Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 09:20 
Eemal

vuss kirjutas:
selline "ettepanek" : "Rimi pakub omalt poolt võimalust Uue Ajastu Kampaanias osaleda. Teie (ehk tootja, tarnija, hulgimüüja) poolse panusena kampaaniasse ootame eelneva müügihinna ja uue müügihinna vahe kompenseerimist. Uus hind kehtib seni, kuni Teie (ehk tootja, tarnija, hulgimüüja) olete nõus hinnavahe kompenseerima või kuni Rimi otsustab teisiti (nt kui uus hind on oma uudsuse kaotanud)".

Kogu ettepaneku detailset teksti teadmata tajub siiski minu silm siin mõtlemisainet juristile. Tasub kaaluda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 09:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Noh siiski on tegemist eraettevõttega ning oma kauplemistingimused on täielikult nende endi teha. Kasutan tihedalt Rimi tütarettevõtet - Saastamarketit. Odav. Päris Rimisse oma hindade ja tungleva rahvamassi tõttu ei kipu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 11:07 
Eemal

analoog kirjutas:
Noh siiski on tegemist eraettevõttega ning oma kauplemistingimused on täielikult nende endi teha.

See oleks iga kaupmehe unistus ja needus ning õnneks see päris nii ei ole:)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 12:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Boikott tähendab minu jaoks käitumist, kus ma teadlikult väldiks poodi, kus ma muidu tahaks kangesti käia, sellega oma veendumusi väljendades. No EI OLE Rimi selline pood. Raske on boikoteerida kohta, kus niigi käia ei taha.

Üldiselt on nii, et Eesti suuremad ketistunud poed on kõik masendav kräpp. Mul on kontori ja kodu lähedal esindatud nii Rimi, Prisma, Säästukas kui Selver. Ainuke, mis neist minimaalseltki toidupoena kasutada kõlbab, on Selver, aga see mulle ka väga ei meeldi. Säästukas ei kõlba mitte millegi jaoks ja Prisma võiks oma toiduosakonna üldse kinni panna, ainult sokke ja lambipirne müüa. Rimist üht-teist süüa ikka leiab, aga nukker on.

Muide, Arai, mis jõud sind sinna säästukasse sunnib? Paarsada meetrit linna poole on paremat kätt tee ääres palju normaalsem pood :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 12:53 
Eemal
Kasutaja avatar

smboards kirjutas:

Muide, Arai, mis jõud sind sinna säästukasse sunnib? Paarsada meetrit linna poole on paremat kätt tee ääres palju normaalsem pood :)

Kallaste poe hinnad on samad või veel kõrgemad, mis kaubamajas ja stockmanis :!: Seal poes käin ma bingot ostmas ja vahest normaalset viina ka :D Kes senti ei korja, see suvel kütust paati osta ei jõua :idea: Tegelikult käin poes väga harva, naine tegeleb mul korilusega :wink:

Aga Vuss, ma tean mida sa tunned, sest firma kus mu naine töötab tunneb seda sama jama Rimiga, mida sina.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 13:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Reaalselt ainus normaalne poekett on ju Selver ja nende parim pood Tallinnas Silikaadi oma koos Järve keskusega. Seda tarbimegi, sest vanakooli nõmmekana meeldib meile stabiilsus - meeldib, kui müüjad on paljud esimesest päevast samad. See käib Nõmme juurde: noorena müüjaks tulnud naised viidi jalad eest teispoole raudteed. Näiteks üks kena blond u. meievanune müüja, kes vanasti oli Järve Kaubamajas, kolis kohe üle Aatriumi mööblipoodi. Me ei tunne ju üksteist, lihtsalt ostja/müüja "suhe" aga kui kohtume ka väljaspool poodi, siis teretame.
Või vanasti Nõmme Keskuse lihamüüjad-prouad: korra tulin koos naissoost töökaaslasega poodi ja KOHE märkasin kahtlustavaid pilke :D Sai jälle lõuatäie letitaga lõõbitud ja "letialust" parimat lihatükki noolitud.

Kuid kaasa auto seisab päeval just rimi lähistel ning kuni selle napakuseni sai ka sealt toitu ostetud isegi nii palju, et mingite kupongide eest on jagatud nuge ja potte/panne etc. Kuid tõesti, peale seda jama enam ei tarbi ja seega võib lugeda küll boikoteerimiseks.

edit. PS: kuna proua on raamatupidaja ja ametile kohaselt tarbimiskuupäeva- ja tšeki"pede", siis Selver on ainus pood, kes pole püüdnud meid petta! Ju maksavad hästi palka ja seega on valikut AUSATE inimeste seast.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 14:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Toimetaja kirjutas:
analoog kirjutas:
Noh siiski on tegemist eraettevõttega ning oma kauplemistingimused on täielikult nende endi teha.

no aga kuidas sa pöördud juristi poole? siis kohtud ka rimi poolse esindajaga ja peale seda võid ju lepingu sisu osas isegi võita, aga järgmised 20 aasat võid rimi poolt pakutavast 27% turuosast suu puhtaks pühkida. see ongi põhjus miks tootjad hoiavad suu kinni ja kogu pull käib läbi esindusorganisatsioonide. aga kuna see jama kestab juba aastast 2007 ja on viimase kahe aastaga lausa absurdsuseni jõudnud siis lihtsalt paljudel tööstustel ongi näpud põhjas ja pankrott ukse ees

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 15:09 
Eemal
Kasutaja avatar

vuss kirjutas:
aga kuna see jama kestab juba aastast 2007 ja on viimase kahe aastaga lausa absurdsuseni jõudnud siis lihtsalt paljudel tööstustel ongi näpud põhjas ja pankrott ukse ees

Jälle Järve näide: otse maagilisse kolmnurka Selveri uks, Feenoksi viinapood, Statoili õhupumpla (kes loll sealt bensu ostab?) tekkis mõtteu kasiino asmele kena Tüdrukute Lihapood. Kõlab ka kenasti ju :roll:

Nii tuleks ka tootjatel teha ja vastutasuks rootslaste ülbusele räiget dumpingut harrastada. Nagu on suured (sinna kuuluvad ka igasugsued sakud, alekokid jms, kes mitte teisi enda kõrval näha ei tahaks) omavahel teinud kartellikokkulepped, tuleb samaga vastata pisematel. Aga siin on alati üks ja ületamatu probleem: eestlased ei saa ju midagi KOOS tehtud. Samas, selle asemel et swenssonitele peale maksta, võiks sama raha eest tarbijale midagi ilusat ja kasulikku pidada. Küll siis tarbijad jalgadega hääletama hakkavad.

Edit: näiteks, kui vana Järve Kaubamaja praeguste täiesti mõttetute poodide asemel oleks korralik Karn, kus searümbad ripuks konksude otsas, otse paku peal silme all raiutakse sulel just see tükk mida tahad jne, siis selline tõmbaks kogu linnast tuleva lihahimulise kvaliteeti taga ajava massi endale. Näiteks Nõmme 40 000 inimest on suures enamuses kvaliteedi tahtjad, lasnogorski tiblad on õnnelikud, et üldse lihamoodi ollust haisvas keldripoes saadaval on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 16:48 
Eemal

vuss kirjutas:
Toimetaja kirjutas:
analoog kirjutas:

no aga kuidas sa pöördud juristi poole? siis kohtud ka rimi poolse esindajaga ja peale seda võid ju lepingu sisu osas isegi võita, aga järgmised 20 aasat võid rimi poolt pakutavast 27% turuosast suu puhtaks pühkida. see ongi põhjus miks tootjad hoiavad suu kinni ja kogu pull käib läbi esindusorganisatsioonide. aga kuna see jama kestab juba aastast 2007 ja on viimase kahe aastaga lausa absurdsuseni jõudnud siis lihtsalt paljudel tööstustel ongi näpud põhjas ja pankrott ukse ees

Täiesti õigustatud küsimus - et kuidas seda asja tulemuslikult ajada, sest Rimil on jõupositsioon.
Huvitav, mida teeb praegu selles olukorras Potissepa juhitav esindusorganisatsioon? Mingid hoovad ehk leiab, kasvõi äkki selle näol, et huvitatud firmad teevad ühise hagi või kaebuse. Samas on ühise katla värk äris niivõrd komplitseeritud teema, mis on seotud paljude muude küsimustega.
Teiselt poolt küsimus - kas pankrott või vastuhakk, mis võib, aga ei pruugi pankrotiga lõppeda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 17:57 
Eemal

Toimetaja kirjutas:
Teiselt poolt küsimus - kas pankrott või vastuhakk, mis võib, aga ei pruugi pankrotiga lõppeda.

Teiselt poolt, kui ikka KÕIK Eesti toidutootjad: lihatööstused, piimatööstused, leiva-saia-pagaritööstused jne Rimile kasvõi nädalaks boikoti kuulutaks? Vot see oleks juba liigutus, mis vääriks märkimist. On neil ju miskisugune katusorganisatsioon, mingi toiduainetöötlejate liit vms.
Nädala müügi puudumist elab iga vähegi jalgadel tootja üle, valus ehk on aga asjal oleks jumet. Kui vorsti-juustu-leiva-õlle lett tolmab mõnda aega, ei lähe keegi krt sinna enam midagi muud ka ostma.
Aga ilmselt ilusaks unistuseks see jääbki.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 19:07 
Eemal
Kasutaja avatar

ARAI kirjutas:
Kallaste poe hinnad on samad või veel kõrgemad, mis kaubamajas ja stockmanis :!:

Sa seda ikka lehest lugesid, et stockis olevat ossobucco kolm kord odavam kui Rimis? :D

Ma ei ole nõus toidupoode selliste kriteeriumite järgi hindama. Mida kuradit on mul kasu sellest, kui Prismas on piimapakk mingi raha võrra odavam kui Selveris või stockis, kui seal poes pole seda juustu, sinki, vett, kohvi, liha ja kala, mida ma osta tahaks (konkreetsed näited)? Rimis jällegi on lihatoodete ja juustuga enam-vähem, aga ühtegi joomiskõlblikku kohviuba ikka ei müüda ja normaalsest risottoriisist võid und näha. Mind vihastavad seaks sellised poed, mis on suuremad kui balti laevaremonditehas, aga kus on toiduvalik täielik pask.

Priidu märkus müüjate püsimise kohta on 100% tõsi. Sellest tunneb poe, kus kõlbab käia. Kui seal on sitt töötada, on sealt ka sitt osta.

See tootjate boikoti mõte, et "siis lett tolmab" minu jaoks ei toimi, kuna leti tolmumist välditakse niigi toodetega, mille olemasolust on mul savi.

Suvalises "vana" Euroopa riigis on isegi mingi Spari vms säästupoe liha- ja juustulett selline, mis paneb eestlase heldimuspisaraid valama ja vitriiniklaasi suudlema. Meie suurtes kettides on ainult mingi loomatoit.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 20:28 
Eemal

PriitV kirjutas:

.../
Edit: näiteks, kui vana Järve Kaubamaja praeguste täiesti mõttetute poodide asemel oleks korralik Karn, kus searümbad ripuks konksude otsas, otse paku peal silme all raiutakse sulel just see tükk mida tahad jne, siis selline tõmbaks kogu linnast tuleva lihahimulise kvaliteeti taga ajava massi endale. Näiteks Nõmme 40 000 inimest on suures enamuses kvaliteedi tahtjad, lasnogorski tiblad on õnnelikud, et üldse lihamoodi ollust haisvas keldripoes saadaval on.

Ma saan aru, et sa Priit oled oma kena elamisega Nõmmel rahul, aga võta teadmiseks, et kõik Lasnamäel elavad inimesed ei ole Keskerakonda hääletavad haisvast keldripoest kuivanud vorstijuppi ostavad tiblad. Antud linnaosas elab ka väga toredaid ning meeldivaid inimesi, kelle seas samuti nii purjetajaid kui väikelaevnikke. Vähe austust ka nende vastu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Apr 2010 23:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma ei nimetaks seda boikotiks, pigem rahakoti abil hääletamiseks.

Meie pere "boikoteerib" Rimi juba üle aasta sel lihtsal põhjusel, et sealt ei ole võimalik leida mitmeid kodumaiste tootjate tooteid, mida oleme harjunud sööma. Mitte et oma harjumusi ei võiks muuta, aga kuna eelistame alati Eestis toodetud kaupa, siis koos sellega eelistame ka kauplusekette, kus on võimalikult suur kaubavalik Eesti toodetest. Rimi ei kuulu nende hulka ja neid on veelgi. Näiteks Maximas käin ainult Karksi õlle pärast, kuna teistes suuremates kettides ei müüda mu lemmikõlut - reeglina ostan korraga nii palju kui letile välja on pandud :D .

(Eriti kriisis olevale) majandusele on kasulik võimalikult suur hulk väikeettevõtteid, sh ka kauplusi. Suured ketid on söönud välja kõik täiesti asjalikud keldripoekesed, maal külakauplused jms. Sellepärast üritan üldse vältida suuri kette ja külastada pigem väikepoode. Seda muidugi eeldusel, et saan osta värsket Eesti kaupa, olgugi et mõni kroon kallimalt. Ei pea seda kallimaks hinnaks, kui selle abil säästan aega ega pea minema kuulama muusikat-lärmi-reklaame kusagil ostukeskuses. Selle vaikuse ning vahetu suhtlemise eest oleksin nõus maksma rohkemgi kui praegused hinnavahed kettide ja väikepoodide vahel.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid