Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 103 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Navionics kolib oma kaartide arenduse üle Eestisse
PostitusPostitatud: Reede, 20 Mär 2015 00:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Sama konto puhul peaks ikkagi saama juba ostetud kaarti kasutada ka uues seadmes.
Kogu ostetud piirkonda ei laeta kunagi automaatselt alla, vaid seda tehakse ainult sissezoomitud alale ja käsitsi saab max ca 500km2 ala määrata, mis võiks olla rohkem kui küll korraga laadimiseks.

Kipper kirjutas:
Tulen messil Navionicsi juurde nende küsimustega:
1. Kas ja kuidas meil SonarCharts koostamine ja kasutamine käib? Milline kaart ja tehnika vajalik.
2. Kuidas Community Layer'it kasutada?
3. Kuidas uuendada navigatsioonikaarti, mis on CF mälukaardil (SD-ga küsimust ei ole)?
4. Kas oleks võimalik osaleda kaardiandmete uuendamisel? Näiteks leides kaardilt vana või lausa nö vene-aegse nimetuse, siis kas saan sellest teavitada?

Mitte, et messil ei võiks küsida nüüd enam, aga ehk kedagi, kes ei tule, huvitab ka :D :

1. Sel teemal plaanis lähiajal eraldi postitus teha, sest üks asi on sonari ja äppi käima tõmbamine, aga mitte iga suvaline triip ei jõua pärast ka kaardiuuendustesse.
Messil on SonarCharts muidugi üks Navionicsi peamine märksõna ja selles osas julgustaks kõiki huvilisi tulema asja uurima ja katsuma!

2. Community Layeri põhimõte ja ka kasutamine üldiselt on lihtne, aga ka sel teemal tundub, et võiks siin eraldi juttu teha.

3. Teoorias jah peaks sarnaselt SD kaardiga käima, aga kui on mingeid probleeme, siis peaks konkreetset olukorda uurima (tõenäoliselt saame messil välja selgitada).

4. Jah, vigade raporteerimiseks on kaks vormi olenevalt kasutatavast seadmest: mobiilne seade või plotter
Kui tegu ei ole just keerulisema olukorraga, siis peaks mõne nädala jooksul teadanne saama ka töödeldud ning kaardiuuendustesse jõudma.
Aga igaks juhuks tuletan meelde, et Eesti kohta pole erilist mõtet hetkel midagi raporteerida, sest uued kaardid on kohe tulemas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mär 2015 12:19 
Eemal

Uus kaardiinfo on tulemas, millega peaks paranema sõnad nagu näiteks "Ostrov" ja "Northern Prohod". Samuti paraneb asukohatäpsus.

Uuendustega seoses võib tekkida ka asjaolu, mida Rehepapp mulle messil mainis, et vanade veneaegsete kaartide kasutuselt äravõtmisega võivad mõned rannikulähedased alad muutuda ka kontuuridelt vähemsisukaks. Siinkohal tuletan meelde, et rannikulähedasi alasid pole nii-ehk-naa mõtet väga palju usaldada kuna VA HIS (http://195.80.112.238:8080/HIS/Avalik?REQUEST=Main) andmetel pärineb paljude rannalähedaste alade informatsioon ka täna veel rohkem kui 40 aasta tagustest mõõtmistest. Ehk mõni minust vanem meremees võib selgitada kuidas siis mõõdistamine välja nägi (käsiloe ja sekstandiga?).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mär 2015 12:41 
Eemal

breakdaice kirjutas:
kussu kirjutas:
Vaatan, et Võrtsjärve alumine ots juba ilusti kaardil, kas ülemine pool ka tulemas?
http://webapp.navionics.com/#@58.227996,26.066726,9z

Kui nüüd kuidagi saaks selle Võrtsu ka tasulistele kaartidele... Praegu näiteks Microsofti platvormil olev kaart on üldse "piirkonnast" väljas. Ei lase seda mitte teps uuendada/alla laadida...

Manus:
v6rtsjärv_navionics_ms_mobile.GIF

Väga hea tähelepanek. Aitäh, et sellele tähelepanu juhtisid. Nähtavasti on mingi anomaalia sellega. Teistel platvormidel on Lõuna Võrtsjärv kenasti turul ja saadaval. Ma mainin seda oma kolleegidele ning loodetavasti paraneb viga kiiresti. Annan siin foorumis teada.

Ja ka Põhja Võrtsjärve kohta sain Meremessil VA box'ist selgust: Põhja Võrtsjärv tuleb kaardile mitte ennem kui 2016. Seni peab hakkama saama kasutades vanasid tõdesid ja külamehetarkust: mulle on soovitatud Tartupoolset külge.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mär 2015 13:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Mihkello

Räägi palun, kuidas on teil ametlik poliitika ostetud kaartide ja mobiilsete seadmete erinevate platvormidega?

Näiteks: ostetud on Baltic Sea kaart koos uuendustega läbi Windows Store'i W8 tahvlile. Kui nüüd tahaks sama ostetud kaarti kasutada ka oma Android tahvlis, siis kas see on üldse võimalik (et ei peaks kaarti uuesti ostma) või on müüdud kaart ikkagi platvormispetsiifiliselt piiratud?

Tänud!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mär 2015 13:36 
Eemal

breakdaice kirjutas:
Mihkello

Räägi palun, kuidas on teil ametlik poliitika ostetud kaartide ja mobiilsete seadmete erinevate platvormidega?

Näiteks: ostetud on Baltic Sea kaart koos uuendustega läbi Windows Store'i W8 tahvlile. Kui nüüd tahaks sama ostetud kaarti kasutada ka oma Android tahvlis, siis kas see on üldse võimalik (et ei peaks kaarti uuesti ostma) või on müüdud kaart ikkagi platvormispetsiifiliselt piiratud?

Tänud!

Jaa. Ka sellele küsimusele tahtsin vastata.
Sellega on põhimõtteliselt analoogne selgitus, et Selverisse tagastatud taara tšekiga ei saa maksta Prismas.
Sisuliselt on Windowsi store, Play store ja Appstore erinevatele konsernidele kuuluvad poed, kes omavahel infot ja rahasid ei jaga ja sinna ei saa Navionics midagi parata. Niiet paraku erinevate platvormide vahel pole võimalik kaarte jagada.

Samadel platvormidel toimetades on võimalik jagada ostetud kaarte siis, kui soovitud tahvelarvutid ja nutitelefonid omavad Store's samanimelist kontot. EHK, et kui Siim.Siimupoeg@gmail.com on ostnud tabletile Europe HD kaardi, siis ka nutitelefonil saab ta kasutada sama konto alusel Europe HD kaarti. Siinkohal on oluline panna tähele, et kummaski seadmes oleks kasutusel AINULT kas HD või tavaversioon. Need suhtuvad omavahel nagu erinevad poe artiklid ja Store neid aplikatsioone ise ei samasta.

Kuna tahvli peal on Boatingu tavaversioon vähe robustsem ning palju parem näeb välja HD versioon, siis minu soovitus oleks, et parima tulemuse saamiseks tahvlil tasub osta kohe HD versioon. Telefoni ekraanil väljendub HD versioon sõltuvalt telefoni ekraani suurusest ja resolutsioonist. Kui resolutsioon on madalam, kuvandub HD versioon nutitelefonil kui tavaversioon.

Loodan, et vastasin muuhulgas ka küsimusele :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mär 2015 13:53 
Eemal

Mul iPad ja iPhone samas poes arvel, aga tel. ei kandnud ikka kaarti üle, pidin uue ostma. iSailor samas kandis üle.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mär 2015 14:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Mihkello kirjutas:
Sellega on põhimõtteliselt analoogne selgitus, et Selverisse tagastatud taara tšekiga ei saa maksta Prismas.
Sisuliselt on Windowsi store, Play store ja Appstore erinevatele konsernidele kuuluvad poed, kes omavahel infot ja rahasid ei jaga ja sinna ei saa Navionics midagi parata. Niiet paraku erinevate platvormide vahel pole võimalik kaarte jagada.

Njaa, olen sinuga peaaegu nõus aga ...
Antud juhul taara analoogia pole päris kohane. Õigem oleks asja vaadata ikkagi asja kasutusõiguse aspektist (see on see, mille ma tegelikult olen ju ostnud). Windows Store'ist on Boating HD alla laetud tasuta, rakenduse enda seest on ostetud juurde Baltic Sea kaart. Nüüd Android tahvlile on samuti Google Play'st alla laetud Boating HD rakendus ja tahaks oma omandatud kasutusõigust Baltic Sea kaardile kasutada ka seal. Rakenduses valides Menu > Charts & Upgrades on all ääres nupp nimega "Restore purchases", mille kaudu just nagu oleks võimalik laadida rakendusesse vastavad õigused juba varem omandatud kaartidele? Miks ma sealtkaudu ei võiks saada sisse logida oma Windows Live kontoga (millega vastav kasutusõigus on juba kord läbi Windowsipõhise Boating HD rakenduse omandatud) ja minu Androidi põhine mobiilseade omandada teavet selle kohta, et kasutajal on õigus alla laadida Baltic Sea kaart?

Ma saan aru, et see küsimus on veidi üle pea ilmselt Eesti töötajatele aga siitkaudu võiks seda mõtet istutama hakata...

Tänud!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mär 2015 15:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Mihkello kirjutas:
Uuendustega seoses võib tekkida ka asjaolu, mida Rehepapp mulle messil mainis, et vanade veneaegsete kaartide kasutuselt äravõtmisega võivad mõned rannikulähedased alad muutuda ka kontuuridelt vähemsisukaks. Siinkohal tuletan meelde, et rannikulähedasi alasid pole nii-ehk-naa mõtet väga palju usaldada kuna VA HIS (http://195.80.112.238:8080/HIS/Avalik?REQUEST=Main) andmetel pärineb paljude rannalähedaste alade informatsioon ka täna veel rohkem kui 40 aasta tagustest mõõtmistest. Ehk mõni minust vanem meremees võib selgitada kuidas siis mõõdistamine välja nägi (käsiloe ja sekstandiga?).

Seda ei tea, kuidas neid mõõdistamisi omal ajal tehti, aga need 40-60 aasta vanused andmed on osutunud vähemalt Väinameres küllaltki täpseteks. Nii et tegelikult on natuke kahju, et ära kaovad, just selle pärast olen ma ammusteast aegadest just Navionicsit enda jaoks parimaks pidanud. Aga samas muidugi loomulik, et nende kontrollimata andmete baasis hoidmine on teistpidi jälle problemaatiline... Loodame siis, et SonarMaps areneb usinasti edasi ja katab ka need kaldalähedased alad varsti ära. Mis muidugi tähendab, et ma peaks hakkama uut plotterit ostma... :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mär 2015 18:14 
Eemal
Kasutaja avatar

breakdaice kirjutas:
Mihkello kirjutas:

Njaa, olen sinuga peaaegu nõus aga ...
Antud juhul taara analoogia pole päris kohane. Õigem oleks asja vaadata ikkagi asja kasutusõiguse aspektist (see on see, mille ma tegelikult olen ju ostnud). Windows Store'ist on Boating HD alla laetud tasuta, rakenduse enda seest on ostetud juurde Baltic Sea kaart. Nüüd Android tahvlile on samuti Google Play'st alla laetud Boating HD rakendus ja tahaks oma omandatud kasutusõigust Baltic Sea kaardile kasutada ka seal. Rakenduses valides Menu > Charts & Upgrades on all ääres nupp nimega "Restore purchases", mille kaudu just nagu oleks võimalik laadida rakendusesse vastavad õigused juba varem omandatud kaartidele? Miks ma sealtkaudu ei võiks saada sisse logida oma Windows Live kontoga (millega vastav kasutusõigus on juba kord läbi Windowsipõhise Boating HD rakenduse omandatud) ja minu Androidi põhine mobiilseade omandada teavet selle kohta, et kasutajal on õigus alla laadida Baltic Sea kaart?

Ma saan aru, et see küsimus on veidi üle pea ilmselt Eesti töötajatele aga siitkaudu võiks seda mõtet istutama hakata...

Tänud!

Nagu kuskil teises teemas vist ka mainisin, siis Navionicsi hinnapoliitika paraku selline on, et õigused on seotud äppi ja kasutajaga. Seega isegi mitte ainult platvormi piires. Kuna Android võimaldab tahvlile disainitud äppi jooksutada ka telefonis, siis saabki seda reaalselt mõlemas kasutada. iOS puhul aga ei saa nii kergelt päädi versiooni föönile istutada.
Restore purchase võimaldab oma ostud taastada küll, aga nagu öeldud, siis peab olema õigus vastava platvormi vastavale äppile ja lisadele. HD ja tavaversiooni hinnad on kaartidel erinevad.

Aga usun, et meie müügiosakond siiski hoiab konkurentidel silma peal ning vajadusel korrigeeritakse ka enda loogikat.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mär 2015 20:55 
Eemal

Tea kuidas Transase isailor suudab kaarti pakkuda igaveseks, Navionics aga müüb aastast litsentsi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mär 2015 22:37 
Eemal
Kasutaja avatar

tohoh kirjutas:
Tea kuidas Transase isailor suudab kaarti pakkuda igaveseks, Navionics aga müüb aastast litsentsi.

Navil saad kaardi samuti igaveseks. Uuendused on vaid aastaks...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Mär 2015 20:33 
Eemal

breakdaice kirjutas:
tohoh kirjutas:

Navil saad kaardi samuti igaveseks. Uuendused on vaid aastaks...

Navionics pakub ostuga kaasa tasuta uuendused aastaks (uuenda infot 365 päeva jooksul millal heaks arvad ja kui tihti heaks arvad). Sealt edasi võid kasutada ikka edasi segamatult kuid informatsioon jääb samaks, mis viimati uuendustega said.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Mär 2015 20:56 
Eemal

Võrtsu infot on praegust selline, töö käib. Saate lihtsalt aimu, aga see on must materjal, nii et arvestage, aga ärge navigeerige ;)

Paremast menüüst siis kaardikihid, mõõdud maha ja teistesse siis linnukesed sisse ;)

http://195.80.112.238:8080/HIS/Avalik?REQUEST=Main

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 20 Apr 2015 06:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Oskab keegi kommentaarida Navionicsi poolelt, milles kamm või uba?
Tahtsin oma Balti merele lisaks osta L-Euroopat...

Manus:
Capture.GIF
Capture.GIF [ 155.47 KB | Vaadatud 3297 korda ]

Kodulehel olev Windows Tablet & PC link annab vastu hambaid: http://apps.microsoft.com/windows/en-us ... a6ccca5795

Manus:
Capture2.GIF
Capture2.GIF [ 12.98 KB | Vaadatud 3295 korda ]

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 20 Apr 2015 07:19 
Eemal

http://www.navionics.com/en/news/windows-app-removal
Navionics Boating HD app for Windows Tablet and PC will be removed from the Windows store soon. Regretfully, at this moment it is not planned to be restored.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 103 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: