Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Nov 2012 14:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Peebuste, su kuliibinlus on veits vales suunas! Priit vähemalt tahab soojatootmisele pookida kaasaegsete sisepõlemismootorite automaatikat, aga sinu variant on vale suunaga selle pärast, et sihid sajanditaguse tehnika poole :D
Veidi kaasaegsem kombijaama mudel oleks pigem selline, et majja kuivkäimlad, metaani pealt käitaks sisepõlemismootoriga genekat ja mootori jahutussärgi ühendaks hoone sooja tarbevee- või küttesüsteemiga kusjuures väljalasketorustikule paigaldaks suitsutorukatla. Õnnetuseks jääb ühepereelamul seda va fekaalivärki liiga väheseks, et saaks s*tast piisaval hulgal saia teha :P Nii et külm ja pime on see eluke :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Nov 2012 14:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Ai pagan, ja mina ostsin 18 aastat tagasi lihtsalt Högforsi 25kW automaatkatla kus see kõik juba olemas oli. Ei tulnud selle pealegi, et ise teha :lol:

Mis asi Sul on? "Ebaefektiivne" malmkärakas! Üldiselt on mul ka auto jahutusradiaatoriks sendise seinaga kuus malmtoru... nafik mul kapillaarset radiaatorit vaja, raisk ei kannata isegi õrnalt puid rammida, kohe on katki.
Hetkel ei ole sellist materjali, millest saaks mõistliku hinnaga valmistada 1350-1500 celsiust kraadi kannatavat "kärge". Kindlatsi mingi metall/sulam oleks aga selle hind oleks ulmeline.
Muidugi oleks sellise ülikiire "Kärjega" kohe ka järgmise dprobleemid alates keemisest tekkivatest õhumullidest etc aga see lahenduks tsirkulatsioonipumbaga. Efektiivsuseks tuleb ära kasutada kuumim osa, mitte mõiste "kolde temperatuur", mida mõõdetakse koldelae all. Kasutad siis lisaks ära ka kõik muu soojuse, saab tekkida võimalus, kus tõesti kossupalli suuruse katla ja ÜHE veel pihku mahtuva kivisöetükikese põletamisega kütad ära väga suure maja. Sest seesinane "kärg" suudab väga suurele vedelale energiakandjale lühikeses ajaühikus üle anda väga suure soojushulga. Aga vedelat saab akumuleerida ja lisaks tänastele jahutusvedelikele veel kõrgema keemistemperatuuriga vedelikke leiutada, mille erikaal võib ka olla veest oluliselt suurem. Seega veel rohkem "mahub" ühte mahuühikusse energiat.

Veel edasi mõeldes: atsetüleeni/hapniku keevituspitsiga, kus leegi temp on ~3000 kraadi celsiust/3371K, lased "kergelt" sellise kärje üle ja ongi maja soe. Ainus häda praegu: kõik kättesaadavad materjalid sulavad ära... üldse on KOLM keemilist elementi, mille sulamistemperatuur on kõrgem kui 3371K: need on süsinik ise, volfram ja reenium.
Mis maksaks volfram-kärg??? Kindlasti on seda kuhugi kas kosmosesse või tuumaallveelaeva tehtud ka.

PS: on veel kolm metalli, millest saaks väga teoorias näiteks tavalisele puukütte ahjule sellise kärje teha: kroom/vanaadium, titaan ja "kõige odavam" oleks see teha plaattinast ;) Puhta raua 1808K on liiga vähe, küll ei sula aga on ülipehme ja kõlbmatu õhukeseseinalise toru tegemiseks. Süsinik ei kõlba- see ei juhi sooja.
Edit: rauast ja kolletest päris asine arutelu ehitusfoorumis ;)

Viimati muutis PriitV, Teisipäev, 20 Nov 2012 15:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Nov 2012 14:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Äi kena mees! Põrmustasid vasaku käe väikse sõrmega järjekordselt ülikoolide hordid ja inseneride ning energeetikute karjad kes kõik kaasaegsed küttelahendused on palehigis ja teaduspreemiaid teenides välja töödanud? :lol:

Igal värgil on vaja ikkagi vaadelda kõiki tahkusid. Võtmesõna on optimaalne. See sisaldab nii tootmist, soetamist kui ka ülalpidamist. Kõige efektiivsem oleks ju kõik põletid ja katlad üleüldse ahelast välja jätta ja energia muundada otse soojuseks. Näiteks vihma ajal langeva vee energia :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Nov 2012 15:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Igal värgil on vaja ikkagi vaadelda kõiki tahkusid. Võtmesõna on optimaalne.

No kurask, millest mina peaaegu et alati räägin??? Optimaalne või mõistlik, sama asi. Seda mitte küttekollete või maja ehituse, pigem kipperi kontekstis kogu aeg PURJETAMISE mõistes ja siis jõllitavad kaiaksõitjad otsa - mis kuradi optimaalne, 65K tuleb "optimaalselt" juurde panna! Nüüd läksin teadlikult mitte küll ulmevalda aga mõistlikkusest väga kaugele!

Absoluutselt kõigel siin elus on mõistlikuse piir, seda nii kodu kütmisel, paadi motoriseerimisel kui tuule jõul liikumisel. Piir nihkub rahaliste vahendite hulgast sõltuvalt, nõus. Põhimõtteliselt võiks ju sellesinase volfram-kärje ka keegi suuta-lasta valmis teha. Ja täiesti lõdvalt on juba paregu ja Eestis võimalik ehitada kodu, mis on absoluutselt 24/7/365 kõiges ja (peaaegu) piiramatult autonoomne, mitte ühte juhet ja toru kuhugi ei läheks. Aga ka selleks pole mitte vaid raha eeltingimus, eelkõige looduslikud olud ehk nagu kinnisvaras ikka: asukoht, asukoht ja asukoht on kolm olulist asja ;) Kõik muu saab raha eest osta, ka õiguse maa sisse ronida või mõni voolav veekogu torusse ajada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Nov 2012 15:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Ähh, 30% uue paadi hinnast kulutada vanakese upgrade peale ei ole mingi müstika. Arusaamised optimaalsest on erinevad. Mina näiteks autodele pruugitud varuosi ei osta. Never-ever. Oleks mul paat, siis suure tõenäosusega ma kas ei kulutaks sinna raha või kui kulutaks siis kindlasti mitte poolpiduselt, et veits aja pärast jälle samasse kohta raha matta ja siis jälle ja siis jälle ja siis jälle......
Inimesed ongi erinevad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Nov 2012 16:15 
Eemal

Mark kirjutas:
Oleks mul paat

Tahad, soovitan ühte kohta kust saab hea paadi tellida.... Saaremaal :lol:
A kipriherra võiks teema ju pooleks teha, algsest ideest asi kaunis kaugele kasvanud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Nov 2012 16:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Näiteks vihma ajal langeva vee energia :)

On juba olemas idee teha lainetuse pealt energiat koguv aparaat.
Kui aga miljard kajaloodi taeva poole vaatama panna ja langeva vee poolt tekitatud löök-energia kokku koguda, siis saaks idee poolest sinist energiat kasutada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Nov 2012 16:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
Mark kirjutas:
Oleks mul paat

Tahad, soovitan ühte kohta kust saab hea paadi tellida.... Saaremaal :lol:

Eks ma neid siin aegajalt vesise suuga vaatan jah :) Iga kokk oma keedetud suppi süüa ei jaksa :P Aga vähemalt maitsta saan!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Nov 2012 16:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Muu jutt õiges kohas.

Viimati muutis PriitV, Kolmapäev, 21 Nov 2012 13:16, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Nov 2012 17:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Mulle tundub see 39K paat palju odavam kui see 10K paat.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Nov 2012 13:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Mulle tundub see 39K paat palju odavam kui see 10K paat.

Et 453 751 eek ja 40 senti on nagu tähtsusetu number?

See selleks. Kui maailmaparandus ja kunagine teema algus Peebustel "teeks koju elektrit" aga ka minu väide, et "raha eest saab Eestis kõike, kui kilekoti õige ämma kappi jätad", siis oleks põnev teada, kui suur on Tallinnas torusse surutud Härjapea jõe veevoolu aasta keskmine ning kiirus ja kas või miks pole keegi sinna veel turbiine vahele pistnud? Kui kinnisvara ja asukohtX3 on peamine, siis päris mitmed krundid asuvad otse "lõpmatu energiallika" peal - ole vaid mees, kaeva vundamendi auk väheke sügavamaks, tee torule lõige sisse, lase sinna turbiin või lihtsalt üilihtne vesiratas ja ongi isiklik roheline elektrijaam olemas.

Paljudel on isiklikel maadel olemas lahtised jõed/kraavid aga seal on jää probleem lihtsa vesiratta tegemisel. Samas on just praegune aastaaeg kuni veebruarini see kõige valusam, kui täitsa autonoomselt ja mõnusalt tahta elada. Enamjaolt kõige vaiksem, kõige vähem valgust ja päikest. Huvitav, palju on Eestis iseendale mingigi vesirattaga voolu tootmine ehitatud?

Eraldi teema: kõikmõeldavad hobusekasvatajad. Kui dokumentaal- ja mängufilme vaadata (ise pole ihusilmaga neid töös näinud), siis ajab pisike eeslikegi märgatava hulga vett maa-alt üles ümber ühe koha tiirutades. Jõudu on loomal ju "looma moodi". Ehitad samasuguse jalutus ... voki? .., paned sinna külge korraliku geneka ja ainus saaste on metaan :D Akupakid laetud - loomad liikunud - kõik rahul. On ikka väga pikk jõuõlg, võid teha julma ülekande ja taha rakendada midagi tunduvalt tõsisemat, kui auto geneka. Jalutad hobust tund aega ja elektrit jagub naabrilegi...
Edit: näe, väidetavalt ainus selline livestock-powered generator maailmas. Täitsa ideena olemas.

Viimati muutis PriitV, Kolmapäev, 21 Nov 2012 14:27, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Nov 2012 14:23 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Mark kirjutas:
Ai pagan, ja mina ostsin 18 aastat tagasi lihtsalt Högforsi 25kW automaatkatla kus see kõik juba olemas oli. Ei tulnud selle pealegi, et ise teha :lol:

Mis asi Sul on? "Ebaefektiivne" malmkärakas! Üldiselt on mul ka auto jahutusradiaatoriks sendise seinaga kuus malmtoru... nafik mul kapillaarset radiaatorit vaja, raisk ei kannata isegi õrnalt puid rammida, kohe on katki.

:shock: paluks pilti...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis