Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 303 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mis autoga paati veate?
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Sept 2016 22:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Mkendra - mis põlvkonna X5st räägid? Ma olen nii E70 kui F15ga slipitanud nii suvel kui talvel, nii betoonil kui looduslikul kaldal 2,5-2,7t komplekti ja pole veel midagi sellist kogenud mida kirjeldad.
E70. Toilas slipp läheb kahes etapis. Esimene on laugem ja siis läheb maru järsuks. Kui veetase on normaalne, siis ei ole probleemi, kuid madala veetasemega järsem osa väga väljas ning esimene kord kui seal käisin, siis öeldi üldse, et paati ei saa vette lasta, sest veetase madal. Mu tahtmine oli liiga suur ja ära sai ikkagi proovitud. Mul on sellest ka mingi pilt, kuid see nagu väga ei anna edasi seda tõusunurka.
Pilt

Sellel pildil on punasega ümber tõmmatult juhipolse esiratta ees näha kuidas X5 rattad on loha olnud paati vette lastes. Tundub,et kellelgi on natuke tõsisemalt loha võtnud, kui X5'ga (sinisega ümber kriipsutatud kastis).
Pilt

Igal juhul oli selline väga kahtlane tunne. Võib-olla oli see kahtlane tunne ajendatud sellest, et mingi hetk küsiti millega paati vean ja kui ütlesin,et X5, siis küsiti, et kas kasti laiali minemist ei karda. Soovitati vanu aeglustitega tanke, et need on loodud igasuguseks selliseks ronimiseks.

Viimati muutis mkendra, Teisipäev, 27 Sept 2016 08:52, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Sept 2016 08:26 
Eemal

Mitsubishi Outlander 2.0 bensukas.
Saab Buster XL slipitamisel ilusti hakkama (käinud igasugustel erinevatel slippidel), kõige raskem on siiani olnud Kurkse aga ka ilusti hakkam saanud, seega veel ei ole kuskil hätta jäänud.
Kütusekulu maantel ca 12-14 l/100km. Ei tea kas see on suur või väike. Ainus miinus on see, et maanteel sõites 90km/h jääb veidi lahjaks, automaatkast ei suuda käiku ära valida ja veidi rohkem nm oleks alati abiks :D

Manused:
image.jpg
image.jpg [ 1.16 MB | Vaadatud 4865 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Sept 2016 09:02 
Eemal

Mul samasugune Outlander ja vean sellega ka oma Särki 530 HT paati. Seni pole veel ühelgi slipil probleeme olnud. Pidev nelikvedu peale, käigukang L asendisse ja ei mingit kraapimist.

Sellel Outlanderil on CVT kast, mis tähendab et fikseeritud käike (ülekandeid) sisuliselt ei ole.
Kevinpajula kirjutas:
automaatkast ei suuda käiku ära valida ja veidi rohkem nm oleks alati abiks
Kirjelda palun kuidas see reaalselt välja näeb, et ei suuda käiku ära valida. Samas on rooli taga ka labad, millega saab käsitsi käike valida nagu tavalisel kastil.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Sept 2016 10:29 
Eemal

Slipitades probleeme pole, pole isegi aeglustit vaja sisse panna, selles suhtesväga lux värk 8)
See jutt käiski ainult maantee kohta.
Kast tahab paratamatult koguaeg võimalikult kõrge käiguga sõita aga see jääb lahjaks. Siis vahetab pidevalt 6/5 käigu vahelt. Ei muidugi saab panna ise manuaalselt peale. Selle katse tegin ka läbi ja sõitsin siis 5 käiguga 90km/h, mille tulemusena kütusekulu suurenes 1-1,5l võrra. A ma lihtsalt sõidan 80-85ga siis saab ilusti hakkama :D ei mingit pendeldamist ega midagi

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Sept 2016 14:41 
Eemal

Eks kõik sõltub slipist ja taga raskusest. Üks väike video ka slipist (loodan, et länkarimees ei pahanda), kus vähemalt ühel volvo xc90 -l haldex saba andis 6 meetrist usakat välja sikutades.

https://www.youtube.com/watch?v=RapAukbxo-Q&index=6&list=FLD4ugrrVEaEUYABsLBLAjDw

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Sept 2016 19:52 
Eemal
Kasutaja avatar

mkendra kirjutas:
Igal juhul oli selline väga kahtlane tunne. Võib-olla oli see kahtlane tunne ajendatud sellest, et mingi hetk küsiti millega paati vean ja kui ütlesin,et X5, siis küsiti, et kas kasti laiali minemist ei karda. Soovitati vanu aeglustitega tanke, et need on loodud igasuguseks selliseks ronimiseks.

See slipp on, pildi järgi otsustades, igal tasandil valesti projekteeritud. Kõige hullem on, et tegemata on pinna profileering, mis väikesed kivikesed rehvi küljest lahti tõmbaks. Selle slipi peal libiseb iga masin kui piisav raskus taha panna.

See x5 kasti laialiminemise jutt on sihuks külameeste loba. X5 kastid lagunevad küll, aga muudel põhjustel kui seda on käru vedamine. Korda saab need väga korralikus tehases Lätis :-)

Kuna toimetan slippidel tihti üksi, siis pole kahjuks pilditegemiseks aega jäänud, aga komplekt, millest juttu on praegu selline: ah, jääb näitamata, jälle on telefoniga tehtud pilt selle foorumi jaoks liiga suur...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Sept 2016 00:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
See slipp on, pildi järgi otsustades, igal tasandil valesti projekteeritud. Kõige hullem on, et tegemata on pinna profileering, mis väikesed kivikesed rehvi küljest lahti tõmbaks. Selle slipi peal libiseb iga masin kui piisav raskus taha panna.
Eile selle slipi kohta pärides öeldi, et selline kahe-astmelise kaldenurgaga slip tekkis Toila, kuna ehituse ajal pukis olev ehitusnõunik tegi seal mingit isetegevust. Mainiti ka, et sadamas on suuremate asjade vette laskmiseks ning välja tõmbamiseks rataslaadur.

Muhv kirjutas:
Kuna toimetan slippidel tihti üksi, siis pole kahjuks pilditegemiseks aega jäänud, aga komplekt, millest juttu on praegu selline: ah, jääb näitamata, jälle on telefoniga tehtud pilt selle foorumi jaoks liiga suur...
Ma algaja kaptenina ei kujuta üksinda slipil toimetamist veel ette. Veest välja tõmmates jääb isegi kahest amatöörist väheks. :lol:

Piltide jaoks on väga mugav kasutada sellist portaali-> https://www.upload.ee
1) valid "Pildid"
2) "Mahuta pisipilt mõõtmetesse: 400x300px"
3) vajuta "Lae valitud fail üles"
Selle tulemusena annab portaal sulle erinevaid linke enda laetud failile ligi pääsemiseks. Foorumisse sobib, kui kopeerid esimese alapunkti esimese lingi ehk Pisipilt viitega originaalpildile: BB-kood'i

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Sept 2016 08:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Pilt

Nii. Tehtud!
Sihuke see täitsa mõnusalt treilerdatav komplekt on. X5 pluss mitme teise masina ees on see, et talle on lubatud 3,5t haagist. Olen korra vedanud häda sunnil ka 4,5tonnist (tõstuk) aga see oli juba liig. Pidurdamine polnud enam kõige lihtsam. Sihuke Mosse tunne tuli peale. :D

PS
Seda "pisipilt viitega originaalile" ei õnnestu iPadis kopeerida. Aga vähemalt ülejäänu toimib.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Sept 2016 08:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Nii harva, kui ma siia pilte olen pannud, siis ma olen iOS seadmes saatnud pildi kõigepealt mailiga iseendale. Selle käigus laseb ta pildi suurust valida :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Sept 2016 22:17 
Eemal

Kellel rohkem slipitamist, slipinurk järsk ja alus raskemapoolne - tõesõna on tark kasvõi mingi vana ront "tõeline" maastur osta, mida sadamas hoida kannatab. See on lihtsalt kujuteldamatu, millise kergusega aeglustiga 4x4 (patrol, länkar, L200, trooper vms) teie kallima slipist üles tõmbab. Teeb elu kiiremaks ja lihtsamaks ning säästab palju närvirakke.
Maanteel vedamisega saavad kõik hakkama, kui lubatud haagise massi ülemäära ei ületa.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 29 Sept 2016 12:07 
Eemal

Mina vedasin 1200kg kaaluvat paati Mazda CX-5 2.2 diisel klassikalise hüdrotrafoga 6- käigulise automaatkäigukastiga. Enne seda oli bensiin Outlander ja diisel Subaru Forester-mõlemad manuaalid ja need ei saanud sama paadi slipitamisgea erinevatel slippidel hästi hakkama. Nüüd on lõpuks paar aastat olnud selline auto, millega olen rahul. :) Lubatud maksimum kaal 2000 kg. Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 30 Sept 2016 22:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Vanakool.

Manused:
Faili kommentaar: Vanakool. Aeglustiga veab kõik ära@parimas korras Pajero II siinmaal.
VanakoolII.jpg
VanakoolII.jpg [ 453.84 KB | Vaadatud 4198 korda ]

PostitusPostitatud: Laupäev, 01 Okt 2016 18:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Olen korra vedanud häda sunnil ka 4,5tonnist (tõstuk) aga see oli juba liig. Pidurdamine polnud enam kõige lihtsam. Sihuke Mosse tunne tuli peale. :D

:!: :!: :!:

Auto võimekust hinda veovõimekuse järgi! Ja mul pole kahtlustki, et X5 saab ilusti ka illegaalse massiga hakkama.

Pidurdamisega on nii, et kui sa autoga pidurdamisel ei tunne, et käru pidurdab autot, siis on tagumine aeg kärule pidurihooldust teha.
See, et käru autot tagasi hoiab, on selgelt tuntav ja tajutav kui kõik toimib ilusti. Tekib selline tunne nagu oleks keegi auto pidurivõimendit veits paremaks tuuninud ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Okt 2016 19:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Päris 100% ei saa nõus olla. Kui autol ikka korralik pidur ja lai rehv, siis see käru oma kitsastel ratastel võib ju seal taga loha olla, aga tunda see küll ei ole - ikka lükkab.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Okt 2016 19:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui käru loha ratastega ikka korralike rehvidega autot lükkab, siis juhil ilmselt E kategooriat ei ole...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 303 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: