Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 185 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Veebr 2014 10:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Konkurents Põhjamaade alumiiniumpaatide turul muutub veelgi pingsamaks. Umbes aasta tagasi Anyteci Inboard pankroti järel tühjaks jäänud Öregrundi ellingud kuigi kauaks tühjaks ei jäänud ja nüüd üritavad endised võtmeisikud omal käel reinkarnatsiooni teha. Anytec kui selline jäi tookord alles ja eksisteerima kolides oma tegevuse lihtsalt täies mahus Riiga kuid mingil moel jäid "ripakile" nii selle kaubamärgi disainer Hakan Petterson kui ka ettevõtmise üks peamootoritest Stig Anderson. Nende isikute ümber ongi nüüd Öregrund Varvetis tekkimas uus konkurent ja uus bränd: Viggo boats. Esimene pääsuke paistab olevat peaaegu äravahetamiseni sarnane Anyteciga. Esmaesitlus on lubatud peatselt saabuval Stockholmi paadimessil.

Pilte ja guugli tõlkemasinaga loetavat juttu leiab siit:
http://www.hamnen.se/batar/motorbatar/v ... -allt.html

Artiklis on ka üks viga: nimelt mainitakse seal Anyteci valmistusmaana Eestit. Tegelikult valmistati Anyteci tooteseeriast ainult 622 kunagi 2004-2005 aastatel tõepoolest Eestis ja Saaremaal (Baltic Workboatsi ellingutes ja suisa minu enda käpa all) kuid sealt koliti edasi Riiga kus on üsna muljetavaldav tehas tänini.

Kipperi edit: parandasin Mark'i ebatäpsuse firma nime osas. Lisan kommentaari järgmises postituses.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Veebr 2014 13:09 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Eelmise postituse jätkuks.

Toon ära varasema uudise (avaldatud aasta tagasi - 14.02.2013) originaalteksti:
Tsiteeri:
In the scandinavian market, Anytec AB, a Swedish aluminium boat producer, has announced that its inboard boat division has filed for bankruptcy. The company had been under reconstruction since autumn 2012. The company said, however, that the Anytec AB division that produces aluminium boats for outboard engines has not been affected by the bankruptcy.

Selgituseks siia, et uudises nimetatud "division" ehk osakond/allüksus oli eraldi juriidiline keha, millel oli frantsiisi sarnaste põhimõtete järgi õigus müüa ja toota Anytec'i disainide alusel sisemootoriga mudeleid. Ettevõtluse kontekstis osakonna/allüksuse finantsilist mittetoimimist on liigne nimetata pankrotiks. Seega jõudis pankrotini justnimelt see lepinguline eraldiseisev juriidiline keha (aktsiaselts). Rõhutan seda seepärast, et Anytec kui kaubamärgi ja disainide omanik ning rippmootoriga kaatrite tootja ei ole läinud pankrotti. See tegevus on toimiv, kindel ja järjest laienev nii tootmispindadelt kui ka müügiedukuselt.

Anytec toodab 2014. aastal rippmootoriga mudeleid:
530 SP, 530 SPD, 530 SPF, 622 SP, 622 SPD, 750 SP, 750 SPD, 747 CAB ja 860 SPD.

Nüüd saab aga teatada, et tootmises tagasi on ka sisemootoriga mudelid: 860 SPDI, 860 FB, 860 CAB, 960 CAB ja 1230 CAB.

mnt.ee avaliku info järgi on Eestis konkureerivate kaubamärkide registreerimise statistika järgmine:
    Anytec - 17 kaatrit
    XO - 4 kaatrit
    Arronet - 2 kaatrit
    Alunaut - 2 kaatrit
Tootekonkurentsis need kaubamärgid ei võistle Busteri, Fasteri, Silveri ja Yamariniga. Konkurents turul ehk kliendi pärast on teine teema.

Anytec on taas kohal ka Meremessil 14.-16.03.2014.

Andri Meius
Merili Marine OÜ
Anytec'i esindaja Eestis

Viimati muutis Kipper, Laupäev, 22 Veebr 2014 14:48, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Veebr 2014 13:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Konkurents koduturul on tegelikult väga tasavägine. Anytec'il on väga pikk edumaa ja sellest registris olevast kogusest on 4tk minu "täkkega" milleeniumi esidekaadist. Teised konkurendid on suhteliselt hiljuti turul positsioonisõtta asunud ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Veebr 2014 16:05 
Eemal

Kipper kirjutas:
Tootekonkurentsis need kaubamärgid ei võistle Busteri, Fasteri, Silveri ja Yamariniga. Konkurents turul ehk kliendi pärast on teine teema.

Ma mõistan, et Anytec positsioneerib ennast "kõvade" paatide hulka, siiski oleks huvitav teada, kuidas "pehmodega" võrreldes seis on? Ehk siis nendesamade master-faster-buster-silver-yamarin müüginumbrid?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Veebr 2014 21:28 
Eemal
Kasutaja avatar

No pehmode müüginumbrid on kõvadest ikka peajagu üle. Anyteci kiituseks tuleb öelda, et ta on teerajajaks sellise paadiklassi edukas toomises proffide töömailt huvikasutajate mänguväljakule. Olin selles sündmuses vahetult osaline ja Öregrundis nõupidamisteruumis öeldi mulle selline lause: "Mark, me ei peagi ega saagi konkureerida busterite hinnaga, sest meie paat on sootuks teistsugune ja seda ei ole mitte kunagi võimalik valmistada selliselt, et hinnad ühtlustuksid." . Ja nii ongi.

P.S Ma jätaks siiski XO ka sealt kõvade seast välja ja kutsuks teda pigem poolkõvaks

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 23 Veebr 2014 21:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Kahjuks vaatab selle Viggo pildilt vastu täpselt samade probleemidega paat, mille pärast mul sama disaineri varasem looming ostmata jäi. Paat on mõeldud vaid väga konkreetse pikkusega inimestele. Kahjuks minu pikkus ei vastanud, mistõttu eest aknast välja vaatamine oli problemaatiline.

XO liigitamisega poolkõvade alla olen ma täiesti nõus, mis siis, et üks sihuke poolkõva lõpetas sel aastal hooaja alles siis kui kõvad ammu kaldal rivis seisid :wink:

Edit: muutsin oma võrdluse vähem otseseks

Viimati muutis Muhv, Esmaspäev, 24 Veebr 2014 09:35, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 23 Veebr 2014 21:44 
Eemal

Muhv kirjutas:
Paat on mõeldud vaid väga konkreetse pikkusega inimestele. Kahjuks minu pikkus ei vastanud,

Lohuta ennast sellega, et enamus paaditootjaid arvab paadikasutaja pikkuseks max 170cm. Üle selle kasvuga õnnistatud peavad paadis küürakil käima.
Kui pole tegu just 8+ m paadipikkusega...ja siis kah mitte alati.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Veebr 2014 09:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
Lohuta ennast sellega, et enamus paaditootjaid arvab paadikasutaja pikkuseks max 170cm. Üle selle kasvuga õnnistatud peavad paadis küürakil käima.

Lisaks muidugi max 75kg kehakaal. :D
Püsti olla nii väikses paadis on muidugi juba palju nõutud, aga kui disainer teeb kioski, mille sisekõrgus on ca 190cm, aga mille esiklaas ja ukse ülemine raam jääb 150cm juurde, siis võib see kõik ju ilus olla, aga sõita saab ikkagi vaid pea luugist väljas, püsti või istudes pea õlgadevahel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Veebr 2014 12:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
XO liigitamisega poolkõvade alla olen ma täiesti nõus, mis siis, et üks sihuke poolkõva lõpetas sel aastal hooaja alles siis kui kõvad ammu kaldal rivis seisid :wink:

No mõned kõvad tegid teiselpool saart veel kommertsreisegi, aga mitte enam kauaks :)
Ja kahte kõige kõvemat paati pole siiamaani Kuivastus välja tõstetud :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Veebr 2014 12:15 
Eemal

Muhv kirjutas:
Trutta kirjutas:

Lisaks muidugi max 75kg kehakaal. :D
Püsti olla nii väikses paadis on muidugi juba palju nõutud, aga kui disainer teeb kioski, mille sisekõrgus on ca 190cm, aga mille esiklaas ja ukse ülemine raam jääb 150cm juurde, siis võib see kõik ju ilus olla, aga sõita saab ikkagi vaid pea luugist väljas, püsti või istudes pea õlgadevahel.

Et kui kehakaal suurem, läheb greeni?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Veebr 2014 14:34 
Eemal

Reinz kirjutas:
Et kui kehakaal suurem, läheb greeni?

Ei, ülekaaluline keha läheb "greeni" tasakaalustuseks. Tekipilet lihtsalt, tuppa uksest ei mahu :D
Ja selle nähtuse nimi on tegelikult kreen.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Veebr 2014 14:47 
Eemal

Okey. Aga ma oma "pehmol" vaatasin ka asja üle ja aknaserv täpselt silmade ees. Üle vaatama ei ulatu ja alt vaadates peab kössis olema, mõtlesingi just, et miks enamuse ajast meeldib püstiseistes roolida ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Veebr 2014 15:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Sul on lahtine paat. Sel pole tegelikult väga vahet. Kinnise roolimajaga alusel on asi keerulisem. Seda enam paneb imestama tootjate ignorantsus. Tundub, et selles maailmas insenere veel jaksatakse/raatsitakse palgata, disainerid käivad paraku ülejõu. Seega, Mark, millal EKAsse paberid sisse viid? :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Veebr 2014 16:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Ehh, Muhv, tule nüüd hakatuseks istu minu kioskisse kah :D Ma oma paatidega pelgan pigem seda, et normaalkasvulistele kipuvad õlgadest laiaks jääma ja kajutilae kärbsekakist puhastamiseks tuleb kodust taburet tuua :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Veebr 2014 16:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Heameelega istuks, neh. Ammu olen tahtnud. Tõele au andes on Su 24 jalga rohkem teiste meeste 27 jala moodi kah, seega potensiaali peaks olema. Joonist, mis mulle ütleks rohkem kui 1000 sõna, hoiad Sa ju mu eest kiivalt varjul... :D

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 185 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 16 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: