Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 142 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ajakiri Paat
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 00:04 
Eemal

Tere
olen siin nüüd paar kuud luuranud siin foorumis - päris lahe:)
rõõmu teeb, et Te kõik südamega asja kallal - äkki ajaks asja veel ühte kanalitpidi pisut edasi ja rohkemgi laiali?
Ahhjaa - mina nüüd toimetan Hanno juures ajakirja Paat - uus number väljas - olete juba lugeda jõudnud?
Mis asjast arvate? Igasugune kriitika vägagi teretulnud... :lol:
Ehk et pakuks rõõmuga ka Paadi pinda merendusele pisutki laiema kõlapinna loomiseks ja ehk võidab nii kedagi veel juurde...
vähemalt saab toredatest ja headest asjadest veelgi laiemalt teada anda.

Ehk et paluksingi pisukest konkreetset abi ikka ka:)
Kui juba lugesite, siis seal tagapool oli üks artikkel selle kohta, kuhu Paat edasi liikuma peaks. Kui veel pole jõudnud paberkandjat sirvida, siis www.ajakiripaat.ee on see loetav ka...
Seega avaldage vabalt arvamust - kasvõi siinsamas või võib otse ja puusalt tulistada ka mu meile - pekka@ajakiripaat.ee

ahhjaa - et natuke oleks sõrm äkki kergem - panime välja 3 ajakirja aastatellimust, mis loositakse KÕIKIDE arvamuseavaldajate vahel välja:)

ma siin foorumis seda kõike ümber kirjutama ei hakka, aga paar uut kindlat rubriiki on kohe juba tulemas - "tehtud eestis" kus siis kirjutab loo koos piltidega eestis tehtud veesõidukitest - tänaseks on juba ju meil küllaga, mille üle uhkust tunda - jagame seda siis veelgi, et teised ka uhked saaksid olla :D
ning ka "sadam", kus siis samamoodi kirjutab uutest või rekonstrueeritavatest mereväravatest koos piltidega - laiendab seda mõõdet ehk ka...

ühesõnaga - pikk jutt tuli...

aga ostke ajakirja - põnevat lugemist küllaga...
ja - esimest korda ajaloos on see läbinisti neljavärvis:P

Tervitustega
Pekka Paavo Kesküla

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Paat
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 06:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Paadam kirjutas:

aga ostke ajakirja - põnevat lugemist küllaga...

kas seda tellida ka saab? Soovitavalt sõbrahinnaga :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 09:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Miskipärast ma arvan, et tegijad pigem just tellijaid eelistaks. Teadupärast on leviga tegelval firmal kalduvus kaanehinnast väga suure osa endale võtta ja seega ma arvan, et soovides toetada ajakirja Paat tuleks just tellida. On mul õigus?

Ajakiri on täitsa viis ettevõtmine, kujundus korralik ja sisu on hakanud ka järkjärgult juurde tulema.

Viimati muutis griti, Kolmapäev, 04 Nov 2009 14:22, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 09:50 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Tere tulemast, Paadam!

Ajakirja Paat teema on varasemast siin olemas:
http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=1193

Mis sellega teemaga teeme? Kas see võtab teistsuguse suuna või oleks õigem varasemat teemat jätkata?
Õige alafoorumi peaks ka sellele leidma.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 12:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Mis on väikelaevnike kõige suurem mure ja suurim seda ala pidurdav faktor Eestis? Minuarust sadamad ja nende seisund.

Ehk peaks seda kuidagi igas numbris kajastama, a-la "...Cartago tuleb hävitada!" Pika tilkumise peale pidi kivissegi auk tulema...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Ajakiri Paat
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 12:56 
Eemal

Paadam kirjutas:
Ehk et paluksingi pisukest konkreetset abi ikka ka:)
Kui juba lugesite, siis seal tagapool oli üks artikkel selle kohta, kuhu Paat edasi liikuma peaks. Kui veel pole jõudnud paberkandjat sirvida, siis www.ajakiripaat.ee on see loetav ka...
Seega avaldage vabalt arvamust - kasvõi siinsamas või võib otse ja puusalt tulistada ka mu meile - pekka@ajakiripaat.ee

Nuh, ma siis tulistan puusalt :)
Miskipärast tahavad kõik ajakirjad hirmsasti nn "persoonilugusid" teha, vahet pole, kas kroonika, pleiboi või .... Paat? Miks? Et hea lihtne klantspildi ja tekstiga lugu? Odav teha kah muidugi....
Mind nt üldse ei huvita mida Lauri Nebel, Valdo Randpere, Raive E Tamm või Krista Lensin elust ja olust arvavad. (täiesti juhuslikult valitud "kaanestaarid", no offense). Paadiajakirjas tahaks lugeda:
paatidest, paaditootmistest, paaditestidest, paadielektroonikast, pääste ja turvavarustusest, paadisadamatest, paadimootoritest, kasvõi mõne Tallinki laeva või Oasis of the Seas saamis-ehitamisloost, uutest arengutest kohaliku ja muu maailma väikelaevanduse vallas, kasutatud paatidest ja mootoritest, kasvõi nende tüüpvigadest ja kasutusomadustest jne. Kellegi suvetalu tutvustamine jäägu ikka kolletuva ajakirjanduse teemaks.
Ja kui juba millestki lugu teha, siis võiks see lugu olla põhjalik ja koos tehniliste nüanssidega. Selline jutt, et ilusel suvepäeval käisime paadiga sõitmas ja vahva oli, (ehk siis keskmise leheneegri tase) ei huvita küll kedagi.
Kõike seda ju näpuotsaga on, aga alati saab rohkem ja paremini.
Ajakirja tehakse küll reklaami müügiks, aga sisu peab olema selline, et kutsuks ostma.... praegu jääb enam-vähem leheleti ees sirvimisega protsess pooleli ;)
Aga muidu jõudu, tehke muu maailmaga koostööd ja lunige neilt põhjalikult testitud paatide-mootorite tõlkimis- ja avaldamisluba, saate tänulikku lugejaskonda kohe juurde, kõigil pole võimalust ega keeleoskust lugeda soome-rootsi-saksa-inglise-vene keelseid väljaandeid ja samuti ma usun, et Eestis puuduvad võimalused nt kümne 20+ jalase matkakaatri kuu aja pikkuse põhjaliku testi läbiviimiseks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 13:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Truttaga nõus.

Naabrimees lükkas üle aia pihku viimase Paadi, olevat kuskil firmaesitlusel tasuta jagatud. Sain siis kaanestaar Lauri Nebeli nöopildiga numbri.

Isiklik arvamus selle numbri ja mõne varasema baasil - sellel, kes on Kipperi jutulõimed korralikult läbi kamminud, pole sealt midagi lugeda: veelgi enam, jäi mulje, et ajakiri "laenab" content-i siitsamast foorumist ja uputab selle sentimentaalsete persoonilugude vahele. Olen valmis sõnu sööma ja vabandama kui eksin. Ei taha liiga teha. Hetkel aga pakun, et Kipperlastest küll tellijat ei saa, milleks oma juttu osta.

Ajakiri tulistab ise väga kõrgelt üle pea tegelikel väikestel vastikutel argiprobleemidel ja tegeleb ilupildi maalimisega. Go figure, kes teie lugeja peaks olema masu ajal.

noh ma olen öelnud oma arvamuse, võtke või jätke

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 13:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Tundub, et uus hing on juba positiivse entusiasmiga alustanud. Sain juba meili teemal, kas võiks külla tulla. Võib muidugi! Ja tegelikult soovitangi: otsige üles absoluutselt kõik paaditegijad ja käige nad kõik läbi. Otsige maa alt ja maa pealt, vee alt ja vee pealt... :D Eestimaal metsades ja põõsastes sahistatakse päris palju paatide kallal. Tasub läbi uurida nii suured ja tähtsad tegijad kui ka väiksed ja "tähtsusetud" tegijad. Sama teema sadamatega jne. Aga tundub, et Pekka oli juba ise selle peale tulnud, nii et mine tea, ehk saabki ajakiri uue hingamise. Loomulikult soovitan pidevalt träkkida ka rahvusvahelist ajakirjandust, uudiseid liigub iga päev ja kohati väga-väga põnevaid. Eks reisikirjad ja merekooliloodki on huvitavad ju olnud.

Igatahes jõudu ja edu, üritus on algusest saati kahtlemata heade eesmärkidega olnud ning ka kvaliteet siiski pidevas kasvus olnud. Ja mingu aina paremaks!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 13:58 
Eemal

Ostsin viimase Paadi numbri, kuigi enne mõtlesin...hm, L. Nebel kaane peal, temaga ju oli mingi artikkel. Õigus, Navigaatoris! Lugesin persooniloo siis läbi ja ega sellest tõtt ütelda midagi targemaks ei saanud.
Lugu Nebeliga on muude nn persooniloode juures isegi arusaadavam, mees ise merega seotud. Aga igasugused Lensinid, igasugu hõbekõrid ja kes seal kõik on - jätaks need ära. Paat kaotab seetõttu oma tõsiseltvõetavuse - ja ongi juba kaotanud. Ärge püüdke lahedaks, popiks ja noortepäraseks cool'iks kätte minna.

Võtke nööbist kinni pigem tõsisematelt tegijatelt, vanemad meremehed, nooremad, kes tõsisemalt purjetamisega tegelevad. Need on märksa kasulikumad ja huvitavamad.

Teine asi - ärge püüdke iga hinna eest mahtu nii kõrgel hoida. Kui lehekülgi muuga ei suuda täita peale suurte romantiliste kaatripiltide - tõmmake mahtu koomale ja tehke sisu asisemaks. Tõsise tahtmise korral teeb kenasti ühe tõsise merendusajakirja, vaja vaid vaeva näha.

Mõistan tagasiside olulisust, sest olen ka ise ühe väiksema ajakirja peatoimetaja, aga kui asuda sellise ajakirja etteotsa, siis peaks see kodutöö olema enne tehtud ja visioon selge. Ka lugeja kujundab ajakirja, soovidega arvestatakse, aga see ei tohi olla primaarne - eeskätt on peatoimetaja julge, õige ja mõtestatud visioon see, mis peab kandma ning ajakiri hakkab seetõttu ka ise mentaalsust, hoiakuid ja muid asju mõjutama. Ehk siis peaks olema selge, miks ajakirja tehakse, kellele see on suunatud, mis sõnumit see kandma peab, mis infot edastama jne jne.

Ma nüüd avaldasin siin foorumis arvamust - aastatellimus läheb loosi? :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 14:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Mind isiklikult need persoonilood sellises ülesehituses ka häirivad, aga....

... olen ise ühe ajakirja tegemise juures (ka väike nissiajakiri) ja tean, et inimeste arusaam huvitavast ja sisukast on ikka uskumatult erinev isegi ühe näiliselt sarnase huviala ulatuses. Peale selle on erinev inimeste suutlikus teksti lugeda. Ajakiri peab püüdma aga iga võimalikku lugejat, seega peab olema sisus midagi kõigile. Juhul kui ajakirja toimetus on teinud järelduse, et avalikkusele tuntud nägude lookesed paadisõitudest jms. tõepoolest suurendavad letiläbimüüki, siis tuleb tõsisema sisu otsijatel see osa lihtsalt vahele jätta. Tellijate arvu sellised kerge kollase lugemise jupid ilmselt oluliselt ei mõjuta. Koit Toome näopildi otsija selle pärast ajakirja Paat tellima küll ei hakka.

Paat on minu arust läinud siiski asisemaks ja ehk just sinnapoole, et merendusest taipaval inimesel oleks ka midagi lugeda. Naiivseid jutukesi on jäänud vähemaks. aga eelnevatega nii palju nõus küll, et tahtes Eesti merekultuuri upitada ja inimeste tegelikku teadlikkust tõsta tuleb läheneda mõningase eeldusega, et inimesed suudavad lugeda ka tehnilist ja sisulist teksti.

IDEID

Minu arust piirab ajakirja sisukust oluliselt ka see, et ilmub ta vaid 4 korda aastas. Leian, et optimaalne oleks 6, sest vähemaga lähevad uudised hapuks ja ka järjelugude järjepidevusest ei saa eriti rääkida kui igat järgnevat juppi pea ootama veerand aastat.

JA mis puutub näiteks praktilistesse õppeartiklitesse (näiteks KAlle Kuusi sulest), siis need võiks mingi hetk hoopis brozüüriks kõita ja tellijatele ajakirja vahele panna.

Idee eesti sadamatest kirjutada on ju igati mõistlik ja sinna juurde saaks ju kirjutada ka neist inimestest, kes seal taga on. Aga samas võiks kirjutada naabermaade sadamatest, et oleks midagi võrrelda ja midagi eeskujuks võtta.

Ja tõsi ta on, laias maailmas toimuvast võiks ka olla pisut rohkem, meil on niigi selline supilomp, et hirm hakkab kohe. Pidevast iseenese peegelpildi vahtimisest või tekkida tõsine vaimne ebastabiilsus :D

Mis mind praegu veel mõtlema pani on see, et Tallinna Merepäevadest juskui ei ole üldse mitte midagi kirjutatud??? Selline kiiduväärt ettevõtmine ja kirjutamist oleks jagunud oh kui palju alates seal olnud laevadest ja lõpetades merepäevade missiooni ja Tallinna sadamate tutvustamisega.

Jõudu toimetusele! Seda on tõesti vaja, sest Eestis on ajakirja välja andmine väga keerukas ja tegelikkuses tasuvusläve saavutavast tiraazist ei tasu nissiajakirjal küll unistada. Tean väga hästi, et korraliku toimimise ja arenduse seisukohast peaks olema tiraaz vähemalt 20 000, aga Paadi puhul on julgust oletada, et see ei ületa 4000 eksemplarigi või on veelgi väiksem.

Samas võiks olla koostööabi jahtklubide liiduga, motospordi alaliitudega, turismisarenduskeksusega ehk jne. ning siis vastavalt neid asju ka kajastada. Ilmselt tuleb otsustada, kas ajakiri Paat on kõigile eestlatele mõeldud veeelu kirjeldav ajakiri või on tegu tõsiseltvõetava nissiajakirjaga. Päris kõik korraga ka ei saa.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 14:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Purjetamist võiks rohkem kajastada. Näiteks oleks mina tahtnud lugeda ka Watergate regatist, mitte ainult Väinast. Lexuse teema oli väga põnev, igas väljaandes võiks vähemalt üks selline tiimi tutvustus olla, aga siis juba Eesti tiimidest, meil siin neid ikka leidub. Ja ei ole vaja alati teha artiklit just kõige kiiremast ja kõige paremast. Pole ime, et veerandised on KJK jaoks "teine Eesti"

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 14:45 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Jausa kirjutas:
Isiklik arvamus selle numbri ja mõne varasema baasil - sellel, kes on Kipperi jutulõimed korralikult läbi kamminud, pole sealt midagi lugeda: veelgi enam, jäi mulje, et ajakiri "laenab" content-i siitsamast foorumist ja uputab selle sentimentaalsete persoonilugude vahele. Olen valmis sõnu sööma ja vabandama kui eksin. Ei taha liiga teha.

Sellist laenamist juhtub tõesti (nimesid nimetamata). Ka suured väljaanded on seda teinud. Mis parata, kui selline infoküllane "andme-elling" on kord olemas :) Ja see tuleb kätte puhta muidu. Konventeerin selle tuntuse ja kasutajate kasvuks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 18:16 
Eemal
Kasutaja avatar

kui on kuskilt võetud siis võiks ka viidata. Ja miks mitte viidata vahel Kipperi foorumile, need kes seotud tunnevad omamehi ja kes pole, saab tunda, et reaalsed inimesed siinsamas majandavad millegagi.

Mina isiklikult loeks sõidutehnikatest, natuke mere-ja sõidufüüsikast, lainepikkustest ja ka suurte laevade ümber toimuvatest veeliikumistest (a la)

Ja paadiga tehtavatest töödest. Eriskummalistest just eelkõige.
Ja noh..Kalle Kuus tuleb värvata...

Ja veel ka naaberriikide vetes seilamise reeglitest ja tavadest.
Üldse tavadest rohkem.
Ja võtke ette ja hakake mereleksikoni järjest avaldama, siis on põhjust koguda ja miks mitte ka siis veel brosyyr veel kokkuvõtvalt.

Hea näide oli ka viimati Pirital tormiga toimunud otsadesaaga.

Pagan terve kobar asju mida ma loeks.

ja siis nädalalõpulisa "PriitV ütles:"

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 18:43 
Eemal

Dillinger kirjutas:
ja siis nädalalõpulisa "PriitV ütles:"

Mõtle nüüd ikka mis selle kraami peale kuluv paber ja trükimust maksma läheks. Pankrotti pole ka vaja enneaegselt ajada, mul on veel tellimus kehtiv :)

Edit: Ise tahaks lugeda sellest kuidas päris inimesed purjetavad. Mitte ainult Lexus ja nende tublisti üle miljoni ulatuv aastaeelarve. Leila sai Eesti Meistrivõistlustel 150 000 eeguse paadiga ja sellest veel väiksema aastaeelarvega 3. koha. Oleks kirjutamist olnud.
Hää meelega loeks merereisidest Eestis ja kodumaalt välja.
Kuidas valida tehnikat ja purjeid jms (mitte mingi konkreetse asja testi vöi promo)
Kuidas teostada elementaarseid hooldustöid. Nt põhja hooldus nii hobi- kui võistluspaadil. Plastitööd. Olgu ta siis motoriseeritud või purjetatav.
Kindlasti erinevad töökojad ja nende tegemised.
Huvitavad uued ettevõtmised. Näiteks nagu see aasta oli Veerandiste Karikas (Pilot Motors karikavõistlus) ja Rannarootsi Regatt.

Jne jne :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Nov 2009 20:41 
Eemal

Jah mingi selline osa võiks olla küll,kus oleks võimalik paatide/jahtide "tervishoiust"juttu olla,nt "Paadidoktor" ja seda kiilust mastitopini,sõukruvist vöörikantslini.Puupaadid ja plastikpaadid.

Ehk leidub ruumi ka puupaadindusele eraldi teema.Ja nagu siin keegi juba eelpool mainis,siis peale BLTR ja Saare paadi on paaditegijaid Eestimaal piisavalt.Miks mitte erinevate tegijate töid tegemisi kajastada.

Miks alati kirjutatakse(suvalised meediakanalid)esimesest :?: ,kui oli jutt MV regatist,siis miks LYS grupi meestest juttu pole.AH-jaa see on ju teine Eesti,neile ei antagi ju medalit.Kipperlastele läheb korda palju rohkem ,see,mida Mikk Köösel teeb ja miks ta siiani Folkboodis istub ja kangekaelselt MV regatti sõidab.

Talv tulemas,kuidas Eesti jääpurjetajatel läheb.

Noh aitab esialgu,muidu läheb hülgemölaks :lol:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 142 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: