Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 285 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Veepolitsei möllab vol 10
PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Juun 2015 15:48 
Eemal

https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011023?leiaKehtiv

(41) Alkoholijoobes olevaks loetakse väikelaeva või muu veesõiduki juht järgmistel juhtudel:
1) väikelaeva või muu veesõiduki juhi ühes grammis veres on vähemalt 0,5 milligrammi alkoholi või tema väljahingatavas õhus on alkoholi 0,25 milligrammi ühe liitri kohta või rohkem;
2) jetijuhi ühes grammis veres on vähemalt 0,2 milligrammi alkoholi või tema väljahingatavas õhus on alkoholi 0,1 milligrammi ühe liitri kohta või rohkem.
[RT I, 30.12.2014, 3 - jõust. 01.01.2015]

Võibolla olen siis ajast maha jäänud, aga politsei käest kuulsin, et kui üle 0,25 välja puhuda on jama majas. Kas siis jaekaubanduse alkomeetrid ja politsei kasutuses olevad näitavad erinevaid näite? (ühikuid)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Juun 2015 15:54 
Eemal

pingviin kirjutas:
Reinz kirjutas:
...et see väikelaevnike 0,5 promilli on lubatud veres!!!
Sellest tulenevalt puhudes ei tohi see näit ületada 0,25.

Ära tekita segadust. Kõik sõltub sellest, kuidas on alkomeeter seadistatud tulemust näitama. Kui veres, siis näitabki veres alkoholisisaldust promillides. Kui väljahingatavas õhus, siis on see näit ühikutes mg/l ja numbriliselt 2,1 korda väikesem. Seega 0,5 promilli veres vastab 0,238 mg/l väljahingatavas õhus.

Kui nii, siis ilmselt ei tea pol. mis asju rahvale müüakse. Küsisin 3x üle, et kas siis minu poest ostetud alkomeeter ei tohi üle 0,25 näidata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Juun 2015 16:09 
Eemal

Reinz kirjutas:
Kui nii, siis ilmselt ei tea pol. mis asju rahvale müüakse. Küsisin 3x üle, et kas siis minu poest ostetud alkomeeter ei tohi üle 0,25 näidata.

0,25 mida? Nagu eelnevalt mainitud, siis alkomeetrid võivad kuvada erinevaid ühikuid. Isegi kui alkomeeter mõõdab alkoholi sisaldust õhus mg/l, on see võimalik konverteerida teisteks mõõtühikuteks, näiteks promillideks, korrutades selle 2,1-ga. Alkomeetrid võivad olla ette nähtud kuvama erinevaid ühikuid; tuleb vaid järgi vaadata, mis ühikutes tulemus kuvatakse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Juun 2015 16:14 
Eemal

No vot, seda ma ei teadnud, ma arvasin, et alkomeetrid on nagu kellad, näitavad ühte ja sama asja. Milleks erinevates skaalades seda siis teada tarvis on, kui promill aluseks on võetud?

Leidsin kasutusjuhendi.
http://pood.alkomeeter.com/failid/File/ ... s_veeb.jpg
Et siis 0,5 jääb sellel ikka 0,5 eks?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Juun 2015 16:31 
Eemal

Reinz kirjutas:
Et siis 0,5 jääb sellel ikka 0,5 eks?

Jah, kuna see alkomeeter kuvab näitu promillides.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Juun 2015 16:49 
Eemal

Hea teada! Ära ehmatas hommikul kuuldu. Et siis politsei peab ka teadma, et mis näitu ta võtab ja matemaatika peab ka taadeldud olema ;)

Mis muidugi ei eelda, et sooja peaga peab tüürima kogu aja :idea:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 03 Juun 2015 06:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Hommikune äratus...
Lööd Kipperi lahti ja vaidlus käib selle üle, et palju juua võib... Vabandus, PALJU JOOMA PEAME, et merele tohiks minna...

Aastaid juba häirinud Mind ja paljusid Tuttavaid, meie ainuke telesaade kalapüügist. Telesaade, kus esimese asjana KOFF lahti korgitakse...
SÕNUM:" Kaine peaga kalale ei TOHI MINNA..."

Äkki selle paadunud roolijoodiku ja maanteel süütult surma saanud inimiku valguses.
Kõigi nende akoholi liigtarbimise mõjul uppunud kodanike/kalameeste valguses.

Ehk siis ettepanek !!!
Äkki see aasta ja ka tulevikus merel / veekogul ei jooks !!! Kuidagi Nõme on.

Kodus/Saunas, tehke mis tahate... Minagi pole karsklane.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 03 Juun 2015 07:39 
Eemal

Toda Koffi reklaamiti saates ikka selle pärast, et pappi sai. Mitte et ta teab mis joomisvääriline jook oleks :)
Joomisest...
Minu jaoks n.ö. ohtlikel veekogudel- merel, Peipsil, Võrtsul- olen küll ilma läbi ajanud.
Külma ilmaga pisikestel järvedel olles või Emajõel lanti vedades on tavaliselt "midagi" kaasas.
Usutavasti on ka nendel juhtudel joove jäänud lubatu piiresse.
Tegelikult vast enamus paadimehi ongi vee peal ordnungis. Kummikutes joomist mõistuse kaotuseni välja esineb kalameeste seas ehk rohkem kaldal lõkke ääres.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 03 Juun 2015 09:20 
Eemal

Mul ei olnud plaanis küll purjuspeaga sõitmist välja propageerida, pigem ehmatas see, et ma ei teadnud, et alkomeetreid on kahes skaalas. Ja kui külmema ilmaga paar rummi lonksu, et soojaks võtaks, on kohe üle 0,25 promilli. Selles suhtes Võrtsjärv pole ise ohtlikum, kui meri, ainult mõrdu on tihedalt, mida tuleb tähele panna ;) Aga jõgede peal on küll selget silma ja kindlat kätt tarvis ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 03 Juun 2015 11:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina võtan merel ise lonksu ja ei pane pahaks kui teised seda 0,5 piires teevad.
Maal roolis on mul küll null-tolerants nii enda kui teiste suhtes.
Peeter - tööl mina ka ei joo.

Viimati muutis rye, Kolmapäev, 03 Juun 2015 14:22, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 03 Juun 2015 11:38 
Eemal

Kogu see joobe kontrollimine veekogul on populistlik ja läbimõtlemata asi ametnike poolt.
Ma ise olen suhteliselt tavaline Eesti mees ja joon nädalas mõne õlle. Vahest juhtub et joon ka paar õlut paadis roolis olles. Oma 100kg kehakaalu juures tean, et need paar õlut ei tee minu adekvaatsusele ja reageerimiskiirusele mitte midagi. Küll aga teeb õlu seda, et kui kohe peale õllepurgi käest ära panemist puhuda alkomeetrisse siis näit 0,7-1,0 promilli pole üldse mitte võimatu. Peale poolt tundi on näit tõenäoliselt 0,1 või üldse 0 kui midagi peale süüa.

Lihtsalt selline hüpoteetiline olukord kusagil Prangli lähistel:
Sõidab 85 kg mees paadiga ja on ära joonud ca 4 õlut. Joobeseisundi tuvastamine käib vastavalt korrakaitseseadusele https://www.riigiteataja.ee/akt/131122014028?leiaKehtivMerilõvi peab kinni ja palub puhuda indikaatorvahendisse (tavaalkomeeter). Näit on 0,7 promilli ehk 0,36 mg/l väljahingatavas õhus. Nüüd on probleem, teatab Merilõvi. Paneme paadi Pranglile ja lähme sõidame Muugale, kus meil on tõenduslik alkomeeter. Mõeldud tehtud ja Muugale jõutakse ca 45 min pärast. Muugale toob politseipatrull tõendusliku alkomeetri ja selle näit on 0,6 promilli ehk ca 0,3 mg/l. Mees pole näiduga nõus ja nõuab vastavalt oma seadulikule õigusele alkoholi sisalduse määramist veres meditsiiniasutuses. PPA ei jäta jonni ja toimetab mehe Tallinnasse Wismarisse, kus tehakse joobeekspertiisi. Sinna jõutakse ca 45 minuti pärast ja lõplikuks tulemiks on 0,4 promilli veres ehk legaalne piir. Selle peale palub mees ennast tagasi toimetada oma paadi juurde.

Kokkuvõtteks on tegemist ilge peavaluga PPA jaoks, millel sisulist kontrollivõimalust pole

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 05 Juun 2015 11:31 
Eemal
Kasutaja avatar

no eks idioote on igalpool aga reeglina teavad mendid ka ise, et kui kodanik on adekvaatne ja see 4 õlle jutt tundub ok siis saadavad su lihtsalt minema. Kui asi läheb "1 õlle" jutuks siis tasub juba ka wismarisse sõidutada :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 05 Juun 2015 20:54 
Eemal

Kui nüüd paar aastat keegi veepeal tilkagi ei joo, aga ikka upub keegi ära ja imik saab surma? Kas siis keelame võileiva söömise ära? Tegelikult peaks juba praegu hakkama vaikselt mingeid piirmäärasid kehtestama ja mõõtmismeetodeid leiutama, siis pärast saab nulltolerantsi kehtestada võileibadele inimorganismis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 06 Juun 2015 18:45 
Eemal

Ma´p lähe sadamast väljagi, kui rummi või muud Vanale suupärast kaasas pole. Noh, ja siis võtan kombe kohaselt ise kah suutäie või rohkem :D

Olgem ausad - mina ei hakka traditsioone sellepärast hülgama, et keegi kusagil oma piiri ei tunneta. Tegelikult selle promillivähendamise seaduse puhul oli mulle üllatuseks, et ka suure reisilaeva vahis võis ennevanasti 0,8 joobega olla.

Aga kui seda lõime edasi veeretada, siis peaks väga paljud asjad maailmas ära keelama, kuna nende tõttu palju õnnetusi juhtub. Kui autod ära keelata, siis liiklussurmad võiks vabalt ära unustada. Või kui kõigil meestel sünnist saadik tillernipsud ära lõigata, siis vägistamisjuhtumid kukuvad 0-ni.

Surm on elu loomulik osa ja nii nagu looduses ikka, surevad ka inimesed erinevatel asjaoludel ja erineval ajal. Selle vastu võitlemine on samane loodusseaduste eiramisega - sa võid kasvõi naba paigast pingutada, aga ikka kukub õun allapoole, mitte ülespoole.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 07 Juun 2015 20:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma loodan, et ennem vastuste kirjutamist natuke kainemalt mõtlete...
Autor ... kirjutanud selle 07.06.2015
Tegu Tallinnaga.

Edaspidi vist enam nädalavahetusel autoga sõita ei julge. 2 tunniga 19 joobes juhti, neist 3 sellised, kelle osas teeb otsuse kohus.... Midagi on ikka totaalselt paigast ära. Tavaline pühapäeva hommik? Ja kui keegi tuleb väitma, et nagunii on enamus autoroolis tabatusest ühe õlle vennad, siis kahjuks on reaalsus teine. Kõige rohkem on liikluses neid tegelasi , kelle suhtes teeb otsuse kohus, siis need tegelased, kelle joove on 0,5 -1,49 promilli ja siis tulevad alles need tegelased, kes puhumise hetkeks on nii kaineks saanud, et liigituvad tõesti 1 õlle kategooriasse... Kurb.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 285 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: