Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 22:46 
Eemal

no mulle kuluks ka ära üks 300-eurone trimmer 140ga :-) oskab ehk keegi viidata mõnda aktuaalset pakkumist?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 23:03 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Davy Jones kirjutas:
Mul oli tarvis trimmerit just trimmimiseks ehk tavaniidukile kitsaste kohtade ja servade tarvis. Kõik tuttavad soovitasid niita ikka niidukiga ja trimmida trimmeriga. Olin juba ostmas miskit väiksemat Stigat aga siis jäi K-Rautas ette see: http://www.aiamarket.ee/aiatehnika/trim ... 30set.html

Täpselt sellest mudelist otsingud algasidki - käisin ühes teises poes käega katsumas. Asja uurides ja varasemat kogemust meelde tuletades ei istunud see aga enam mitte - vale rihm, vale "handle bar", järelduseks ka väga vale hind (võrreldes näiteks Stigaga). Tore vaid pooleks käimine ja elektristart. Ja võttes arvesse ka soovitusi, siis vale võimsus nagunii.

Mul on seda aparaati vaja aastas ca 3 korda. Kalli aparaadi peale raha lihtsalt seisma panna on kahju, madala hinnaga samas korralikku tööriista ei saa. Nii on see peaaegu iga valdkonnaga. Oeh :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2011 23:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipper kirjutas:
aparaati vaja aastas ca 3 korda.

Ma käin aastas korra-kaks hambaarsti juures, ilmselt kuni surmani. Isikliku puuri peale pole veel mõtlema hakanud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 00:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Just - sellise tiheduse puhul on tööriistalaenutus Su parim sõber! Pealegi saad proovida erinevaid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 08:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Davy Jones kirjutas:
Kas kellelgi on kogemust kandilise ristlõikega jõhvi omaduste osas võrreldes ümara ristlõikega jõhviga?

On kogemus viisnurksega (täht). Väga hea. Kui praegune ümmarguse rull otsa saab, siis järgmise võtan jälle selle.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 08:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Marlene kirjutas:
Kipper kirjutas:
aparaati vaja aastas ca 3 korda.

Ma käin aastas korra-kaks hambaarsti juures, ilmselt kuni surmani. Isikliku puuri peale pole veel mõtlema hakanud.
Võrdluse sobivuse kohta kommenteerin omalt poolt seda, et mõnd aega tagasi käisin 2. aasta jooksul iga kuu hambaarsti juures. Ikka ei soetanud omale puuri. Ka siis ei soetaks, kui surmani peaks korra kuus hambaarstil käima. Samuti ei kavatse ma endale bensiinijaama osta, kuigi käin seal keskmiselt korra-kaks nädalas. Ometi on mul kodus tööriistu, mida kasutan ehk paar korda aastas. Ei rendi sellepärast, et nii on mugavam. Ja reeglina on rendipunkt just minule vajalikul hetkel kinni, vajalik tööriist on välja renditud või on see lihtsalt eelmise kasutaja poolt ära lõhutud. Lisaks tähendab rendipunktis käik mulle 45 km pikkust sõitu.

Rentimisel on mõte, kui on vaja kallist asja äärmiselt ebaregulaarselt ja harva. Või kui tahadki just erinevaid mudeleid proovida. Muidugi, kui on neid rentida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 10:18 
Eemal

Nii, trimmerit on vaja 3 korda aastas, aga kas üks kasutuskord tähendab ühte tööpäeva? Nagu ma aru sain, siis naat on kõige koledam asi, mis sul platsi peal kasvab - ohakaid, nõgeseid jm jubedust ei ole? Sel juhul on ilmselt mõistlik võtta ikkagi kõige lahjem masin, mis veel hädapärast asja ära ajab. Laupäeval niidad, pühapäeval taastud ja esmaspäeval püsib pliiats jälle peos.

P.S. Kandilise ristlõikega jõhve pole proovinud, küll aga traatsüdamikuga. See oli küll vinge: võttis pliiatsijämedust võsa nagu kettaga, kusjuures jõhvikulu oli sihuke, nagu ülekasvanud muru niidaks. Puuduseks on see, et traatsüdamikuga jõhv on kole jäme - kehva teist enamikku trimmipeadesse sisse panna ja alla 1,8 kW masinad ei jaksa potentsiaali ära kasutada (pööre vajub alla ja jõhv ei lõika enam).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 11:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Tegelikult on trimmerit vaja kõigest esimene niitmiskord, kui rohi ja võsa pikaks veninud ja pole näha, mis kivid-kaikad-traadid võivad ees olla.
Kui esimene kord ala trimmeriga ära niita ning siis sodist ära puhastada, saab järgmine kord juba tavalise muruniidukiga hakkama.
Kui muidugi tankodroomi või kuumaastikuga ei pea rinda pistma. Aga siis tuleks kõigepealt buldooser kutsuda.
Muruniidukiga niites jääb pind ka ilusam.
Jõudu!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 11:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Veemees kirjutas:
Tegelikult on trimmerit vaja kõigest esimene niitmiskord, kui rohi ja võsa pikaks veninud ja pole näha, mis kivid-kaikad-traadid võivad ees olla.
Kui esimene kord ala trimmeriga ära niita ning siis sodist ära puhastada, saab järgmine kord juba tavalise muruniidukiga hakkama.

Sedant minagi räägin, sest on täpselt sellise tegevusega väga pikad kogemused. Aga siis tuleb kohe järgmine riistapuu - muruniiduk. Ja täna enam ei müüda normaalsete keredega masinaid, kõik vähegi inimese hinnaklassis asjad tuleb kohe eos ümber ehitada-lõigata. Sestap on mul 17 aastat vana kere peal juba kolmas mootor, õigemini kohe läheb sinna. Mina ei ole suutnud täna leida täismetallist kerega ainult külgväljaviskega masinat ehk sellist, kus väljavise on stantsituna kere osa, mis annabki kerele jäikuse. 1994 oli P351Side selline + pikal võllil tugevad rattad, 3-astmeline kõrgus (milleks 5-6 kõrgust????), jäik kõrge sang ja see kestab.

Tänased masinad näevad alt välja sellised:
Pilt
See kõlbab tõesti koduhoovi, kus niidadki kohe, kui juurdekasv on 2-3 cm ja muru täiskuiv. Suvekodudesse suuri maalappe ja heinamaid niitma see aga ei kõlba. Esimene töö kohe on väljaviskeaugu aluse idiootpleki eemaldamine rellaka või plekikääridega. See teeb kahjuks aga kere tainamaks, mis jälle lainelisel-künklikul maastikul on hea - jälgib veel rohkem pinda. Kuid nüüd ei ummista masin ennast ära vaid viskab pika kõrresodi ilusti vaalu. Ja seda ka niiske muru korral. Juuli lõpp-august on kõrgem muru juba pealelõunani alt niiske, öine kaste on nii tugev ja Päike ei suuda hetkega ära kuivatada. Kuid muidu tundub see masin olevat super hinna/kvaliteedi suhtega ja pigem räsid masina 5 aastaga lõpuni ära ning ostad uue, kui ostad ebavajalike tiluliludega poole kallima ... ja viskad selle 5 aasta pärast ikkagi ära. 4,5 jõudu jaksab ka noort võsa lõigata, kui all just kände pole.

Kered/rattakinnitused surevad uutel masinatel ära, nii ma olengi saanud sõpradelt juba kaks laipa, kus süda on kõva. Vanakooli kere + rattalahendus on aga nii tugev, et hetkel kasutan seda 90-liitrise ümmarguse segukasti käruna ja sõidutan puhast vett üle õue kaevust sauna. Ehk kanantab vabalt ~90-kilose raskusega kulgeda. Moodne kere vajuks selle peale laiali, nagu rullnokkbemmi tagasild.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 12:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Jumalikule tõele ei pretendeeri, aga mõningased kogemused on. Ostsin niiduki 1997, kui neid alles väga vähestel oli. Ja see mootor käib mul siiani!
Kere vahetasin ülemöödunud aastal ära, rattad olid kehvad ja tõstelingid murdusid. Uue kerega paneb vuhinal tööd edasi ja pole häda. Igal suvel olen õli vahetanud ja paaril korral lasknud karpat puhastada.

Kui ma seda siis ühele niidukimüüjale rääkisin, ütles ta: häh, tollal tehti metall-laagritega, need peavad hirmkaua. Praegu pannakse laagriks mingit plasti, see nii kaua ei kesta. Ent peamine: selle muruniitja tera on tavalisest lühem (kere ka muidugi vähe kitsam). Tavaline mõõt on mingid 50-52 cm, aga see on 46. Ja see olevat mootori kestvusele väga oluline, kuna lühema teraga ei teki mootorile nii suurt väändemomenti, saab ka kõrgemat ja märjemat rohtu niita.

Olen tõesti niitnud igal pool, ka rinnakõrgust heina ja hiirehernest Saaremaal. Kõik on massin lõpuks peeneks jahvatanud, kõrge heina puhul olen niidukõrguse muidugi võimalikult kõrgele sättinud, pärast siis vajadusel teise niitmise madalamalt teinud.

Kui on kirves, labidas ja korralik muruniiduk, siis saab taluümbruse niisamagi puhtaks, pole tingimata trimmerit vajagi :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 12:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Veemees kirjutas:
Jumalikule tõele ei pretendeeri, aga mõningased kogemused on. Ostsin niiduki 1997, kui neid alles väga vähestel oli. Ja see mootor käib mul siiani!

Mina ostsin kevad 1994, kui Partnereid oli veel kordi vähematel inimestel (Autra oli alles loodud ja asus Heina uulitsal) ja ära väsis esimene katel 3 suve tagasi - kulus lihtsalt nii hõredaks, et enam ei olnud jõudu! Järgmine B&S, mis oli kasutatud, jooksis lõpuks kokku aga seegi oli 10+ aastat samasugust uudismaad kündnud.
Mõtlesin-arvutasin ja leidsin, et selle ajaga olen muruniidukit lükates jalutanud läbi umbes 1000 km ja ära niitnud umbes 333 333 ruutmeetrit ehk 33,33 ha, sest kogemus näitab: 3 meetrit kõndimist 1 m2 niitmiseks (just see, et paned pisut kitsama tera, mis ei koorma ega otstes ei ummista) koos edasi-tagasi astumistega. Niidetava ala suurenemisega (loe: ahnus ilu järele) suureneb muudkui ka kilometraaž :D aga kuna suureneb ka elatud aastate arv, siis pigem lükkan suvel niidukit ja talvel uhmerdan lumelabidaga, kui hakkan kepikõndi tegema. Keppimine ja kõndimine tuleb lahus hoida aga need ei välista samal päeval mõlemaga tegelemast ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 13:59 
Eemal
Kasutaja avatar

See niidukilükkamine hakkab tõesti juba eraldi spordiala mõõtu minema, kuna nooremad sellid on harjunud ainult murutraktori seljas aelema. Kui niidukit näevad, kratsivad kukalt: kurat, kuhu ma istun :lol:

Suuremate väljade jaoks on traktor muidugi hea, ent koduaias on niidukiga ikka palju täpsem ja säästlikum tegutseda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 14:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Ah jaa, minu esimene oli kohe Briggs-Stratton. Arvestades neid metsikuid tingimusi, milles teda kasutatud, siis mootoritegijate ees müts maha. Väga töökindel ja pikaealine mootor.
Aga juba tookord mõtlesin, et miks pagana pärast me ei saa Eestis sihukesi väikseid majapidamismootoreid toodetud. Ehh, mõtlen siiamaani :twisted:
Kunagi tehti meil ekskavaatoreidki, nüüd ei saada muruniidukile terigi tehtud...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 16:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Jaaa.

Ja siis veel see mees kes 86-ndal kinganinaga družba-muruniitja väljutusorganist rohututti asus eemaldama ja nüüd käib ringi 9 varbaga.

Olid ajad...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 16:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Marlene kirjutas:
Jaaa.

Ja siis veel see mees kes 86-ndal kinganinaga družba-muruniitja väljutusorganist rohututti asus eemaldama ja nüüd käib ringi 9 varbaga.

Olid ajad...

Endast räägid? :D

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: