Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Märjamaal on saar ja sinna saab paadiga!
PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mär 2013 12:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Uudise pealkiri kõlas nii napakalt, et mõtlesin kas paigutada märja huumori alla- märjamaa sinna ju sobiks :)

http://eestielu.delfi.ee/eesti/raplamaa ... d=65779458

http://marjamaa.kovtp.ee/et/uldinfo

võibolla on see kõik normaalne ja mina olen imelik aga ma lugesin ja imestasin, et kuidas selline asi võimalik on.

Igatahes, kes veel ei teadnud (nagu mina) siis meie e-riigis kribad ennast vahepeal Märjamaale sisse ja sealne võim võimaldab sul puhata Hobulaiul! Või on see sakstele endale priviligeeritud, sest avaliku info kandjalt kohaliku KOV kodulehel sellest võimalusest ei räägita!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mär 2013 15:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Tauri, see polegi nii naljakas, kui tundub. Jah, ma võin olla pisut "erapooletu" ja olen ka aga seda kogemustele tuginedes.
OK, 50K eur ja täitsa OMA kaater on muidugi suhteliselt küsitav (häda)vajadus aga kuna Märjamaa vallal ON Hobulaiul koht olemas, siis seda tuleks ka kasutada. See on esimene fakt.
Teine fakt: Eero Plamus ON üks Eesti pikemaaegseid vallavanemaid, äkki vahemikus 2-4 ja antud KOV on Eesti mõistes väga tugev ja väga suur vald. See vald on pindalalt peaaegu samasuur, kui kogu Hiiumaa kokku! (ja Hiiumaal ei tekiks nagu küsimust, kui üks NELJAST vallast vajaks paati?)
Kolmas fakt: üldjoontes on antud vallas kõik asjad kõige paremas korras k.a. teed, märgistused jne. On töökohad, on aktiivsed kaugeltnurga külad, on tõsine (kohalik) ettevõtlus jne.
Neljas fakt kolmest eelnenust kokku: Märjamaa Vald ON juba täna täpselt selline KOV, milline ta olema peab. Ning lugedes äsjase haldusreformi ideed ja sealseid kommentaare kohalikelt, siis õhatakse nabervaldades Nissi, Loodna, Vigala ja Raikküla (neli mõttetut valda koos veel mitmesaja samasugusega) Märjamaa edukuse ja juhtimise järele. Kui Nissil on veel mingisugune koht Riispere näol olemas, siis andke andeks Loodna ja Vigala...
Need neli fakti omavahel kokku panna, siis on antud KOV'il täiesti õigustatud ootus oma inimeste ja laste elu VEEL paremaks muuta. "Nemad" ehk valla aktiiv, kes on kogu seda KOVi aastaid(kümneid) vedanud, lihtsalt võivad seda täiesti eetilistel kaalutlustel ja teiste (valdade) kadedaks tegemiseks omale lubada. Täpselt samamoodi, kui teise sarnase igipõlise ja kohalike poolt armastatud vallavanem, Albu Kertsmik, võis vallale "lubada" Valgehobusemäge.

Mis siis erapooletust puudutab: jah, me sõitsime Eeroga koos Malagast Talinnasse; jah, 11.Talverallli 2012 toimus suures mahus Märjamaa valla teedel, 2 lisakatset Märjamaal, nendest üks koos avalike teede sulgemisega (ja see vajas paberimajandust KOViga suhtlemisel); jah, piisas vaid palvest veel üks jupike valla teed lahti lükata (mida vist muidu väga aktiivselt ei kasutata) ja see tehti ära jne, jne. See vald ehk KOV TOIMIB ning suhtub ka võõrastesse nii, nagu üks õige KOV toimima peab! Ja kui nad leiavad mistahes eelarvest 50K Aramise ostuks või suudab Mark neile pädeva paadi valmistada nii, et muud KOV kohustused selle all ei kannata, siis oleks minul küll rõõm JÄLLE lapsi Hobulaiul näha! Ma tean, et nii mõnigi kipperlanegi on seal "õndsal nõukaajal" laagris olnud...Ning mina ei näe kohta, et Märjamaa vald koos vallavanemaga tahaks ja käituks ebaeetiliselt ning kellegi/millegi arvelt omale mingeid luksusi lubades. Plamus lihtsalt ei ole Tsäkko!!!

PS: on veel üks lastelaager, mis suudeti lasteaia poolt säilitada ja on meeletule kinnisvaramölakate survele vastu seistes praeguseks aastakümneid ehk suvest 1965!!! väga paljudele laste vanematele rõõmu=paarinädalat "puhkust kohustustest" olematu raha eest pakkuda: see on endine Tereškova nim., praegune Männiku Lasteaed ja nende Laulasmaa laager.

Edit: mulle meeldib statistika ja kuna on aastaid räägitud KOV hädavajalikust reformist, siis tegin omavalitsuste portaali andmete pealt ülevaatliku tabeli. Tegelikult paneb see ahastama... Ja see on nüüd täiesti erapooletu kuiv statistika.
Kõnealune KOV ehk Märjamaa vald on:
1. Eesti pindalalt kõige suurem KOV,
2. elanike arvult koos kõigi linnadega 25.kohal ja,
3. kõige suurema elanike arvuga KOV, mille piiresse ei jää mitte ühte ainsamat linna (ehk tõmbekeskust).
Kogu valla peale on ÜKS alev Märjamaa ja see on ka kogu selle meeletu maa-ala tõmbekeskus. See vald isegi ei piirne mitte ühegi tõsisemat tõmbekeskust omava KOViga, need asuvad keskusest ~60 km eemal. Kuigi üldjoontes on Märjamaa ja Kuusalu vald väga võrreldavad, on Kuusalul tohutu eelis Tallinna lähedus + meeletu mere rannajoon. Kolmas sama rahvaarvuga Kohila vald elab õnnelikult Tallinna lähedusele (+Rapla ja Saku lisatööandjatena) ja nõukaaegsele suurtööstusele. Aga muidugi peab ka neid juhtida mõistma, et seal ikka elada tahetakse.
Kui lüüa kokku geografilised, demograafilised ja ka muud objektiivsed/subjektiivsed pooled, siis Märjamaa vald on Eesti kõige paremini "õnnestunud" erilise tõmbekeskusevaba vald. Kui suur osa on selles edus valla juhtkonnal koos valla inimestega ja KAS selline KOV võib omada suvekodu Eesti ühes kallimas suvituspaigas ning selle teenindamiseks osta mootorpaadi, jäägu igaühe enda otsustada.

Manused:
Faili kommentaar: KOV tabel rahvaarvult ja pindalalt
2013-01-04_rahvastik KOV.pdf [58.86 KB]
Alla laetud 58 korda

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis