Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Pikemad kulgemised 2017 suvel
PostitusPostitatud: Neljapäev, 05 Okt 2017 21:28 
Eemal

Kas selle hooaja sõidulugusid ka oodata on?
Ega ometi ei jäägi ainsateks Teakita sõidu lõpp, Troll'il seilajate poolt avalikustatud seiklus ja Kreekas rendijahil kirjutatu!?
Mitte ühtegi uue laeva toomist, mõnd eskaadrisõitu või muud esimest-korda-käimist...

Mõnel juba alus välja tõstetud, mina siin veel venitan ja valetan endale, et ehk saab veel ühe ringi teha... :D
Hilja (Becker 27) poolt Eesti vetel mõõdetud miilide kokkuvõtet mõtlesin foorumlastele talvisel ajal tutvustada.
Või on see siinsele kogukonnale kuigi-moodi imelik, võib-olla isegi ninaotsa upitav... ?

Ma ei teadnud aasta tagasi mitte kõige vähematki seostest purjeka, sildumise, Muhu Väina või sadamamaksu vahel.
Täna olen ma üllatunud, kui hägune on tegelikult eestlaste ja mereriigi vaheline võrdusmärk.
Korrektsem oleks öelda, et väga-väga vähe teab tavaline eestimaalane mis on tooder, kaiots või farvaater.

Selle aasta "plaan", minu poolt vaadatuna, sai kenasti täidetud - Muhu Väin (küll vaid 1 läbitud etapp, aga mõõtmised ja purjeka regatile vastavaks registreerimine oli isegi esimesel korral olulisem eesmärk), lääneranniku ja Tallinna ümbruse saared, lähimad Soome (Jüssaro ja selle ümbrus) saared - TEHTUD! :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Pikemad kulgemised 2017 suvel
PostitusPostitatud: Reede, 06 Okt 2017 07:27 
Eemal

Isiklikult minul ei ole küll midagi rääkida. Kõige paremini iseloomustab käesolevat hooaega kaks ütlust - inimene plaanib, jumal juhatab või kui inimesed peavad plaane, siis jumalad naeravad :) Ehk et hooaja alguse plaanid olid paljutõotavad, kuid välja kujunes hoopis midagi muud. Seda mitte ainult purjetamisega, vaid pmts kõigi toredate suveplaanidega. Eks mõned miilid sai ju purjetatud ka ja merel ikka üht-teist juhtub (vandi purunemine vms), aga midagi jagamisväärset küll mitte. Ühte ma ütlen - ilmateadet ei usu ma enam grammi eest ka, seda just tuule tugevust puudutavas osas:) Suund pidas küll paika.

Ahjaa, esimest korda sai külastatud Haven Kakumäed ja tipp-topp koht ja personal. Kui sinna muu infra ka ümber tekib kunagi, siis väga viis! Ausalt öeldes sai kunagi natuke skeptiline selle sadama tekke osas oldud (ja skeptilised olid paljud, kui meenutada), aga et sadam valmis suisa enne korterite ehitust - müts maha meeste ees!

Aga teiste pajatusi loeks hea meelega alati!:)

Kipperi edit: teemast välja kasvanud ilmajutud jätkuvad siin:
Ühte ma ütlen - ilmateadet ei usu ma enam grammi eest ka!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Okt 2017 12:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei ole küll mingi pika reisi jutt aga midagi siiski

http://cassandralogi.blogspot.com.ee/2017/09/liivi-lahe-logiraamat-ehk-pool-tode.html

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Okt 2017 19:33 
Eemal

niru kirjutas:
Ahjaa, esimest korda sai külastatud Haven Kakumäed ja tipp-topp koht ja personal.
Mul ka positiivne kogemus Kakumäega. Jaht seisis paar nädalat Naissaare sadamas ja siis käisin jullaga mõned korrad Kakumäelt seda vahet. Korra ka purjekaga sees, kui oli vaja asju peale-maha tõsta.
Mõnusalt ruumi manööverdamiseks ja (vähemalt praegu) kohti palju.

PS! Mode võiks ilmajutu jaoks jah teise teema teha. (Selle rea siit ka pärast ära kustutada)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Okt 2017 19:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Panin oma suvised marsruudid ühte GPX faili kokku ning mõnda aega peaksid need nähtavad olema gpsvisualizeri lehelt: http://www.gpsvisualizer.com/display/20 ... 8-map.html (Kesse-Viirelaid-Kuivastu track läks kaduma). Üldiselt sai puhkuse ajal ära kasutatud paadiga sõitmisega peaaegu igat paadisõbralikku ilma.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Okt 2017 20:54 
Eemal

Mingeid pikki sõite ei teinud aga tavapärasest rohkem sai kodukandis ringi sõidetud küll.
Kodusadam Pusku lauter Rohuküla kandis.

Kärdla ja Roograhu
Heltermaa
Kallaste ja Kuivastu
Kesselaid
Virtsu
Haapsalu
Vormsi
Harilaid

Roograhu, Vormsi, Haapsalu olid tavapärased sihtkohad kus lastega käidud sai.

13. augusti äiksetorm sai Harilaiu kandis merel vastu võetud. Ei olnud just meeldiv kogemus aga õpetlik kindlasti.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Okt 2017 22:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Meie tänavune saavutus oli juulikuine laiendatud ring ümber Saaremaa. Selle käigus külastasime kahe nädala jooksul seitset saart:
* Pihlalaid
* Muhu (Kuivastu sadam)
* Kihnu
* Ruhnu
* Kipsala (Riia jahisadam)
* Saaremaa (Kuressaare sadam)
* Vilsandi (majakast natuke lõuna pool ankrus)
Ilus oli, aga kole külm. Huvitaval kombel ei lõhkunudki midagi ära. Kõige teravamaid elamusi tekitas ehk Kuivastu-Kihnu etapp, kus kohtusime esmakordselt Liivi lahe kahe-kolmemeetriste järskude lainetega. Nagu on sellist olukorda kirjeldanud paljud meresõitjad enne mind - kõik, mis lahti oli, see kambüüsis ringi lendas. Ma pärast seda ei ütleks, et katamaraanis väga ei kõiguta :) Tuult nagu eriti polnudki, 10-13 m/s, sõitsime lahedas tihttuules ja üleval oli ainult esimeses rehvis groot, kiiruseks 5-5,5 sõlme. Kui Kihnu väina keerasime, siis sain kõik rahulikult ära koristada, sadamasse jõudsime juba täiesti klaaritult. Edaspidi, mõistagi, pöörame lahtistele asjadele enne merele minekut märksa suuremat tähelepanu.

Meie suvesadam on Sõru Hiiumaal, nii et Tallinnast sinna ja tagasi käib ka igal aastal asja juurde. Sel nädalavahetusel tõstame aluse Lennusadamas välja.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Okt 2017 21:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu elu põrises järjekordselt ainult Väinameres. Korra jõudsin lõpuks ikka Kärdlasse ka. Siiamaani ei suuda hiidlasi ära kiita :) Ka GHM sai lõpuks ära proovitud ja täiesti rahule jäädud. Hmm.. Ja Kakumäe samuti tegelikult, aga sinna ulatusin laenatud paadiga ja algus- ning lõppunktiga Vanasadama jahisadamas. Juhtus muidugi see, et nii Kärdla kui Kakumäe tuli ilma kaardita üles leida sisse sõita. Teate küll neid hetki kui olude sunnil meelde tuleb, et merekaarti peaks tegelikult igal aastal uuendama, mitte üle viie aasta :D

Meerschwein oli muidugi see mees kes mind Kuivastus tervitas ja kelle näo ja nime ma alles tunnikese hiljem suutsin uuesti omavahel kokku panna :) Juhtub....
Mul on inimeste osas piinlikult vilets mälu lihtsalt. Koguvas oleks kohe ära tundnud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Okt 2017 22:56 
Eemal

Minu selle suve tipphetk saabus tegelikult juba laussügisel, täpsemalt äsjasel nädalavahetusel.

Nimelt otsustas mu lätlasest sõber, et ta on minu Margarithaga purjetades ikkagi jumalikku valgust näinud ning tal on kangesti enese jahti vaja. Et see selgus tabas teda alles septembris ning paadi valimisega läks ka natuke aega, jõudiski ta paadi äraostmiseni alles septembri päris viimastel päevadel ning seega tuli sellele järele minna alles oktoobris. Nõnda avastasin end mõnevõrra ootamatult 5. oktoobri õhtul Riiast, Tallinki "Romantika" pardalt, Stockholm sihiks ja kolm lätlast seltskonnaks. Kaks neist ei olnud elus mitte meetritki purjetanud, küll aga olid vilunud merel süstajad. Ette rutates - seda oskust ei läinud õnneks vaja :).
Sõbra valikuks osutus jaht, mille margiks on Wasa 30. See on selline imeilusata joontega pikk ja sale klassikaline saarestikus kolamise paat, 36 jalga pikk. Altpoolt veeliini tundub Wasa 30 täitsa popp paat olema, uimkiiluga ja puha. Et sõber lätlane on purjetamises juba vana kala, siis küllap ta teadis, mille valis :).
Ühesõnaga, afäär, millesse ma end mässisin, oli ühe 1969. aastal ehitatud Wasa 30 toimetamine Rootsist Lätti. Alguspunkt asus Stockholmist mõnikümmend kilomeetrit edelas, ühes mustmiljonist kaist Stockholmi saarestikus. Pärast paaritunnist paadiga tutvumist, kaasavõetud plotteri ühendamist ja enese paberkaardipatakast ülesleidmist saimegi liikvele. Windguru lubas mõnusat pakstaaktuult, aga enne tuli saarestikust välja saada, ja tore oleks, kui see sünniks enne pimedat. Et liikvele saamine oli umbes kell 3, ei olnudki see niiväga lihtne - seda enam, et saarestikus kaardi lugemine on ikka päris lõbus tegevus. Ilma paberkaardita oleks see olnud päris keerukas. Nii et kui keegi ütleb, et paberkaardita saab lõdvalt hakkama, siis seda mõtet ma pärast seda kogemust küll ära ei osta :). Aga oli mis oli - umbes kella 6ks olime saarestikust välja nikerdanud. Valgust oli, tuult oli, lained tulid ka vaikselt allapoole, ja pimedust ei tulnudki - täiskuu. Nii et kuupäevast hoolimata oli imeline purjetamisilm ja me võtsime sellest viimast. Täiskuu, uudishimulikud hülged, pealt 6 sõlme keskmist kiirust - igapidi mõnus. Nõnda paistsid pärastlõunaks juba Sõrve ja Kuramaa ning veel mõned tunnid hiljem olime Kura kurgus. Et Windguru oli õhtuks tuule tõusmist lubanud ning keskööks lubati Liivi lahele juba paari meetrit laineid, püüdsime edeneda nii kiiresti kui võimalik, aga ega see ülemäära lihtne ei olnud. Äikest me ei saanud, vihma ilma välguta küll, ja keskööks (täpselt ennustuste järgi!) puhus juba päris hullusti. Kuidagimoodi olime suutnud suure foka liialt kauaks üles jätta ning selle allavõtmine oli omamoodi meeleolukas tegevus - aga alla me ta saime, terveks jäi ja kõik meeskonnaliikmed jäid pardale ka. Kaasavõetud turvaotsad leidsid igatahes kasutamist ning nende olemasolu üle olime äärmiselt õnnelikud...
Peale keskööd tuli tuul vaikselt, aga kindlalt alla ning pühapäeva hommikul kella kuue paiku kinnitasime Rojas otsad. Tore väike sadam ja sadamalinn - sinna võiks minna kunagi tulevikuski. Uni maitses igatahes hea :).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 12 Okt 2017 08:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:

Meerschwein oli muidugi see mees kes mind Kuivastus tervitas ja kelle näo ja nime ma alles tunnikese hiljem suutsin uuesti omavahel kokku panna :)

Ei suutnud, ta on naine. :D

Jutustaks ka mõne lookese pikemast kulgemisest, aga olen põhiliselt triikinud Väinamerd ja midagi märkimisväärset ei ole juhtunud.

Aga tore on teiste jutte lugeda.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 12 Okt 2017 09:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Tim kirjutas:
Mark kirjutas:

Meerschwein oli muidugi see mees kes mind Kuivastus tervitas ja kelle näo ja nime ma alles tunnikese hiljem suutsin uuesti omavahel kokku panna :)

Ei suutnud, ta on naine. :D

Mark oli just nii elegantselt sõnastanud meie põgusa kohtumise, Sa tõmbasid nüüd sellise paljastava avaldusega mu võrdsele kohtlemisele vee peale :D
Palavad tervitused teile mõlemale!

Wannabe meremees

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 12 Okt 2017 11:03 
Eemal
Kasutaja avatar

:D Ok, edaspidi siis tõlgendan Meerschweiniks teid kahekesi kokku.
Peab vist siiski jälle ühe kiprikokkutuleku tegema, saab uuesti pildi selgemaks 8)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 12 Okt 2017 11:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Peab vist siiski jälle ühe kiprikokkutuleku tegema, saab uuesti pildi selgemaks 8)

Jah! Kindlasti! Just sügispimeduse varjus oleks hea neid pikemaid kulgemisi pikemalt analüüsida!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 12 Okt 2017 19:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu hooaega saab kokku võtta lühidalt - !!!????€€€€€€€€€€:-(:-(:-(?????...tõlkimatu sõim...

Siiski sai külastatud lisaks kodusadamale Pirita, Kakumäe, Dirhami, Kärdla, Orjaku, Sõru, Soela, Kuivastu, Roomassaare, Bengtskär, Klovaskär, Örö, Borstö, Sandvik, Källskär, Bärö, Lappo, Verkan, Helsingholm ja mõni veel, nii et päris nässu ka ei läinud.

Kohatud sai palju toredaid inimesi, sh Kari "Ruffe" Nurmi't, põhjalikumalt sai uuritud sadamate saunade hingeelu ning vastu 80cm lainet 30sõlmega põrkudes Heltermaa traaversis kogu meeskond paadi põrandale loksutatud - tervenema.

Positiivne on, et hooaeg pole kaugeltki veel läbi. Ka täna sai paadiga tööle ja tagasi sõidetud. Elame veel!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Okt 2017 13:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina kahjuks veel tänavust hooaega kokku lüüa ei saa kuna mõni sõit veel ees.
Eks kevadel avavõistlusest saadik pea kõik võistlused Pirital sõidetud ning soodis käisin ka uue Directo peal Helsingis toimunud BOWil. See pikem edasi-tagasi sõit toimus mootoriga ning põhjenduseks, et mootor ja küte odavamad kui selle paadi purjed :D
Teine pikem sõit oli loomulikult Muhu Väina regatt mis nagu teadagi sõidutas meid Riiga. Seiklused algasid ju siiski alles siis kui paat tuli sealt tagasi tuua. Kuna kõigil käed jalad tööd täis siis meeskond kihutas tuhatnelja ratastel kodumaale. Alles jäin noorema vennaga ning alustasime teekonda vastiku mootoripõrina saatel mööda Daugava jõge. Kes ei tea siis seal on vaja üle kahe tunni sõita enne kui merele saad.Merel tõmbasime kaltsud ülesse kuid mootori jätsime lisajõudluse andmiseks tööle. Tuulenurk oli ca 35 kraadi ja surus vägisi maa sisse. Mingi hetk siiski tuul paranes ning sain toimetada kajuti koristamisega. Tuli meelde ka see, et käigutuled andsid viimasel etapil saba ning öö varsti tulekul. Endamisi mõtlesin, et lennukit õhus ei remondita kuid tegin seda ikkagi. Keerasin seina küljest kaitsmekilbi lahti ning siis tuli väike laine mis loksutas 10cm pikkuse massikaabli kilbist lahti ning vastu mikroskeemi suvalist kohta. Käis plaks ja tuli tossu. Rohkem elektrit laevas enam polnud. Kiire otsus, et hüppame Salasgriva sadamasse kuhu oli jäänud tunnike sõitu.
Peale kolme tööpäeva oli kohalikest ehitusmaterjalide poest ostetud juppidega ehitatud akust kuni seadmeteni kõik uus süsteem mis toimis laitmatult ning lubas teekonda jätkata Pärnu suunal. Pärnus tegime soodimehe vahetuse ning jätkasime teekonda Rohukülla. Usun, et see mootoriga päev otsa vastu lained prõmmimine ei lähe palju aastaid meelest. Viimase etapina Rohukülast Piritale jõudsime nädal peale Väina algust.
Äramärkimist vajaks ka Finngulfi Rootsi viimine augusti lõpp kuni septembri algus. Sõidetud sai Piritalt-Paldiskisse, seal haavu lakutud mõne tunni ning siis Paldiski Dirhami ning siis 10 päeva haavu lakutud ning siis Dirhami- Kärdla ja taas 3 päeva haavu lakutud ning lõpuks siis otse Stockholmi ilma haavadeta :D Ehk õnnestub tänavu ka võsaregatt kaasa sõita ja veel üks lõpusõit mis kisub jääma novembri peale

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid