Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 303 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mis autoga paati veate?
PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Sept 2016 20:02 
Eemal

loonik kirjutas:
Algaja kipperina küsin kogenumatelt paadi slipitamise kohta korralikult betoonslipil. Kas keegi on kasutanud umbes 900 kg raske HT paadi veeskamiseks tavalist esivedust sõiduautot ( nt. Passat, DSG, universaal). Või on sellise 1500 kg kaaluva esiveolise autoga suur risk, et trelierit hiljem välja vedades hakkavad rattad tühjalt ringi käima ning edasine jama peale. Treileri ja paadi kaal kokku on umbes 1200 kg. Sooviksin enne suurt talve näiteks Leppneemes alust proovida ning maasturit hetkel käepärast ei ole.
Teise asjana sooviks infot selle kohta, et kas veest välja tõmbamise hetkel on paat kinni ainult vintsi rihmaga ning sellest piisab turvaliseks tegevuseks?

Auto kohta ei oska kommenteerida, see sõltub ka ilmselt slipi kallakust palju.

Aga veest välja tõmbamise hetkel tavaliselt on paat ainult vintsiga kinni ning eeldusel, et paat istub treileri peal hästi, siis tõmbamise hetkel rohkem kinnitada pole vaja. Kohe kui paat on tasasel maal, pannakse ülejäänud rihmad külge. Vähemalt mina olen nii teinud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Sept 2016 20:08 
Eemal

Ma omal panin lisaks vintsile veel keti juurde. Suht nukker oleks, kui välja tõmbamise ajal vints järele annaks ning paadi slipile maanduks. Pärast slipi pealt ära tõmbamist muidugi jah rihmad veel peale.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Sept 2016 20:23 
Eemal
Kasutaja avatar

:) Vator 17 heal juhul 500 kg. 1200kg ikka hea nali.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Sept 2016 20:28 
Eemal

Sai asi prügimäel ära kaalutud, endalegi tuli selline mass üllatusena. Hiljem Soome ajakirjadest leitud spec-id kinnitavad ka sama asja.
Paadi kere 800kg, mootor 190kg ning haagis 160kg.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Sept 2016 22:16 
Eemal

juurikas kirjutas:
loonik kirjutas:
Aga veest välja tõmbamise hetkel tavaliselt on paat ainult vintsiga kinni ning eeldusel, et paat istub treileri peal hästi, siis tõmbamise hetkel rohkem kinnitada pole vaja. Kohe kui paat on tasasel maal, pannakse ülejäänud rihmad külge. Vähemalt mina olen nii teinud.

Võid ka nii, kuid näiteks minu kogemuse hulka kuulub kaks täiesti konkreetset juhtumit, kus ühel korral purunes vintsirihm ning teisel korral lõi minema vintsi hamba. Mõlema asja tulemuseks oli kallaku peal haagiselt minema kihtutav paat. Minule neist kahest kogemusest õppimisest piisas, rohkem pole õppetunde vaja. Seega edaspidi panen alati turvaotsa külge, et kui vintsiga midagi juhtub, siis paat minema enam ei pääseks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Sept 2016 22:36 
Eemal

Betooni peal saab Passatiga selle paadi veest kätte ilusti, looduslikul slipil võib probleeme tulla. Aga kui pidevalt seda tegevust DSG-ga harrastada, siis ega ta hea ei ole. Manuaalkastiga sõiduautol viskab slipitamisel tihtipeale siduri suitsema. DSG-l on ju ka seal mingid kaks sidurit ja kui kuumendad sidurid üle, siis läheb kast mingiks ajaks avariireziimi. Nimelt loeb ta sidurite temperatuuri.

Paat on mul alati lisaks vintsile ka ketiga kinni slipitamise ajal.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Sept 2016 22:37 
Eemal

janno kirjutas:
juurikas kirjutas:
loonik kirjutas:

Võid ka nii, kuid näiteks minu kogemuse hulka kuulub kaks täiesti konkreetset juhtumit, kus ühel korral purunes vintsirihm ning teisel korral lõi minema vintsi hamba. Mõlema asja tulemuseks oli kallaku peal haagiselt minema kihtutav paat. Minule neist kahest kogemusest õppimisest piisas, rohkem pole õppetunde vaja. Seega edaspidi panen alati turvaotsa külge, et kui vintsiga midagi juhtub, siis paat minema enam ei pääseks.

Absoluutselt. Minu kogemuse ja vaatluse põhjal seni on vints 90% juhtudest piisav olnud.
Ma näiteks treilerdamisel panen ka lisarihma vööri ja treileri külge, et paat autosse ei sõida äkkipidurdamisel.

Igasugu variante on, aga üldiselt vints on ette nähtud (kui on õige vints) paadi välja vedamiseks ilma lisarihmadeta. Teekond on siiski 1-2m järsakust üles ja raskusjõud ei ole suuremad kui nt kiirendamisel foori tagant.

Aga igasugune lisaturvalisus on muidugi alati abiks! :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 25 Sept 2016 12:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Lepneemes slip suhteliselt järsk. 600kg paadi väljatõmbamisel sain Skoda Oktavia 1.6 diisli siduri suitsema

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 25 Sept 2016 16:38 
Eemal

Proovisin täna Leppneeme asemel hoopis Kaberneeme slipi ära. Paadi vette ja veest välja saamisega läks üllatavalt lihtsalt. Kalle ei ole sellel slipil väga järsk ning sõiduauto tõmbas vaevata treileri üles.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 25 Sept 2016 21:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Seni paati vedanud X5'ga, kui välja arvata üks kord kus oli hädasti vaja vedada ning ainuke kättesaadav sõiduk selle jaoks oli vana 5. seeria BMW. Mul oli vaja Rannapungerjalt Jõhvi saada ning ma olin 100% kindel, et selle 50km jooksul lendab sidur laiali, kuid ei lennanudki. Great Success...
Pilt

Toila Sadamas madala veetasemega paadi vette laskmine ning veest välja tõmbamine X5 'ga on suhteliselt hirmus. Paat (täis paagiga) koos treilaga 1700+300= 2100kg

Ees 275 ning taga 315 laiad rehvid - paati vette lastes esimesed rattad tõmbab betoonil loha. Veest välja tõmmates samas selline tunne, et kast ja sidur lendavad laiali.

Järgmisest hooajast võiks mingi vana patroli või muu sellise tanki vaadata selleks tegevuseks - suur/raske, 4wd, aeglusti, manuaal.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Sept 2016 08:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina vean bensu Outbackiga. Komplekt sabas on kokku tiba alla kahe tonni. Slippidel probleeme mingeid pole olnud ei vette lastes, ega välja võttes. Olen katsetanud ka vaid Pirita ja Laaksaare oma. Maanteel võiks bensukulu tiba väiksem olla. Kui Flipper 520HT sabas võttis kütust 12L/100km kohta, siis nüüd võtab 17l/100km kohta. Aga eks selline komplekt on ka maksimaalne, mida Outbackile sappa riputada. Ebatasasel asfaltteel a´la Võnnust Laaksaare poole, peab ikka juba asja mõistusega võtma, et haagis autot juhtima ei hakkaks.

Manused:
IMG_2075.JPG
IMG_2075.JPG [ 558.43 KB | Vaadatud 3934 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Sept 2016 09:41 
Eemal

Nitse, kas märgistad paadi "tagumiku" kui ülegabariidilise veose? Silma järgi on motor tagatuledest oluliselt kaugemal kui 1 m. Või pole politsei siiani huvi tundnud?
Mis puudutab sõiduautoga üle 1000 kg kaaluva haagise vedamist, siis on tegemist üpris ebamugava ning sammuke ette mõtlemist vajava tegevusega.

VAG-grupi 1,8 TSI mootoriga ja DSG kastiga sõidukas rüüpab 1200 kg rasket koormat vedades jämedalt 14 liitrit 100 km kohta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Sept 2016 09:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei ole märgistanud siiani midagi ja probleeme pole seni olnud, ptui, ptui, ptui. Kusjuures mulle tundub, et lisakütusekulu tekitab rohkem tuuletakistus, kui mass. Kui panna pisike 2t haagis autole taha, mis jääb auto varju, arvan, et saab oluliselt ökonoomsemalt hakkama.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Sept 2016 13:46 
Eemal

Maanteel pikemate sõitude ajaks olen oma paadile väljaulatuva veose tunnusmärgi pannud, seda saab näiteks Automaailmast osta.
Tartus Rebase slipi juures olen näinud, et osad kinnitavad oma paadi külge ohukolmnurga, mis seaduse mõistes tähendaks, et haagisel on mingi tehniline rike ja oleks vaja ohutulesid kasutada, aga ohutuled ei tööta (ohutuled võib asendada ohukolmnurgaga) :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Sept 2016 16:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Mkendra - mis põlvkonna X5st räägid? Ma olen nii E70 kui F15ga slipitanud nii suvel kui talvel, nii betoonil kui looduslikul kaldal 2,5-2,7t komplekti ja pole veel midagi sellist kogenud mida kirjeldad.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 303 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: