, et huvi on jäänud väga väikeseks. Kui 2007 kevadel aitasin tuua, müüa 5 jahti, siis nüüd on ikka täielik vaikus. Enda esimene paadike õnnestus peaaegu muidu ära müüa. Inimesed on minu arust hetkel väga äraootaval seisukohal. Ma ise samamoodi :) Üsna loogiline, et kui majanduslikult läheb kitsamaks, siis loobutakse ju esmajoones hobidest, mis raha välja viivad. Hindadest ma ei hakkaks siinkohal jahuma, kes on ise toonud ja sõidukorda seadnud, see teab mis see maksab. Hetkel tundub, et müüa on võimalik ainult miinusega. See kehtib muidugi kasutatud aluste kohta. Uute aluste müüki ei oska kommenteerida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Okt 2008 16:03 
Eemal

uutele alustele on liisignut ikka tunduvalt keerulisem nüüd saada. nii ettevõttel kui ka eraisikul. ja ega panka huvita, et liisingut maksab pärast reaalselt miskine 6 jõukat meest. ikka see üks loeb..

kasutatud paate arvatavasti enne kevadet ei müü. kui just hinnas väga väga alla ei lasta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Okt 2008 17:56 
Eemal
Kasutaja avatar

eks eesti ostja huvi ole ikka hinnanumbrist sõltuv. arvutada oskame me tänu kohustuslikule kooliharidusele kõik ja rahvastevahelise suhtlemise keel on ka suus paljudel.

siinkohal väike näide. omal ajal oli minu otsitavate jahtide valikus ka Becker 27 tüüpi jaht. praegu olen küll rõõmus, et sportlikuma laeva saime, aga... hetkel blocketis kõige kallim müügisolev Becker 27 tüüpi purjepaat (sisemootori ja üsna hea varustusega) maksab 85000 rootsi krooni. e ca 145000 eesti krooni. arvestame toomise jämedalt ca 10 T otsa... ja võrdleme, et eestis maksab ainus sama tüüpi müügisolev jaht (NB! päramootoriga) 175 T krooni...

naiivne on arvata, et selle raha, mis paadi sisse on pandud, müügil tagasi saad. jäädki müüma. seda tuleks pigem võtta kui investeeringut purjetamismõnusse... ja nautida seda, mis sul on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Okt 2008 18:59 
Eemal
Kasutaja avatar

:D Just sellist kommentaari ma ootasingi. Toda õnnetut Beckerit müün ma juba kahjumiga muuseas (ehk tõenäoliselt ei müügi, kõlbab ka omal sõita). Kui vaadata asja sinu vaatenurgast ja ka ainult nii toimida, siis jääb meie kasutatud jahtide valik väga viletsaks. Ma arvan siiski, et on olemas (või õigemini tekib taas) ostjaskond, kes ei viitsi, ei julge või ei riski ise jahi toomisega ja eelistab nö, asja kandikul kätte (registris, koos kogu vajaliku varustusega ehk istu ja sõida). Võib olla ma arvan valesti...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Okt 2008 19:22 
Eemal

Uute paatide müük on ühe müüja sõnul nutune. Seda võib järeldada ka järjest uutest sooduspakkumistest ja laienevast reklaamist seal ajakirjades/-lehtedes, kus enne seda üldse polnud. Eks ole loogiline ka, uute autode müük on varsti pea poole võrra kukkunud, eks paadid kulge sama rada ja enamgi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Okt 2008 20:40 
Eemal

Eks see majanduslangus mõju kõigile. Alles eile juhtusin lugema juba kuu aega vana uudist, et Bella - Veneet OY on sulgenud esialgu aasta lõpuni Soomes 6 tehast, kuna laos on üle 30 milj. EUR eest müümata kaatreid (Bella, Flipper, Aquador). Kas Eesti tehas veel töötab ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Okt 2008 23:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Tamm: töötab, veel, kuid nemadki tõmbavad end kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Okt 2008 09:09 
Eemal

AndresA kirjutas:
uutele alustele on liisignut ikka tunduvalt keerulisem nüüd saada. nii ettevõttel kui ka eraisikul. ja ega panka huvita, et liisingut maksab pärast reaalselt miskine 6 jõukat meest. ikka see üks loeb..

kasutatud paate arvatavasti enne kevadet ei müü. kui just hinnas väga väga alla ei lasta.

Teiste meeste isiklik käendus liisingule ja "see üks mees" võib olla puruvaene.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 10 Okt 2008 18:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui on korralik paat, siis Eestis müüa on mõttetu, sest turg on olematult väike. Tean oma kogemusest. Müüsin oma praktiliselt uut jahti (mitte väga kallist) tükk aega Eestis. Huvi puudus. Tegin promot soomes. Huvi polnud. Panin kuulutuse ainult ühele Rootsi veebisaidile ja samal õhtul tuli 3 kõnet. Ühele neist huvilistest purjekas ka läks.

Terv.
Üllar

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis