Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 308 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Dets 2013 21:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Vaatasin seda Beringi mere värki ka. Olemata ise merehunt tundub sealne rõut siiski jõukohasem kui Atlandi ületamine - plaanis on piki Aleuute hiilida ja kui hulljulgeks ei lähe ning kütuse- ja toiduvarud piisavad on siis mulle kui võhikule tundub see ettevõtmine turvalisem kui Atlandi ületus.

VENELASED EI MÜÜNUD OMAL AJAL ALASKAT AMEERIKLASTELE LIHTSALT HEATAHTEMÄRGIKS...

sry suurte tähtede pärast aga enne kustutamist mõtlesin ja tundusid kohased. vaadake youtubes sõja aegseid dokke ameriklasi seal- miks need saared on ausustamata nii kohalike kui invasiooni poolt on ikka omad põhjused.

Muidugi mulle meeldiks kui ilusti läheks ja eestlane toyotaga selle "pisikese" väina ületab aga see on mehetegu...

tuletage nüüd tsuktsi anekotoote meelede ja enne kui paikama hakkame tuleks selle polaarekspeditsiooni ettevõtmiseks ikka atlandi ületama... google maps on jah ilus- enne vist tasuks norra rannikul katsetada...

PS! paljudele tuntud seriaal " Deadliest Catch" ei ole filmitud Norras, vaid enamasti (st 90%) Beringi meres!

http://www.youtube.com/watch?v=KphJvINW2Bo

Ma ei tea- ehk seal on ka ju season kus saab mootoriga turvaliselt siva üle lipata- aga mängu tuleb ju temp teistpidi- mootorile ehk mitte nii hull kui inimesele?

Ei ma ei ole skeptik aga äkki peaks enne seda otsa nüüd nõu pidama inimestega, kes selliste tingimustega kursis...

Siin kohal tahaks ühe 2011 eesti doki vihjet anda :) vaadake err arhiivi- suurim katastroof Antarktikas

Ps! ilmast rääkides siis pakkisin täna oma paadi kokku, et astuda vastu 2014 aasta hooajale - head vana lõppu nii teema tekitajatele kui kaasamõtlejatele!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Dets 2013 23:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Hmh :) Tuli meelde, et mul ju paps sealt kunagi nõuka ajal Eesti Merelaevanduse kaubakaga läbi seilanud. Läksid läbi Põhja Jäämere päris kaugele itta ja kuna lossimist-laadimist ei jõutud siva ära teha siis pidid ümber kogu Euraasia tagasi tulema. Aga noh üks kord on üks kord ja samas ega Deadly Catchi meeskond võib ka tormi ju lausa varitseda et põnev osa purki saada.. Ma puht uudishimust tahaks teada mis seal päriselt on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 00:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Hmh :) Ma puht uudishimust tahaks teada mis seal päriselt on.

Aga võta väike inverter ja piisav argoonivaru kaasa ning kauple end "pardale" :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 01:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Deadly Catchi meeskond võib ka tormi ju lausa varitseda et põnev osa purki saada

See võib täitsa nii olla. Sari peab MÜÜMA.
Natuke sarnane maik Meerikamaa wrestling-kangelas-klippidega.

IRWEDIT: mis tuletabki meelde, et äkki hr Nilson, selmet erinevaid kõnesi teha peaks tegema vaid ühe - nt BBC'le.

a) Ta saaks (ilmselt) pisut raha ja keevitaja, kes teekonna vältel maski peast ära ei võtagi
b) Meie saaks mõne foto asemel liikuvat HD pilti nautida.
8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 09:08 
Eemal

http://forte.delfi.ee/news/teadus/ikka-midagi-uut-nuud-on-esimene-inimene-ka-jalgrattal-lounanabale-joudnud.d?id=67523076

Tundus lihtsalt teemakohane... seostus kuidagi :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 09:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Kodanik kirjutas:
Mark kirjutas:
Hmh :) Ma puht uudishimust tahaks teada mis seal päriselt on.

Aga võta väike inverter ja piisav argoonivaru kaasa ning kauple end "pardale" :wink:

Äinomuidugi :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 09:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Hetkel on seal selline:

http://www.windfinder.com/forecast/bering_sea

Silma jääb see, et laine on 2 -4 m ja laine periood on üsna pikk 10...20 sekundit, vahel harva alla 10. Balti meres näeb vist üle 10 sekundist lainet väga harva, ehk siis meie laine on tihe. Vähemalt Metocist viimast 30 päeva uurides tundus see nii.
Ka ütleb internet, et talvel on Beringi meri karm ja suvel "tame" ( inglise keeles ) ehk taltunud kuid sinna taltumuse vahele antakse ka jõulisi torme.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: to Mark
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 11:00 
Eemal

koigile head vana aasta lõppu!
kirjutama ajendas Marki kirjutis,et ta isa seilas kunagi ymber Euraasia....see oli vist aastal 1970,1971! olin sel ajal ise seilamas ,Jaapanis,tyyrimehena kaubalaevas,ja töötasin seal 4 aastat.
nii,et tervita oma isa! kas laev mitte Köpu polnud,seal oli veel yks EML laev,aga nime ei mäleta.
Aga nyyd Beringi ja Ohhoota merest! meie Balti meri on nendega võrreldes lapsevannike.seal on ikka meri metsik ja karvane,leidub ka ikka ilusaid ilmu,aga sellele amfiibautole on meri väga ohtlik.
Samas,kui on ilm kehva,ei ole amfiibautol kuhugi varjuda,seal ei ole ju ohutut randa....kogu sealne ranna äär on ainult kaljud,kaljud,ja rannad seega kõva ZYB ja PRIBOY.....vene keeles,eesti keeles vist ristlainetus...ei oska eesti keelt nii palju,öpitud sai 5 aastat ju vene keeles. samas kogu aleuudi saarestik...on usa military zone,aga <komandöri saared,ja Kuriili saarsed on ju puha vene oboronnaja zona....seal tohivad sõita ju ainult s rashresheniem voenno morskih sil rossiy....ka kohalikel laevadel on kogu sõit seal kooskõlastatud mereväe võimudega....ja nyyd mingi kapitalistlik eesti mees tahab seal sõjaväe rannikule randuda! neis komandöri ja kuriili saartel randu pole yldse! öudsad pystloodis kaljud ja mrerlovid !olen seal kyllalt olnud ja näinud! ei kujuta ette,kuidas amfiibauto seal hakkama saab!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 11:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Aitüma! Vaat seda ma tegelikult kuulda tahtsingi. Kogemust.

Aga kõnealune laev võis olla Kõpu küll. Vähemalt mingil ajal on mu isa ka sellist nime kandnud laeva mingi astme tüürimees või starpom olnud. Kaptenina sõitis vist juba ro-ro'de peal, ei mäletagi enam...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: köpu
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 11:59 
Eemal

no starpomm ta sel ajal vell kindlasti polnud....ju su isa oli siis 23..27 aastane...aga kõpu kapten sai selle ymberilma reisi eest vist geroi sotsialistitseskovo trudaa!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 12:14 
Eemal
Kasutaja avatar

:D

Vaatan kodust ehk on albumis veel mõni pilt alles mille isa saatis. Ma ei suuda meenutada kui noor või vana ma ise olin. Igatahes oskasin venekeelsest "Morjak Estoni" lehest laevade dislokatsiooni veergudelt alati välja lugeda kus isa parasjagu on järelikult pidi see ikka suts hiljem olema - kui ma juba vene keelt lugeda mõistsin. Muud me kodus sellest lehest eriti ei lugenudki.
Isa ametikohtadest mäletan ainult II tüür, vanemabi ja kapten, kõik eelnev karjäär oli enne minu mälu algust, aga ma tean et ta alustas jungana.

Aga kõnealune alus on Amphibearist suts kopsakam küll merega toimetuleku mõttes :) :
http://www.ra.ee/fotis/watermark.php?id=325682

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 13:01 
Eemal

:lol: Mark! jungasid EML-s sel ajal polnud....mul läbikäidud etapp....matros II klassa oli kõige madalam. aga ,jah selle Köpu kapten,oli Paul Rohtlaan....ja sotstöökangelane. olen sõitnud seda tyypi laevadel afrika liinidel.
Et saada starpommiks,pidi juba öppima Leningradi makarovkas,kas voi kaugõppes.
su isa pidi ka teadma siis yhte tyyrimeest seal laevas,kes hiljem Prantsuse meremehi päästis uppuva jahi peal,koos koeraga,vahemeres! Ülo on ta nimi.Ka film tehti sellest,alles hiljuti oli see film ka telekas!.
yldiselt mõnus meenutada kaugeid aegu....40 aastat tagasi!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 13:03 
Eemal

Kirjutatud on ka seda, et Beringi ilmaprognoosid pole usaldusväärsed ja kiireid muutusi on tihti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 13:09 
Eemal

Ega seal Beringis kogu aeg ka pussnuge ei saja.
Sama nagu Hoorni neemel, kui aega oodata, siis saab peegelsileda veega õigel aastaajal läbitud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Dets 2013 13:39 
Eemal

kysimus on selles,et seal pole kuhugi varjuda,kui torm tuleb....saared kõik kaljused,suur lainetus,hoovused,priliv-otliv juunikuus isegi 11 meetrit! sadamad,päästeteenistus on väga lapsekingades seal,kui hätta jääd on olukord shitt! oleks purjekas,siis veel ju seilad merel,söödad kalu....keta,tshavytsha armastavad väga,kui neid söödad....aga see amfiibauto....tal peavad ju mootorid kogu aeg töötama....sajad...sajad kilomeetrid....ka suure lainetusega,ja minna pole kuhugi!
kordan veel kord....meri on seal karm,mitte selline,nagu balti meri!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 308 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: