Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Murutrimmer tuleb valida ja soetada
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Aug 2011 21:30 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Mul on vaja oma "tulumaksukodu" tarbeks soetada murutrimmer (/võsalõikur). Keskmise suurusega alal vaja aeg-ajalt vööni ulatuvat heina ja naadi moodi muru madalamaks lasta.

Mõningane selgus on olemas - paljalt jõhvipeast ei piisa, mootor peab töötama kütusega, rippuma peab rihma otsas, soovitavalt "jalgratta sarvedega" (nii seda inglise keeles nimetatakse), "poom" peaks transpordi huvides pooleks käima. Üle 250 euri kulutada ei taha - hea asi maksab ka hästi, aga liiga kallis ei tasuks mul ära.

Jagage palun kogemusi ja mittetoimivusi!
Kes ise sellist müüb, siis võib hea pakkumise ka teha :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 15:49 
Eemal

Marki ei oska soovitada, sest minu senised kogemused piirduvad peaasjalikult Stihlidega - äkki on Husqvarnad vms paremad ja ma pole lihtsalt proovinud.
Aga tehniliste omaduste koha pealt on mul kogemused üsna rikkalikud, seega:
kõigepealt uuri, kas vedu käib võlli või trossiga (tross on kõigil kõveravarrelistel) - trossajami otsa pole mõtet metallketast panna (enamasti vist ei lubatagi), tolle inerts on nii suur, et väänab trossi sõlme.
Vööni heina ja naadi jaoks on 0,7 kW absoluutne miinimum, kusjuures trimmipea koormab tegelikult mootorit rohkem (aga niidab jälle ühtlasemalt).
"Jalgratta sarved" on obligatoorsed! Sangaga (rõngaskäepidemega või kuidas keegi ütleb) mudelid kõlbavad ainult peenraservade puhastamiseks.
Samuti on obligatoorsed "traksid" üleõlarihma asemel - isegi lihtsamad ja odavamad traksid hakkavad õlga soonima, rihmaga töötades kukub sul peale teist paagitäit vasak käsi küljest.

Lõpetuseks küsiks, et palju see "keskmise suurusega ala" ka ruutmeetrites teeb? 0,7 kW masinaga niidad päevas inimlike jõupingutustega ca 1000 m2 (jõuab ka 3000, aga pärast oled zombi). Samas on võimsamad masinad juba kordades kallimad kui su hinnapiiriks seatud 250 raha.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 15:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Vaata seda Stihl oma see peaks sulle kõlbama

http://www.mecro.ee/aiatehnika/murutrim ... p:1332900/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Murutrimmer tuleb valida ja soetada
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 17:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipper kirjutas:
Keskmise suurusega alal vaja aeg-ajalt vööni ulatuvat heina ja naadi moodi muru madalamaks lasta.

Kasutan selleks Oleo-Mac 740T trimmerit koos Oregon 55-403 peaga, mis ei raiska nii palju tamiili kui automaat ja lubab madalamalt niita. Niitmist nii hektari jagu hooajal. 40cm3 võib liiga suur tunduda, aga metsiku heinaga võitlemiseks võib isegi suurem ära kuluda. Võibolla on mul konkreetse pilliga vedanud, aga kindluse mõttes ostaksin järgmiseks natuke suurema Stihli või Husqvarna. Isegi, kui peaksin selleks jupp aega raha koguma. 252Rx näiteks. Saaks võsa kallale ka minna. €250 piires ei oskaks omale midagi tarka soovitada.

Kalev

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 17:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui sa tahad, et seda võiks ka võsalõikuriks nimetada, siis pole mõtet alla 1kW asju vaadata. Alla selle ei tasu sinna saeketast otsa panna ja karta on, et 250€ hinnaklassist masin jääb ka vöökõrguses heinas hätta.
Mul on Husqvarna 240R (1,8kW) ja isegi sellega on paksemat heina niites kohati tunne, et võtab hinge kinni. Muru ja naati trimmerdab muidugi ka väiksem asi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 17:27 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Väga hea! Kasulikke soovitusi koguneb.

Hoolimata viimasest võimsuse hoiatusest on üks tähelepanu keskel olevatest selline:

http://products.stiga.com/webapp/wcs/st ... gory=52601

Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 17:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Mosse ja Mylleri ja Rehepapi ja... jutt on absoluutne tõde. 250 tugrikuga saad asja, mis niidab hädapärast puuümbruseid ja kiviaia servi. Ja ka see, et mingil juhul ei tohi olla trossiga - mul oli kiiresti vaja ja raha sel hetkel ei olnud, tegin vea. Mereäärt kõva teraga niites läheb tross ruttu peeti ja raha tahetakse selle eest täitsa arvestatavalt.

Osta pigem 2 korda kallim tehnika koos korralike kaitsevahenditega ja seda riista ning enda tervist jagub kauemaks. Korralikud kõrvaklapid maksavad juba 16-18 eur, mina kasutan üldse raadioga Peltoreid. Siis kaitseprillid aga suvel on endal mugavam võrkmask (prillid lähevad kole uduseks, niitmisliigutus on ju kõige energiakulukam tegevus). Kõva kummik jalga, paksem teksa- või presendilaande püks etc. Aga kuni 50 eur eest saad korraliku turvakomplekti molule, näiteks sellise:
Pilt

Trimmer/võsalõikaja on tegelikult kõige ohtlikum hooldustööriist ja sellega palju tööd tehes peab korraliku varustuse juurde hankima. Sealt ikka lendab kõike ja suurtel kiirustel, k.a. metallikilde. Mootorsaag on päris poisikeste riist selle kõrval. Kui vähegi kannatab, ostaks ma ikkagi robustse tavaniiduki (3,5 jõudu täiesti toimib) ja esimese niite teeks vana hea vikatiga. Tänaseks selliselt siledaks saanud juba ~5500 ruutu, ainult too mereäärne jõhker roog vajab tõsisemat mootorvikatit või purustusniidukit.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 17:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul on kõverik trossiga tamiilimasin millel varrika peal rõngas. Läbi läheb parem käsi. Päevakese vehid sellega, siis õhtuks käsi liigub küll, aga väga suvalistes suundades ja müstiliste trajektooridega. Ja nii iga kord. Õhtusöögilauas tuleb lihtsalt kaitseprille kanda, et praadi hammustades kahvlit omale või siis lauanaabrile silma ei torkaks. Muud häda pole midagi :D

Priidul on miinimumvarustuse nimekirjast üks asi siiski välja jäänud : poolakas, 1tk.

:lol:

PS. Tegelikult tahtsin öelda, et tasub uurida kas tänapäeval on võimalik midagi pikka kasvu niitjale vähe sobilikumat leida kui tavamõõtudes asjad. Muidu hakkab ka selja peale. Sa pole kah just päkapiku kasvu tegelane, seega samad mured mis mulgi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 18:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Priidul on miinimumvarustuse nimekirjast üks asi siiski välja jäänud : poolakas, 1tk. :lol:

Mul ju täitsa "isiklik" 0,5 poolakat olemas aga Tema ei suuda küll trimmeriga miskit peale hakata :D
See, et käed on pärast makaronid, see on jumala tõsi. Mul too seljakotina seljas istuv ja rõngaskäepidemega isend. Peale 1000 ruudu lõikamist (selle sees 500 ruutu 3-meetrist roogu ise säärikuservani vees) ei julgenud sööma hakatagi ;) Tegelikult on sellise pindade esmahoolduseks vähe teised masinad ja püsivaks suurte pindade hoolduseks jälle omad. Kuni 5000 ruutu on veel vastuvõetav pidevalt hooldada 47 cm lükatava masinaga (faking vihmad see aasta, 7 ringi peale teinud juba, a'7 tundi ehk ~15 km käimist, kisub juba orjatööks). Samas ei kujuta ette, et oleks pidanud see aasta 7 korda 1000 ruutu trimmerdama. Siis oled juba täiesti oma kinnisvara ori.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 18:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Mis puudutab hinda, siis eelpool kõnelejatega igati nõus. Kevadel murumasinat hooldusest ära tuues küsisin kohaliku kaupmehe käest samuti trimmerit, millega vahest ka võsa lõigata kannataks. Ise mõtlesin samuti nii paari-kolmesajase hinna peale. Väikese vestluse tulemusena leidsin ikkagi, et vajan umbes 700-800 eurost aparaati. Vajadus on umbes hektar võsa aastas ja pool hektarit haljasmassi 2-3x aasta jooksul maha niita. Vajadus pole veel piisavalt suureks läinud (üks külamees võttis paar aastat tagasi kõige probleemsema võsa maha ja rohtu saab muruniitjale sobimatutest kohtadest vikatiga ka toksida), seega võsalõikaja ostmata.

Kogu juttu kinnitab veel paari aasta tagune kogemus mootorsaega. Minu kümmekond aastat ausalt teeninud Stihl 025 hakkas väsimise märke ilmutama ning diagnoosiks pandi kolvi ja kõige sinna juurde kuuluva vahetus, mille hinnaks pidi tulema 2500 eeku. Vaatasin selle jutu peale uute saagide riiuli suunas, kus rea hinnakiri algas umbes samast suurusjärgust ja küsisin müügimehelt soovitust kauaaegsele kliendile: kas osta selle raha eest uus või teha vana korda, et kumb mind siis pärast paremini teenib? Vastuseks oli, et kui selle või siis isegi selle suurusjärgu raha eest, siis tee vana korda. Täna, peale remonditud sae parajat piinamist, usun, et tal oli õigus.

Pika jutu mõte oli see, et paari- kolmesaja euri eest võid saada midagi ajaviitevahendite paremast otsast, aga isegi mitte harrastaja tööriista selle eest ei saa.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 19:12 
Eemal

Mark kirjutas:
Mul on kõverik trossiga tamiilimasin ...
PS. Tegelikult tahtsin öelda, et tasub uurida kas tänapäeval on võimalik midagi pikka kasvu niitjale vähe sobilikumat leida kui tavamõõtudes asjad. Muidu hakkab ka selja peale.

On küll: sirge võlliga poolprofiriistad. Märksõnaks on riputusaasa asukohaga mängimine. Mina oma 187 cm jaoks sain Stihl FS 250 küll ilusti paika. Hetkel tootmises olev vaste oleks FS 130 4-MIX, aga nagu ma juba mainisin, teisi marke pole lihtsalt proovinud.

Kipperile: et otsustamist lihtsamaks (või veel raskemaks :D ) teha, räägiks veel võimsusest. Minu isiklikud muljed on sellised:
0,7-1 kW kõlbab kuni 1000 m2 jaoks, kui ei ole ohakaid, nõgeseid jm pari.
1-1,5 kW niidab ka ohakaid kuni 3000 m2, kui tahad niita ka nõgeseid, siis
1,5-2 kW niidab igasugust rohtset kraami ja kannatab ka võsa.
2 kW ja rohkem on juba päris võsasaed, nendega sirinal harjavarrejämedusi kaski.
Loomulikult saab ka alla kW masinaga mitutuhat ruutu nõgeseid niita, aga bensiini läheb topelt ja järgmine päev pliiatsit käes ei hoia. Muide täpselt sama heinamaatüki peale läks mul 1,6 kW masinaga ca 20% vähem kütust (ja poole vähem aega) kui vana 0,7 kW pilliga: seal kus väike trimmer punn põhjas ja hing kinni röökis, lasi suurem võsakas poolte pööretega (ehkki need mootorid on reeglina mõeldud ainult on/off reziimis töötama).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 20:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipper kirjutas:
Väga hea! Kasulikke soovitusi koguneb.

Hoolimata viimasest võimsuse hoiatusest on üks tähelepanu keskel olevatest selline:

http://products.stiga.com/webapp/wcs/st ... gory=52601

See jääks vähemalt ettekujutatud eelarvesse ja tal on sirge vars+traksid.

Poolekskäiv vars on ostuargumendina hea, aga ma ei kujuta ette, kuidas see võll sel puhul realiseeritud on, et ta ka tööasendis koos püsib.

Seinaääred ja hõreda heinamaa niidab ära, aga orasheina-nõgese segusse sellisega ei roni. Naadist saaks sellega siis jagu, kui vars pole veel putkeks läinud.

Sellega peab hoolikalt vaatama, mida ja millega niidad. Heinamaale ei maksa siis tamiiliga kallale minna.

Samas: Stihl FS56 http://www.floratech.ee/stihl2011/ on sellest poolteist kilo :shock: kergem, aga läheks ainult õrnalt eelarvest välja. Tulevikus võib see fakt peale igat sessiooni kuhjaga meelde tulla.
Ära siis unusta müügikohast suurt plakatit küsida, nagu reklaam soovitab.

Kalev

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 21:25 
Eemal

Kahjuks küll Helsinkis - aga väga hea asi,olen neid kaks ostnud.Mitu majapidamist,ei viitsi ühte vedada
Kasutusjuhend lubab saeteraga kuni 20 mm oksa lõigata...

http://www.motonet.fi/web/guest/etusivu ... id=38-8472

viimane mille sellel aastal ostsin kannab küll endise nime Hunday asemel
McGardner.Ja selle rakmed ei kõlba küll mitte.
Aga hinna ja kvaliteedi suhe on minuarvates paigas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 21:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Nii nagu rahvapurjeka teemas jõutakse 50 jalasteni välja :D soovitaks omalt poolt http://www.flintkaubandus.ee/?p=21&id=22&item=1043 sellist aparaati. 1ha keerulise konfiguratsiooniga territooriumi alistub ca 40min-ga. Veidi väsib ära ATV-l gaasi hoidev pöial.

Aga trimmeri kohta on eelpool palju head soovitatud. Tasub võtta piisavalt võimas, et kolmeharulise kettaga niita jõuab. Pole midagi frustreerivamat, kui niita kõrget heina vidinaga, mis pöördeid üles võtta ei jaksa.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 22:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul oli äsja tarvis trimmerit just trimmimiseks ehk tavaniidukile kitsaste kohtade ja servade tarvis. Kõik tuttavad soovitasid niita ikka niidukiga ja trimmida trimmeriga. Olin juba ostmas miskit väiksemat Stigat aga siis jäi K-Rautas ette see: http://www.aiamarket.ee/aiatehnika/trim ... 30set.html
Küsiti toopäev vaid 140eur. Ryobil vist miski lettidele sisenemise faas, et lahkemad on. Trimmis too aparaat igati mõistlikult algaja arvates. Sodi, mulda ja rohumahla lendab küll palju rohkem kaadrisse kui mootorsaega töötades saepuru. Priidu soovitatud klappidega kiiver on muide suvel kole palav, proovitud. Elektristart sellel trimmeril on muidugi mõttetuvõitu tilulelu aga prouale äkki meeldib, kui proovib.

Kas kellelgi on kogemust kandilise ristlõikega jõhvi omaduste osas võrreldes ümara ristlõikega jõhviga?

Viimati muutis Davy Jones, Teisipäev, 09 Aug 2011 22:55, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid