Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2773 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185  Järgmine

Kas OJK ja Rene Arikas saab Rootsi Kuningriigilt kätte Rockwateri originaalvideod
Jah 10%  10%  [ 3 ]
Ei 90%  90%  [ 28 ]
Hääli kokku : 31
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Nov 2022 08:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Sept 2004 15:21
Postitusi: 6548
Asukoht: Saaremaa
Geargirl kirjutas:
....Kaks "süvariigi" agenti: mark ja sults ...


Õnnis inimene oled, otsi abi psühhiaatriast.

_________________
Usus Est Magister Optimus
+372 56264630


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Nov 2022 13:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 15 Veebr 2004 22:53
Postitusi: 429
Asukoht: Harju jälle
Kopeerin mõned lõigud Postimehe veebist. Loodetavasti tohib, kui viite olen esitanud. Järeldused teeb igaüks ise.

Uurimine venis juba alguses

Tegelikult tekkisid esimesed probleemid juba siis, kui Arikas alles meeskonda palkas. Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsust asendas Reformierakonna ja Keskerakonna oma ning projektimeeskonnale jah-sõna ütlemine hakkas venima. Postimehega suhelnud allikad eri erakondadest on kinnitanud, et poliitikute seas – eriti just Reformierakonnas – on inimesi, kes peavad Estonia uurimist sisuliselt mõttetuks raharaiskamiseks.

Kui Arikas oli lõpuks meeskonna paika saanud, tuli hakata sisulist tööd tegema. Kulunud oli aga juba nii palju aega, et võis kindel olla – uurimist ei saa lubatud tähtajaks lõpule viia. Avalikkust raputanud Discovery filmist oli möödas juba peaaegu aasta, aga mitte ükski uurimislaev polnud Estonia huku paiga poole teele asunud.

Lõpuks käidi merel ära, kuid seejärel hakkas asi taas venima. Valitsuse juba välja lubatud kolm miljonit eurot pidi kokkuleppe kohaselt OJK-ni jõudma kahes osas ja makstama välja taotluste alusel. Mõlemad taotlused jäid aga rahandusministri lauale toppama.

Nüüdseks Eesti poliitikast lahkunud toonane rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus eitas siis Postimehega suheldes raha andmise viibimist. «Niipea, kui esitati taotlused valitsuse sihtotstarbelisse reservi, nii see raha ka välja makstud sai,» kinnitas ta toona.

Kui aga Postimees küsis rahandusministeeriumist välja kuupäevad, millal taotlused ministeeriumisse jõudsid ning millal allkirjad said, selgus, et üks taotlus ootas ministri allkirja pea kuu aega ning teine ligi kaks kuud. Kogu see aeg oli Arikas oma meeskonnaga teadmatuses, mis saab edasi ja kuidas tegevust kavandada, kui isegi paari allkirja andmine ja lubatud raha välja andmine võtab kuu-paar aega.
Lisaraha anatoomia: lõppraporti hind kasvas poole aastaga mitmekordseks

OJK suutis koostöös Rootsi ja Soome kolleegidega teha vrakile mitu ekspeditsiooni ja teha uuringuid. Samal ajal käis töö vanade materjalide kokkuajamiseks ja digitaliseerimiseks, et meeskonnal oleks asjast parem pilt. OJK on suutnud koondada rohkem kui 26 terabaiti toormaterjale – sisuliselt kogu vähegi kättesaadav materjal Estonia kohta.

Kogutud materjali vaadates tekkis uurimismeeskonnal aga kindel arusaam, et sellest ei piisa. Leiti, et kui tahta Estonia kohta täit informatsiooni ja uurimistulemust, tuleb teha rohkem, kui esialgu räägiti: tuua üles ramp, uurida põhjalikult merepõhja ning võtta laevavrakist metalliproove.

Tippekspertidest koosnev uurimismeeskond tunnetas, et uurimises ei saa jätta lahtisi otsi, muidu on paar aastat hiljem platsis järgmine spetsialist või keegi muu, kes osutab näpuga: «Nad ei uurinud seda!». Teisalt nägi uurimismeeskond ette, et avalikkus ootab vastuseid just neilt, mitte poliitikutelt.

Neil kaalutlustel otsustas OJK, et paneb kokku hinnapakkumised ja küsib valitsuselt miljon eurot lisaks. Toonase majandus- ja taristuministri Taavi Aasa (KE) allkirjaga liikus lisaraha taotlus rahandusministeeriumisse, aga jäi seal taas seisma.
2022 juunis andis OJK ajakirjandusele ülevaate uurimise seisust ning juba siis öeldi pressikonverentsil välja, et lõpptulemuse saamiseks on vaja lisaraha.
2022 juunis andis OJK ajakirjandusele ülevaate uurimise seisust ning juba siis öeldi pressikonverentsil välja, et lõpptulemuse saamiseks on vaja lisaraha. Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Arikas proovis välja selgitada, mis taotlusest saanud on, ning kuulis valitsusega lähedalt seotud isikutelt, et rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus keeldunud taotlust valitsusse viimast.

Arikase ees oli küsimus, kuidas minna edasi, kui poliitikutelt pole raha ega kindlat lubadust. Ta otsustas mitte riske võtta, ehk OJK lõpetas viimase poolelioleva hanke koostamise ja uute tegevuste kavandamine jäi seisma.

Postimehele selgitas Pentus-Rosimannus toona, et otsus viibis, kuna rahandusministeerium üritas põhjalikult analüüsida, mille jaoks raha küsitakse ning mida on juba tehtud. Hiljem selgus, et minister valetas, sest tolleks hetkeks oli ta juba keeldunud taotlust valitsuse ette viimast.

Rahandusministeerium tunnistas tagantjärgi, et lisarahataotlust ei viidud valitsusse seetõttu, et varem eraldatud summa polnud ära kulutatud.

Arikas oli seda vastust kuuldes hämmastunud – riigiameti juhina oli ta arvanud, et rahandusministeeriumis mõistetakse, et OJK arvel olev raha oli 2022. aasta maiks allkirjastatud lepingute, juba korraldatud hangete ning otsustega ära broneeritud. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja Laura Laasteri sõnul ei tohiks pikaaegsele riigiameti juhile Arikasele hämmastust tekitada see, kuidas toimib eelarvebürokraatia ministeeriumides ja rahandusministeeriumis.

Postimehe videointervjuu toonase rahandusministri Keit Pentus-Rosimannusega 30. juunil:
 

Ministeerium näitab näpuga Arikase poole

Suvel valitsus vahetus, Keskerakond saadeti opositsiooni ning koalitsiooni moodustasid Reformierakond, Isamaa ja sotsid. OJK-d haldavat ministeeriumi asus juhtima Riina Sikkut (SDE).

Selleks hetkeks oli Arikas teinud meedias kõva tööd ning Sikkut sai toimunust põhjaliku ülevaate. Ta võttis asja rahulikult üritas maha rahustada ka OJK juhatajat. Septembri alguses lepiti omavahel kokku, et oli mis oli, OJK võtab uued hinnapakkumised ja selgitab välja, kuidas on vahepealne hinnatõus ja inflatsioon uuringute maksumusele mõjunud ning millist summat on vaja töö lõpule viimiseks. Seejärel pidi OJK läbi minister Sikkuti esitama valitsusele uue taotluse.

Praeguseks on teada, et esialgsest miljonist eurost on vahepeal saanud vähemalt 5,25 miljonit ehk et ootamine tõstis summa rohkem kui viiekordseks. Laaster ütles Postimehele, et uut turu-uuringut ei ole ministeeriumile ega ministrile veel tutvustatud.

«Estonia uurimine on prioriteetne projekt ja valitsus on kokku leppinud, et see tuleb lõpule viia. Lisaraha eraldamist arutatakse valitsuses kindlasti siis, kui OJK on esitanud ülevaate projekti hetkeseisust ning edasisest ajakavast ja eelarvevajadusest,» lisas Laaster. 

Ministeeriumi väitel on OJK Estonia projektil üle 700 000 euro kohustustega katmata vahendeid. Postimehele teadaolevalt on OJK plaan lisaraha küsida jätkuvalt jõus – taotlus läheb veel sel aastal teele.
Poliitika ei saa juurdlust pärssida – või saab?

Kõik eelnev on Arikase hinnangul tekitanud olukorra, kus OJK on pidanud kümme kuud maksma jooksvaid kulusid vastuste ootamise eest, samal ajal pole olnud võimalik sisulist tööd teha. Planeerimata lisakulu on tekkinud suurusjärgus 200 000 eurot.

Ohutusjuurdluse keskus on sõltumatu asutus, nagu kapo või prokuratuur, ning selle tööd ei tohiks poliitiliselt mõjutada. Tõepoolest, riiklikult ei saa keskusele dikteerida, mida ja kas ta uurima peab, kuid rahastuse hoob on siiski poliitikute käes.

«Loomulikult on meil oma eelarve, mida peame täitma, aga muus osas oleme tegudes ja otsustes sõltumatud. Kui me ei saa seadusest tulenevaid kohustusi täies ulatuses täita või täitmine on takistatud, siis on meie tegevus ilmselgelt osaliselt pärsitud,» väitis Arikas.

Kuid isegi minister Sikkuti antud lisaraha lootus ei lahenda kõiki probleeme, sest samal ajal põles küünal ka teisest otsast. Uurimismeeskonna töölepingud lõppesid oktoobris ja novembris.

Alguses pidigi uurimise lõpptähtaeg olema septembris, kuid vahepeal sai selgeks, et lõpparuanne venib pea aasta võrra, kui mitte rohkem. Arikas seisis probleemi ees: ministeerium andis talle küll loa töölepingute pikendamiseks ning ka rahaline kate selleks oli olemas, kuid inimesi tööle palgates oli ta neile lubanud, et palk käib inflatsiooniga kaasas. Ministeerium ei olnud nõus seda kokkulepet arvese võtma.

Laasteri sõnul ei ole OJK juhataja oma tegevuses lähtunud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi palgajuhendist. Tema sõnul pöördus Arikas 18. oktoobril kantsleri poole ning soovis 26,1 protsendi ulatuses Estonia projekti liikmetele palgatõusu.
«MKM selgitas, et MKM palgad vaadatakse üle aasta lõpus ühtsetel alustel teiste teenistujatega vastavalt palgajuhendile. Selle peale keeldus Arikas töölepingute pikendamisi allkirjastamast. Olgu ka mainitud, et tegemist ei ole väikeste palkadega ning töötajate värbamisel ja nendega palgaläbirääkimiste pidamisel on lähtutud osaliselt põhjendamatutest palgataotlustest,» lisas Laaster.

Nüüdseks tähtajalise töölepingu lõppemise tõttu OJK-st lahkunud Estonia projekti asejuhi Eero Naaberi sõnul käisid juba tükk aega Arikasega arutelud, kas jätkata või mitte. Arikas uuris töötajate seas maad, kas ja mis tingimusel on tippspetsialistid valmis meeskonda jääma.

«Oli ka küsimus, kas ma olen nõus jätkama selle palgaga, mis mul on siiamaani olnud. Ütlesin, et pigem jääks varasema kokkuleppe juurde,» lausus Naaber. Samasugust juttu rääkisid ka teine endine töötaja Tauri Roosipuu ning üks anonüümsust palunud endine töötaja. Kõik oleksid tahtnud jätkata, kui ministeerium oleks olnud nõus tingimused ajakohaseks tegema, nagu tööle tulles sai kokku lepitud.

Ministeeriumi kindel seisukoht oli aga, et palgatõusu ei tule ning kui Arikas tahab oma meeskonda koos hoida, peab ta suutma töötajaid veenda, et nad jätkavad sama raha eest. Uusi poliitilisi juhte ei huvitanud, mida Arikas kunagi töövestlusel lubas.

Laaster ütles Postimehele, et ministeerium oli andnud Arikasele oktoobri alguses loa pikendada töölepinguid järgmise aasta juuni lõpuni. «OJK juhataja neid ei allkirjastanud, mistõttu lõppesid lepingud 31. oktoobri seisuga. Praegu on meile ebaselge, kuidas OJK juhataja plaanib täita valitsuse poolt talle pandud ülesannet viia Estonia uurimine lõpuni, kui ta ei ole uurimismeeskonna töölepinguid vaatamata võimalusele pikendanud,» lisas Laaster.
«Pooleli jätta on täiesti ebamõistlik!»

31. oktoobril olid töötajad sunnitud oma asjad pakkima ja lahkuma, jättes Arikase uurimismaterjalide ja vastamata küsimustega sisuliselt üksi. Praeguseks on välja kuulutatud konkurss uute inimeste leidmiseks, kuid lihtne see ei ole: neile töökohtadele sobivad ainult spetsiifilised eksperdid.

Samuti võtab uutel tulijatel aega enda väga mahuka ja detailiderohke teemaga kurssi viimine. «Kui on tugev merendusekspert, kulub tal vähemalt pool aastat, et ennast suures plaanis Estonia projektiga kurssi viia,» nentis Naaber. Lisaväljakutse meeskonna komplekteerimisel on see, et meeskonnaliikmete profiilid peavad omavahel haakuma, et kõik vajalikud uurimisvaldkonnad ja kompetentsid oleksid kaetud nii, nagu see seni on olnud.

Estonia parvlaeva huku teemal mereakadeemias magistritöö teinud Tauri Roosipuu tõdes, et tõenäoliselt on ülimalt keeruline talle asendajat leida, sest Estonia teemaga tegeles ta juba enne OJK projektimeeskonnaga liitumist ning lisaks olid tema tööülesanded väga spetsiifilised. «Leida tööturult sellist inimest, kes kataks minu senist profiili, on asjatu lootus,» lisas ta.

Ehkki Naaber ise enam projektis ei osale, avaldas ta siiski arvamust, et seda ei peaks lõpetama. Kui asjaga ei jätkata, on tema meelest kogu seni kulutatud raha kaevu visatud.
Parvlaeva Estonia hukupaiga batümeetriline mudel.
Parvlaeva Estonia hukupaiga batümeetriline mudel. Foto: Tauri Roosipuu

«Kui me nüüd järeldusi ei tee, siis on kogu eelnev andmete kogumine täiesti mõttetu. Oleme saanud videosid, pilte teha ja saame ka fotogramm-meetrilise mudeli, aga ilma andmete töötluse, analüüsi ja järelduste tegemiseta on see kõik lihtsalt üks ilus pilt, mille võib panna muuseumi seinale, ja mitte midagi rohkemat,» ütles ta.

Arikas nentis, et üheks võimaluseks on, et valitsus võib otsustada projektile mitte lisaraha anda. Sel juhul saab võtta tehtud töö kokku järjekordse vahearuande kujul ning seejärel projekti külmutada. Samas jääb õhku küsimus, miks kulutati kolm miljonit (koos Rootsiga koguni kuus miljonit) eurot uurimisele, mida ei saa lõpule viia ning mis ei tee ühtki järeldust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Nov 2022 14:37 
Eemal

Liitunud: Teisipäev, 11 Nov 2008 17:45
Postitusi: 1029
Minu kunagiste kogemuste põhjal riigi IT projektide vedamisel oli miljonitesse ulatuvate summadega riigile esitatavate arvete puhul väga hea, kui arve esitamisest ühe kuu jooksul raha tasutud sai. Tihti võis tasumine bürokraatia tõttu venida pikemaks. Ma olen seda pidanud tavapäraseks, võibolla Arikas on harjunud projektirahade kiirema liikumisega. Minu aastatetagustele kogemustele vastab praegune OJK Estonia vraki uurimise projekti reaalne rahade liikumine päris hästi.

Arikas võib püüda olla põhjalik, kuid tema võimetus esitada algselt planeeritud uuringurahade, 3+3 M€, eest tehtud uuringute põhjal mingisuguseidki järeldusi püstitatud skoobi osas (see oli vist selgitamine, kas laevakeres leitud auk on põhjustatud kokkupõrkest merepõhjaga või muul põhjusel), seab kahtluse alla ka lisamiljoni või lisa 5 miljoni efektiivsusele. Täiendava rahavajaduse rahuldamisele ei mõju miski soodsamalt kui esialgselt planeeritud tööde korrektne ja tähtaegne sooritus ja täiendava rahavajaduse põhjendamine otseselt esialgse etapi järeldustega. Praegu jääb mulje, et OJK esialgselt planeeritud vahendite põhjal sellise uurimise eesmärgiks olnud järeldusi teinud ei ole, ainus järeldus on, et tahaks raha juurde, et edasi uurida. Varem eraldatud rahade kasutamise eesmärk on saavutamata.

Lisaraha vajadusest detailsemalt: Rambi üles tõstmine vast miljonit ei maksaks kuid väga odav see lõbu ka pole. Mida selle raha eest lisaks saab, võrreldes praeguse teadmisega? Pole kuulnud, mis selle ülestõstmise eesmärk oleks. Laevakerest metallianalüüside tulemus oleks nagunii 99.999% tõenäosusega null, ja see ettepanek tundub ka mulle raharaiskamisena, kuna OJK pole esitanud selgeid põhjendusi, miks ja mida selliste analüüsidega otsitakse.
Ühes olen kindel, selle 5-miljonilise lisauurimisega saab kindlasti leida midagi, mille täiendavaks uurimiseks järgmised 10 M€ küsida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Nov 2022 17:34 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev, 11 Nov 2020 10:47
Postitusi: 219
Huvitav, et T. Roosipuu osalemises mingit huvide konflikti ei täheldatud. Kõigepealt tegi magistritöö, millega tegi põhimõtteliselt JAICile ja J. Metsaveerele katet. Nüüd siis sai OJKs iseenda magistritööle ka katet teha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Nov 2022 20:38 
Eemal

Liitunud: Pühapäev, 16 Jaan 2022 17:57
Postitusi: 74
sults kirjutas:
Mina olen viimase paari lehekülje postitustes pidanud täielikeks luuludeks vaid väiteid visiiri kaotamise hetke dokumentaalse tõestuse olemasolu kohta. Aga isegi seda seisukohta ma eespool otseselt ei väljendanud.

Oehh, mine magamistuppa ja võta öökapi sahtlist piibli kõrvalt kulunud kaantega JAICi lõpparuanne, seal on täpselt kirjas mis kell Estonia oma visiiri kaotas... (00:15) Ega sa ometi kavatse väita, et astud PÜHAKIRJA kaanonitele vastu? Kas sa tõesti soovid, et ma põrandal naerukrampides vääneldes oma kauni tagumiku rebestuse vigastustesse sureks?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Nov 2022 22:48 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev, 29 Sept 2021 10:03
Postitusi: 276
Sultsihärra, ilma nende metalliproovideta ei saa 99,998 protsenti väita, et Estonia ei põrkunud millegagi ja või seal toimus mingi muu terroriakt. Seega ei saa Te midagi muud tõestatud.
Teie häma siin teemas on vastuoludest kubisev ja visklete IMHO pidevalt mingite teooriate vahel, Teie poolt genereeritud tekst meenutab kangesti trollingut kohati ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Reede, 25 Nov 2022 00:16 
Eemal

Liitunud: Teisipäev, 11 Nov 2008 17:45
Postitusi: 1029
Kulibin kirjutas:
Sultsihärra, ilma nende metalliproovideta ei saa 99,998 protsenti väita, et Estonia ei põrkunud millegagi ja või seal toimus mingi muu terroriakt. Seega ei saa Te midagi muud tõestatud.
Teie häma siin teemas on vastuoludest kubisev ja visklete IMHO pidevalt mingite teooriate vahel, Teie poolt genereeritud tekst meenutab kangesti trollingut kohati ;)

Sinusuguse trolli jaoks ei piisaks oma kokkupõrke- ja terroriversioonide hülgamiseks isegi sellest, kui kogu vrakk tükk haaval analüüsiproovideks lõigataks. Tehti ju neid proove juba küll.
Estonia põrkus 100% tõenäosusega millegagi, aga 99,99999999999999% tõenäosusega polnud see allveelaev. Ega ka pealveelaev. Kui, siis õhukesest plastikust või täispuhutav aerupaat.
Minul puudub vajadus sulle midagi tõestada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Reede, 25 Nov 2022 02:06 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev, 29 Sept 2021 10:03
Postitusi: 276
Sultsikene, minu jaoks piisab faktist, et JAIC-i bande hävitas asitõendeid, vassis ja valetas ja manipuleeris tunnistajatega. See ja muud minule teadaolevad asjaolud annavad mulle pisut häbematust Teid trolliks nimetada ja Teid mõnuga trollida. Ma arvan, et Te pole piisavalt vana selleks, et ära näha need materjalid mis on NSA arhiivis. Neid ei hoita seal igavesti. Kõik on võimalik isegi lähimal ajal, näiteks muutub poliitiline olukord ja mis iganes ... :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Reede, 25 Nov 2022 02:17 
Eemal

Liitunud: Teisipäev, 11 Nov 2008 17:45
Postitusi: 1029
Iva on selles, et metallianalüüsiga ei saa tõestada, et Estonia hukkus pommiplahvatuse tõttu. Isegi kui plahvatuse jälgi leitaks, ei saa kindel olla, et mõni vandenõutroll ei käinud seal pärast Rockwateri sukeldumisi plahvatusi korraldamas, et oma vaatenurka promoda. Isetegevuslikke sukeldujaid on seal vraki juures käinud küll.
Minu poolest pea mind trolliks või kolliks. Ega ainult sinul trollimisõigus ole!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Reede, 25 Nov 2022 02:31 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev, 29 Sept 2021 10:03
Postitusi: 276
Ok, rahu sellega. Soomel on rannikuvetes hulgem hüdrofone ja neil on seismojaamad, hiir kah ei peereta nii, et sommid seda ei kuuleks. On vähetõenäoline, et mingid umbes tegelased seal vrakil paugutada saavad segamatult. Küll aga käisid ruotsi gunni sõjaväetuukrid seal lõhkeainega üsna vabalt ringi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Reede, 25 Nov 2022 02:46 
Eemal

Liitunud: Teisipäev, 11 Nov 2008 17:45
Postitusi: 1029
Kas soomlaste hüdrofonid oskavad teha vahet Rootsi gunni tuukrite ja suva vandenõuteoreetiku korraldatud plahvatusel?
Katsu ikka reaalsusega mingitki sidet hoida!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Reede, 25 Nov 2022 02:56 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev, 29 Sept 2021 10:03
Postitusi: 276
Küll na oskavad, sommide hallitus on ruotsi gunni käpik, küll nad teavad omi asju.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Reede, 25 Nov 2022 03:00 
Eemal

Liitunud: Teisipäev, 11 Nov 2008 17:45
Postitusi: 1029
Kulibin kirjutas:
Küll na oskavad, sommide hallitus on ruotsi gunni käpik, küll nad teavad omi asju.

Kui sommid on pahadega mestis, siis miks sa arvad, et nad aitavad sul müsteeriumit oma hüdrofonide infoga lahendada? Lihtsam on ju eitada ja 75 aastaks salastada...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Reede, 25 Nov 2022 08:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Sept 2004 15:21
Postitusi: 6548
Asukoht: Saaremaa
Poliitikute tegevus ja riigirahanduse jaburuste taha peitumine on muidugi kahetsusväärne. Samuti ka algatatud protsesside mahajooksmine poliitilistes tõmbetuultes. Arikas kogenud ametnikuna (Veeteede Ameti peadirektor) oleks seda eelarvejäägi luuavart muidugi võinud karta ja varem juba tagalat kindlustada. Kui ta seda ei teinudki, ma pole lihtsalt kursis.

_________________
Usus Est Magister Optimus
+372 56264630


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: M/L Estonia hukkumisest 28.09.1994
PostitusPostitatud: Reede, 25 Nov 2022 10:01 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev, 11 Nov 2020 10:47
Postitusi: 219
Mark kirjutas:
Poliitikute tegevus ja riigirahanduse jaburuste taha peitumine on muidugi kahetsusväärne. Samuti ka algatatud protsesside mahajooksmine poliitilistes tõmbetuultes. Arikas kogenud ametnikuna (Veeteede Ameti peadirektor) oleks seda eelarvejäägi luuavart muidugi võinud karta ja varem juba tagalat kindlustada. Kui ta seda ei teinudki, ma pole lihtsalt kursis.


Jah, ülimalt mannetu lugu küll. Samas kui nüüd mõelda sellele, mis on toimunud ja toimumas, siis on küllalt reaalne selline stsenaarium, et praegu Arikase uurimine nn. külmututakse. Tiim lahkub, projekt pannakse arhiivi. Ja seejärel kevadel tuleb Kurmi tiim välja oma aruandega, millest selguvad jällegi uued asjaolud, mille tõttu on tungiv vajadus OJK uurimine uuesti avada :)
Siis saavad uurivad ajakirjanikud teha kalkulatsioone, kui palju maksumaksja raha "auku" läks puhtalt selle tõttu, et projekt vahepeal külmutati.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2773 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group