Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Riided purjetamiseks
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=13&t=10671
1. leht 1-st

Autor:  Kriu [ Laupäev, 11 Mai 2019 09:28 ]
Teema pealkiri:  Riided purjetamiseks

Tere,
Olen minemas esimesele purjetamisreisile Azoridele ja peaksin ostma endale jope ja püksid. Eestis olen näinud peamiselt HH riideid. Kuidas on nende kvaliteet? Teisi soovitusi firmade, hinna/kvaliteedi, mudelite suhtes? Ette tänades, Kris

Autor:  sults [ Laupäev, 11 Mai 2019 16:05 ]
Teema pealkiri:  Re: Riided purjetamiseks

Et Helly Hansenile mereriiete osas vaheldust pakkuda, nimetan mõned tuntumad purjetamisriiete brändid, ilma kindla järjestuseta:

Musto
Slam
Gill
Gul
Henri Lloyd
Crewsaver
Plastimo (XM)

Autor:  poom [ Pühapäev, 12 Mai 2019 12:13 ]
Teema pealkiri:  Re: Riided purjetamiseks

Polegi tükk aega olnud ühtegi rõivastuse teemat. Jagage kogemusi!
Mul on olnud kokkupuuted järgmiste brändidega:
1. Helly Hansen, coastal jope, kindad. Kena disain, kuid vastupidavuse hindaksin keskpäraseks, kahe aastaga oli jope suht läbi. Kindad kestavad neljandat aastat.
2. Henri Lloyd, coastal jope, purjekingad. Jope täiesti OK, kulumismärke on, kuid töötab. Hindaksin HH-st paremaks. Kingad pidasid kaks hooaega üsna tihedat kasutamist, oleks oodanud paremat vastupidavust.
3. Musto, purjekingad. Neid on võimatu tappa! Kolm aastat olen igal pool trööbanud, mitte ainult merel ja need lihtsalt ei lagune.
4. Gill, purjetamispüksid, kummikud. Kummikud lagunesid ühe hooajaga, samas püksid on kestnud 5 aastat ja käivad veel.
5. Marinepool offshore jope. See on nii uus, et ei oska väga kommenteerida, esmapilgul tundub päris kvaliteetne asi olema.

Ma ei tea, kas see vana purjetaja ütlus ka tänapäeval kehtib, kuid see oli nii tore, et pean seda kordama. "Kui järjestada mereriiete brändid, siis on pingerida järgmine: Musto.....tükk tühja maad….veel tükk tühja maad…. nüüd tulevad Henri Lloyd, HH, Gill, Marinepool ja ülejäänud :-)"
Üldiselt olen ise ka Musto usku nii omadest kogemustest, kui teistelt kuuldu põhjal. Hind on muidugi ..khm.

Autor:  Kriu [ Pühapäev, 12 Mai 2019 12:22 ]
Teema pealkiri:  Re: Riided purjetamiseks

suur tänu info eest! Ma olen ise Gilli jopesid vaadanud, aga vaatan nüüd ka teisi brände. Tänan pōhjaliku info eest.

Autor:  vahva.madrus [ Pühapäev, 12 Mai 2019 14:19 ]
Teema pealkiri:  Re: Riided purjetamiseks

ära vaata brände vaid milleks mõeldud. näiteks Inshore ja Ocean - kasutuseks mõeldud riided on erinevad. püksid peavad kindlasti hingavad olema, kuub mitteniiväga kui rahakott ei kannata. tähelepanu tuleks pöörata detailidele - ntks mansettidele varrukaotstes mis pikemaajalisel kasutamisel verevarustust kinni ei sooniks jne.
võrreldes tõsisema avamerevõistlemisega on Assooridevärk pigem lõbureis lustikummutil ja kui ainult sellise asja jaoks riiet vaja siis pole ülemise riiuli asjadele mõtet raha kulutada. Peter Sport Cafe's muidugi võid Musto riietega natuke parema mulje jätta... :mrgreen:

Autor:  sults [ Pühapäev, 12 Mai 2019 16:11 ]
Teema pealkiri:  Re: Riided purjetamiseks

Panen mõned purjetamisriiete brändid veel:
Adidas
Puma
Zhik
Jeantex
Windward
Nautica
Marinepool

Jalatsid:
Dubarry
Sperry
Aigle

Autor:  Muhv [ Pühapäev, 12 Mai 2019 21:05 ]
Teema pealkiri:  Re: Riided purjetamiseks

No, kui kohe praegu Assooridele minema hakata, siis peaks midagi ikka vaatama, et vahis olles tuju päris ära ei laguneks. Samas jah - sihukesed “ülemiseriiuli asjad” kuluvad ära pigem siin meie kolmapäevakutel rassides. Avamerel... Tegin just hooaja alustuseks 2400miili vähe üle kuu ajaga. Lihtne HH tormikas käis seljas kahel korral hommikuses vahis. Seega - määrab keskkond.

Autor:  poom [ Esmaspäev, 13 Mai 2019 10:00 ]
Teema pealkiri:  Re: Riided purjetamiseks

Äkki foorumlane Tim ütleks ka sõna sekka? Tal peaks küll olema kõva kogemus sel alal.

Autor:  tollboy [ Esmaspäev, 13 Mai 2019 18:56 ]
Teema pealkiri:  Re: Riided purjetamiseks

Need kes räägivad siin mereriiete hingavusest võiksid sõnavõtu vahele jätta ning enne lugeda targemate juttu ning paar tuhat tundi avamerel veeta.
Minul see aasta juba ligemale 400nm läänemeres. Nii üksi kui mitmekesi. Ilma autopiloodi ja ilma soojenduseta ning 2 ööd samuti +3 kraadiga.
Soojemas kliimas nagu Assorid on samuti öösiti vaid 12 kraadi tihtipeale ning peale 25 kraadist päevasoojust tundub,et hakkab kohe lund tulema. Ei tasu sooja kliimat üle hinnata !
Kestvuse ja veepidavuse tabel minu kogemuste põhjal.
Musto paigutaks esikohale ilma pikemalt mõtlemata. Teine koht Marinepool. Kolmas loyd. Tükk tühja maad ja siis kuskil seal kaugel nurga taga vaenlaste hulgas paistab ka HH.
Mereriided on see täpp i peal ehk viimane väheoluline osa. Ta peab olema kulumiskindel, veekindel ja mugav. Hingav ta kindlasti ei tohi olla rohkem kui varruka aukudest ja kaela ümbert ning alt. Sama pükste kohta. Säärte ümbert sisse ja rinna juurest jope alla. Kogu soojus tuleb naturaalsetest materjalidest tehtud alusriietest. Lambavill on kõige kœvem sõna !

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/