Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 142 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 25 Nov 2013 18:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Sujuvalt libisesime tegelikult mingisse müügimehe flöödisoolosse jättes ahtrivette arutelu kas paadiga peab ajakirja taga ajama või ajakirjaga paati või üldse üritama nii teha et kõigile sobib. Ja üleüldse libisesime meie teemakangelase, ajakirja Paat pealt minema :D

Omalt poolt selle puhangu lõpetuseks ütlen, et Priidul on siin mitmes asjas õigus ja mõnes asjas üldse mitte, aga nagu ikka on kõik asjad igaks juhuks veel üle võlli ka sirinal löödud :lol:
Priit, sulle parema une tekitamiseks ütlen, et Alunaut võttis juba kevadtalvel vastu otsuse selle aasta sügisel maha panna strateegia ja leida vahendid selle strateegia elluviimiseks. Strateegia sisu on trükireklaam. Ja tükike sellest strateegiast ulatub otsaga Eestissegi. :wink:
Kahjuks küll rahakott pigistab, aga ju saab sellestki üle. Aja küsimus nagu ikka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 25 Nov 2013 19:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei tea küll müügist, reklaamist ega ajakirjandusest sittagi, aga kui teemasse ka midagi kirjutada siis... kui ikka need testisõidud tulevad siis võiks olla ka kasutatud paatide testid! Eks nende turg (ost/müük) peaks vist järk suurem olema kui uutel isenditel?
Suvel ju igal teisel kuulutusel "silt" juures: "paat vees, tule proovisõidule"!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 25 Nov 2013 23:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Priit, sulle parema une tekitamiseks ütlen, et Alunaut võttis juba kevadtalvel vastu otsuse selle aasta sügisel maha panna strateegia ja leida vahendid selle strateegia elluviimiseks. Strateegia sisu on trükireklaam. Ja tükike sellest strateegiast ulatub otsaga Eestissegi. :wink:
Kahjuks küll rahakott pigistab, aga ju saab sellestki üle. Aja küsimus nagu ikka.

TUBLI, see on Mehe Tegu! Kusjuures Sinu firma turg ei ole kohe kindlasti Eesti.
Aga ma tegin lihtsalt suvalise "lambiuuringu" meite Nõmme Sõnumite põhjal, mis on ju ka omamoodi "friigikas" kuigi jah, selle tiraaž on 17 000 ja iga Nõmme kodu saab selle. Seega o ntegu ikkagi kõva potensiaaliga reklaami suhtes...
Siin siis reklaamihinnad ja reakuulutus maksab 3.50 eraisikule ja 7 tugrikut firmale. ütleme, et oli 54 X 3,5 + 10 X 7.
Lugesin siis ehedad reklaamid kokku: 1/2 tagakaant 614 +1/4 269 + 2 X 154.
Siselehtedel 16 X 31 + 6 X 62 + 3X154.
Lihtsalt lambist letihinnas rahaline käive koos käibekaga 2780 eurot. See on peaagu 43,5 K eeku selles rahas, milles mina asju mäletan. Ja see rahaline summa jäigi 10 trükitud numbri peale keskmiselt puudu...

Miks ma tõin sellise suvalise lehe: esiteks oli see laual, teiseks on seal sees, nagu ka teistes kohalikes ehk siiski väga kindlale elanikkonna osale suunatud lehtede puhu, on seal sees just täpselt ja ainult asjalikud reklaamid. Ainus "imidži-reklaam" oleks Bauhofi oma, kes teavitab kohe avatavast uuest kauplusest Mustamäel, mis on ju meile kõige lähem peale K-Rautat. Erakuulutused on korstnapühkijad, arboristid, küttepuude müük jne, jne ehk see, mida keskmine nõmmeks ikka vajab. Suuremad reklaamid on sama asi, ainult et pisut suuremate firmade omad: küttekeskus, fekaalivedu jne. Need on siis 31- ja 62-eurosed reklaamid, mis on olematu raha! Aga kokku annavad juba ~870 euri ja see on juba täitsa summa. Jne, jne. Lisame erakuulutused ja tonn koos...
Täpselt sama oleks ju ka väga spetsiifilise merendusajakirjaga: neid, kes peaks seal ennast reklaamima, on ikkagi sitaks palju. Poed ja müüjad suuremalt, teenustööd pisemalt ja erategijad siis mingis erakuulutuse vormis. Et kaoks ära näiteks siit kipperist see, et jälle kord keegi tuleb ja küsib, "kus tehakse, kes teeb jne". Mitte ei peaks vastama "kasuta otsingut" või GIYF vms, vaid suunad sujuvalt ajakirjanduse leti poole. Samamoodi on kõik lääne friigiajakirjad just selliseid kuulutusi pilgeni täis.

Ma ei oel ise mitte kunagi mingi reklaamimüügiga tegelenud ja ei tea, kuidas reklaamimüüjad on tegutsenud. Palju on pakkunud, palju on suhelnud, igastahes midgai on ju ikka olnud. Aga paljudel puhkudel olen kõrvalt näinud, kui sitaks keeruline see on - tõestada ja "kerjata" olematuid kopikaid! Nõus, ajakirja trükikulu tänu paberile on juba hoopis teine ,seega natuke võib ja peab ruutsentimeetri hind ka kõrgem olema aga isegi siis oleks need üliodavad. Nõmme Sõnumites on see siis ~1 eur ruutsent.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 08:52 
Eemal

PriitV kirjutas:
Marvin jõudis jah asjalise loo kirjutada.
Aga selles, et "elustiili" või nišiajakiri on äri, ma vaidlen vastu.

Eks äri saab teha ka mitut moodi ning eesmärgid saavad olla erinevad. Selge aga on see, et kulud tulevad ikka maksta ning kasvõi ajakirjanike eneste silmaringi laiendamiseks tuleb käia siin ja seal ning kogeda seda ja toda. See kõik nõuab raha ning eks see raha tule läbi äri kõik. Selleks, et olla suutelised ajakirja arendama, on ka mingeid akumuleeritud varusid vaja - ehk siis kasumi taotlemisest pole pääsu. Aga jah, sellega ma nõustun küll, et ajakirjaäri eesmärk ei pea olema sellise tulemi taotlemine, mida Šveitsi perefondi panna. Kui see pole Sinu meelest äri, siis me lihtsalt saame äri mõistest erinevalt aru. Ikka äri, selle perefondi asja asemel lihtsalt võtad kasumina välja meelepärase elu :). Valik.

PriitV kirjutas:
Aga see, et nišiajakirjal pole tiraaži ja lugejaskonda ei päde üldse! Täna ma selle asjaga ei tegele aga Eesti on pisike, tuttavad-sõbrad-sugulased igal pool ja eks me ikka teadsime ülitäpselt tegelikke trükiarvusid trükitööstusest ja ka jaemüüginumbreid läbi Lehepunkti ;) On neid, kes ei pea seda häbenema, oli neid, kes pidid. Meie ei pidanud. Samas ma tean, et kui ma peaks praegu HobiKlubi uuesti välja andma hakkama, siis 2000 reaalset lugejani jõudvat numbrit saan peaagu et kindlustada. KOHE. Ja 5000 ei tohiks ka probleem olla mingis ajalises perspektiivis.

Fakt on see, et täna Hobiklubi ei ilmu. Pole lugu - see väljaanne, millega mina seotud olin, ei ilmu ka :) Ju siis oli kusagil ärimudelis või selle realisatsioonis ikka viga sees. Meie puhul oli häda konkreetselt selles, et reklaami müüa sisuliselt ei suudetud ning äriala, mis oleks pidanud/võinud väljaande ilmumise vastu huvi tundma, et tundnud seda. Miks - no kes seda enam täna teab. Minul sai huvi otsa siis, kui ma ükskord rahvusvahelistel messidel omal käel käimise kulud kokku lõin. Ei jaksa maailmavalgustusse lõputult panustada, no ei jaksa :). Isegi siis mitte, kui väljaandjad on head sõbrad ja muidu toredad inimesed. Mul on suur ego küll, aga mitte nii suur, et tahta enese nime ja mõtete paberile trükituna nägemisele peale maksta. Las see ärimudel jääda Kroonikasse ;).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 11:16 
Eemal

Pole saanud aja puudusel nüüd näpuga järge ajada, ning see läheb nüüd ka konkreetse pealkirjaga teemast välja, kuid nagu PriitV eespool mainis, kui palju ajakirju on veel TM iga kaasas, siis on naisteajakirjad sisuliselt paadipilditühjad. Väga raske on ikka ära rääkida, et miks on paati tarvis ja kui hea see ikka on. Lõpuks siis arvab ka naispere, et miks me seda juba varem ostnud pole. Aga kui tõstan talle ette konkreetselt paadiajakirja pilte, siis lihtsalt ei süvenetagi sellesse, kuna see on mingi meestevärk. Arvan, et nii ajakirja Paat, kui ka paate ennast tuleks omakorda reklaamida ka "naistekate" kaudu. On ju ajakirjas Paat ka ilusad perelood, mida siis reklaamlehena välja tuua.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 15:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Reinz kirjutas:
Pole saanud aja puudusel nüüd näpuga järge ajada, ning see läheb nüüd ka konkreetse pealkirjaga teemast välja, kuid nagu PriitV eespool mainis, kui palju ajakirju on veel TM iga kaasas, siis on naisteajakirjad sisuliselt paadipilditühjad. Väga raske on ikka ära rääkida, et miks on paati tarvis ja kui hea see ikka on. Lõpuks siis arvab ka naispere, et miks me seda juba varem ostnud pole. Aga kui tõstan talle ette konkreetselt paadiajakirja pilte, siis lihtsalt ei süvenetagi sellesse, kuna see on mingi meestevärk. Arvan, et nii ajakirja Paat, kui ka paate ennast tuleks omakorda reklaamida ka "naistekate" kaudu. On ju ajakirjas Paat ka ilusad perelood, mida siis reklaamlehena välja tuua.

Mõte hea aga samas peaks hoopis kedagi sealt naisteajakirjadest ässitmana ksf! Griti, ksf! Meerschwein'i, ksf! Britt'i ja veel paljude teiste naissoost mereelu Tegijate manu. Kindlasti on veel naissoost kaatrisõitjaid, jahtklubides/jahtidel naistest roolimehi (Haapsalus suisa mitu vist) jne, jne.

Ma siin sügan pead ja kohe ühtegi head tuttavat naisteajakirjast meelde ei tule (küll koduajakirjadest ja mujalt) aga äkki Küllike, kui pidevalt meedias sees olev, mõtleb välja? Sest olgem ausad, näiteks Julia purjekaremondi ja persoonilugu Paadis ja Eesti Naises on ikka väga erineva kõlapinnaga! Nii ka teised lood Naistest. Ja mis on lahe: Meerschwein'i persoonilöö kõrval reklaami kõike paadivärvist tööriistadeni ;) Ja ei tundugi enam imelik "naistekas" selliseid asju kohata???

Marvin kirjutas:
Fakt on see, et täna Hobiklubi ei ilmu. Pole lugu - see väljaanne, millega mina seotud olin, ei ilmu ka :) Ju siis oli kusagil ärimudelis või selle realisatsioonis ikka viga sees. Meie puhul oli häda konkreetselt selles, et reklaami müüa sisuliselt ei suudetud ning äriala, mis oleks pidanud/võinud väljaande ilmumise vastu huvi tundma, et tundnud seda. Miks - no kes seda enam täna teab. Minul sai huvi otsa siis, kui ma ükskord rahvusvahelistel messidel omal käel käimise kulud kokku lõin. Ei jaksa maailmavalgustusse lõputult panustada, no ei jaksa :).

Teretulemast Klubisse!!! 8)

Viimati muutis PriitV, Teisipäev, 26 Nov 2013 15:12, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 15:06 
Eemal

Just, ja mitte ostseselt siis naistekas, vaid ka ütleme 75% naistele suunatud ajakirjandus juba ka. Kodu ja aed, see ju selline nii ja naa, aga naised võtavad ikkagi ooteruumi laualt selle, mitte Paat või Navigaator.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 15:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Reinz kirjutas:
Kodu ja Aed, see ju selline nii ja naa, aga naised võtavad ikkagi ooteruumi laualt selle, mitte Paat või Navigaator.

Selle ajakirjaga, mis muuseas on Eesti väidetavalt suurim?, saan aidata ;) On seal mõned minu lookesed ka ilmunud. Aga mis on selle häda ja miks ma rohkem kaastööd ei teinud, on ikka see jube kujundus kus mul kui autoril on selge ettekujutus, millisena ma OMA lugu koos piltidega lugejale presenteerida tahan! Kui see ei kattu mitte kuidagi selle "moodsa" jubedusega, siis ma lihtsalt ei kirjuta. Sellest kirjust jamast ei pääse kunagi ükski persoonilugu esile, neid sigri-migrisid on nii raske lugeda, et ma lõpetasin ka kõikide "imeliste" tellimise ära. Ma olen lihtsalt liiga vanakooli ja piltidega illustreeritud juturaamatu-formaadi (2- ja 3-tulbalise tekstiga ajakirja) tegelane. Mulle ei meeldi, kui mul hakkavad silmad ja pea valutama lugemisest... ja mis sisust aru saamist saab siis üldse tahta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 16:49 
Eemal

PriitV kirjutas:
Ma olen lihtsalt liiga vanakooli ja piltidega illustreeritud juturaamatu-formaadi (2- ja 3-tulbalise tekstiga ajakirja) tegelane. Mulle ei meeldi, kui mul hakkavad silmad ja pea valutama lugemisest... ja mis sisust aru saamist saab siis üldse tahta.

:lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 17:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Chuck Norris kirjutas:
:lol:

No mis Sa naerad, see on vist "ealine iseärasus" aga näiteks mees, kes kunagi minu jaoks Autolehe oma sigri-migri ja "ameerikaliku kujundusega" totaalselt peesse keeras, Siim Saidla, annab nüüd välja koos Marii Karelliga vanainimeste ajakirja Tiiu ja vaat selle kujundus on rahulik, paberivalik mitteläikiv (raamatupaber) jne. Aga Siim ja Marii on tänaseks saanud u. sama vanaks, kui mina olin siis ;) Mingil kummalisel kombel on mõned näppu sattunud ja kuigi mind sisu (veel) niiväga ei huvita, siis on neid kuradi lihtne olnud lugeda! Ega õnneks on ka see jube hullus ka teistel üle läinud, "imelisi" saab kohati väga edukalt lugeda. Aga siin tuleb näiteks mereajakirja puhul kohe mängu see, et siis peavad ka reklaamitellijad samamoodi mõtlema ja mõistma, et mitteläikivalt paberilt ei paista nende reklaam "nii fääntsilt" välja, kui kriidipaberilt. Ja ka väliskaaned ei pea olema nii kõrgläikega lakitud, võib olla ka kergelt matim. Ja alati saab poogna kaupa ka sisupoolel erinevaid lahendusi teha, kus siis imidži-reklaami avaldada, kujundajal oma kunstianne vabaks lasta ja asjale loominguliselt/kunstipäraselt-moodsalt läheneda lubada jne.
Ma rääkisin seda juba kümme ja rohkem aastat tagasi: raha omav ostujõuline seltskond on see, kellel hakkab vaikselt silm plussi kiskuma (endal õnneks veel seda muret pole), kellel on mingi väljakujunenud maitse ka ajakirja osas olemas ja need ei taha kogu aeg muudatusi ning "virvendavaid diskokuule". Törts bling-blingi on ka ok, eks nemadki on mõned korrad vähemalt hingelt noored, kui ihu isegi enam hästi järele ei jõua...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 17:33 
Eemal

Kuskil eespool ma juba küsisin, aga küsin jälle (ehk ei lööda proteese välja) Miks krdi pärast see teema purjejahtide all on?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 17:46 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
Kuskil eespool ma juba küsisin, aga küsin jälle (ehk ei lööda proteese välja) Miks krdi pärast see teema purjejahtide all on?

Ma teen kohe alafoorumi Elustiili- ja nišiajakirjad :)
Ehk liigutan selle peagi Vaba teema alla.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 17:49 
Eemal

Esimesele teemale sappa ei anna tõsta?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 19:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipper kirjutas:
Trutta kirjutas:

Ma teen kohe alafoorumi Elustiili- ja nišiajakirjad :)
Ehk liigutan selle peagi Vaba teema alla.

Sest Paadam tegi selle teema ajakirjast Paat purjejahtide alla... kunagi iidammu! Tuleks muidugi vabasse teemasse tõsta!

Kas nüüd päris eraldi ja ette nähtavalt olematu sisutihedusega alateemat teha aga vaba on see teema igal juhul. Sest kui mitut elustiili- ja nišiajakirja me ikkagi loeme ja üldse teame või tarbime?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Nov 2013 20:42 
Eemal

Muhv kirjutas:
Trutta kirjutas:
offtopic

Miks teema Paat on purjejahtide rubriigis :?:

Just! Kui see kajastab uut suunda - pühendumine vaid neile aeglaselt liikuvatele, pikka kaigast kandvatele alustele, mis kolmapäeviti armastavad punti koguneda, siis lõpetan ma selle vihu lugemise/tellimise kohe. :twisted:

Jees, see oli juba 2009 aastal :) Mälu on ikke hea veel, püssirohtu on salves. Kunagi mind loosijumalanna s(p)oo(nt)sis, sain mitu numbrit Paati postkasti...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 142 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: