Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Üks Bavaria33 (2013) ostunõu?
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=13&t=10707
1. leht 1-st

Autor:  Henno [ Reede, 28 Juun 2019 08:39 ]
Teema pealkiri:  Üks Bavaria33 (2013) ostunõu?

Tere meresõbrad. Mul on sõbraga mõttes mõlkunud, et võiks osta kord elus ka uue jahi. Täitsa süütu teise. Ja siis hakata teda oma nägemise järgi hoidma, kuni järgmised 30 aastat statistiliselt veel endale elada on antud. Tuli siis mõte, et äkki peaks ostma selle Bavaria 33 ära, mis Eestis juba 6 aastat müügis on (https://paadid.ee/product/cruiser-331) ja kunagi ostjat ei leia. Purjetajad vist Bavariaid ei hinda, sest olla aeglane, aga me ise pereinimesed ja pühapäevakruiisijad, Väina ei sõida ja võistlusjanus pole. Seepärast tundus ka, et ohverdaks kiiruse ruumile ja mugavusele, millega siis tore meie sadamates ja ahvenamaal seigelda.

1. Andke nõu, mida jälgida, kui 6a laos ja päikse käes seisnud jahti osta? Kummitihendid on juba pragulised ja tiik luitund, akude elu kohta ka ei oska arvata, aga kas midagi kurja see kuival olek talle ka teha on võinud? Kui mõni targem mees oskab hoiatada, miks eemale hoida, oleks ka hea põhjust teada.
2. Kas uue jahi põhja kruntimiseks ja mürkimiseks mingit tarka nõu on jagada? Kõik oma vanad jahid olen lihtsalt kettaga karedaks, ühe kihi krundiga üle, ja ühe kihi mürgiga peale pannud, ja siis 1-2 aasta kaupa sõitnud, aga kui peaks uue jahi ostuks minema, siis tahaks temaga ikka kõik pühalikult ja õigesti talitada. Kiil tal ka roostetäppe täis, peaks selle vist enne üle käima, et ei jätaks krundi alla kogematta oksiidi.
3. Mootor läigib tal nagu kalliskivi, pole ühtki töötundi näinud, aga kas peaks ka kuidagi selle Pentaga hellalt ringi käima kui ta niiöelda tehase-süütu on?

Kasutatud paate on Blocket täis, kus küll varustust rohkem ja lugu pikem, aga hetkel peas just see, et tahaks ka kordki elus ise esimene omanik olla:)

Seega igasugu hea mõttepeegeldus on teretulnud.

H.

Autor:  VR [ Reede, 28 Juun 2019 10:53 ]
Teema pealkiri:  Re: üks Bavaria33 (2013) ostunõu?

Minu lemmik! Vähemalt praegu :wink:
Eestis on selle kerega laevu 4-5 tükki kindlasti.
Minul 2011, üks Järvel asuva "õde" lahkus Eestist (omanik ikka eestlane), üks 2018 Pirital, kaks on veel registris aga ma ei oma kontakti.

Selle kere tootmine algas Farr'i disaini järgi 2009 (tüüp 32) ja muudetud on esiti 2012 (tüüp 33) aknad piklikuks (sellel isendil tõenäoliselt pead ka need eest ära võtma ja korraliku Sika'ga tagasi panema - kogetud), seejärel 2015 (tüüp 34 või easy 9.7) cruiser tüüp kahe rooliga aga ka easy teistmoodi kokpitiga.

Ma ei tea küll, mis Bavaria miinuseid Sa kuulnud oled...
Minu hinnangul on kiirus hea, ruumi väga palju (kajutis saad igal pool 1. pikkusega püsti käia) ja panipaigad mugavalt paigutatud.

Üks tutikas on ka Soomes krõbeda hinnaga 149k.
Uusi vist tehase probleemide tõttu praegu ei tule ja Järve rahvas enam esindajad ka ei ole.

See 89,9k hind pole Järve paadi eest muidugi tõsiseltvõetav, ainuke eelis ongi veest eemal olek.
Ma ei oska seda "uue" argumenti hinnata, kui teda on 6 aastat solgutatud mööda maad. Tehnikast on peal ainult webasto (mis on iseenesest väga hea asi). Ma ei mäleta, kas tal rullmast oli ja missugused purjed kaasas on. Aga ta on ikka vääääga plank. Plotter, autopiloot, tuulenäidikud, sprayhood... oi see tuleks pikk nimekiri. Sellel vist tridata andur oli aga display'd polnud.
Kui Rootsi omi vaatad, siis alates 2012 neid blocket'is polegi ja 2009-2011 vahetavad omanikku üsna kärmelt. Näiteks terve selle aasta kevadel polnud ühtegi pakkumisel.
Hinnad 60-80k. Ja nendel paljudel ka lisaks eelnevalt loetletule mugavusvarustus juba peal - soojavee boiler, dushsh, raadio, telekas...

Autor:  QSilver [ Reede, 28 Juun 2019 18:22 ]
Teema pealkiri:  Re: Üks Bavaria33 (2013) ostunõu?

Üks peegeldus siitpolt. Ütlen kohe et purjekatest tean vähe, ja purjetamisest ei tea üldse midagi, aga...

Võtan sõna selle koha pealt, et uus laev on ikka uus laev. Ka minul sai ühel hetkel kõigist neist vähekasutatud ja natuke kasutatud ja vaid puhkusel kasutatud ja peaagu kasutamata asjade (s.h paatide) pidamisest kõrini ja peab ikka ütlema et uue alusega on süda rahul. Saab kriipsu seinale tõmmata - tehtud! Muidugi, sel kriipsul on hind, ja päris krõbe...
Mis päikest ja ringi tarimist puudutab siis täpselt samamoodi ja ilmselt rohkemgi veel oleks teda ringi taritud ja päikest saanud kui ta oleks ekspluatatsioonis olnud. Boonuseks aga see et vett pole alus ju saanud.
Mootor - jah seisnud, aga ega teda DIY-komplektina sulle ju kätte anta. Garantii takkaotsa. Sissetöötamine nagu ikka igal tootjal omad tunnid ja pöörded jne kuidas algul talitada.
Põhjamürgi tegemine ei erine kuidagi uue kaatri põhjamürgi tegemisest, kui vaid selle poolest et metallist kiilu osa on eraldi teema ja oleneb mis tüüpi mürgi alla tõmbad. Siingi foorumis teema kuhu just enda tööde kokkuvõte uue paadi tegemisest panin.
Mis Järve rahvast puudutab siis minugi paat sealt uuena pärit ja saan öelda et kokkulepped on pidanud, nõu ja jõuga aidatud kui abi tarvis on olnud.

Autor:  VR [ Reede, 28 Juun 2019 18:52 ]
Teema pealkiri:  Re: Üks Bavaria33 (2013) ostunõu?

Kindlasti pole mul selle konkreetse laeva vastu midagi!
Hoopis teisipidi! Väga hea meel oleks, kui see kaunitar ka lõpuks vette jõuaks. Seda enam, et minu silmis on tegemist väga mõnusa alusega. Lihtne üksi sõita ja samas piisavalt ruumikas (nii kokpit, kui kajut), et kruisida perega.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/