Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 285 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Veepolitsei möllab vol 10
PostitusPostitatud: Reede, 10 Apr 2009 14:54 
Eemal

Põhja prefektuuri veepolitsei alustas tänavust hooaega, tehes neljapäeval (9. aprillil) koostöös keskkonnainspektsiooniga esimese väljasõidu Harjumaa lahtedele.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Aleksandra Šljušenkova sõnul kontrollisid politseinikud ja keskkonnaametnikud merre paigutatud püügivahendite vastavust kehtivatele nõuetele ning said rahuloluga tõdeda, et ühtegi seaduserikkumist ei olnud.

"Pidev kontroll õigustab ennast ja on näha, et kalapüüdjad suhtuvad kehtivatesse nõuetesse tõsiselt. Praegu on merel kala püüdmas peamiselt kutselised kalurid ja nende puhul avastatakse rikkumisi üldjuhul harvem kui näiteks harrastuspüüdjate puhul," ütles Šljušenkova BNS-ile.

Põhja prefektuuri veepolitsei eesmärk on tagada avalik kord ning turvalisus Harjumaa veeteedel ja rannikualal ning jälgida meresõidu ohutusnõuete täitmist väikelaevade liikluses. Lisaks veeliiklusele, sadamatele ja randadele kontrollib veepolitsei ka väikesaari. Samuti kontrollib veepolitsei kalapüügiseaduse ning looduskaitseseaduse täitmist.

Veesõiduki juhil peavad peale isikut tõendava dokumendi olema kindlasti kaasas ka veesõiduki dokumendid ning kui ta ise ei ole aluse omanik, siis ka sõiduki kasutamisõigust tõendav dokument. Kindlasti peab kaasas olema ka päästevarustus, mis vastab nõuetele ja pardal olevate inimeste arvule.

Kui autojuhid ei tohi mingil juhul joobes rooli istuda, siis veesõidukijuht peab meeles pidama, et tema alkoholijoove ei tohi ületada lubatud normi, mis on 0,8 promilli väikelaeva- ja 0,2 promilli vesiskuutrijuhtide puhul.

Eelmisel aastal tuvastas Põhja prefektuuri veepolitsei ligi 100 rikkumist. Põhimureks olid veesõidukite registreerimise ja kasutamise nõuete rikkumised.

Põhja prefektuuri veepolitsei üksusesse kuulub kuus politseiametnikku ja üks teenistuja.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 14:55 
Eemal

Heh, järjekordne kohtumine seadusesilmadega, seekord Leppneemes.
Marutõsised mehed, u nagu nõukogude luurajad Issajevid 8)
Nalja ei mõista, naeratada ei oska. Hea, et lube ära ei võetud ja trahvi ei tehtud, sest kui ma hommikul peeglisse vaatasin ja küsisin, kas ma tohin oma paadiga merele minna, siis peeglist lubati. Kahjuks pole ma viitsinud ennast kirjalikult paati kasutama lubada, saingi nüüd suulise noomituse koos hoiatusega kanda see järgmine kord parteiliikme arvestuskaardile. Nüüd võtan kirjatöö ette ja deklareerin mustvalgel, et luban ja volitan ennast kasutama oma paati :o
Huvitav on see, et kuivamaapolitseiga olen suhelnud 1 kord viimase kahe aasta jooksul, märjaga juba 3 korda... 8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 15:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Oot-oot!? Sul oli enda nimel paat ja taheti volitust või???

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 15:38 
Eemal

Tundub nagu keegi ajaks kampaania korras riigikassa täitmisele. Ja kui millegist kinni hakata pole, siis midagi ikka üritatakse leida ja leitakse. Varsti peab EV-s elamiseks oma poolt kirjutatud volitus olema :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 15:55 
Eemal

Kas paat firma nimel?
Ise juhatuse liige? ja siis peabki iseendale volituse kirjutama nende arust!!!JOKK

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 16:02 
Eemal

AndresR kirjutas:
Kas paat firma nimel?
Ise juhatuse liige? ja siis peabki iseendale volituse kirjutama nende arust!!!JOKK

Nii ta jah on, paat on Trutta OÜ oma ja ise Trutta OÜ 100% omanik ja juhatuse liige :)
Viskan B-kaardi koopiad paati, ehk see rahuldab. Kuidagi veider tundub ise ennast volitada, nagu isiksuse kahestumine või midagi sellist psühhiaatria valdkonda kuuluvat. ARK-is muidugi ei saa paadi passi kah kasutajaid panna (mis tundub veidi imelik?)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 16:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui passis kasutajana pole, siis peab volituse kirjutama. Ma olen endale autode tarbeks kirjutanud küll. Ühe volituse tegin umbes 15 kasutajale näiteks :lol:
Bürokraatia on büraokraatia, ära parem katsugi sealt loogikat otsida.
Kas te mehed siis pole ühtegi ostu-müügi lepingut vms kirjutanud, kus ise müüd ja ise ostad ning paned kaks identsed allkirja alla peale lauset, et leping on kahes identses eksemplaris, üks kummalegi osapoolele? :twisted:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 16:35 
Eemal

Põhimõtteliselt, korjan juppidest kokku jahi. Jahitüüp on teada, aastaks näiteks 1985. VIN-koodi plaati ei ole. Ja siis registreerimiseks vormistan iseendaga ostu müügilepingu. Juriidiliselt(JOKK) on kõik korrektne. Bürokraatiliselt kah(BOKK) :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 18:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Kui passis kasutajana pole, siis peab volituse kirjutama. Ma olen endale autode tarbeks kirjutanud küll. Ühe volituse tegin umbes 15 kasutajale näiteks :lol:
:twisted:

Muuseas, täiesti arusaamatul põhjusel ei registreeri passi kasutajat. Aga see võib olla tingitud ka laeva tehn.passi erinevast vormist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 18:56 
Eemal

Hunter kirjutas:
Muuseas, täiesti arusaamatul põhjusel ei registreeri passi kasutajat. Aga see võib olla tingitud ka laeva tehn.passi erinevast vormist.

Tänapäeva itiajastul on see (kui see tõele vastab) täiesti naeruväärne põhjendus. Kõik tehakse ARK-is arvutiga, isegi pilt saadakse ilma paberita massinast lubadele peale ja nüüd ei saa ühte lahtrit juurde tekitada passi vormile :roll:
PS Inspektor nõudis firma blanketil ja firma templiga volikirja, oli äärmiselt üllatunud kui ma teatasin, et selliseid asju pole olemaski meite OÜ-l, ei templit, ei blanketti :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 19:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
Hunter kirjutas:

Tänapäeva itiajastul on see (kui see tõele vastab) täiesti naeruväärne põhjendus. Kõik tehakse ARK-is arvutiga, isegi pilt saadakse ilma paberita massinast lubadele peale ja nüüd ei saa ühte lahtrit juurde tekitada passi vormile :roll:
PS Inspektor nõudis firma blanketil ja firma templiga volikirja, oli äärmiselt üllatunud kui ma teatasin, et selliseid asju pole olemaski meite OÜ-l, ei templit, ei blanketti :lol:

Täiesti tuttav olukord, eelmisel suvel olin samas olukorras :cry: See templi nõue on muidugi juba uus tase :!: Ükski eesti seadus ei nõua enam firma templi olemasolu. See on puhas nõuka jäänuk, nagu ilmselt see inspektorgi :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 19:32 
Eemal

nu-nu..
Iseenesest täiesti mõistetav,et volitus nõutav.
Kui kasutajana passis pole,siis ei ole ju politsei asi uurida ,kas sa oled nüüd paadi võtnud omaniku loal või mitte.
Kuigi meil nüüd itivabariika aga ega vist veepael kohe B kaardi koopiat poliis välja ei võlu.
Saanud ise maanteel autoga analoogse asja eest hoiatuse.
Kirjutasin koheselt volituse ja valma,näerma ajas küll aga mis sa teed ,seadus on seadus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 19:35 
Eemal

Trutta kirjutas:

Ega juhuslikult ühe vormistatud vandi nimi polnd Mati Sepp?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 19:52 
Eemal

kontiki kirjutas:
Trutta kirjutas:

Ega juhuslikult ühe vormistatud vandi nimi polnd Mati Sepp?

Ei salvestanud, oli muud tegemist, naised-lapsed-liivakühvlid paadist välja, otsad kinni jms
Minu jaoks ei ole see volituse asi üldse mõistetav tegelikult. Samasugune nõuka-aja jäänuk nagu tempelgi. Mul on paberid korras ja kaasas, paat (auto) käivitub võtmest, mitte kruvikeerajast või õllekorgist, varastatuks pole kuulutatud, varustus vastab nõuetele, ise kah adekvaatne.... miks ma pean tõestama, et ma pole kaamel? Ja kui ma laenangi naabrimehe käest paadi või auto, mis see kellegi teise asi peaks olema ja miks seda veel ühe mõttetu paberiga tõestama peab ja mida see paber ise-enesest tõestabki? Et ma oskan passist numbreid maha lugeda ja valgele lehele ümber kirjutada või? Kui väga tahavad, tõestagu, et ma pole õige mees. Miski süütuse presumptsiooni nimeline asjandus peaks kah ikka nagu kehtima.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 28 Juul 2009 20:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Põrkasime ka ARKis selle otsa, et omanikke ei saa passi mitu panna, kuid vastutava kasutaja sai küll panna. Ma ei tea millal teil paadi passid välja antud on, aga eelmisel aastal juba sai lisaks omanikule ühe vastutava kasutaja sinna sisse trükkida. Nali muidugi on see, et vaid ühe, enama jaoks ei pidavat jälle lahtert olema kuigi paberi peal ruumi küll.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 285 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: